Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2012., 01:09   #1
infinito
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Svicarska
Postovi: 12
Question (riješeno) Laptop se resetira prilikom paljenja

E ljudi posto sam novi na forumu prvo da vas pozdravim sviju .


evo ovo je moj problem ,naime imam laptop hp pavilion dv6 notebook pc i bio mi se totalno usporioo ono full i htio sam da instaliram novi os i to w7 koji je i bio na njemu , i naravno prilikom instalacije odabrao sam delete svega sto je prije biloo i sad kad instaliram na novo w7 sve mi prodje za 10 minuta i kad treba da se laptop prvi put pokrene on se restartuje i onda pokrene sam instalaciju ponovno umjesto da se prvi put pokrene i tako opet u krug ..probao sam instalirati i xp sp3 ...ali kad instalacija dodje do samog kraja prije pokretanja izbaci mi na sekundu blue screen i odma se gasi brzinom munje ... pa ako neko moze pomoci bio bih jako zahvalan ..
infinito je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 20:40   #2
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
probaj formatirat disk sa nekim dos toolom, tipa killdisk i nakon toga ponovo pokrenut instalaciju
Nacki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2012., 21:06   #3
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
hiren's cd, skeniraj disk na bad sectore ili pusti full format ntfs na xp s tim da ne radiš particije, kao da hoćeš da ti cijeli disk bude C: i ako stane na "jednom mjestu" tu su bedići
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 21:10   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor infinito Pregled postova
i bio mi se totalno usporioo ono full
Ja bi reko da se pregrijava. Zato je poceo throttlat u win, a restarta se kod reinstalacije zbog istog.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 22:10   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 00:05   #6
infinito
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Svicarska
Postovi: 12
ee uspioo sam nekako instaliratii , prvo sam instalirao linux ubuntu , zacudo nju je uzeo odma od prvee ,a onda opet probao w7 nije htio ni cutii , tek kasnije uzeo je s usb-a w7 doduse i preko istog je par puta napravio kao i s cd-a isto ...i tek 3. put je uspio da instalira sve iako se prilikom prvog pokretanja bio resetirao ,al sad radii ....



"nino"

imas pravo jako puno se grije ,ponekad mi se cini bez ikakvog razloga ..
i da htio sam da kazem da mi se usporioo laptop kad sam kupio novu bateriju ,ali nisam obracao paznju na to i sad kad sam instalirao sve opet je ponekad znao zablokirati onda sam ga ugasio, izvadio tu bateriju i upaljen je evo vec cijeli dan ali samo na punjacuu i cudo nije uopste usporio se niti zablokiraoo od jutra ga ne gasim .. da li je moguce da je do baterije da utjece na rad procesora ili ?????


soryy zbog dugackog posta
infinito je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 08:15   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
moguce je da na bateriji underclocka procesor...skini cpuz pa vidi da li je isti takt (mhz) na bateriji i bez baterije...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 08:17   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Moguce je, baterija isto zna uzrokovati takve probleme. Kako dolaze topliji dani, preporucio bi ti obavezno ciscenje rashladnog sistema sto podrazumijeva i zamjenu paste.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 20:20   #9
infinito
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Svicarska
Postovi: 12
ee nisam par dana imao neta pa sad evopisem , aa prije nego sam uspio napraviti to sto si me savjetovaoo opet mi se usporio i sad je istoo radio sa baterijom ili bez ... odbija prestati biti najsporiji laptop na svijetu , cekam dugo da se otvori bilo staa , pa cak i browser i kad napokon otvorii ga , onda smao blokiran i moram cekati jos duze da zatvori ... cak mi se cini i da se ne grije vise koliko zadnjih par dana ...
infinito je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 20:43   #10
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
daj ti skini mem Memtest86+, snimi na cd i pokreni te testiraj...ko zna mozda nesto memorija zeza...ali ima tu dosta toga sto moze biti...hard,pregrijavanje....sve trebas testirati jer mi ti ovako previše ne mozemo pomoci
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2012., 19:38   #11
infinito
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Svicarska
Postovi: 12
evoo napravio sam sve kako si rekao , skenirao je i nije pronasao nista ...aa da kazem prije toga sam skinuo microsoft fix online ...i sa njim skenirao i nasao mi je neki problem pri punjacu koliko sam skontao i napravio automatski fix ....i laptop sad opet radi normalnoo .... evo vec cijeli dan (otkako se to desilo ) ....radi normalno i sa baterijom i bez i valjda ce sad biti sve ok ...ipak hvala svima na pomociii ....
pozz
infinito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na