Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2016., 10:11   #1
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
(riješeno) Acer 5560g BIOS

Imam Acera 5560g koji kada se upali pokaže acer logo i krene boot biosa i onda restart i tako stalno ne prolazi bios u loop-u je. Moj zaključak je da je bios u banani te da ga je potrebno flashati preko usb-a. Probao sam laptop paliti bez rama, diska, cdroma, vadio sam i bateriju biosa čudesa no nema promjene.

Googlajući sam pokušao kreirati recovery bios file preko biosa sa acerove stranice no bezuspješno. Naravno usb je formatiran u fat32 i probao sam sa svim ekstenzijama bios datoteke od .fd,.rom,.bin,.wph,.cab i slično no kada držim pri paljenju laptopa fn+esc sa uštekanim usb-om samo mi ostane crn ekran i ništa se ne dešava. U tom acerovom biosu sa neta u dos folderu imam JE50115.bin i neke dos datoteke. Vjerujem da je problem u tome što nemam ispravno ime bios datoteke i ekstenzije potrebne za flashanje biosa. Molim pomoć sa savjetom nekim...
metalacos je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 22:33   #2
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
Eto da javim rješenje, nikakav recovery boot nije uspio u svim kombinacijama. Kupio sam bios programator i prefleshao novi bios u čip i laptop proradio.
metalacos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2016., 22:47   #3
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Kad smo već kod tog laptopa, imam 5560G sa Amd 6650 grafom - si uspio staviti drivere od Win 10 ili 8.1? Meni se ruši prilikom instalacije i poslije moram restore napraviti, nema šanse više ući u win.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 14:02   #4
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
Normalno sam sve win10 drivere instalirao...mislim da su samo od card readera driveri od win8.
metalacos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na