Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.09.2007., 01:46   #1
rootxd
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Novi Pazar
Postovi: 25
E6750 Zar nije lud!?

E6750 je ludilo cpu, verovali ili ne s' box coolerom sam uspio dichi na 3.75 ghz!!! Al' naravno za tu je zasluzhna Foxconn P35A mbo.
SuperPI 1M - 13s. Temp Idle 40C, Max load 48 C.
http://www.nesal.com/pr/oc/E6750-superpi.jpg 245KB Size .jpg
http://www.nesal.com/pr/oc/3750.jpg 3750 mhz. 208KB size .jpg
rootxd je offline  
Staro 01.09.2007., 02:28   #2
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
OMFG
Veki-os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2007., 02:28   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
OMG, opet dvije teme...

Par stvari, da vidiš da zvoje dostignuće nije niš posebno. Super Pi ti je trunčicu bliži 14 sekundi, a jedan član je dignuo isti proc na 4Ghz sa Box-om i zamisli - sa jednom trulom Gigabyte-icom
A ona druga novootvorena tema ti je također koma, da si napisao koji svoj razlog ok, ali dat cijenu i review samo ? Jes' se naguglo...

A i fascinantno je kako ti je temp na 3.75!!! manja od 3.6Ghz, koju si prije naveo:
Citiraj:
I da ne zaboravim E6750 na 3.6 ghz je skoro mrtav ladan jezgra u idle su oko 30 C, CPU 37 max load 57 C.
Iskreno, ne baš dobar start na forumu...

Al da velim i neš pametnog, kad već otvaraš ovakve topice, daj onda barem slike sa CPU-Z, CoreTempom (pod loadom nekim npr.) - sve u jednoj slici.
Vuco je offline  
Staro 01.09.2007., 02:39   #4
rootxd
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Novi Pazar
Postovi: 25
Vuco: Prije sam dizao na nekih 1.5 a sada sam stavio 1.54V i stavio sam dvije 12 Foxconn coolere, prije su mi bile osmice, tek sam danas to nabavio, i radim s' time prodajem rachunare i valjda znam shta treba uradit i kako treba hladit, nije sve isto. I u sobi mi je sada hladnije nego shto je bilo onaj dan... sve ima svoje, napravi razliku. Vi kad vam se dokaz donese vi odma "e jedan je diz'o e6300 sa tom i tom bednom plochom", alo Jestel' vi normalni? Pa ova plocha koshta kod mene nekih 115 eura i hochesh rechi da nije to to...? I josh jedno svo radim sa Single channel memoriom 1GB DDR2 Kingston 800 mhz, i daj vi odma napadate "aman ovaj to uradio ovaj ono uradio" ako hochesh da se protivish pokazhi shta si uradio il' ako ne razumish objasnichu ti kako to sve ide ta procedura jeftina, bez skupih kulera, memorija, maticnih plocha i itd...Sve ovo malo jeftinije a dobar rez.
rootxd je offline  
Staro 01.09.2007., 02:56   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Samo sam dokazivao da bezpotrebno radiš od muhe slona. G0 ako se dobije kvalitetan primjerak ide svaki na 3.8-4Ghz. A da te napadam, baš i ne. Kako si ti počeo sa "luud, lud proc" tak sam ti ja rekao da nije ništa tu ludo.

Zato ti je Super Pi loš, jer imaš memu u SC-u. Ali svejedno, više bi mi koristio shot iz CPU-Z-a sa prikazom brzine memorije i CPU-a negoli ovaj iz Windowsa. Kad je mema u SC-u lakše se OC-a.

Ja sam svoju "jeftinjaru" još davno pokazivao i sve to puno lijepše napisao i puno se više potrudio predstaviti ljudima nešta dobrog, a jeftinog (dapače, najjeftinije valjda moguće). Tako da, bez brige, razumijem ja tebe jako dobro.
Vuco je offline  
Staro 01.09.2007., 02:56   #6
rootxd
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Novi Pazar
Postovi: 25
I bash sam search da vidim ko je mog'o tako neshto uradit i nisam to nash'o.
Nisam primjetio nigde da je neko tako uradio. 4Ghz sa trulom gigabyticom. I da napomenem meni je 350W Chifteca i sve sam to nabaco na njega. kao i grafichku 2600XT koja vuche tonu Vati,tu je i E5750 koji trazhi nekih 120W,a minumum za 2600XT treba 500W, sve se to treba gledat, ne bukvalno odma na rezultat i eto "to nije nishta, netko je bolje to uradio to ti je to".
rootxd je offline  
Staro 01.09.2007., 03:04   #7
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Za 2600XT sigurno ne treba 500W, to ti mogu odma reći, a Chieftec 350W je jako dobro napajanje. Imao ga, pa znam. A i teralo je OC-ani E6600 + 2 GB RAM + x1900 CF OC-anu, bez problema.

Foxconnica kod nas nema, barem tako www.nabava.net kaže, a ajde, Gigabyte-ica je skuplja od nje (P35 DS4 na kojoj je Razer i napravio 4Ghz, ali ima i jeftinijih Gigabyte-ica sa P35 chipsetom, taman oko 100€), barem kod nas naprema toj tvojoj cijeni.

Ih, idem sad spavat, rano se moram ustat sutra, pa te lijepo pozdravljam. Uživaj
Vuco je offline  
Staro 01.09.2007., 03:07   #8
rootxd
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Novi Pazar
Postovi: 25
poz. :>
rootxd je offline  
Staro 01.09.2007., 03:08   #9
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
ajme majko...., kao prvo, ima cili thread o OC-u E6750 pa ne vidim zasto tvoj zasluzuje zasebnu temu, drugo, prodajes racunare a nisi mogel stavit neaku DC memu...makar 2x512...ma daj.., trece, ta ploca uopce nije nis posebno, kako da ti to objasnim, i nije ona sama tolko zasluzna za rezu, ak mislis da si tak jeftino prosao, samo za info, isto to bi mogao i sa Gigabyte p35-ds3, koja kosta "bjednih" 100€

na kraju, ovaj zbroj "Vati" uopce necu komentirat

i na kraju krajeva..odo spavat jer cu nocne more dobit, ne znam koji Q radim jos ode...ugl dobra reza ali nista ludo kako ti to vidis

EDIT: i Vuco slicno razmislja jelde
__________________

bobe je offline  
Staro 01.09.2007., 03:30   #10
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
I koji je zaključak na kraju?Vau uspio si klokat proc i šta sad,oće cvijeće padat s nebesa i šampanjac prskat na sve strane.Kao što je Vuco reko nije baš nešt ludo jer G0 ide fino,sasvim očekivani clock.Probaj malo s manje doživljaja idući puta
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na