Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2023., 18:06   #3301
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
ANC je lakse napraviti za nize frekvencije a i use case je (bio) utisati buku avionskog motora. Logicno, kad se eliminira buka nizih frekvencija, bolje se cuje ono sto je ostalo. Ja sam se isto tako razocarao kad sam kupio slusalice za koristenje u office pa dobio suprotan effect.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 18:32   #3302
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ljudski glas je najproblematičniji za ubiti, zato slušalice koje to imaju (donekle) riješeno (nijedne nisu 100%) i koštaju toliko.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 20:39   #3303
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
ANC je lakse napraviti za nize frekvencije a i use case je (bio) utisati buku avionskog motora. Logicno, kad se eliminira buka nizih frekvencija, bolje se cuje ono sto je ostalo. Ja sam se isto tako razocarao kad sam kupio slusalice za koristenje u office pa dobio suprotan effect.
Meni su https://www.sony.hr/headphones/products/wf-1000xm4 dobreu blokadi zvuka avio motora. I ugodne su ako su dulji letovi.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 22:00   #3304
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Nakon dosta isprobavanja bio sam se skrasio sa Sennheiser PXC 500. Odlican zvuk i solidan ANC. Al' ne letim vise pa mi sad skupljaju prasinu.

"Tko vrijedi leti,
Tko leti vrijedi,
Tko ne leti, ne vrijedi"
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 14.09.2023. u 04:24.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 10:24   #3305
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To je normalna stvar kod ANC-a i over ear sluski. Na dosta primjera sluski sam naletio na takve komentare. I ja ga imam i isto sam ocekivao da sva buka magicno nestane:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3519487.
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
ANC je lakse napraviti za nize frekvencije a i use case je (bio) utisati buku avionskog motora. Logicno, kad se eliminira buka nizih frekvencija, bolje se cuje ono sto je ostalo. Ja sam se isto tako razocarao kad sam kupio slusalice za koristenje u office pa dobio suprotan effect.
a kvragu, pa to i jest bila jedina svrha kupovine, da neutralizira zvukove koje proizvodi izrazito iritantna kolegica koja je svako malo nešto nabrušena (do podne mrzi sebe, poslije podne i cijeli svijet)


inače zanimljiva mi je ideja koju sam vidio od klinca: ima in ear slušalice na koje sluša a preko njih over ear s ANC
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 08:33   #3306
surfač
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2023
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 46
Iz Lidla Silvercrest, jesu dobre?


surfač je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 09:06   #3307
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor surfač Pregled postova
Iz Lidla Silvercrest, jesu dobre?


Ne, za te nofce, puno bolje možeš proći.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 09:10   #3308
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Ima netko za preporuku tws slušalica koje su dizajnom slične npr. Air pods 2.
Takav mi dizajn odgovara za uho i ne volim one koje u uho, a vidim da takvih ima manje na tržištu.

Ovo sam pogledao:
Marshall Minor III
JBL 225 tws
Edifer tws200
I jedan model od huawei.

Imate nekih preporuka, da podržavaju anc i više konekcija? Kod ovih koje koristim moram ih prvo odspojiti npr. s laptopa da bi ih mogao spojiti na mob i sl. I touch kontrole ne rade baš najbolje.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 09:12   #3309
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Par pitanja.

Ne voliš da idu u uho a želiš ANC? Jako teško da ćeš naći tako nešto. Baš zbog toga jer zatvaraju ušnu šupljinu su dobre za ANC.
Drugo, zašto ne Air Pods 2 ako ti odgovaraju (pogotovo ako imaš iP)? Nisu više tako skupe.

Huawei, dvoje sam sestri kupio u razmaku od 14 mjeseci, obje krepale po jedna. Ne znam koji model, ali jako nezadovoljni bili.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 10:13   #3310
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Imam trenutno Bose QC35 II, imaju jedno 6 godina, i nakon dosta intenzivnog koristenja zadnje jedno tri godine, ocekivano, baterija je izgubila kapacitet pa trazim zamjenu neku.

Dvije stvari koje su me smetale kod njih, prva, nisu mi bas najudobnije za dugo nosenje, jednostavno su mi kao mrvicu premale pa mi pocnu stiskati usi nakon nekog vremena, nemam taj problem na hyperx cloud 2 recimo.

A drugo sto mi je smetalo da su earpadovi nekvalitetni, odu nakon godinu dana koristenja (i originalni zamjenski prilicno skupi i kineski zamjenski) i to odu na nacin da se strga fejk kozha na mjestu gdje je ocigledno ljepljena. Isto je smjesno da hyperx gore spomenute, koje sam mozda i vise koristio, tek nakon 7 godina trebaju zamjenu earpadova.

Dakle, neki prijedlozi za bezicne ANC slusalice, koje koristite ponekad i 8+ sati dnevno?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 10:28   #3311
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Imam trenutno Bose QC35 II, imaju jedno 6 godina, i nakon dosta intenzivnog koristenja zadnje jedno tri godine, ocekivano, baterija je izgubila kapacitet pa trazim zamjenu neku.

Dvije stvari koje su me smetale kod njih, prva, nisu mi bas najudobnije za dugo nosenje, jednostavno su mi kao mrvicu premale pa mi pocnu stiskati usi nakon nekog vremena, nemam taj problem na hyperx cloud 2 recimo.

A drugo sto mi je smetalo da su earpadovi nekvalitetni, odu nakon godinu dana koristenja (i originalni zamjenski prilicno skupi i kineski zamjenski) i to odu na nacin da se strga fejk kozha na mjestu gdje je ocigledno ljepljena. Isto je smjesno da hyperx gore spomenute, koje sam mozda i vise koristio, tek nakon 7 godina trebaju zamjenu earpadova.

Dakle, neki prijedlozi za bezicne ANC slusalice, koje koristite ponekad i 8+ sati dnevno?
jesi probao igdje Sony WH-1000XM5

XM4 sam kratko koristio, menu su bile odlične
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 10:34   #3312
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Nisam, jel ih daju gdje isprobati bas?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 12:07   #3313
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
@Sonim
Sto mislis pod vise konekcija? Da sluske zapamte x prethodno uparenih uredjaja ili da sluske istovremeno rade na dva uredjaja? Ovo prvo je lako dobiti, ovo drugo je dosta ogranicavajuci faktor koji suzava izbor (guglaj bt multipoint ako te ovo drugo zanimalo).

Moj dojam na multipoint temu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3691710
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 12:55   #3314
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@Sonim
Sto mislis pod vise konekcija? Da sluske zapamte x prethodno uparenih uredjaja ili da sluske istovremeno rade na dva uredjaja? Ovo prvo je lako dobiti, ovo drugo je dosta ogranicavajuci faktor koji suzava izbor (guglaj bt multipoint ako te ovo drugo zanimalo).

Moj dojam na multipoint temu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3691710
Ovo prvo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 22:20   #3315
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Par pitanja.

Ne voliš da idu u uho a želiš ANC? Jako teško da ćeš naći tako nešto. Baš zbog toga jer zatvaraju ušnu šupljinu su dobre za ANC.
Drugo, zašto ne Air Pods 2 ako ti odgovaraju (pogotovo ako imaš iP)? Nisu više tako skupe.

Huawei, dvoje sam sestri kupio u razmaku od 14 mjeseci, obje krepale po jedna. Ne znam koji model, ali jako nezadovoljni bili.
Ustvari, mislim da sam se krivo izrazio jer nisam baš istraživao previše. Trebao bi da mikrofon što manje lovi okolne zvukove tj razgovore. Npr kad imam teamse i još netko drugi u uredu razgovara da baš ne love i tu drugu osobu. Ne znam jel tu anc pomaže. Jer trenutne slušalice love glasove i ako je osoba više od 3m od mene.

@xlr
Da ovo prvo. Sjećam se ovog tvog posta od prije. Trenutno to nemam podržano pa mi se često neda prespajati s laptopa na mob jer moram uvijek prije napraviti unpair. Još na poslu koristimo Mac pa čak i kada je poklopljen (sleep) slušalice se spoje na njega.

Vidim da edifer ima neke nove pa bude popratio hoće biti na nekom popustu u narednim mjesecima.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 00:10   #3316
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Sennheiser pxc 550-ii. Ja imam stariji 550 i od svih ANC slusalica koje sam probao, Sennhe