Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2007., 21:58   #1
MJuric
Gens Una Sumus
Moj komp
 
MJuric's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Dubrovnik
Postovi: 123
Multiprocessing

Evo jedno,onako cisto teoretsko pitanje,,,zanima me da li su dva e 6600 brza od q6600,da li bi cetiri e 6600 bili brzi od nekog octa cora na istom taktu...itd
__________________
...war,war never changes...
MJuric je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:04   #2
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Citiraj:
Autor MJuric Pregled postova
Evo jedno,onako cisto teoretsko pitanje,,,zanima me da li su dva e 6600 brza od q6600,da li bi cetiri e 6600 bili brzi od nekog octa cora na istom taktu...itd
Ne.
dr_epox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2007., 21:59   #3
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Al ček ne kužim kak ti to misliš?? Strpat 2 e6600 na jednu ploču il kak?? Ako da reko bi da je to neizvedivo za Core2Duo...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 22:11   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
E6600 nisu procesori koji mogu na dual-socket ploče, za to postoje Xeoni
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 22:49   #5
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Znam Vuco zato ga to i pitam kak misli na 2 CPU-a Xeoni i Opteroni jedino!
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 23:01   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
mislim da je to cisto teoretsko pitanje. dakle odgovor je da.
jer sto vise komponenti trpas na jedan cip, performanse mogu samo ostati iste ili padati, ako ne mijenjas arhitekturu i kolicinu cachea.

lol: sad sam skuzio da sam napiso isto sto i jura u prvom postu. dakle teoretski, da. i tocka.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 23:04   #7
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
Q6600 kazu da je proc koj ima u sebi dva E6600, ako ce tako bit sa procesorima od 8 jezgra neznam, znaci jedan od osam jezgra ce bit bolji 2 puta od jednog Q6600...razlika u igrama izmedu Q6600 i E6600 je jako malena, skoro pa C2D su bolji, ali u testovima Q6600 rastura, u buducnosti, igre ce bolje iskoristit 4 jezgre pa tada ce se isplatit kupit jedan quad core...znaci, ako volis samo igrat onda E6700 je nabolja solucija (ako imas para) a ako hoces jos vise onda X6800
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 23:21   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Native Quad Core procesori će tek doći sljedećom generacijom procesora, K10 i Intelovim Penryn-om (za intel nisam siguran).

Uspoređivati u igrama Quad i Dual-core procesore nije moguće. Vjerojatno jedina igra danas koja voli 4 jezgre je Supreme commander, ako sam dobro čitao po netu. A 80% igri (ako ne i više) i dalje fura samo na jednu jezgru.

A sada je pitanje koliko je Quad Core procesor brži od 2 Dual Core-a na jednoj matičnoj, u praksi naravno. Još niti jedna generacija (bilo kod AMD-a bilo kod Intela) se nije mogla tako usporediti.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 23:44   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Native Quad Core procesori će tek doći sljedećom generacijom procesora, K10 i Intelovim Penryn-om (za intel nisam siguran).
Nažalost Penryn ne bu/nije nativni quad. Slijepljene dvije jezgre ko i dosad. 45nm Nehalem (2008.), 32nm Westmere (2009.) i 32nm Sandy Bridge (2010.) arhitekture i nasljednici su ti koji budu donijeli masu noviteta na Intelovoj fronti. Intel je više put izjavil da sad idu raditi nativni quad-core, popušili bi žestoko i da je AMD-ov način puno kompliciraniji za provest u djelo čak i za moćan Intel. Jednostavnije, brže i isplativije im je delati quad na principu dva dual-core procesora na istom komadu silicija.

AMD je već bil 6-8 mjeseci u razvoju dual i quad-core nasljednika K8 arhitekture, ali su odlučili sve poslat u rodno mjesto i krenuli ispočetka. Pa sad Barcelona i sve temeljno na njoj kasni. Intel je u slučaju da se Barcelona i derivati pokažu bolji (tolko da donekle ugroze C2D prijestolje) po performansama s njihovim C2D rješenjima, osigural četiri FAB-a sa 100% kapacitetom za izradu 45nm procesora. Za svaki slučaj ako sfali kojem recenezentu/gameru/clockeru...
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 23:48   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Eh, da, fulao sam za Penryna. Nisam nit sam bio siguran. Znači Nehalem it is

A ovo za Intela i nativni Quad sam isto čitao - tu je AMD skužio koliko su se zeznuli što nisu isto išli raditi na principu 2+2=4
Ježi ga, učiš dok si živ. Samo da bude konkurencije, iako iskreno u zadnjih godinu dana, od kada su došli Dual-core procesori, rat cijenama je opak. Tu je i Intel skužio da, nije sve u brzini
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2007., 00:02   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Samo da bude konkurencije, iako iskreno u zadnjih godinu dana, od kada su došli Dual-core procesori, rat cijenama je opak. Tu je i Intel skužio da, nije sve u brzini
To se traži - čim jeftiniji procesori za puk. Samo se ova banda iz Intela opasno oboružala s tim FAB-ovima ko da nema sutra. Jadni Švabi nemreju ni disat od svega toga.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 09:08   #12
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
A ovo za Intela i nativni Quad sam isto čitao - tu je AMD skužio koliko su se zeznuli što nisu isto išli raditi na principu 2+2=4
Da ali su rekli da ce raditi MCM od dvije Barcelone, dakle 8 jezgri!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 11:10   #13
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Eh da, ali AMD već ima pripremljen teren za "prave" višejezgrene procesore na jednom komadu silicija, jer jezgre komuniciraju preko unutrašnje veze, bez potrebe za korištenjem vanjske sabirnice, za razliku od Intela, gdje jezgre "razgovaraju" preko BUS-a i time guše promet. AMD se možda "zeznuo" za sada kad je dovoljna komunikacija preko vanjske sabirnice, dok Intel trebaš još to razviti.

Ali je meni draži AMD-ov princip
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 17:50   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Doći će i Intel na to, bez brige...

@ Jerry

MCM znači na jednom procesoru 2 Barcelone (svaka po 4 jezgre) ili dual socket ploče (2 utora za 2 Barcelone) ? Jer sam ja samo čitao za dual socket (tipa današnji FX-74 npr.).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 18:37   #15
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Doći će i Intel na to, bez brige...

@ Jerry

MCM znači na jednom procesoru 2 Barcelone (svaka po 4 jezgre) ili dual socket ploče (2 utora za 2 Barcelone) ? Jer sam ja samo čitao za dual socket (tipa današnji FX-74 npr.).
Ova prva opcija
Ljudi iz AMDa su nedavno sami priznali da su cijelo vrijeme isli tezim putem i da obican kupac ne zna (i ne zanima ga!) da li je gore MCM ili native dual/quad core te da ce i oni krenuti tim putem. Medjutim, kako je Barcelona/Budapest jako velika jezgra na 65nm vjerojatno cemo MCM 8-core CPU iz AMDa vidjeti tek s Shangai jezgrom koja ce biti na 45nm i koja je predvidjena za H208.

Dakle, recimo jedna Asus L1N64 WS i 16 jezgri.....
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na