Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2020., 12:30   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Adaptacija ureda

Ne znam dal je topic na dobrom mjestu, vidim da ima i tema adaptacije kuće/stana pa valjda je.
Dobar dio nas provodi više vremena u uredu nego kući, pa bi volio čuti savjete i prijedloge i od drugih ljudi što imaju u svom uredima (neovisno dal se radi o IT-u, namještaju, opremi ili aparatu za kavu ) a da im olakšava rad, život i boravak u uredu.

U svakom slučaju nakon duuuuuuuuugo vremena uprava je odriješila kesu i dala dopuštenje da se ide u adaptaciju ureda.
Ured će imati 4 radne sobe, jednu konferencijsku sobu, i prijemni pult.
7 zaposlenih.
Mene je zadužilo za nabavu opreme i davanje ideja što bi nam još trebalo.


Zasada imamo sljedeće dogovoreno:


-Dovesti optiku do ureda - Riješeno

-Alarm
-Videonadzor
-Detektori dima

-Provođenje struje i mrežnih kabela kroz podne utičnice (šokiralo me koliko koštaju takve utičnice )
-parapetne klime
-Video parlafon / kontrola pristupa/kontrola radnog vremena.
Nešto ovakvo : https://www.senetic.hr/product/DS-K1T501SF
-Sigurnosna vrata sa električnim otvaranjem
- Staklena / virtualna ploča za prezentacije



I tu sam otprilike stao


Što biste vi još dodali ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 17:28   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Prvo pa muško,
zašto mora struja i mreža u skupim podnim utičnicama ??

Dovučeš po zidu / podu do svakog radnog mjesta i u zidu ukopaš za modularnu utičnicu a gdje nema zida možda iskovati od knaufa ili nečega drugog "izgraditi kutiju" a u nju staviš klasičnu modularnu utičnicu c

Ima tu dosta štoseva, treba dobro isplanirati prostor, instalacije, nekakav komunikacijski kantun / ormar, ... još ohoho toga ...
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2020., 18:06   #3
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ne znam dal je topic na dobrom mjestu, vidim da ima i tema adaptacije kuće/stana pa valjda je.
Dobar dio nas provodi više vremena u uredu nego kući, pa bi volio čuti savjete i prijedloge i od drugih ljudi što imaju u svom uredima (neovisno dal se radi o IT-u, namještaju, opremi ili aparatu za kavu ) a da im olakšava rad, život i boravak u uredu.

U svakom slučaju nakon duuuuuuuuugo vremena uprava je odriješila kesu i dala dopuštenje da se ide u adaptaciju ureda.
Ured će imati 4 radne sobe, jednu konferencijsku sobu, i prijemni pult.
7 zaposlenih.
Mene je zadužilo za nabavu opreme i davanje ideja što bi nam još trebalo.


Zasada imamo sljedeće dogovoreno:


-Dovesti optiku do ureda - Riješeno

-Alarm
-Videonadzor
-Detektori dima

-Provođenje struje i mrežnih kabela kroz podne utičnice (šokiralo me koliko koštaju takve utičnice )
-parapetne klime
-Video parlafon / kontrola pristupa/kontrola radnog vremena.
Nešto ovakvo : https://www.senetic.hr/product/DS-K1T501SF
-Sigurnosna vrata sa električnim otvaranjem
- Staklena / virtualna ploča za prezentacije



I tu sam otprilike stao


Što biste vi još dodali ?

Kauč, panic room za strpat šefa u nju...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 18:18   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ured će imati 4 radne sobe, jednu konferencijsku sobu, i prijemni pult.
7 zaposlenih.
Samo ću reći, di vam je kuhinja?

Kod nas u uredu, kuhinja je centralno mjesto. Ne daju nam da imamo rešo zbog nekih pravila, ali mikrovalka, frižider, perilica. Sve je tu.
Usudio bi se reći da nam je kuhinja jakooo bitna prostorija u uredima. Ok, puno nas je više, al bi razmislio bar o nekom ćošku s mikrovalkom, frižiderčićem i aparatom za kavu.

Što se tiče podnih utičnica, nakon druge "selidbe" tj. pretumbavanja po urednu, podne utičnice postanu problem jer onda više kablovi nisu ispod stola već pol metra od stola i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 20:22   #5
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvo pa muško,
zašto mora struja i mreža u skupim podnim utičnicama ??

Dovučeš po zidu / podu do svakog radnog mjesta i u zidu ukopaš za modularnu utičnicu a gdje nema zida možda iskovati od knaufa ili nečega drugog "izgraditi kutiju" a u nju staviš klasičnu modularnu utičnicu c

Pa izgledalo je lijepo, nema kabela ni mrežnih po čitavom uredu.
Mene malo šokiralo kad sam vidio da je jedna podna utičnica po 400-600 kn


Znači ti se zalažeš ne za podno provlačenje žica, nego da se vuče kroz zid, i onda stavljaju modularne utičnice.


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ima tu dosta štoseva, treba dobro isplanirati prostor, instalacije, nekakav komunikacijski kantun / ormar, ... još ohoho toga ...
Zato i pitam vas pametnije za savjet sada u fazi dok se tek počinje projektirati što bi sve ubacili u ured da možete krenuti od nule.



Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Kauč, panic room za strpat šefa u nju...



Kvazi panic room imamo, u njega će ići server i šefovi kad nas naljute.



Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo ću reći, di vam je kuhinja?

Kod nas u uredu, kuhinja je centralno mjesto. Ne daju nam da imamo rešo zbog nekih pravila, ali mikrovalka, frižider, perilica. Sve je tu.
Usudio bi se reći da nam je kuhinja jakooo bitna prostorija u uredima. Ok, puno nas je više, al bi razmislio bar o nekom ćošku s mikrovalkom, frižiderčićem i aparatom za kavu.

To smo već rekli arhitektu, kuhinja sa mikrovalnom, aparatom za kavu i frižiderom i šankom. Nemamo mjesta za staviti stol i stolice, pa smo zaključili da ćemo staviti šank i barske stolice.



Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što se tiče podnih utičnica, nakon druge "selidbe" tj. pretumbavanja po urednu, podne utičnice postanu problem jer onda više kablovi nisu ispod stola već pol metra od stola i sl.

Znači još jedan glas protiv podnih utičnica?
A jbmu, meni se učinile super.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 20:49   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Možeš žice vući po podu ili zidu, samo smo te odgovarali od podnih utičnica,
fino izgleda al preskup sport.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 02:56   #7
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
nemoj zaboraviti na dobre stolce jer ce adaptaciju trebati zaraditi
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 08:10   #8
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
nemoj zaboraviti na dobre stolce jer ce adaptaciju trebati zaraditi
Tu nema diskriminacije, svi sjede na Ikea Markus stolicama
Bilo bi lijepo uzeti neke kvalitetnije, ali koliko vidim bilo po recenzijama bilo što bolje je red veličine 1000+ eura po komadu, što je malo too much u ovoj fazi.



Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 28.11.2020. u 10:34.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 09:11   #9
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Radio sam na lokaciji gdje su utičnice i mreža bile u zidu, sada radim na lokaciji gdje su utičnice i mreža u podu.

Iskreno, čude me preporuke za zidno rješenje. Naravno, nisam ja opremao, velika je firma s puno para, ali iz korisničke perspektive kao netko tko je iskusio oboje uvijek bi preporučio podne utičnice. Ako imaš zidne, preko kabela će se morati prelaziti, osim ako savršeno isplaniraš i odradiš raspored, što po meni nije realno, ljudi će se s vremenom seliti. Prelazak preko izloženih kablova treba nekako riješiti, bilo oblom kanalicom, bilo nikako, bilo širokim selotejpom. Niti je praktično, niti je estetski.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 10:38   #10
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
vjerojatno glupo pitanje, ali nisam to nikada vidio prilikom postavljanja.
Što ako se recimo pokvari mrežni kabel ili strujni koji je provučen kroz pod?
Da li se to provlači kroz kanalicu ili neki bužir, pa onda se zamjenski bez problema dovuče ili treba kopati ?


Edit, radi se o uredu o staroj zgradi, znači visoki plafoni i debeli zidovi.
Pretpostavljam da bi negdje nasred ureda bilo mudro puknuti jedan AP da svi imaju dobar wifi signal?


Također jel mudro napraviti print/scan hub, znači da su pored recepcije dva velika printera i mrežni skener i onda da se svi dižu po svoje što su printali ?

Kako je to napravljeno u većim uredima?

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 28.11.2020. u 11:38.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2020., 11:40   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Sam si odgovorio, ako koristiš PVC cijevi za tu namjenu > https://www.el-zap.hr/proizvod/pvc-c...uzir-za-zbuku/
onda je lako izvući / zamjeniti ako ikad bude trebalo ... samo trebaš meštrima "malo jahat na glavi" kad ih budu postavljali / ukopavali da ih ne slome pod oštrim kutom.

Kad smo već kod tog detalja, tada za struju možeš koristiti vodiče (žice) umjesto kabela pa je trošak nešto manji.
Isto tako za mrežu postavljaj Cat6 FTP ili Cat6A (folija / shirm ispod prvog plašta).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 12:04   #12
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sam si odgovorio, ako koristiš PVC cijevi za tu namjenu > https://www.el-zap.hr/proizvod/pvc-c...uzir-za-zbuku/
onda je lako izvući / zamjeniti ako ikad bude trebalo ... samo trebaš meštrima "malo jahat na glavi" kad ih budu postavljali / ukopavali da ih ne slome pod oštrim kutom.

Kad smo već kod tog detalja, tada za struju možeš koristiti vodiče (žice) umjesto kabela pa je trošak nešto manji.
Isto tako za mrežu postavljaj Cat6 FTP ili Cat6A (folija / shirm ispod prvog plašta).



Zapisano!
Jel ima neka preporuka proizvodača ili je kabel kabel ?


btw, kada već pitam za savjet, googlao sam poprilično, i nisam ništa pametno zaključio.
Da li se isplati prijeći na IP telefoniju ?
Imamo 4 fiksna telefonska broja, od toga na jednom imamo sve pozive i ostalo neograničeno, tim brojem se koristi tajnica, mi ostali više manje ionako pričamo sa mobitela.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 28.11.2020. u 12:10.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 13:36   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Tu nema diskriminacije, svi sjede na Ikea Markus stolicama
Bilo bi lijepo uzeti neke kvalitetnije, ali koliko vidim bilo po recenzijama bilo što bolje je red veličine 1000+ eura po komadu, što je malo too much u ovoj fazi.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

Steelcase početni modeli kreću od 500€ +PDV. Ja sjedim na jednoj toj početnoj već 5 godina sa svojih 130kg. Ni da se javi.
Kod kuće imam Markusa, ok je, al nije to to, iako je izgledom privlačnija. A da ne govorim kako me živcira to što ima lufta kad se zakoči naslon i što se svaki put čuje kako udari metal u metal kad se nasloni na naslon. Ostalo zasas sve 5 s obzirom na kilažu.



Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Radio sam na lokaciji gdje su utičnice i mreža bile u zidu, sada radim na lokaciji gdje su utičnice i mreža u podu.

Iskreno, čude me preporuke za zidno rješenje. Naravno, nisam ja opremao, velika je firma s puno para, ali iz korisničke perspektive kao netko tko je iskusio oboje uvijek bi preporučio podne utičnice. Ako imaš zidne, preko kabela će se morati prelaziti, osim ako savršeno isplaniraš i odradiš raspored, što po meni nije realno, ljudi će se s vremenom seliti. Prelazak preko izloženih kablova treba nekako riješiti, bilo oblom kanalicom, bilo nikako, bilo širokim selotejpom. Niti je praktično, niti je estetski.

Nisam ja protiv tih utičnica, to je super, fensi, izgleda odlično kad je dugoročno sve na svom mjestu. Kad jednom više nije, onda imaš utičnice ispod nogu, na prolazima i sl.


Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
vjerojatno glupo pitanje, ali nisam to nikada vidio prilikom postavljanja.
Što ako se recimo pokvari mrežni kabel ili strujni koji je provučen kroz pod?
Da li se to provlači kroz kanalicu ili neki bužir, pa onda se zamjenski bez problema dovuče ili treba kopati ?

Kod nas u uredu pod zapravo nije pravi pod već je sve dignuto na platformi jedno 5cm od pravoga poda. Onda se dolje može svašta s dugom kanalicom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 13:56   #14
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Još jedna preporuka za Steelcase stolice (sjedim na jednoj preko 5 godina) i pokuda za podne utičnice. I svakako ne škrtariti na broju utičnica.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 13:59   #15
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Steelcase početni modeli kreću od 500€ +PDV. Ja sjedim na jednoj toj početnoj već 5 godina sa svojih 130kg. Ni da se javi.

Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Još jedna preporuka za Steelcase stolice (sjedim na jednoj preko 5 godina) i pokuda za podne utičnice. I svakako ne škrtariti na broju utičnica.

Koje točno modele koristite ?


išao sam guglati i kao uvoznik se pojavila firma https://www.delightoffice.hr/, ali kada idem na web stranicu dobijem veliko ništa, pa se pitam dal su uopće živi?


Nakon malo više googlanja, vidio sam da su cijene ovih entry modela sa nekim dodatcima cca 850 eura po komadu?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:24   #16
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
U pitanju je Steelcase Let's B.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 17:31   #17
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Uzmite robot usisavač da vam svaki dan usiše pod kad odete doma
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:37   #18
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Uzmite robot usisavač da vam svaki dan usiše pod kad odete doma
Ne znam jel se zezaš ili ne, ali smo već ranije to odlučili uzeti
Troškovi čišćenja su nam oko 350 kn tjedno, a računamo da čak i ako kupimo onaj ultra skupi što može usisavati i prati pod od nekih 7000 kn, to otplatimo u godinu dana jer će nam čistačice ubuduće dolaziti jednom u dvs tjedna, umjesto jednom tjedno.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:03   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Eto na, oni se počeli baviti usisivačima i stolicama ko da je ovo neki drugi forum a ne PC Expert forum,
protestiram još samo fali drugarice posadimo cvijeće

A di je:
- skica / nacrt prostora
- predviđena radna mjesta sa razmještajem u prostoru
- schema el. instalacija
- schema mreže
- mrežna oprema
- ups
- "server ormar"
- ...

Sramota
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:25   #20
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eto na, oni se počeli baviti usisivačima i stolicama ko da je ovo neki drugi forum a ne PC Expert forum,
protestiram još samo fali drugarice posadimo cvijeće

A di je:
- skica / nacrt prostora
- predviđena radna mjesta sa razmještajem u prostoru
- schema el. instalacija
- schema mreže
- mrežna oprema
- ups
- "server ormar"
- ...

Sramota
]

Eto ga, samo za tebe
Ionako sam te htio pitati, u sobu naziva spremište, površine 1.95 m2 ići će server, NAS, i UPSovi za to.
Soba je bez prozora, vanjski zid debljine 30-50 cm, visina plafona oko 2,5 m. Pretpostavljam da će sva ta elektronika pretjerano zagrijavati tu sobu pa da bi bilo mudro uzeti serverski ormar sa hlađenjem ili misliš da nema potrebe?
Ili staviti neki vent koji će izbacivati topli zrak
vani ili ured?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 29.11.2020. u 19:48.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:08   #21
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Jedna mala zamjerka- kako mislite imat firmu s jednim WC-om? To mi nije dosta i kad sam solo doma!
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:30   #22
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Jedna mala zamjerka- kako mislite imat firmu s jednim WC-om? To mi nije dosta i kad sam solo doma!
Pa evo, i do sada je bio jedan wc, zadnjih 20 godina, i nije bilo zamjerki.
Mislili smo napraviti dva wc-a, jedan za zaposlene, drugi za klijente ali smo oduatali od toga jer nemamo dovoljno kvadrata, a i arhitekt je komentirao da se načelno više ne radi odvojeno.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 16:23   #23
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Koje točno modele koristite ?


išao sam guglati i kao uvoznik se pojavila firma https://www.delightoffice.hr/, ali kada idem na web stranicu dobijem veliko ništa, pa se pitam dal su uopće živi?


Nakon malo više googlanja, vidio sam da su cijene ovih entry modela sa nekim dodatcima cca 850 eura po komadu?
Imaju ured i izložbene primjerke u Radničkoj, nazovi ih pa se dogovori da ih pogledaš i izabereš dodatke i boje. Za 500-600Eura ces dobiti puno bolji stolac od Markusa. Ja imam 'Reply' model i mogu ga preporučiti.

EDIT:
Imaju općenito dobar uredski namještaj pa možeš pogledati i stolove (imaju rupu za povuc kabel kroz plocu stola, ispod stola imaju stalke pa možeš tamo staviti primjerice produzni kabel ili smotati kablove etc...)
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 16:29   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Eno sam zamiješao teme pa se ponavljam

PVC cijevi za kabele (linkao sam ranije) su mislim fi 16 pa 25 pa dalje ...
a spominjao je minimalni radijus savijanja cijevi. Oštri kut savijanja treba svakako izbjegavati jer je onda lakše provući / zamijeniti šta treba.

Ti si mislio (možda već imate) server, ups, centralni patch panel, ... staviti u spremište (u produžetku kuhinje) ?
Malo je na blesavom mjestu, fino produžuje instalacije.
Možda da ukradeš malo mjesta u ormaru ureda 2 ili ureda 4 i tu staviš patch panel + switch ?
Napajanje mu dovučeš posebno sa ups - a u spremištu.

U spremištu neka je manji patch panel, switch, ups, server.
Imaš one switch - eve sa 1 / 2 optička porta i tako spojiš switch - eve međusobno.

Kod svakog radnog mjesta trebaš 2 ili 3 Lan priključka (ovaj 3. za telefon, nebitno hoćeš li koristiti VoIp ili običnu telefoniju). Kod sekretarice i više (komp, printer(i), telefoni, ...

Šta je sa strujom, gdje je sada kutija sa osiguračima ?
Srećom, to se lako maskira u zidnom ormaru sa dovoljno osigurača (strujnih krugova),
cca 2 - 3 rasvjete, mali bojler, kuhinja, 6 + 3 za radna mjesta, 2 u spremi, ... di su klime ...

Rekoh, ima tu mali miljonček manje ili više bitnih detalja
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 20:57   #25
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eno sam zamiješao teme pa se ponavljam
Ti si mislio (možda već imate) server, ups, centralni patch panel, ... staviti u spremište (u produžetku kuhinje) ?
Malo je na blesavom mjestu, fino produžuje instalacije.
Slažem se, ali je to najsigurnije mjesto, nemože ga slučajno zaliti ili isključiti čistačica, ne može se desiti da netko provali u ured i zgrabi ga (desilo se kolegama, uzmi u obzir da smo na visokom prizemlju), pa računam da koliko god to bude zeznuto rado kabliranja, isplati se.



Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova

Kod svakog radnog mjesta trebaš 2 ili 3 Lan priključka (ovaj 3. za telefon, nebitno hoćeš li koristiti VoIp ili običnu telefoniju). Kod sekretarice i više (komp, printer(i), telefoni, ...

Zapisano.


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta je sa strujom, gdje je sada kutija sa osiguračima ?
Srećom, to se lako maskira u zidnom ormaru sa dovoljno osigurača (strujnih krugova),
Struja je desno odmah od ulaza, a telefon je sada (čekamo da nam ugrade optiku, ali pretpostavljam da će optika doći na isto mjesto kao i telefon ? na mjestu označenom X u uredu 3)





Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Rekoh, ima tu mali miljonček manje ili više bitnih detalja

Znam, zato i rekoh idem pitati pametnije od sebe


Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
Imaju ured i izložbene primjerke u Radničkoj, nazovi ih pa se dogovori da ih pogledaš i izabereš dodatke i boje. Za 500-600Eura ces dobiti puno bolji stolac od Markusa. Ja imam 'Reply' model i mogu ga preporučiti.

EDIT:
Imaju općenito dobar uredski namještaj pa možeš pogledati i stolove (imaju rupu za povuc kabel kroz plocu stola, ispod stola imaju stalke pa možeš tamo staviti primjerice produzni kabel ili smotati kablove etc...)

Yes, ali problem je što kod nas se treba množiti sa 7, znači ako su ove bolje stolice 600 eura, dolazimo do 30 000 kn samo za stolice.
Vidio sam online da prodaju refurbished stolice za nikakve cijene, tipa 150 eura komad.


Ne znam dal je to pametno gledati ili bolje produžiti dalje ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 20:59   #26
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ne znam jel se zezaš ili ne, ali smo već ranije to odlučili uzeti
Troškovi čišćenja su nam oko 350 kn tjedno, a računamo da čak i ako kupimo onaj ultra skupi što može usisavati i prati pod od nekih 7000 kn, to otplatimo u godinu dana jer će nam čistačice ubuduće dolaziti jednom u dvs tjedna, umjesto jednom tjedno.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Nadam se da pišate sjedečki



Što se tiče "server" sobe. Ako imate nešto više opreme, tj. nekakvu virtualizacijsku platformu, onda klima obavezno.
Ako je problem prostor, postoje i klimatizirani ormari.

Za jedan komp i nas, svejedno je gdje su. U jednoj firmi koju sam obilazio, host je bio recepcionarki pod nogama
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 21:07   #27
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što se tiče "server" sobe. Ako imate nešto više opreme, tj. nekakvu virtualizacijsku platformu, onda klima obavezno.
Ako je problem prostor, postoje i klimatizirani ormari.

Za jedan komp i nas, svejedno je gdje su. U jednoj firmi koju sam obilazio, host je bio recepcionarki pod nogama

Ma kakvi, DELL PowerEdge T330 + Synology DS916+ NAS.
To je jedino što bi bilo u "server sobi" od elektronike. Pa ako nešto treba dodati za hlađenje, u vidu ventilatora da izvlači topli zrak, to bih volio odmah u ovoj fazi riješiti.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 01:09   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
OK, neka je "server" (DELL PowerEdge T330), NAS (Synology DS916+), UPS u spremištu / bunkeru,
ali ne mora tu biti centralno mjesto za mrežu tj. da sve završava tu.

Eto kažeš da će optika vjerojatno završiti kod X oznake u uredu 3,
"najmanje" ti tu treba struja sa ups - a i 1 Lan kabel do mjesta gdje će doći router.

Možeš i (šta sam ranije predlagao), tu staviti jedan (manji) 19" ormar i dio mreže:
- ONT, Router, patch panel + switch
- pokrivao bi ured 3 + ured 4 + sekretarica (prebrojiti potreban br. Lan kabela)
- napajanje sa UPS - a
- ...

Neka je drugi dio u spremi:
- 2x Lan kabela + optika prema 1. ormaru
- struju sa ups - a za 1. ormar sam već naveo
- tu pokriješ ured 1 + ured 2
- ...

Po tlocrtu spremište ima nekakav prozor prema balkonu pa će se valjda moći kroz njega ili do njega staviti kakav ventilator za izbaciti topli zrak ...

To be continued ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 09:21   #29
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
OK, neka je "server" (DELL PowerEdge T330), NAS (Synology DS916+), UPS u spremištu / bunkeru,
ali ne mora tu biti centralno mjesto za mrežu tj. da sve završava tu.

Eto kažeš da će optika vjerojatno završiti kod X oznake u uredu 3,
"najmanje" ti tu treba struja sa ups - a i 1 Lan kabel do mjesta gdje će doći router.

Možeš i (šta sam ranije predlagao), tu staviti jedan (manji) 19" ormar i dio mreže:
- ONT, Router, patch panel + switch
- pokrivao bi ured 3 + ured 4 + sekretarica (prebrojiti potreban br. Lan kabela)
- napajanje sa UPS - a
- ...

Neka je drugi dio u spremi:
- 2x Lan kabela + optika prema 1. ormaru
- struju sa ups - a za 1. ormar sam već naveo
- tu pokriješ ured 1 + ured 2
- ...

Po tlocrtu spremište ima nekakav prozor prema balkonu pa će se valjda moći kroz njega ili do njega staviti kakav ventilator za izbaciti topli zrak ...

To be continued ...

Mudro zboriš Nikky, ali jedva sam se uspio izboriti i za ovih 1,9 metara kvadratnih za svu tehniku
Stajalište šefova je da to treba biti sklonjeno sa strane, da se ne vidi pa nisam siguran koliko će biti oduševljeni sa idejom da imaju čak i mini mrežni ormari po uredu.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 09:49   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hm, a dobro, da ne kažem nešto drugo
Ostaje ti prva varijanta:
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eto kažeš da će optika vjerojatno završiti kod X oznake u uredu 3,
"najmanje" ti tu treba struja sa ups - a i 1 Lan kabel do mjesta gdje će doći router.
tj. do "ormara" u spremištu.

UPS imate ili novi nabavljate ?

To be continued ...
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na