Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2014., 16:47   #1471
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor cirano Pregled postova
pozdrav,

Imam pitanje Koje se tice iskon vdsl nove Pakete..ali meine zanima onaj ISKON TRIO Fun 30 ....koji modem se dobiva od iskona za vdsl? i sta mogu ocikovati od brzine?
momentalno sam testni korisnik kod amis u vdsl i parnica mi je nekih 1.2km odaljena ali Imam 30/5 ...vidim da neki su blize i imaju dosta losiju brzinu ?
Dobiva se Zyxel, VMG5313-B30, meni se brzina brzina udvostrucila kad sam presao s ADSL-a na VDSL, najvise sto sam mogao imati na ADSL-u je 12-13 Mbita, na VDSLu mi se modem spaja na 25/5. Imam dosta veliku atenuaciju na lniji, nije samo duljina parice jedini faktor brzine. Ako imas 30 na amisu, nema razloga da imas manje na iskonu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 17:27   #1472
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Meni se brzina brzina udvostrucila kad sam presao s ADSL-a na VDSL, najvise sto sam mogao imati na ADSL-u je 12-13 Mbita, na VDSLu mi se modem spaja na 25/5.
Kod mene je sličan slučaj tako da sad samo čekam da mi VDSL postane dostupan...najviše zbog 10x većeg upload-a tako da mogu nesmetano igrati multiplayer igre pored ostalih ukućana!

Kakva je situacija sa pingom...sve isto?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2014., 21:15   #1473
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Kod mene je sličan slučaj tako da sad samo čekam da mi VDSL postane dostupan...najviše zbog 10x većeg upload-a tako da mogu nesmetano igrati multiplayer igre pored ostalih ukućana!

Kakva je situacija sa pingom...sve isto?
Nemam neke prije/poslije usporedbe ali je ping puno bolji...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:11   #1474
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Iskon je ponudio još kvalitetniju i povoljniju uslugu te brzine interneta do 30 Mbps stanovnicima Pazina, Labina i Buzeta. Tijekom sljedeće godine će superbrzim internetom pokriti i cijelu narančastu zonu dostupnosti u Istri i Hrvatskoj.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:32   #1475
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Tijekom sljedeće godine će superbrzim internetom pokriti i cijelu narančastu zonu


Ja sam ih danas pitao da li znaju kada će u narančastoj zoni u ZG biti dostupan VDSL i odgovor je bio da će sve korisnike obavjestiti mailom čim im postane dostupno!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 17:19   #1476
RePlaY
Premium
Moj komp
 
RePlaY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 93
Evo ja danas zvao i dosupan mi je vdsl u Kaštel Kambelovcu. Vjerojatno idemna njih s T-coma. Jeli neko ima od vas već vdsl da podjeli iskustva?
RePlaY je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 18:21   #1477
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
lijepo od njih što uvode vdsl u cijelu narančastu zonu, ali kad će proširiti tu istu narančastu zonu? I ja bih promjenio bijelu u narančasto
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 23:16   #1478
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Upisao sad svoj broj (Opatija, već imam uslugu) i za VDSL piše dostupno. Sutra će se pozabavim time, ako je to istina onda nitko sretniji od mene
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 23:16   #1479
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor RePlaY Pregled postova
Evo ja danas zvao i dosupan mi je vdsl u Kaštel Kambelovcu. Vjerojatno idemna njih s T-coma. Jeli neko ima od vas već vdsl da podjeli iskustva?
vidi moje postove gore...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 23:46   #1480
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Upisao sad svoj broj (Opatija, već imam uslugu) i za VDSL piše dostupno. Sutra će se pozabavim time, ako je to istina onda nitko sretniji od mene
Cisto sumnjam, u centrali nisu nista nadogradivali, jedino ako su u svojoj ali ne vjerujem jer opet neke oznake moraju postojat u ht centrali da se zna.
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2014., 00:46   #1481
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
http://www.iskon.hr/Za-kucu/Paketi/Solo/Iskon.ADSL

Moze li mi tko reci dali se ovaj paket nadogradjuje iskljucivo na 10 Mbps ili ima opcija i na 8 Mbps i za koje pare ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 08:55   #1482
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
http://www.iskon.hr/Za-kucu/Paketi/Solo/Iskon.ADSL

Moze li mi tko reci dali se ovaj paket nadogradjuje iskljucivo na 10 Mbps ili ima opcija i na 8 Mbps i za koje pare ?
Mene su zvali iz SZK da me obavijeste o novoj opciji i s 5Mbps digli na 8Mbps za 10Kn više mjesečno!

To je bilo prije otprilike 4-5 mjeseci!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 16:36   #1483
RePlaY
Premium
Moj komp
 
RePlaY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 93
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
vidi moje postove gore...
Hvala, nraučen je. Veza ti je stabilna, nema pucanja?

I znate li koji STB daju za ipTV?
RePlaY je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 12:30   #1484
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Baš je glupo da Opatija ima VDSL a gdje T-Com nema;

A sve centrale u Rijeci gdje T-Com ima VDSL Iskon nema;


(ulica i broj su random, bitno je da pripadaju poznatoj centrali)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 14:06   #1485
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Zakaj bi to bilo glupo?
Svaki operater sam bira di će postavljat opremu i očito tamo di nije dostupno nemaju dovoljan broj korisnika da im se to isplati.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 20:21   #1486
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Baš je glupo da Opatija ima VDSL a gdje T-Com nema;
ne razumijem nikako ovu recenicu? Opatija ima vdsl gdje tcom nema?

Iako je random, nova cesta 5 ti ne spada pod Opatija centralu nego Volosko.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 22:02   #1487
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor RePlaY Pregled postova
Hvala, nraučen je. Veza ti je stabilna, nema pucanja?

I znate li koji STB daju za ipTV?

Stabilno, nema pucanja, lijen sam ici sad pogledati koji je ali brzo mjenja programe, najbolji je do sad.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 20:37   #1488
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Nego jel ko uspješno nažicao da mu prebace ovaj krš od zyxela (P2601) u bridge? Tolko su router osakatili da je to nevjerovatno, sve je zaključano. I tolko je stabilan da će se uskoro samozapalit jer je konstantno pod bar 90% loada.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 20:11   #1489
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
danas mi je stigao taj zyxel (toliko o onom "nećete morat mijenjat router, ostaje isti za adsl i vdsl", my ass).

dal ta igračka uopće može radit bez adsl-a?
upalio sam ga, najprije je blendala power ledica konstantno, i nisam mogao ništa. ugasio upalio, onda se upalila i smirila, i upalio se wifi ali nisam se mogao spojit na njega sa šifrom koja piše na routeru. žicom ista stvar, nisam dobivao adresu. ugasim upalim, sad svjetli sve. ugasim upalim, opet svjetli sve samo wifi je žut a ne zelen. ugasim upalim sad ne svjetli ništa osim INTERNET zeleno. niti power. ugasim upalim, sad opet svjetli sve, ali internet svjetli crveno a wifi zeleno. u niti jednom slučaju se nisam mogao spojit na router.
to mi se nikad nije desilo, dali je router takav krš da je riknuo i prije nego mi je uveden adsl, ili on jednostavno nema ništa u sebi prije nego se spoji po prvi put na iskonovu adsl liniju?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 21:11   #1490
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
danas mi je stigao taj zyxel (toliko o onom "nećete morat mijenjat router, ostaje isti za adsl i vdsl", my ass).

dal ta igračka uopće može radit bez adsl-a?
upalio sam ga, najprije je blendala power ledica konstantno, i nisam mogao ništa. ugasio upalio, onda se upalila i smirila, i upalio se wifi ali nisam se mogao spojit na njega sa šifrom koja piše na routeru. žicom ista stvar, nisam dobivao adresu. ugasim upalim, sad svjetli sve. ugasim upalim, opet svjetli sve samo wifi je žut a ne zelen. ugasim upalim sad ne svjetli ništa osim INTERNET zeleno. niti power. ugasim upalim, sad opet svjetli sve, ali internet svjetli crveno a wifi zeleno. u niti jednom slučaju se nisam mogao spojit na router.
to mi se nikad nije desilo, dali je router takav krš da je riknuo i prije nego mi je uveden adsl, ili on jednostavno nema ništa u sebi prije nego se spoji po prvi put na iskonovu adsl liniju?
Kad ti daju novi ruter (Zyxel VMG5313-B30A) on je postavljen da radi na VDSL-u i ne može raditi na ADSL liniji. Trebaš čekati da te na centrali prebace na VDSL. Kada to naprave (to radi HT-ov tehničar) onda restartaš ruter na tvorničke postavke kako bi on sa centrale povukao potrebne postavke.

Kada te prebace na centrali druga žaruljica sa ljeva (dsl žarulja) treba ti svijetliti narandžaste boje to je znak da ruter radi na VDSL-u, ostale žaruljice svijetle zeleno.

Što se tiče usluge zasada sam prezadovoljan i više mi se sada toliko ne žuri na optiku, evo moje brzine:

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 19.11.2014. u 21:19.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 10:46   #1491
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Kad ti daju novi ruter (Zyxel VMG5313-B30A) on je postavljen da radi na VDSL-u i ne može raditi na ADSL liniji. Trebaš čekati da te na centrali prebace na VDSL.
Ovo nije normalno ponašanje. Novi (VDSL) ruter normalno radi na ADSL-u. Isprobali kod frenda na Trešnjevci, Zyxel došao doma, on ga uštekao, radio normalno na ADSL-u, za dva dana dobio SMS da ga prebacuju na VDSL, veza pukla i sinkala se na 20/5. Kat niže, njegovim starcima nije radio ADSL na VDSL ruteru, factory reset rutera i sve proradilo.

Citiraj:
Kada to naprave (to radi HT-ov tehničar) onda restartaš ruter na tvorničke postavke kako bi on sa centrale povukao potrebne postavke.

Kada te prebace na centrali druga žaruljica sa ljeva (dsl žarulja) treba ti svijetliti narandžaste boje to je znak da ruter radi na VDSL-u, ostale žaruljice svijetle zeleno.

Što se tiče usluge zasada sam prezadovoljan i više mi se sada toliko ne žuri na optiku, evo moje brzine:
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 11:10   #1492
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Kad ti daju novi ruter (Zyxel VMG5313-B30A) on je postavljen da radi na VDSL-u i ne može raditi na ADSL liniji. Trebaš čekati da te na centrali prebace na VDSL. Kada to naprave (to radi HT-ov tehničar) onda restartaš ruter na tvorničke postavke kako bi on sa centrale povukao potrebne postavke.

Kada te prebace na centrali druga žaruljica sa ljeva (dsl žarulja) treba ti svijetliti narandžaste boje to je znak da ruter radi na VDSL-u, ostale žaruljice svijetle zeleno.

Što se tiče usluge zasada sam prezadovoljan i više mi se sada toliko ne žuri na optiku, evo moje brzine:
pardon, ali ne taj router, nego onaj iz posta iznad (p2601). adsl-only. ne radi. baš nikako. sve kombinacije ledica se pale gase blendaju i router je nemoguće pingat, dhcp ne radi, wifi ne radi. ne radi općenito. kako da zatražin novi router kad mi iskon još nije ponudio uslugu? a ne želin čekat dan prebacivanja da bi im onda javio da ne radi, jer ću morat čekat 1-2 tjedna na novi uz klasična pitanja "a este ga ugasili upalili? a drugi kabl?"
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 13:27   #1493
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
pardon, ali ne taj router, nego onaj iz posta iznad (p2601). adsl-only. ne radi. baš nikako. sve kombinacije ledica se pale gase blendaju i router je nemoguće pingat, dhcp ne radi, wifi ne radi. ne radi općenito. kako da zatražin novi router kad mi iskon još nije ponudio uslugu? a ne želin čekat dan prebacivanja da bi im onda javio da ne radi, jer ću morat čekat 1-2 tjedna na novi uz klasična pitanja "a este ga ugasili upalili? a drugi kabl?"

Oooooooo kako mi je ovo dobro poznato od prije koji tjedan (pročitaj moje ranije postove) Kada sam konačno pukao nakon gomile mailova (brat bratu ekvivalent 10 word document stranica s detaljnim opisima) morao sam doslovce tražiti da mi napišu dopis kojim se slažu da nisu u stanju isporučiti ugovorenu uslugu i da mi raskinu ugovor bez penala i nakon 4 dana šutnje zove me tehničar da dolazi s potpuno novim routerom. Nije provjeravao kablove, nije ništa pitao, samo ga je zamijenio, dali smo si petice i od tada gle vraga....sve radi ok I onda jučer dobijem sms u kojem mi iskonovci vele "detaljnom provjerom usluge vidljivo je da je problem riješen". No shit, imao sam thomson router cca 7 godina i nisu mogli posumnjati nakon 10 word stranica mailova i mojih detaljnih opisa što sam sve učinio i kako se router ponaša da problem nije u meni, već ili u ISP-u ili u routeru.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 13:37   #1494
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Oooooooo kako mi je ovo dobro poznato od prije koji tjedan (pročitaj moje ranije postove) Kada sam konačno pukao nakon gomile mailova (brat bratu ekvivalent 10 word document stranica s detaljnim opisima) morao sam doslovce tražiti da mi napišu dopis kojim se slažu da nisu u stanju isporučiti ugovorenu uslugu i da mi raskinu ugovor bez penala i nakon 4 dana šutnje zove me tehničar da dolazi s potpuno novim routerom. Nije provjeravao kablove, nije ništa pitao, samo ga je zamijenio, dali smo si petice i od tada gle vraga....sve radi ok I onda jučer dobijem sms u kojem mi iskonovci vele "detaljnom provjerom usluge vidljivo je da je problem riješen". No shit, imao sam thomson router cca 7 godina i nisu mogli posumnjati nakon 10 word stranica mailova i mojih detaljnih opisa što sam sve učinio i kako se router ponaša da problem nije u meni, već ili u ISP-u ili u routeru.
Da što se tiče instalacije moraš se dobro informirati prije i ne očekivati apsolutno nikakvu pomoć od njih, no što je najgore njihova podrška je među boljima.
Meni nije prvo radio ruter na punoj brzini 30/5 već na 10/5, onda sam uz savjet tehničara i vlastitim testiranjem skužio da kad spojim na lan 4 radi na 10/5, a na ostalima lan utičnicama da radi punom brzinom 30/5. Tehničar (iz neke vanjske firme) mi je isto rekao da su u Iskonu totalno zbunjeni i izgubljeni.
Klasična hrvatska priča oko poslovanja pogotovo telekom operatera no, kad uspiješ sve posložiti trebalo bi raditi sasvim dobro.
Samo da još napomenem da sam prije dva mjeseca predao zahtjev za optiku od HT-a no još uvijek nikakva glasa od njih.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 13:46   #1495
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Baš tako, što se tiče tehničkih problema iz tuđih iskustava znam da je s iskonom lakše uspostaviti komunikaciju odnosno da relaivno brzo odgovaraju (prilikom prve prijave problema u subotu ujutro, javili su mi se isti dan popodne - dakle vikend), no natjerati ih da dobiješ novi router (ovo mi je rekao netko iz tehničke podrške - vjerojatno student) je gotovo nemoguće osim ako se nemaš volje kao ja natezati 2 tjedna. Ne mogu osobno tvrditi kakvi su drugi ISP-ovi jer sam bio jako kratko na T-comu, zatim optimi i nakon toga isključivo Iskon. Novi router je preporod, meniji se trenutno otvaraju, ima više opcija (pogotovo za namještanje snage odašiljanja antene) i usputno je antena integrirana (domet mi nije problem i odgovara mi da mi se SSID routera ne vidi kroz duple zidove u susjednoj zgradi, jer sakrivanje SSID-a ionako nije nikakva zaštita). Sve u svemu, sada sam zadovoljan.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 11:56   #1496
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
jutros sam probao opet, nedo mi vrag mira, i danas gle vraga radi. spojio sam se na wifi, ali dočekalo me ovo


čini se da je router prazan.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 12:10   #1497
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
zapravo nije.
iako nakon spajanja na wifi otvori 192.168.5.1/no_dsl_connection.cgi za kojeg mi javi error 404, preko telneta se ipak vidi da unutra ima nečega


zaintrigirao me htpasswd ali vi u telnetu ne baca niš pametno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 00:18   #1498
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pricekaj da se spoji linija,sppji router na liniju,pricekaj 20 minuta da se upale sve lampice kako treva i onda se probaj spojit
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 08:28   #1499
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
vam je brzina ok,neki dan bila 4 pa drugi 8,sad ne znam kak je sad jer mi je laptop u banani,ugl treba biti 10,meni
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 11:19   #1500
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni ponekad padne na 8.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na