Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2007., 15:32   #1
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
jeftini cpu hladnjak

Namjeravam kupiti E4600 te ga podvrgnuti OC-u ali ne znam jeli intel BOX dovoljan a nemam trenutno love za arctic 7 pro pa jeli ovaj jeftiji dovoljno dobar (nesmije bit buča):
http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.903.094
Te usput jeli potreban hladnjak za northbridge ako jest jeli onaj socijalni dovoljan (zalman 25kn) ploca je ABIT IP35-E.
granata je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 15:36   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj ako nemaš love za prvu silu će bit dosta, uostalom nije AF7 tolko bolji niti tiši od stocka da bi ga se zvalo uber OC oolerom takvi su ti oni uber cooleri iz thermalrighta ili vodena a ne obični cooleri, što se buke tiče većina ljudi se nije pretjerano žalila na stockove ali mahom se ipak uzimaju freezerri i drugi tako da sam procjeni...

Btw nwki jači OC zaboravi bez adekvatnog propuha kroz case...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2007., 15:43   #3
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
e znači ovaj je bolji od intel box-a, no nije ni neki za pohvali se ali za ovu cjenu je prihvatljiv i mogo bi potjera proc na 3.5Ghz a da se ne kriv
granata je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 15:46   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Ne, nije bolji od boxa, isti q***c.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 15:55   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gla ja na tvom mjestu nebi planirao 3,5+GHz bez nečega tipa GeminII (kakav ima nino npr) ali imaš sticky o zračnim coolerima pa čitaj kvragu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 16:08   #6
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
ArticCooling bi trebao biti losiji i to poprilicno. Njegova prednost je sto je vent tisi od Delte koja se vjerovatno nalazi na stock cooleru.

Review: SPCR


btw-jeli tebi potreban overclock ili je to zbog toga sto svi rade? Prava steta i grijeh da c2d stoji na defoltnim postavkama...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 17:13   #7
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
ArticCooling bi trebao biti losiji i to poprilicno. Njegova prednost je sto je vent tisi od Delte koja se vjerovatno nalazi na stock cooleru.

Review: SPCR


btw-jeli tebi potreban overclock ili je to zbog toga sto svi rade? Prava steta i grijeh da c2d stoji na defoltnim postavkama...
ne oc mi nije nužda ali nje ni nešto loše tako ove slabije proce dovodimo na razinu ječih npr sad komp s kojeg ovo pišem def preca je 1.7 a ja sam digo na 2.1Ghz i temperatura je nebitno viša (hlađenje intel BOX), a tako sam osigurao više fps-a.

A što se tiče prvobitnog pitanja može li taj proc i intelov hladnjakom bar do 3.3 ne više nego baš ravno 3.3Ghz
granata je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 18:11   #8
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ja mislim da Razer drzi svog E6750 OC-an s BOX coolerom,nisam siguran na koliko,ali preko 3Ghz je,pa et,ne znam,ako vidi ovo,nek se javi pa neka kaze svoja iskustva
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 20:33   #9
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
gle stock od intela je jako tih cca 15-18 devibela neznam tocno u svakom slucaju ne da se ne cuje nego se stvarno ne cuje

ili ostavi intelov (koji ti je dosta dobar) ili kupi neki od 5-6 najboljih od onog gore stickija tipa gemini II
Ninoffmaniak je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 20:48   #10
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ma molim te. Da se intelov ne cuje HSLS bi dobil izbore. Probaj malo oc-at s tim hladjakom pa kad dojde do 2000 okretaja onda se javi.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2007., 22:50   #11
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Ma molim te. Da se intelov ne cuje HSLS bi dobil izbore. Probaj malo oc-at s tim hladjakom pa kad dojde do 2000 okretaja onda se javi.
Je,stvarno moze biti..

Spominjalo se na forumu,da neki hladnjaci imaju bolje ventilatore(tise) od drugih,jos je netko(ne mogu se sjetit tko,al ugl..) bio stavio link na test coolera gdje je ispalo da je Intelov pod full loadom najtisi bio,ali ne i najhladniji
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 23:09   #12
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Je,stvarno moze biti..

Spominjalo se na forumu,da neki hladnjaci imaju bolje ventilatore(tise) od drugih,jos je netko(ne mogu se sjetit tko,al ugl..) bio stavio link na test coolera gdje je ispalo da je Intelov pod full loadom najtisi bio,ali ne i najhladniji
Sve sto trebas je citat Sticky
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 01:27   #13
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Ja mislim da Razer drzi svog E6750 OC-an s BOX coolerom,nisam siguran na koliko,ali preko 3Ghz je,pa et,ne znam,ako vidi ovo,nek se javi pa neka kaze svoja iskustva
Pa ne bi bilo da kolega priča u prazno, da se javim

Box može štošta izdržati, pa i 4.0GHz @ 1.7v, u bench svrhe, naravno

Za 24/7 je na 3.6GHz, 1.45v, box cooler i dalje, samo sam poradi buke nakalamio drugi 80mm vent na bazu stocka,
a time su se i temp. popravile

Inače ovo baš i nije ''pametno'' za raditi (čekam GeminII-a), ali ono čisto da se ne kaže da ne može

Ali naravno kako kolege gore rekoše, od boxa nemoraš i nemožeš očekivati neku tišinu, pogotovo ako ideš clockati procesor...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 02:57   #14
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Pa ne bi bilo da kolega priča u prazno, da se javim

Box može štošta izdržati, pa i 4.0GHz @ 1.7v, u bench svrhe, naravno

Za 24/7 je na 3.6GHz, 1.45v, box cooler i dalje, samo sam poradi buke nakalamio drugi 80mm vent na bazu stocka,
a time su se i temp. popravile

Inače ovo baš i nije ''pametno'' za raditi (čekam GeminII-a), ali ono čisto da se ne kaže da ne može

Ali naravno kako kolege gore rekoše, od boxa nemoraš i nemožeš očekivati neku tišinu, pogotovo ako ideš clockati procesor...
OMG,OC-eru jedan(),skidam ti kapu
Đizs,tak nesto ic radit s BOX-om,mislim ono,mislio sam da je tu u pitanju 3.2Ghz ili tako nesto,ali 4.0

Svaka cast
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na