Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2007., 17:23   #1
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Toshiba A210-16F XP Driveri

na toshibinim stranicama našao sam samo drivere za zvuk i za grafičku karticu.
No prema windowsima još mi fale driveri za

Ethernet Controller
Mass Storage Controller
SM Bus Contoller
Audio Device on High Definition Audio Bus

pa jel netko zna di ih mogu skinut

i laptop specifikacije
Toshiba A210-16F Satellite,Turion64 X2 TL58,2GB,160GB,15.4'' WXGA,ATI HD2600,BT,1.3Mpix cam.
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 21:35   #2
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Kako si zadovoljan laptopom?
I kkavi su zvucnici? kvaliteta kucista?
Meni je usao u uzi izbor.
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2007., 22:54   #3
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
prvi mi je laptop pa ti nemogu baš odgovorit. zvučnci su dobri, a kućište i tipkovnica isto
al podrška drivera je jadna, toshiba na svojoj str nema ništa drivera za xp osim za zvuk i grafičku

a tek ***eni ati, ni obični ni mobility catalyst nema podršku za ovu grafičku
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 23:02   #4
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Prince-Artas Pregled postova
prvi mi je laptop pa ti nemogu baš odgovorit. zvučnci su dobri, a kućište i tipkovnica isto
al podrška drivera je jadna, toshiba na svojoj str nema ništa drivera za xp osim za zvuk i grafičku

a tek ***eni ati, ni obični ni mobility catalyst nema podršku za ovu grafičku
I ja nedavno ubio jednu toshibu, zbog kretenskih drajvera sam odlucil ipak na kraju stavit vistu. A drivere za vga skini direktno sa atijeve strane bez onog toola koji ti checkira podrzane proizvodjace (trebas proguglat malo da nadjes direktan link za download).

Zadnje izmijenjeno od: Sava css. 12.11.2007. u 07:39.
Sava css je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 23:07   #5
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
obični catalyst 7.10 javlja da ne prepoznaje moju grafičku
kažeš da će mobility driveri radit iako tamo ne piše ništa o x2xxx mobility karticama
piše samo da su podržane serije do x1xxx
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 07:46   #6
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Prince-Artas Pregled postova
obični catalyst 7.10 javlja da ne prepoznaje moju grafičku
kažeš da će mobility driveri radit iako tamo ne piše ništa o x2xxx mobility karticama
piše samo da su podržane serije do x1xxx
Nemogu garantirat al ja na svojoj Toshibi (nvidia 7900go gs) koristim normalne desktop drivere(malo moddane) i sve radi normalno. Prije toga sam imal Acer(Ati X700) i isto sam koristil neke alternativne drivere posto je situacija s official driverima koma. Evo ti link pa probaj nest ovakvo...

http://www.driverheaven.net/modtool/
Sava css je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 08:29   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nijedna Toshiba A2xx nema XP drivere. Jedino što možeš pokušati je da instaliraš XP driver od nekog sličnog A100 modela.
MS HD UAA drivere možeš iskoristiti od bilo kojeg drugog modela jer su to generički driveri. Bitno je da to instaliraš prije audio drivera.
Puno sreće u nalaženju drivera.

P.S.
Ako ih nađeš i instalacija bude uspješna, podijeli to iskustvo (i linkove) s nama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 12:40   #8
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
MS HD UAA to je ovo jel - Mass Storage Controller
možeš mi reć šta znače ova preostala 3

Ethernet Controller
SM Bus Contoller
Audio Device on High Definition Audio Bus
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 12:56   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
HD UAA nema veze sa Mass Storage već znači High Deifinition Universal Audio... (ono tvoje na dnu), dakle vezano je isključivo za audio.
Mass Storage Controller je vezan za hardove pa pretpostavljam da se radi o SATA driverima. Ethernet Controller je za LAN konektor na ploči, a SM Buss Controller ne znam šta je, ali znam da ima veze sa chipsetom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 15:37   #10
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
@Sava css-probao i radi, tnx
@coconut - tnx i tebi
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2007., 17:37   #11
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
još jedno pitanje
everest mi govori da mi čipset na matičnoj AMD 690V, AMD Hammer
zna ko di mogu nabavit drivere?
na amdovoj str nisam ništa našao
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 16:54   #12
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Od jucer sam ponosni vlasnik doticnog laptopa i odmah nakon kupnje sam ga odlucio oslobodit napasti zvane vista pa sad vrti XP u punoj slavi.
Ako ima netko da mu fali neki driver(i) neka javi ovdje pa cu vec negdje uploadat.
Cijeli paket ima kojih 130mb.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 17:18   #13
one
Registered User
 
one's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 14
ja sam isto vlasnik istog laptopa i trebali bi mi svi driveri za XP jer me ova vista
izluđuje, pa ako nije problem uploadati na nešta tipa rapishare.....


one je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 20:51   #14
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Evo ovdje linkova za drivere:
http://rapidshare.com/files/71081998...XP_drivers.rar
http://rapidshare.com/files/71092525...F_BT___VGA.rar

Imam jos jedno pitanje. U device manageru mi stoji jedan Audio Device on High Definition Audio Bus koji je "viška" jer je zvuk uredno instaliran i radi. Zna li netko sto to predstavlja?
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 13:47   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mislim da je to od HD2600 jer se mnogima s desktop verzijama javljalo slično.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 15:21   #16
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ja tj. sestra uzela jucer ovaj model:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530121

Jel bi moglo biti kakvih poteskoca, nekako mi se neda izgubiti cijeli dan na slaganje xp-a
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 18:06   #17
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
de reci kak si zadovoljan laptopom, koje igre mozes vrtit, i dal ima nekih porblema inace....fala
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 18:56   #18
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ja tj. sestra uzela jucer ovaj model:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530121

Jel bi moglo biti kakvih poteskoca, nekako mi se neda izgubiti cijeli dan na slaganje xp-a
Rekao bi ovako na prvo guglanje da neš dobit drivere za xp.
Pogledaj malo ovaj topik...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 00:20   #19
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
TNX @pomo...

@gbjelic... pa sto se tice hardvera samoga je ok, probao CoD4 sa samo ukljucenim world details na 800x600 i ide do 125fps-a (na Visti) minimalni je fps nekih 35 bio...
Sada stavljam XP pa cemo vidjeti...
Sve ukupno dojam, tastatura mi je katastrofa (hebiga radio sam neko vrijeme na kompicevom HP-u koji je daleko kvalitetniji sto se vidi i po samoj cijeni), drugo display hmmm koliko ga ja god micao gore dole uvijek je na nekome dijelu slabija slika ili doljnjem ili gornjem (u igrama samo jer na desktopu i browsanju po netu nisam uocio takvu manu) i zadnje jedno od najvaznijih baterija... sa punom ako sam nekih 25 min igrao bilo sto..
Zavrsna obrada preplastican
To je ukratko...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 14:06   #20
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
a doro, ak je tak, a jel ima neki po prefomansama koji je za tu cijenu malo ozbiljniji, men bas ne trea tak za igre (mislim neke zahtjevne). Kakav je inace u radu, sto se baterije tice....kolko mozes izdurat ak surfas i to...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 16:34   #21
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Neznam nisam ga istestirao mucim se sa win. xp (mislim prvenstveno jel radim pa sam tek doma oko 6, pa dok pojedes itd) ali mi je vec poceo par puta pistati da je baterija slaba dok sam bez struje surfao i gledao nesto tako da ga niti neskidam sa struje vise (nece se nikuda prenositi tako da mi baterija i ne igra neku veliku ulogu)...
E sad ako vec uzimas Toshibu moja topla preporuka je da uzmes nekoga sa 15,4" jer ovo cudo stvarno guta struju a i nekako mi se cini da je verzija sa 15,4" cvrsca od ove sa 17" LCD-om........

Ali ako se nemislis igrati (mozda neku staru igru tu i tamo): ovo je sto bi ja uzeo: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5500069
samo nadodas jos gigu rama i vozi ili :
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5500108




Ajmo dosta OT-a
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 17:15   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Frend uzeo ovog drugogo HP-a. Isuse, što na njemu ima bespotrebnog softvera. Lap mrcina, a vuk'o se k'o puž. Skinem Norton Internet Security, a lap poleti. Čovjek je napravio backup sistema i sada ide jedan lagani format c i instalacija XPP i osnovnih programa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 18:31   #23
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ma men HP nekak bas ne ide... frend mi ga ima i na pocetku ga je odma morao slat na servis jer DVD prža nije radila i jos je nes bilo...a i skupi su mi.... nekak mi se cini da je ta toshiba pravi izbor za tu cijenu...kontam ga uzet tamo negdje poslje 1.12....
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 19:40   #24
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Evo upravo nađoh način da se standardni catalysti instaliraju na bilokoji lap sa ati grafikom.
DH Mobility Modder.NET http://www.driverheaven.net/modtool/

Eto ako netko ne želi iz nekog razloga koristit OEM ili neke druge modane drivere ima ovu opciju.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 20:24   #25
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Frend uzeo ovog drugogo HP-a. Isuse, što na njemu ima bespotrebnog softvera. Lap mrcina, a vuk'o se k'o puž. Skinem Norton Internet Security, a lap poleti. Čovjek je napravio backup sistema i sada ide jedan lagani format c i instalacija XPP i osnovnih programa.
Ha to je klasika na svim laptopima koji dolaze sa nekakvim instaliranim operativnim sistemom, evo ja sam mislio ma necu nis dirati ostavit cu Vistu neka bude na laptopu ali nakokon dan i pol sam popiz.. ono nemam nis upaljeno samo otvorio jednu internetsku stranicu uhvatio ju sa pokazivacem misa i poceo naglo tresti naokolo po desktopu kad li ono na onom satichu sa strane koji pokazuje opterecenje Cpu-a i rama skocila kazaljka Cpu-a na 86%... ono mos mislit rekoh ja jedan lagani zbogom Visti do nekoga lijepseg vremena SP-a dvojke...

@gbjelic neznam na tebi je izbor ja evo vrtim stranice sa laptopima vec 2mj i odlucio se na Toshibu a nisam bio za HP no sada bih vrlo rado promijenio misljenje....
Moj savijet je neka ti u ducanu u kojem budes kupovao laptop, zatrazi da ga upale pred tobom isprobaj ga pa odluci meni je ovo prakticki kao igracka naspram HP-a samo je paprena cijena....
Ali ima i pluseva laptop, recimo 6 USB prikljucaka, firewire, HDMI, VGA... a xp leti na njemu, valjda ce i CoD4....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 00:56   #26
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
vodokotlic - hvala na linkovima i driverima

nego imam ja problema s ovim modom koji modificira drivere
kad pokrenem ccc zamrzne mi se komp tako da mogu instalirat drivere

i da te pitam di si našao drivere za chipset

ps cod4 vrtim na 1280 800 sve na high bez aa, af i sijena
leti bez trzanja
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 09:08   #27
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
jel se uz njega mozda dobije HDMI kabel....?
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 09:35   #28
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Pugsley Adams Pregled postova
Kako si zadovoljan laptopom?
I kkavi su zvucnici? kvaliteta kucista?
Meni je usao u uzi izbor.
kvaliteta visoka, tipkovnica fenomenalna, proc brz, isključim page file i sve radi podmazano, baš mi se sviđa.
ne zagrijava se previše, među tišim je laptopima, ako uzmeš u obzir jak proc i općenitu konfu
frend mi ga posudio na par dana i ako kupujem laptop, uzeo bih ovaj
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 13:10   #29
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ne nisam dobio HDMI kabal..
I ja sam isprobao CoD4 Toshibi, a ono kada stavim 800x600 bez ikakvih detalja nigdje nisam vidio da pada ispod 60 fps-a(samo kada neko baci dimnu onda na 50 padne) sve ostalo mi je nekako presporo..
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 01:16   #30
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Evo dosao mi laptop, za sada je sve super, osim manje za***ancije s driverima. Jedino nemogu natjerat da citac memori kartica proradi. Jel ima neka kvaka s tim?
Covjek u ducanu mi je rekao da kada je laptop doma ukopcan u struju da bi bilo dobro izvaditi bateriju jel ce kao trajat duze...jel to istina?
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na