Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2020., 21:05   #301
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Pa sam sam napisao ovo: "Jebate moram digut cijene i naplaćivat ovu situaciju građ. čestice, meni je to u cijeni. E nećeš više "

Dakle, kod mene ovog pod 3 nema (nije bilo ) već je bilo uključeno u 1. i 2. skupa (1 i 2 tako i tako idu skupa, nema 1 bez 2 osim iznimno).

4. Formiranje građevne čestice, treba izraditi geodetski elaborat. Cijena nije predmet rasprave jer ovisi o lokalnim prilikama.

5. Zapravo daleko najodgovorniji dio posla

6. Potrebno je na terenu izmjeriti izvedeno stanje objekta i izraditi geodetski elaborat. Cijena nije predmet rasprave jer ovisi o lokalnim prilikama. Tu je opet potrebno uzeti u obzir da se radi o elaboratu koji će doći na red za 3, 5, 7, 10... godina i onda ti se stranka pozove na ovu ponudu, a do onda se promijeni sve i svašta. Realno iznos djeluje povelik u odnosu na ostale točke kad se promatra u sklopu ovog paketa i smatra se da se radi "sada", ali kad se stavi u kontekst da se za 3, 5, 7, 10... godina ponovno pojaviš na nekom gradilištu, opet treba sve i svašta provjeriti. Osobno je kod mene ova stavka za sada nešto niža, ali ja sam tako i tako previše socijalno osjetljiv. Ljuti me kad ljudi odbiju bolju uslugu radi 400, 500, 1000, ... kuna, a rade investiciju od 100 000 €. Jednom kad dođu do sobnih vrata doplatit će one vražje alu trakice 400kn po vratima i neće ni trepnut, a na geodetskim uslugama (koje su prve kad kupiš zemljište) se štedi kao kad šalješ Uziju username da ti skala 3%.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 22:14   #302
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
U biti to su zapravo tri elaborata ukupno. To je stvarno odlično i efikasno A koliko se otegne vjerujem da bude svakakvih promjena. Pogotovo kada treba isfinanirati 100 hiljada ojra. I alu trakice.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2020., 22:39   #303
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Po zakonu kojeg je donio Mrak-Sataraš to je bilo sve u jednom "proizvodu", geodetskom projektu koji je imao svoje mane i vrline, a onda je došao Štromar i umjesto da poradi na rješavanju mana, on je razdvojio sve na zasebne elaborate kako je bilo nekad.

Svakih ~5 godina se netko sjeti temeljito mijenjati zakon o gradnji, a ministar graditeljstva je zadnjih godina zadnja rupa na svirali i služi za namirenje stranačkih ili koalicijskih apetita (Kuščević, Štromar, Horvat).
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 19:27   #304
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,397
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
@domy_os: OK, sve štima, ali to što si opisao nije z.k. ispravni postupak. Budi oprezan sa svim, vjerujem da je samo greška u komunikaciji, ljudi dobiju puno informacija od jednom pa se sve pomiješa. Ako budeš imao kakvo pitanje, slobodno se javi.
Nego kako se to onda zove? Sjedio sam s njim i pisao si bilješke što je sve rekao tako da ako ja lažem, onda i on laže. Baš sam sve živo napisao što je govorio, bolje od toga bi bilo jedino snimanje razgovora.

Je li ta cijena na kraju OK za navedeni posao ili da dalje tražim ponude? Koliko bi ti uzeo za isto, ako se baviš time?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 21:22   #305
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Evo ima tu:
https://gov.hr/moja-uprava/stanovanj...-postupci/1857

Ukratko: z.k. ispravni postupak se provodi kada nisi upisan kao vlasnik u zemljišnoj knjizi (nego netko drugi ili 50 njih mrtvih), a postoji neko pravo po kojem bi ti trebao biti vlasnik (npr. upisan si kao posjedik u katastar). To je brži i lakši postupak rješavanja imovinsko - pravnih odnosa od pojedinačnih tužbi.

Ovo tvoje je vjerojatno ispravak (evidentiranje stvarnog stanja) oblika i površine čestica. Ništa te ne košta zatražiti još jednu ponudu, ta cijena može biti sasvim OK ako zaista ima toliko posla. Moja ponuda ti ne bi ništa značila jer radim na uskom području, ali uglavnom bi bila niža (opet, ništa ti ne znači jer npr. kolega na otoku ili "polu" otoku (npr. Pag, Vir, Krk) dobije duplo za istu stvar i nitko ne trepne).

Provjeri, neka ti napiše točno/točnije što će ti raditi jer si spomenuo sve i svašta npr. taj postupak pred sudom, iskolčenje i upis što nije navedeno u stavkama 1., 2. i 3., pa da ne bude iznenađenja kasnije.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 10:52   #306
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Ovu sliku koju stavljam to je ponuda za grube radove za zidanu kuću, sad da li izvođaču nije sila ili mu se neda zajebavati s gradnjom te male kuće (130 m2 bruto) pošto vidim da radi više manje neke zgrade, ispada da je montažnu jeftinije radit s tim da je ovo bez iskopa za temelje, znači u ponudu ulazi temelje i stavljanje kuće pod krov.
Radi se o kući s ravnim krovom, ciglama poroterm 25S, teren je bez ičega malo pod padom. Nadam se da neće nikom smetati, a i da nekom možda mogu pomoći koliko toliko. Ako smeta neka se obriše.

https://ibb.co/k2FksKZ
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 11:10   #307
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Link ti ne valja

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 11:11   #308
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Meni radi i na tapa i ovak

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 11:19   #309
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
Meni radi i na tapa i ovak

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
Sad mi otvara. Maloprije je bacao nekakve wow screenshotove

Moje su tražili 150 000 kn za slične radove ,bez materijala,do gornje deke,bez krova,150 kvadrata

Slavonija

Materijal ne znam koliko je bio ukupno ali ovo tvoje mi se čini puno

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 11:43   #310
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
Ovu sliku koju stavljam to je ponuda za grube radove za zidanu kuću, sad da li izvođaču nije sila ili mu se neda zajebavati s gradnjom te male kuće (130 m2 bruto) pošto vidim da radi više manje neke zgrade, ispada da je montažnu jeftinije radit s tim da je ovo bez iskopa za temelje, znači u ponudu ulazi temelje i stavljanje kuće pod krov.
Radi se o kući s ravnim krovom, ciglama poroterm 25S, teren je bez ičega malo pod padom. Nadam se da neće nikom smetati, a i da nekom možda mogu pomoći koliko toliko. Ako smeta neka se obriše.

https://ibb.co/k2FksKZ

znači to je cijena za roh bau, bez instalacije, prozora itd... ?

ako da, onda je to dosta skupo. to je skoro 600 eura/m2 za roh bau...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2020., 11:53   #311
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Da to je cijena temelja (bez iskopa to je nekih 10-12tkn), stavljanja kuće pod krov. Bez instalacija, prozora, vrata i sveg ostalog, samo grubi radovi
cijena je užasna i ne mogu vjerovati da to može toliko koštat.. čekam dalje ponude pa ću vidjeti šta ću ali ovo je užas

Kad sam tražio ponude za montažne u toj cijeni (bez temelja) je bilo kuća i većih i ljepših.. bar po katalogu koji sam dobio

Neki toliko koliko si ti napisao 600e/m2 rade ključ u ruke
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 11:57   #312
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Pa i nije toliko skupo ako su tu fasada, hidroizolacije i prozori.. ako je samo zidanje, onda je previše

EDIT: U međuvremenu stigao odgovor da prozori nisu u cijeni. Mislim da se tom izvođaču ne da raditi tako mali objekt, pa je nabio cijenu. Koja je cijena armature po kg i betona po m3?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:22   #313
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
I meni se tak čini da..
armatura po kg je 12kn
A tu imam više toga.. podložni beton 600kn po m3, trakasti temelji 1250 po m3, nadtemelj 1250 po m3, podna ploča prizemlja 1200 po m3, vertikalna serklaža i stupovi etaže prizemlja 1400 po m3, stropno armirana betonska ploča 1250 po m3, vertikalna serklaža i horizontalna atika krova 1600 po m3....
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:29   #314
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
najbolje je kombinirati, jedne radove uzeti od jedne firme, druge od druge. malo preko poznantstva itd..

i na taj način se najviše uštedi.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:36   #315
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
I meni se tak čini da..
armatura po kg je 12kn
A tu imam više toga.. podložni beton 600kn po m3, trakasti temelji 1250 po m3, nadtemelj 1250 po m3, podna ploča prizemlja 1200 po m3, vertikalna serklaža i stupovi etaže prizemlja 1400 po m3, stropno armirana betonska ploča 1250 po m3, vertikalna serklaža i horizontalna atika krova 1600 po m3....
Čelik je debelo preskupa cijena, a betoni i nisu tako puno ako je uključena oplata.

Ako je oplata zasebna stavka, onda je cjena pretjerana.

Ali opet.. radi se o maloj kvadraturi... ne znam, definitivno traži drugu ponudu.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
najbolje je kombinirati, jedne radove uzeti od jedne firme, druge od druge. malo preko poznantstva itd..

i na taj način se najviše uštedi.
Ako ne želiš garanciju, onda kombiniraj.

Osobno, uvijek bi uzeo jednog izvođača. Ova im otvaraš prostor da se vade na onog drugog.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:42   #316
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Oplata je zasebna stavka.. i da slažem se da je napucana cijena.. čekam ih još par pa ću vidjeti.
Čak sam danas dobio informaciju od arhitektice da mogu raditi temelje iako nije građevinska gotova. Kaže da sve što se radi tak na zemlji, a da se ne diže u zrak može raditi prije, to nisam znao
Iskreno ja bi najrađe uzeo jednog, ali ću vidjeti kak će to sve sad bit dok dobim par ponuda..
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 12:56   #317
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ako je oplata zasebna stavka, onda su cijene jako napucane.

Betoni ne bi trebali biti preko 1000kn ni u kom slučaju. Cijene bi trebale biti od 800 do 950kn (izuzev podložnog betona, on je jeftiniji).

Arhitektica ti je krivo rekla, zakonski ništa ne smiješ raditi bez ishođene građevinske dozvole, prijavljenog gradilišta, nadzornog inžinjera i odabranog glavnog izvođača.

https://mgipu.gov.hr

I to je jedino po zakonu, ne govorim što ljudi rade u praksi, ali čisto da znaš da ako te netko od susjeda prijavi, kod inspekcije ne prolazi "arhitektica mi je rekla". A ni arhitektica vjerojatno nije toliko blesava da to ponovi pred inspekcijom.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 13:32   #318
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Ima li tko iskustva s prodajom stare tradicionalne drvene kuće? Renoviram kuću gdje je prizemlje betonsko a kat i potrkovlje je bivši vlasnik preselio i složio takvu staru kuću. Htio bih to prodati i gore sagraditi kat i potkrovlje od montažne kuće pa ako ima tko informacije kako je to najbolje prodati (kao kuću ili kao građu) te koliko se po prilici kreće cijena po m2
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 20:20   #319
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Trebalo bi vidjeti tu ponudu. A ne samo ukupnu cijenu. Možda ti ne valjaju "količine". Tko ti je radio cjenovnik? 90% dokaznica mjera koje dođu do mene da uradim po njima ponudu su smeće! Jaako rijetko odgovaraju stvarnom stanju.
  Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 20:26   #320
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Trebalo bi vidjeti tu ponudu. A ne samo ukupnu cijenu. Možda ti ne valjaju "količine". Tko ti je radio cjenovnik? 90% dokaznica mjera koje dođu do mene da uradim po njima ponudu su smeće! Jaako rijetko odgovaraju stvarnom stanju.
A troškovnik je radila ta arhitektica, pošto prvi put gradim ja ne mogu reć da je nešto krivo napravila jer nemam pojma ništa..

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 20:27   #321
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako ti je rekla da možeš graditi bez dozvole, očito je pouzdana.
  Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 21:22   #322
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Majstori su za sada puni posla pa idu APP. Vidjeli su da su ljudi spremni dati više novaca za montažne kuće, pa što ne bi oni za "bolje" digli cijenu. Ne kažem da su zidane bolje/montažne lošije, ali oni tako smatraju. Čekati krizu ili tražiti dalje, nema treće.

Najveća "prevara" montažnih kuća je što ponuđači montažnih kuća nemaju svoje ekipe ili barem stalne kooperante za temelje. Ovako ti moraš tražiti izvođače i nadati se da će napraviti temelje kako treba (vidio sam već više horora od "prekaljenih" majstora), u biti se baviš onim što si odabirom MK želio izbjeći. Nikako da se ponuđači tome nauče, klijentela im je boljestojeća i ljudi su spremni platiti komfor.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 23:28   #323
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne kažem da nije skupo.
Ali činjenica je da arhitekti količine izbace "otprilike". Odoka željezo, 10 tona gore-dole, odoka izolacije koje koštaju ko sv. Petra Kajgane po kvadratu, itd. To se na kraju nakupi. Bez uvida u troškovnik bezveze je komentirati.
  Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 10:13   #324
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Nemoj biti bezobrazan, kao što ima raznih izvođača ima i raznih arhitekata.

Ne izbacuju SVI arhitekti količine "otprilike", to rade oni arhitekti koji projektiraju za kikiriki. A količinu armature računa statičar. Ja posao ni ne ugovaram ako nije dogovren izvebeni projekt. Ako se izvedbeni napravi kako spada, količine su točne.

A što se tiče betona, uvijek radimo plan oplate i armature i te količine su s minimalnom greškom.

Ja ne znam tko ti je dao troškovnik i fulao 10tona armature, ali tu osobu slobodno možeš tužiti, i dobiti ćeš bez problema
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...

Zadnje izmijenjeno od: RimtuTiTuki. 24.07.2020. u 11:00.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 10:30   #325
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa je li dobar njegov projekt i troškovnik?
  Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 11:14   #326
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
za obiteljsku kuću ne da ne može fulati za 10 tona, nego ukupno ne treba 10 tona željeza naravno, ovisi o terenu i projektu, ali konkretno prizemnica na ravnom terenu, 120m trakastih temelja, 240m2 temeljne ploče, 25 vertikalnih serklaža, 6 horizontalnih serklaža i 200m2 gornje ploče (fert s ukrutama) - ukupno je otišlo 5 tona armature.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa je li dobar njegov projekt i troškovnik?
očekuješ odgovor na ovo pitanje na temelju printscreena ponude jednog izvođača?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 11:44   #327
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Nisam vidio njegov troškovnik. A mislim da smo ustanovili da njegova arhitektica zakone ne čita temeljito, pa postoji šansa da ni projekte/troškovnike ne radi temeljito.

Konkretno me osobno vrijeđaš kad napišeš da arhitekti količine procjenjuju.

Imam i ja iskustva sa lošim izvođačima, pa mi ne pada na pamet govoriti da su svi izvođači fušeri zbog par njih koji zbilja fušare.

Uvijek postoji dio struke koji radi loše i stvara negativnu sliku.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 12:14   #328
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
očekuješ odgovor na ovo pitanje na temelju printscreena ponude jednog izvođača?
Naravno. Zar nije super pričati o troškovniku kojeg nisi vidio? Pa tome forum služi.
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Konkretno me osobno vrijeđaš kad napišeš da arhitekti količine procjenjuju.
Oprosti što sam bio baraba
Nisam znao da si tako slaba
Nisam znao da ćeš plakati

  Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 12:40   #329
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
A bauštelac... ajde, kad je bosanska muzika, barem nek je rock
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 14:58   #330
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako ti je rekla da možeš graditi bez dozvole, očito je pouzdana.
žena ima 73 god i od 99.god ima ovdje firmu.. Više manje svima je radila projekte koji se nalaze tu u mom dijelu Zagreba, neću reć da je u krivu ali danas sam je opet zvao i opet je rekla da nema nikakvih problema niti su ovi koji su to radili ikad imali kakvih problema. Neću se petljat, ne zanima me niti planiram sad radit išta do proljeća tako da mi je svejedno, kad dođe građevinska onda ću krenut.
Dobio sam i drugi troškovnik koji je 100.000kn manji, s cijenom armature 8kn (prvi je imao 12) znači imam 9 tona, ne znam čemu tak puno, ali očito statičar koji je izašao zna zašto je toliko + ove ostale cijene betona nisu iznad 1000kn
Tako da ne vjerujem da se ona zajebala s troškovnikom nego jednostavno izvođači hoće izvuć koliko mogu
ruki31 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na