Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2023., 13:02   #3001
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
ja sam bez problema podizao s onom koja svijetli u mraku ali sad nisam par mjeseci, posto trebam dic nes para, probam sutra vjerovatno pa javim
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2023., 21:28   #3002
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.

Ima netko slično iskustvo?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2023., 10:37   #3003
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.
SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 12:45   #3004
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.
Aha kužim, tnx na objašnjenju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 19:51   #3005
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Vani je to skoro pa default način. Struja, voda, internet, 99% ti ide na sepa plaćanje.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 22:54   #3006
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
dignuo na RBA bankomatu pare prije par dana bez problema.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:05   #3007
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:10   #3008
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala
Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:16   #3009
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 09:47   #3010
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?
Prednosti u odnosu na nešto drugo ili prednosti u odnosu na to da nemaju karticu?

Moji su puno mlađi, 11 i 9 godina, ali ih želim naučiti upravljanju novcem. Gotovina mi ne dolazi u obzir jer je nepraktična.

Ti im otvoriš account preko svojeg Revoluta, oni instaliraju aplikaciju na mobitel i onda se QR kodom ulogiraju, svatko dobije svoju karticu, u Plusu mi je čak kartica bila džabe, imaju karticu sa svojim imenom. Imaš uvid u sve njihove troškove, možeš blokirati karticu, dizanje gotovine, online plaćanja i slično. Ja svojima džeparac isplaćujem po zadacima, npr. slaganje kreveta, pražnjenje perilice ujutro i slično, ako zaboravim mogu sami zatražiti preko aplikacije.

Isto tako kad ih pošaljem u dućan, plate svojom karticom, ja im refundiram preko Revoluta, nema prljavog keša, ne pada mi napamet davati im moju karticu.
Feyd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2023., 14:36   #3011
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 22:34   #3012
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Od 21/08/2023 Metal je 17.99 mjesecno ili 175 godisnje...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 22:58   #3013
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?
Čak i u besplatnom računu možeš dodati jedno dijete na jednog roditelja. Ako želiš da oba roditelja imaju pristup onda se mora uzeti nešto od plaćenih ili ako je više djece.
S time da Junior račun ne može imati virtualnu karticu (bar ja nisam vidio tu mogućnost) nego treba naručiti fizičku (jednokratno 6€). Čim se plati ta kartica bude dostupna za dodavanje u Wallet, ne treba čekati da dođe poštom da se aktivira. Potrebno je u postavkama omogućiti korištenje fizičke za plaćanje na pos aparatima jer je po defaultu onemogućeno.

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 15.09.2023. u 23:03.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 21:52   #3014
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Čak i u besplatnom računu možeš dodati jedno dijete na jednog roditelja. Ako želiš da oba roditelja imaju pristup onda se mora uzeti nešto od plaćenih ili ako je više djece.
S time da Junior račun ne može imati virtualnu karticu (bar ja nisam vidio tu mogućnost) nego treba naručiti fizičku (jednokratno 6€). Čim se plati ta kartica bude dostupna za dodavanje u Wallet, ne treba čekati da dođe poštom da se aktivira. Potrebno je u postavkama omogućiti korištenje fizičke za plaćanje na pos aparatima jer je po defaultu onemogućeno.

Baš sam razmišljao o junior računu, da li bez problema mogu staviti svoju karticu u android wallet za plaćanje mobitelom, kao i redovni revolut korisnici?
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 00:28   #3015
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Da.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 20:08   #3016
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ima još netko problema s auto top-upom sa HPB Vise? Sve radilo savršeno zadnje dvije godine, od subote ne prolazi, javlja da kontaktiram banku i provjerim jesu li omogućeni recurring transfers.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 02.10.2023. u 21:24.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 20:52   #3017
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Meni nešto kenja i Visa erste na top up. Počeo sam sa hpb-a instant transfer. Platim jednom mjesečno 0.30eur za transfer ali mi lakše tako. Nisam nikad imao visa od hpb u revo pa nemogu potvrditi hpb.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 21:25   #3018
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Prekogranični SEPA instant je proradio na HPB-u? Good to know.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 06:11   #3019
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Par mjeseci to koristim, 4-5 bi rekao, radi savršeno. Delay od sekundu dvije i revo zvoni da je stiglo. Samo treba biti oprezan i prebaciti na Instant, default je kod transakcija na regular stavljen.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 08:33   #3020
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
To je brža opcija od ručnog punjenja preko kartice jer ona 3Dsecure notifikacija mHPB-a uspije svaki 10 put, pa moram prepisivati ona sranja u token.
U međuvremenu sam pitao Revolut, kažu da banka odbija transakciju sa statusom "Soft declined by the issuer", dobio PDF podatke o jednoj neuspjeloj transakciji i proslijedio to HPB-u.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 21:20   #3021
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
To je brža opcija od ručnog punjenja preko kartice jer ona 3Dsecure notifikacija mHPB-a uspije svaki 10 put, pa moram prepisivati ona sranja u token.
U međuvremenu sam pitao Revolut, kažu da banka odbija transakciju sa statusom "Soft declined by the issuer", dobio PDF podatke o jednoj neuspjeloj transakciji i proslijedio to HPB-u.

Probaj prije 3d secure autorizacije na mobitelu zatvoriti sve aplikacije. I pobrisati obavijesti mhpb ako ih imaš. Tako bi svaki put trebalo raditi. I puniš instant karticom bez provizije...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 21:29   #3022
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Da, skužio sam da faila ako mHPB slučajno ostane 'aktivan', obično pobijem aktivne aplikacije prije punjenja, ali opet se dogodi da faila u jako čudnim uvjetima, tipa prebrzo sam kliknuo tipku odobrenja i slično. Užasno nepouzdano.
Automatski top-up i dalje ne prolazi, moj je upit navodno u utorak proslijeđen nadležnom odjelu, ali još nema odgovora.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 21:47   #3023
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Novi sam u hpb taboru i isto sam se malo gubio sto i kako s top-upom.

Ugl, kad se dodaje lova u revolutu i dobijete onaj ekran od HPBa s crvenim buttonom, onda ga ne klikajte nego cekate notifikaciju. Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app. I ako se dobro sjecam, tu se vise nista ne klika nego se priceka koju sekundu i top-up prodje.

99% sam da sam tako dodao novce zadnjih dva, tri puta bez problema.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 22:00   #3024
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Novi sam u hpb taboru i isto sam se malo gubio sto i kako s top-upom.

Ugl, kad se dodaje lova u revolutu i dobijete onaj ekran od HPBa s crvenim buttonom, onda ga ne klikajte nego cekate notifikaciju. Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app. I ako se dobro sjecam, tu se vise nista ne klika nego se priceka koju sekundu i top-up prodje.

99% sam da sam tako dodao novce zadnjih dva, tri puta bez problema.

tako je
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 22:02   #3025
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app.
Ali ne smiješ prebrzo dotaknuti tipku potvrdi jer ako to napraviš prije nego se učitaju svi podatci (preostalo vrijeme i podatci o primatelju) opet će fejlati. Ili ako ti se mobitel zbrejka, pa sporo otvori biometriju, a ti greškom dotakneš "potvrdi transakciju" koja NE BI SMJELA BITI AKTIVNA U TOM TRENUTKU, opet ne prođe. U životu nisam naletio na bugovitiji 2FA push.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 06:23   #3026
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Heh, ja sam nedavno obavio online kupnju Visa premium karticom tako da sam primio notifikaciju za potvrdu, odlučio da ću odustati i još nešto provjeriti i odbio sam autorizaciju, nije mi skeniralo facu ali je transakcija ipak obavljena.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 21:35   #3027
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ali ne smiješ prebrzo dotaknuti tipku potvrdi jer ako to napraviš prije nego se učitaju svi podatci (preostalo vrijeme i podatci o primatelju) opet će fejlati. Ili ako ti se mobitel zbrejka, pa sporo otvori biometriju, a ti greškom dotakneš "potvrdi transakciju" koja NE BI SMJELA BITI AKTIVNA U TOM TRENUTKU, opet ne prođe. U životu nisam naletio na bugovitiji 2FA push.
Potpuno isto je i sa mzabom, 9 od 10 top-upova nema push obavijesti, možeš čekati do sutra. S nekim updateom su to uprskali...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 08:08   #3028
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
na pbz mi svaka druga push obavijest za placanje ne bi došla . ne znam jesu ispravili do sada ili je bilo do mobitela, ali na hpbu je puno bolje
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 08:41   #3029
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
na pbz mi svaka druga push obavijest za placanje ne bi došla . ne znam jesu ispravili do sada ili je bilo do mobitela, ali na hpbu je puno bolje
Prije sam imao problema s tim push obavijestima, ali izgleda da su to sredili s PBZom... već mi se sad jedno vrijeme nije događalo da ne bi obavijest stigla.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 17:24   #3030
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ima još netko problema s auto top-upom sa HPB Vise? Sve radilo savršeno zadnje dvije godine, od subote ne prolazi, javlja da kontaktiram banku i provjerim jesu li omogućeni recurring transfers.
Kaže banka:
"po izvršenoj provjeri zaprimili smo povratnu informaciju kako su zabilježene poteškoće koje su u rješavanju.
Ljubazno Vas molimo da uplatu izvršite transakcijom koja nije automatska nadoplata."
franzD je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na