Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2022., 22:33   #241
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ne znam, ali meni se nije stigla niti jedna mehanička pokvariti jer sam ju imao prekratko
Čak i jednu sa aliexpressa sa blue switchevima sam dao frendu i dan danas radi, samo se žali da mu je jako glasna.
Nakon toga sam imao blackwidow sa orange switchevima, ta je također kod kolege evo i dan danas ispravna, a igraju na njoj djeca svaki dan.
Logitech g413 sam isto riješio kolegi i zadovoljan je sa njom i dan danas.
Sada je trenutno kod mene huntsman mini i nakon 2 godine gejmanja sve ispravno, napravljeni modovi koje sam naveo gore, ali me sve više vuče da napravim neki custom.
No onda opet gledam da ne tipkam nego isključivo gejmam na pc-u pa sam suzdržan od bilo kakvog ulaganja jer mislim da mi ipak dobro služe ove mass produced gaming tipkuše.
Brat je imao roccat suoru i dva puta je krepavala i bila na garanciji, onda je treću kada se vratila sa gare prodao. Sada 2 godine koristi white shark neku generic mehaniku bila 180 kuna u linksu i eto šljaka također kao prvog dana.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 00:04   #242
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sad kad mi krepava roccat suora se kajem sto sam ikad preso na meh.
Ista situacija ista tipkovnica, daš 800 kuna za tipkovnicu, ka "Mechanical 50 million clicks" ona pocme krepavat točno nakon isteka garancije (pocela je i prije ali uvjerava sebe da nije do tipkovnice nego ti se ruke tresu pa zato dvaput uvati slovo) Reklamiraju 50m klikova a daju dvi god garancije.
Nece to mech u mene vise no-no, osim ako neko ne da 10+ godina garancije.

Zato tražim neku laptop style, jednako mi je dobra za tipkanje, a pouzdana za razliku od...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2022., 01:10   #243
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
kad vam je roccat i razer baseline kvalitete mehanicke tipk.. onda i nije mehanicki svič za svakoga jer je tu problem i osobe koja kupuje loš brend sa lošim copi pasta svičem.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 08:00   #244
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
A hebga ja nemam 1000+ kn za dat za tastu. Meni to suludo tak da u mene vise nema meh. Vracam se na staro i provjereno. Eno pun ormar tasti, neke i 20g stare, robusne, kvalitetne.
Kod mene isto gara prosla pred 2-3mj, a i da nije kolko vidim soura fx nema nigdje bar ne za normalnu cijenu 450-500 kn.
Steta jer mi je pasala po svemu :-(. Hr layout, veliki enter, velicina i razmaci tipki. Najmanja površinom koliko je moguce za klasiku, brown switches.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 11:51   #245
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Pa ne kazem da triba tolika lova za kvalitetnu tipkovnicu , i ona obicna membranska od 150/200 kn je po meni bolja od roccata i razera jer su skupe i imaju uzasno lose svičeve,ja korstim tipk. iz 1992 i bolja mi je od svih ovih ostalih mehanickih sta imam i sta sam korstija.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:17   #246
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
imam sad na stolu roccat membransku horde. 150kn na akciji, al nije to to vise nakon navikavanja na brown sw :-(. dugo sam se opiro prelasku na meh i popustio, sad pozalio. treba se sad naviknut na ovo opet.
problem je i sto mi je skoro pa nemoguce naci neku drugu jeftilen meh koja mi pase. il je enter mali, il nije HR, il su F-ovi sitni (ko na ovoj sad) i sl. hebga, nemogu se drzat obicnog layout-a, nabijem ih.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:41   #247
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
a ja mislio mehanička vau amo tamo prednosti...bačen novac, barem za mene.

mislim da ću gledat da je pltika, tiha i wireless a svaka ima wasd za letit po codu.

hvala svima za info.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 16:49   #248
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
@geronimo_2 nije tebe dovoljno naljutila mehanička ja se spasio sa logitech k120, preporod nakon mehanike

@tajl3r ja sam gledai samo ove uvjete ko geronimo, layout i sl, brend mi nista nije značio ali plot twist je da se i ljudi sa ducky tipkovnicama zale. na chattering.... a zamisli to das 2k kn za tipkovnicu a nevalja, pa upuca bi se.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 18:37   #249
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
jel ima neko ovaj šrotex?
znam MS, al opet za tu cjenu, ak fercera...
layout i sve mi odgovara kolko vidim. brown switches.


https://www.links.hr/hr/tipkovnica-m...-usb-101200735
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 22:29   #250
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
ma ms i genius i to je nepotrebno podcijenjeno. Godinama sam trao takvu periferiju jer nikad nisam u to ulagao. Smatram da se može mljeti ljude u online igrama ponajprije skillom, pa tek onda dobrom periferijom.

U svakom slučaju, čitam da su mehaničke nepoderive, a ljudima otišle u par god, a dali oko 100e za tipke.

nepoderiva, jedino kaže, sad je odjednom kao glasna lol
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2022., 22:47   #251
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost otkad su se mehaničke tipkovnice ispopularizirale, stvarno ima kojekakvog šrota koji zahvaljujući visokoj cijeni daje dojam kvalitete, tak da to samo zaobilazite, posebice, jer sad svaka šuša nudi sve i svašta pod mehaničke tipkovnice.

Već skoro 10 godina imam SteelSeries 6Gv2 svojevremeno plaćenu kakvih 800 kn i dan-danas je funkcionalna i u upotrebi kak spada, ali sam isto ko i većina odrasel na čang-šlang membranskim tipkovnicama.

Opet s druge strane, Logitech G413 SE se čini kao pristojna membransko-mehanička kombinacija za kakvih 550 kn i da mi treba zamjenska ili rezervna tipkovnica, tak nekaj bi uzel u obzir.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 09:48   #