Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2007., 01:10   #1
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Smrzavanje kompa zbog drivera za graficku,valjda

Komp je 10 dana star a probleme imam sto mi otprilike jednom ili 2 puta na dan komp sm,rzne i nemam kontrolu niti nad misem niti nad tipkovnicom.Jedino sto mi preostaje je rucni reset i onda radi sve normalno a ukaze mi na sljedecu gresku:
Error Message: STOP 0x000000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER (Q293078)
Nakon dosta sati guglanja sam jedino shvatio da ima dosta ljudi sa tim problemom a jedino rjesenje koje microsoft nudi je da stavim hardware acceleration na "none" a onda kasnije imam problema sa pokretanjem igara.
Evo link koji nije rijesio moj problem http://support.microsoft.com/kb/293078
Pa eto ,ako je neko imao slican problem bilo bi sjajno kad bi pomogao.

Evo i konfa ako je to bitno:
Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5200+
Naziv matične ploče ASRock ALiveSATA2-GLAN (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Grafička kartica NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)
Sistemska memorija 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Tvrdi disk ST3300622AS_MBP (300 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optički uređaj PIONEER DVD-RW DVR-112D
Zvučna kartica VIA VT8237A High Definition Audio Controller
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 01:33   #2
MJuric
Gens Una Sumus
Moj komp
 
MJuric's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Dubrovnik
Postovi: 123
Citiraj:
Autor jazavacjazavac Pregled postova
Komp je 10 dana star a probleme imam sto mi otprilike jednom ili 2 puta na dan komp sm,rzne i nemam kontrolu niti nad misem niti nad tipkovnicom.Jedino sto mi preostaje je rucni reset i onda radi sve normalno a ukaze mi na sljedecu gresku:
Error Message: STOP 0x000000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER (Q293078)
Nakon dosta sati guglanja sam jedino shvatio da ima dosta ljudi sa tim problemom a jedino rjesenje koje microsoft nudi je da stavim hardware acceleration na "none" a onda kasnije imam problema sa pokretanjem igara.
Evo link koji nije rijesio moj problem http://support.microsoft.com/kb/293078
Pa eto ,ako je neko imao slican problem bilo bi sjajno kad bi pomogao.

Evo i konfa ako je to bitno:
Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5200+
Naziv matične ploče ASRock ALiveSATA2-GLAN (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Grafička kartica NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)
Sistemska memorija 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Tvrdi disk ST3300622AS_MBP (300 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optički uređaj PIONEER DVD-RW DVR-112D
Zvučna kartica VIA VT8237A High Definition Audio Controller

Hmmm ja sam imao slican problemdavno priije na starom kompu i bila je stvar rama....sto se tvog problema tice osobno ti mogu pomoc samo savjetom,odnesi ga na servis posto si ga nedavno kupio
__________________
...war,war never changes...
MJuric je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2007., 01:41   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nemogu a ne prigovoriti na stavku "Asrock" u ovoj konfiguraciji. Do grafe sigurno nije problem.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 01:46   #4
MJuric
Gens Una Sumus
Moj komp
 
MJuric's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Dubrovnik
Postovi: 123
istina,asRock je sinonim za nekvalitetu,i ako na necemu ne treba stedit kod kupnje pc-ja to je definitivno maticna..sto se tice problema,pogledaj temperature(cijelog sustava),posjeti neki sazdzajniji,citaj(strani)forum mozda ces naici na ljude sa slicnim problemima ili jednostavni napravi ono sto sam ti gore predlozio,ako je pod garancijom
__________________
...war,war never changes...
MJuric je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 01:51   #5
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Maticna je takva kakva je i nece mi pomoci njeno blacenje
Budem jos malo guglao i trazio rjesenje a ako nista onda nosim na servis,2 godine jamstvo
Temperatura maticne je trenutno 37 a procesora 45 tako da to ne bi smjelo biti problem..
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 02:05   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Cek, nevidim koji OS koristis,... vjerojatno XP, a da probas Vistu, cisto da eliminiras hardverski problem
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 02:42   #7
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
xp sa sp2
Vistu jos ne bi...
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 08:30   #8
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor MJuric Pregled postova
istina,asRock je sinonim za nekvalitetu
BULLSHIT! Pa nije to fakin' Matsonic ili PCchips. ASRock radi kvalitetne low-end ploče i kao takve obično rade OK. Ako ne očekuješ od njih neke lude overclockerske mogućnosti, na njih ne bi trebao imati veće zamjerke.

Primjer za to je moja ploča koja je progutala bez problema sve što sam na nju stavio (AGP grafe, PCI-e grafu, DDR, pa kasnije i DDR2... i uz sve to stalno SB Audigy i neka shrotex tv kartica... nikakvih problema)

Citiraj:
Autor jazavacjazavac Pregled postova
Evo i konfa ako je to bitno:
Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5200+
Naziv matične ploče ASRock ALiveSATA2-GLAN (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Grafička kartica NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)
Sistemska memorija 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Tvrdi disk ST3300622AS_MBP (300 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optički uređaj PIONEER DVD-RW DVR-112D
Zvučna kartica VIA VT8237A High Definition Audio Controller
Ovo ti sigurno nije zvučna, to je samo "interface" na chipset-u. Zvučni chip na toj ploči je Realtek ALC888 (bar tako piše na netu). Nadam se da imaš instalirane drivere za to Ali to nema veze s temom (ili barem ne bi trebalo imati, ali nikad se ne zna).

Pitanja:

Imaš li najnovije drivere za sve?

Ovo pogotovo vrijedi za drivere za VIA chipset (koliko vidim, rijec je o VIA K8T890 chipsetu). Koji su driveri za 8600GTS?

Nekako mi smrdi na konflikt relativno nove 8600GTS i "starog" K8T890 chipseta. Jel na ploči najnoviji BIOS?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 02.07.2007. u 17:57.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 10:17   #9
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ovo ti sigurno nije zvučna, to je samo "interface" na chipset-u. Zvučni chip na toj ploči je Realtek ALC888 (bar tako piše na netu). Nadam se da imaš instalirane drivere za to Ali to nema veze s temom (ili barem ne bi trebalo imati, ali nikad se ne zna).

Pitanja:

Imaš li najnovije drivere za sve?

Ovo pogotovo vrijedi za drivere za VIA chipset (koliko vidim, rijec je o VIA K8T890 chipsetu). Koji su driveri za 8600GTS?

Nekako mi smrdi na konflikt relativno nove 8600GTS i "starog" K8T890 chipseta. Jel na ploči najnoviji BIOS?
Za graficku sam isprobao, mislim sve sto se nudilo(sad sam nabacio one koji su mi dosli sa njom ,od 3 mjeseca ove godine) a za VIA chipset moram priznati da nisam nista isprobavao.
Sljedeci put kad smrzne,komp pod ruku i HG spot...
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 11:22   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sto posto nisi odmah nakon instalacije XP-a stavio drivere za matičnu..stari propust..reinstall..pa prvo VIAče baci..onda grafu,zvuk..itd..

Isto tako bi trebao netko možda malo iskusniji od tebe dobro BIOS protresti..da li je sve tamo kako spada nariktano..možda čisto neki algoritam preskače zbog neispravno nariktanih množitelja za proc,latencija za memu,voltaže..pa shebe stvar..neovisno o chipsetu i grafi..prvo krenuti od BIOS-a..onda..format C..novi XP SP2..i obaveezno zadnje chipset drivere..za tu ploču..ne znam odavno ne koristim VIU..ili sa njihovog ili kojeg već sitea..di se to već skida..

Sretno..javi..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2007., 12:58   #11
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Sto posto nisi odmah nakon instalacije XP-a stavio drivere za matičnu..stari propust..reinstall..pa prvo VIAče baci..onda grafu,zvuk..itd..

Isto tako bi trebao netko možda malo iskusniji od tebe dobro BIOS protresti..da li je sve tamo kako spada nariktano..možda čisto neki algoritam preskače zbog neispravno nariktanih množitelja za proc,latencija za memu,voltaže..pa shebe stvar..neovisno o chipsetu i grafi..prvo krenuti od BIOS-a..onda..format C..novi XP SP2..i obaveezno zadnje chipset drivere..za tu ploču..ne znam odavno ne koristim VIU..ili sa njihovog ili kojeg već sitea..di se to već skida..

Sretno..javi..
evo, potpisujem ovo. ako nakon svega toga komp opet radi sranja, onda traziti da li je hardverska greska.

I još jedno, naoko banalno, pitanje - koje napajanje imaš na toj konfi?

Tako se slično ponašala moja konfa kada sam upiknuo 7900GS, a napajanju je povremeno falilo "soka" za dotičnu. Mala je šansa, s obzirom da dobiješ report, ali nikad se ne zna.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 14:09   #12
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
BULLSHIT! Pa nije to fakin' Matsonic ili PCchips. ASRock radi kvalitetne low-end ploče i kao takve obično rade OK. Ako ne očekuješ od njih neke lude overclockerske mogućnosti, na njih ne bi trebao imati veće zamjerke.

Primjer za to je moja ploča koja je progutala bez problema sve što sam na nju stavio (AGP grafe, PCI-e grafu, DDR, pa kasnije i DDR2... i uz sve to stalno SB Audigy i neka shrotex tv kartica... nikakvih problema)
U potpunosti se slažem s tobom.

Samo kad se sjetim svoje Asrock 939Dual-Sata2...jako dobra ploča pogotov za svoju cijenu...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 14:23   #13
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Sa programom "driver magic" sam skinuo sve najnovije drivere za cijeli sistem.
Ako jos ijednom smrzne radim po preporuci,formatiranje i driveri po redoslijedu.
Hvala svima koji su se potrudili da pomognu.
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na