Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2014., 13:04   #1501
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Nemam problema sa brzinom, plačam 10 dobivam 10.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:32   #1502
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Eto ja u Opatiji naručio VDSL, zvao operater objasnio kako idu stvari (novi ruter dobivam overseasom, stari ruter vraćam poštom ili u poslovnicu), za sad zadovoljan organizacijom svega toga.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2014., 14:47   #1503
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
to mi se nikad nije desilo, dali je router takav krš da je riknuo i prije nego mi je uveden adsl, ili on jednostavno nema ništa u sebi prije nego se spoji po prvi put na iskonovu adsl liniju?
Ima ali mora napraviti inicijalni provisioning podataka, podaci o tvojem data usernameu i slicno nisu u routeru tvornicki nego se router spoji i povuce te podatke. Tek kad sve to proradi se spajaj na njega.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 18:42   #1504
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Eto ja u Opatiji naručio VDSL, zvao operater objasnio kako idu stvari (novi ruter dobivam overseasom, stari ruter vraćam poštom ili u poslovnicu), za sad zadovoljan organizacijom svega toga.
mislim da to ide preko tcomovog dslama, sa iskona na dslam od tcom i na paricu.. cudno..
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 19:20   #1505
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
mislim da to ide preko tcomovog dslama, sa iskona na dslam od tcom i na paricu.. cudno..
Nede, Iskon svoje DSLAM-ove postavlja za VDSL.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 21:10   #1506
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ovo mi je jako glupo, brojne adrese po Rijeci imaju VDSL dostupan a ja i dalje nemam.
A nelogičnosti su veće kada nešto pripada istoj centrali, udaljeniji brojevi imaju a bliži nemaju.
Tako za primjer Osječka 69, Rijeka ima VDSL a Osječka 63 nema.
Jelačićev trg 3 ima, ulica Riva (susjedna nema).

Velegrad Volosko/Opatija gotovo cijela ima, centrala Kozala (Rijeka) nema.
Moja linija 99% podržava VDSL i ne vidim njihovu logiku dostupnosti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 16:12   #1507
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ovo mi je jako glupo, brojne adrese po Rijeci imaju VDSL dostupan a ja i dalje nemam.

Velegrad Volosko/Opatija gotovo cijela ima, centrala Kozala (Rijeka) nema.
Moja linija 99% podržava VDSL i ne vidim njihovu logiku dostupnosti.

Koliko puta ti se treba obasniti da ocigledno tvoja centrala ocitno nema dostupnost?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2014., 21:06   #1508
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ima ali mora napraviti inicijalni provisioning podataka, podaci o tvojem data usernameu i slicno nisu u routeru tvornicki nego se router spoji i povuce te podatke. Tek kad sve to proradi se spajaj na njega.
ah, njet znao.
kako bilo, danas došao kooperant i dofurao mi drugi (identični) router. ali ovaj radi od prve.
za zte kojeg je ima sa sobom kaže da ih iskon centrale ne vole i da ako ste preblizu centrali da bude problema. a kad sam ga pita za vdsl, kaže da parice nisu predviđene za to i da će bit problema, da su u istri testirali vdsl (ako sam dobro skužio u poreču) i da nisu uspjeli dobit vezu. ako je vjerovati podacima u routeru, ja sam na 5mbita i jedva solidan signal, postoji onda vjerojatnost da uopće neću moć imat vdsl zbog prevelike udaljenosti ili atenuacije?
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 06:35   #1509
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
@tiki
Koju si brzinu naručio? Vidim da je sada sve dostupno i meni pa si razmišljam koju brzinu uzeti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 10:45   #1510
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Kada dobijete VDSL probajte nešto uploadati i gledajte hoće li veza pucati. To mi je glavni razlog zašto bi prešao na vdsl.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2014., 14:11   #1511
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
@coconut uzeo sam odmah 30mbps. Koristim Duo paket pa je razlika između 20 i 30 točno 20kn, što je ništa, a tih 10mbps će dobro doći jer se preko ljeta pola susjedstva spaja na moj net, a i ovako su spojena dva kompa, tablet, dva mobitela itd.

@Ag008 budem probao, i mene to isto zanima

Za sad sam dobio Zyxel VMG5313 i čekam mail/poziv/poruku da me prebacuju na vdsl
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 14:26   #1512
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Sad sam razgovarao s njima i imam malo neobičan problem. Zgrada ima 2 ulaza i kao takva i dvije različite adrese (i ulice i kućni brojevi su drugačiji). Na jednoj adresi im izbacuje nedostupnost brzog interneta, a na drugoj je ok. Čekam da provjere da li će biti ok na drugoj adresi.
Na njihovoj stranici po izbacuje dostupnost na tom tel. broju.

EDIT: potvrđeno mi je da mogu dobiti VDSL. Uzeo paket od 30Mbps. Tablet ili popust ne mogu dobiti jer imam važeći ugovor koji još nije istekao, ali za drugi paket. U roku od 10 radnih dana trebali bi doći instalateri montirati novi router i sve podesiti. S nestrpljenjem iščekujem njihov SMS s konkretnim datumom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.11.2014. u 16:48.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 17:48   #1513
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Čudno da ti dolaze instalateri, meni su poslali ruter poštom, čekam sms da me aktiviraju te stari ruter moram ili poslat im nazad ili poslat im poštom.

Bome i ja ih čekam s nestrpljenjem
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 18:05   #1514
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Možda zato jer imam 2 broja na istoj liniji pa ih treba podesiti na routeru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 19:39   #1515
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nema to veze, možda mu je i krivo rekla. Njihova tehnička služba su isključivo kooperanti T-coma/Iskona nemaju svojih ljudi i svojih narančastih kombija. Sve je outsorsano.
Iako kod njih nema nekog pravila, zadnji put kada sam se žalio za upload problem za par tjedana je došao "iskonov" tehničar u srebrnom T-Comov kombiju (kojeg nisam ni očekivao), on je rekao da je na ispomoći iskonu jer su u gužvi, ja objasnio problem s uplaodom i on meni, "aha, onda bolje da ti ovaj zyxel ruter ni ne dajem, on je veće smeće od tvog simensa".
Ja sam ih bio zvao radi uploada i problema s njime, znam da mi zamjena routera neće pomoći ali volim se žaliti i zvati svakih mjesec dana jer nisam izdvojeni problem.

Još sam prije nedavno u znak isprike dobio planer za 2015, loptu skočicu, privjesak, lampu na baterije i usb memoriju.
Nije nešto ali je besplatno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 09:11   #1516
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
UPDATE: tehničari mi dolaze u utorak. Stvarno su brzi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 14:12   #1517
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
@Coconut; odi na 192.168.5.1 -Status-Internet i daj vidi kakva ti je linija/ koja ti je trenutno najveća mogućnost dl/up dok si još na adslu;
Na mojoj liniji nema veze je li kiša/vlaga;

U Rijeci su neke centrale prešle na VDSL ali Kozala još nije. Rečeno mi je do kraja 3.mj. sve centrale u Rijeci će preći na VDSL pa i moja. Ja se nadam i prije.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 19:51   #1518
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510



Pri uvođenju nove linije korisnik je dužan osigurati ispravnu kućnu instalaciju od telefonskog razvodnog ormarića u objektu u kojem se spaja nova linija do prostorije u kojoj se postavlja modem za korištenje ove usluge. Ne postoji li na kućnoj instalaciji slobodna upredena metalna parica, korisnik je treba provući o vlastitom trošku. Može angažirati bilo kojeg ovlaštenog izvođača, ali mu je na usluzi i Iskonov ovlašteni instalater, u ime svoje tvrtke i uz nadoplatu.

-->
Smiješno je da centrala na Kozali nije prešla na VDSL. A pokrivaju nekoliko ogromnih kvartova. Dok sam živio u eševima, net je zbilja bio odličan, down u paketu koji sam imao mi je konstantno bio 1 MB/s i nikakva pucanja veze nisam doživio. Problema je bilo jedino krajem petog mjeseca ove godine kad je bilo ono nevrijeme kad su svima u kvartu riknuli ruteri Ali za dan je stigao tehničar s putnom torbom punom novih Zyxela

Nego, da pitam nešto prije nego kontaktiram Iskon. Preselio sam u novi stan i provjerio sam po adresi da spadam u narančastu zonu. Meni treba samo net i vidim da imaju opciju solo. Onaj flat paket od 30 Mbit-a mi se cini odlicnim. Ali muči me što u stanu nigdje nisam uspio pronaći priključak za tel. Koliko onda treba iskeširati za to sranje? Vjerojatno nekih 500-600 kn
Ovo je jedino sto sam nasao na njihovim stranicama



Pri uvođenju nove linije korisnik je dužan osigurati ispravnu kućnu instalaciju od telefonskog razvodnog ormarića u objektu u kojem se spaja nova linija do prostorije u kojoj se postavlja modem za korištenje ove usluge. Ne postoji li na kućnoj instalaciji slobodna upredena metalna parica, korisnik je treba provući o vlastitom trošku. Može angažirati bilo kojeg ovlaštenog izvođača, ali mu je na usluzi i Iskonov ovlašteni instalater, u ime svoje tvrtke i uz nadoplatu.

__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 22:30   #1519
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
To se odnosi na zicu od tvoje uticnice do izvodnog ormarića negdje u hodniku i ako nitko nije nis prcko po zicama ne bi trebao imati nikakvih problema i oni moraju doći i spojiti tvoju instalaciju na paricu.

Naplata se odnosi ako ti nemaš vezu između ormarića i utičnice pa je moraš o svom trošku provući.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 23:00   #1520
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ok, hvala na odgovoru.

Pitat cu gazdu za stanje u stanu, on ce znati, a onda cu vidjeti sto dalje.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 15:00   #1521
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Evo ga:



Prekjučer nestalo interneta, i zove me tehničar da me prebacio na drugi port. Nakon toga sam i dalje bio na ADSL-u. Onda je jučer puknuo internet, i nikako ga dobiti, ni s novim ni sa starim ruterom. Odjednom VDSL proradio, no brzina 20mbit i stalno puca... Nakon što sam maknuo stari telefonski kabel (od tel. utičnice do rutera) i stavio novi koji sam dobio u paketu brzina normalna i nema pucanja (na Zyxel ruteru je DSL utičnica RJ45 pa pazite, bolje paše taj kabel koji ste dobili zapakirani nego stari RJ11).

Zasad zadovoljan, sve šljaka uredno, d/l torrenta 3.3mb/s i uz to se može bez problema surfati (napokon normalan upload). Samo eto, mogli su javiti prebaciti ćemo vas tad i tad pa promjenite ruter, može biti poteškoća i sl.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 21:53   #1522
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
joj joj sad je i iskon krenuo sa vdsl-om, koliko ce samo sada smetnji biti od preslusavanja
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 18:00   #1523
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova

Prekjučer nestalo interneta, i zove me tehničar da me prebacio na drugi port. Nakon toga sam i dalje bio na ADSL-u. Onda je jučer puknuo internet, i nikako ga dobiti, ni s novim ni sa starim ruterom. Odjednom VDSL proradio, no brzina 20mbit i stalno puca... Nakon što sam maknuo stari telefonski kabel (od tel. utičnice do rutera) i stavio novi koji sam dobio u paketu brzina normalna i nema pucanja (na Zyxel ruteru je DSL utičnica RJ45 pa pazite, bolje paše taj kabel koji ste dobili zapakirani nego stari RJ11).
Da, nikako ne koristiti stari RJ11 kabel, raditi ce vam velika sranja.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 20:20   #1524
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Da, nikako ne koristiti stari RJ11 kabel, raditi ce vam velika sranja.
Kabel ili konektor? Mogu si skrimpat RJ45?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 21:06   #1525
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Kabel ili konektor? Mogu si skrimpat RJ45?
Konektor da, mora biti rj45.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 12:13   #1526
RePlaY
Premium
Moj komp
 
RePlaY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 93
Došla mi je oprema danas. Ruter je zyxel-ov ali stb je neko kinesko plastično sranje šta ne liči na ništa. Pa zašto ne daju motorole, kako mogu sa konja na magarca! Jel ima neko tog plastičnjaka, kakva su iskustva?
RePlaY je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 12:50   #1527
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Meni bi trebali danas staviti brzi net. Čovjek se javio, ali nije rekao kada će doći.
Obzirom da sam ja na SpeedTouchu780, meni će Zyxel biti napredak. Ako ništa drugo, onda zbog 2 wifi antene od 3dBi jer ST ima jednu od 2dBi pa mi je signal u prostoriji nasuprot routera teška koma. Riješio sam ja problem repeaterom i onim čudom od papira i alu folije na anteni routera, ali ako može bolje, što da ne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 13:23   #1528
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Neš se baš usrećit. Oba zyxela koja imaju su osakatili s prelošim fw. Wifi nije bajan(navodno 2x3dbi al je prijašnji router s jednom lovio bolje), konstantno ubija wifi kak mu puhne, postoji limit od 16 spojenih uređaja na jedan ssid i ne možeš to promijeniti(tebi manje bitno ali ja često imam potrebu spojit i više od desetak uređaja na wifi pa se router zblesira). Navodno i ima nekakav QoS ali ne radi nikak. Tu i tamo mi umre telefon pa treba rebootat bez obzira što je DSL linija ok. Od svih krševa iz HT-a koje sam imao thomsoni su još mila majka za ovo, mislim da je jedino onaj krš od ADBa gori.

Uglavnom, ako imaš s čim nek ti odmah slože u bridge da se spasiš moguće glavobolje.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 15:08   #1529
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Danas sam malo popričao s tehničkom podrškom (ne sa studentom), kada dođe VDSL; neki korisnici su imali problema pa se mora isključivo koristiti njegov kabel od utičnice do routera. Kabel je kratak pa ako netko ima 5-6m udaljen router od utičnice "neka se snađe".

Bilo je nekih primjedbi na sam router i wi-fi ali ne na pucanje/kvalitetu veze.
No više mi nije mogla reći jer je jako malo korisnika trenutno na vdslu i još nemaju povratne informacije, manje od 4% korisnika je na vdsl-u.
Osim o tehničkoj izvedivosti ugradnje u centrale vdsl-a dostupnost ovisi i o postotku Iskon korisnika na nekoj lokaciji i zainteresiranošću za tu uslugu pa bi trebalo zvati prodaju na 0800 1000 kako bi imali neku "bazu" zainteresiranih po određenom centralom što može ubrzati dovođenje vdsl-a.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 16:33   #1530
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Evo nakon punih 6 dana na Iskonu mogu reći da to za sad dobro radi. Zyxelov FW su srezali, WiFi mi je pucao ali nakon promjene kanala radi stabilno i punom brzinom. Maksimalna propusnost linije je 42/10 Mbita a sama brzina mi je 29/4,7 Mbita.
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na