Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2013., 16:00   #511
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
bežično i gigabitno su dva različita pojma, ovo gore što si naveo je bežična oprema, ako baš želiš gigabitnu mrežu, što bi ti bila i preporuka ako hoćeš prebacivati datoteke na NAS i sa njega maksimalnom brzinom, treba ti neki gigabitni switch te gigabitna mrežna kartica za PC
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 16:16   #512
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Čitam ovu temu već više od 3 mjeseca i odlučio sam se definitivno za Synology DS413j + 2 WD reda od 3TB za početak, koje kasnije mislim nadograditi sa još 2.
Druga opcija, ako bude manjak para je uzeti DS213 sa 2 WD reda od 3TB.

Sad jedino što me kopka je gigabitna mreža - imam Thompson 782 bijeli T-comov ruter i razmišljao sam ga spojiti na: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=3020 AP i kupiti recimo ovu mrežnu: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=15137 za PC.

Any suggestions, ima netko neku bolju ideju?
Ovaj TP-Link je opet fast ethernet, koji bi spojio na thomson koji je također fast ethernet, kakva je onda ideja?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2013., 09:04   #513
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
da malo pojasnim - modem mi je pored TV-a, receivera i ostalih komponenti, u dnevnom boravku, a pc mi je u drugoj sobu. Problem i je u tome što ne mogu potegnuti kabel od kompa to modema/mjesta gdje mislim staviti NAS (možda bi i mogao, ali onda moram bušiti 2 zida, stavljati kanalice posvuda, što mi je ružno) te naginjem wireless rješenju. Nije mi sad od kritične važnosti da to bude brzina prebacivanja koja leti, ali opet da mi prebacivanje nije sporo (1,5 MB/s), kao što mi je sad kad prebacujem na HDD media player-a preko wirelessa Thompson modema. Ionako imam još jedan komp, koji je kat ispod, imam 3 televizora, kojima bih pristupao na NAS kat ispod i 2 kata ispod.

nadam se da ste me sad skužili i bio bih iznimno zahvalan na savjetima što još uz Synology i diskove trebam kupiti da bi to radilo.
Ili staviti Synology-a kod kompa, spojiti ga drito u komp i kupiti wireless antenicu za njega (onu sa 3 antene npr.?
koja bi mi opcija bila u ovoj situaciji: 1.uvjet bolja, 2. uvjet jeftinija?

Zadnje izmijenjeno od: izekos. 26.09.2013. u 09:10.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 11:13   #514
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Zaboravi na wireless kao rješenje kroz 2 zida...radije idi na ovako nešto ako ti se ne da provlačiti kablažu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 11:48   #515
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
posto je NAS jako mal uredaj probaj ga negdje stavit pokraj rutera ako nije moguce preko elektricne uticnice... Jer preko WI-FI.a nece radit dobro sigurno... Hard line is the best line Drugo je surfanje a drugo video streaminig ili bilo sto iole malo zahtjevnije.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:23   #516
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zaboravi na wireless kao rješenje kroz 2 zida...radije idi na ovako nešto ako ti se ne da provlačiti kablažu
na koji si mislio? Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
znači trebam 2? jer ima to kakav utjecaj na struju po kući?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
posto je NAS jako mal uredaj probaj ga negdje stavit pokraj rutera ako nije moguce preko elektricne uticnice... Jer preko WI-FI.a nece radit dobro sigurno... Hard line is the best line Drugo je surfanje a drugo video streaminig ili bilo sto iole malo zahtjevnije.
Znači ovakva je situacija, otvarao sam već jednu temu kad sam startao od nule, ne znajući da postoji ova tema:
Trenutno imam:
U dnevnom boravku:
• Panasonic P42 G20 plazma
• Tvix S1 slim media player sa ugrađenim diskom od 2TB Samsung F4 (pun filmova 720/1080p) – ima slobodne utore 3xUSB+1-E-sata, spojen žicom u modem Thompson TG782
• Modem Thompson TG782, u koji je žicom spojen PS3 i Tvix media player, ali namjeravam spojiti i TV i receiver, koji isto imaju LAN, te NAS kad ga kupim.

U sobi, udaljenoj 2 zida od boravka:
• PC sa 1TB Hitachi (2 particije – 100 gb za windowse i program filese + cca 900 gb filmova) i 2TB WD caviar green (400 gb slobodnog prostora)
• 1TB WD Elements Desktop eksterni disk (pun filmova 720/1080p)
Svi filmovi imaju downloadan cover art kojima pristupam preko Tvix media playera (na PC-u je instaliran Tvix-ov FTP server, kojima streamam filmove s PC-a)

Kat ispod i ostatak kuće:
PC kat ispod, s kojim bi također pristupao NAS-u, 2 televizora, jedan kat ispod, drugi 2 kata ispod, koji imaju media playere i na koje bi stremao s NAS-a.

Znači NAS namjeravam spojiti direktno u Thompson modem, te streamati i prebacivati preko modemovog wlan-a, ali modem je 10/100.
I sad je pitanje što uzeti da to prebacivanje ide brže, neki wifi Access point i neku jaču gigabitnu WIFI PC karticu?
Sad kad sam pobliže objasnio što trebam, please neko najbolje rješenje. Nije mi toliko važna brzina prebacivanja, da to sad leti brzinom munje, ali 1,5 MB/sec je stvarno sporo.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:27   #517
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
na koji si mislio? Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
znači trebam 2? jer ima to kakav utjecaj na struju po kući?
Nema, tj. nisam primjetio nikakve smetlje u zadnje 2 godine od kad imam Powerline.

Pazi samo mora biti na istoj fazi da bi radilo pa ako imas trofaznu struju onda moras dobro proucit gdje mozes ustekat da bi radilo.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:48   #518
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
tebi jedino rjesenje je strujno izmedu zidova i stavit swicheve po potrebi u dnevnu mozda 8portni gigabitni. E sada koliko ce ti to sve sljakat za stream ne znam. Ja imam 2 wdtv.a i nas i sve se povlaci sa nasa i sve sljaka. 100mbita bi ti trebali biti dosta za stream do 10mbita varijabilni bitrate u teoriji 10 streamova istovremeno bi mogao odradit preko 1 mreze. Treba vidit kako ce to sve sljakat. Ja bi na tvom mjestu uzeo 4bay nas sa malo jacim procesorom i sve diskove potrpao u njega i da se sve stream preko njega. WI FI mozda bi ti bio dobar AC standard ali je po mom misljenju preskup trenutno i neisplativ.
Btw jel bi ti htio sve te diskove di su ti filmovi okrupnit i stavit u NAS ili bi i dalje zadrzao dikove u playeru, kompu itd...?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:04   #519
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
definitivno poskidaj sve te diskove i prebaci sve u NAS, tamo gdje možeš povuci mrežne kablove i GB swicheve, tamo gdje ne možeš iskoristi strujnu mrežu. Slično kao što si opsiao imam i ja doma, s time da sam još u to sve uvukao tri kata kuće, sve je pomreženo, svi strimaju s mog NAS-a, koriste moj router za net, što žicom što wifijem itd.
NAS priključiš na GB switch, ne direknto u Thompsona i onda na njega (GB switch) direktno preko žice ili ovih power line adaptera spajaj media playere/kompove i tako napraviš lokalnu mrežu s GB propusnosti (naravno, na onim uređajima koji imaju GB karticu), a ADSL modem samo na kraju ubodeš u taj switch i pustiš net na njega. To što ti je modem 10/100 u ovkavom setupu ne igra nikakvu ulogu, jer on hendla samo net
WiFi je ok za surf i lagani mrežni promet, stream, pogotovo s ovim svime što si naveo, plus ako barataš s 720p pa naviše ripovima - nemaš što tu tražiti bežično u ovakvom okruženju.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.09.2013. u 14:10.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:14   #520
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema, tj. nisam primjetio nikakve smetlje u zadnje 2 godine od kad imam Powerline.

Pazi samo mora biti na istoj fazi da bi radilo pa ako imas trofaznu struju onda moras dobro proucit gdje mozes ustekat da bi radilo.
Ok, jesi mislio na Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
Na koji način onda to spajam? i koliko takvih trebam? Ako NAS spojim direktno na modem, onda pretpostavljam da streamam preko WIFI-a od modema, ko što sam i dosad. hmm, imam trofaznu struju, ali u garaži samo. S tim da mi je taj kat gdje je modem i PC na jednom brojilu, a ostatak kuće na drugom brojilu. Na koji način bi onda s tim strujnim adapterom prebacivao s PC-a koji je kat ispod? Nije mi 10/100 od modema preslabo, za internet na oba kompa + još streaming na recimo 2 tv-a istovremeno?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
tebi jedino rjesenje je strujno izmedu zidova i stavit swicheve po potrebi u dnevnu mozda 8portni gigabitni. E sada koliko ce ti to sve sljakat za stream ne znam. Ja imam 2 wdtv.a i nas i sve se povlaci sa nasa i sve sljaka. 100mbita bi ti trebali biti dosta za stream do 10mbita varijabilni bitrate u teoriji 10 streamova istovremeno bi mogao odradit preko 1 mreze. Treba vidit kako ce to sve sljakat. Ja bi na tvom mjestu uzeo 4bay nas sa malo jacim procesorom i sve diskove potrpao u njega i da se sve stream preko njega. WI FI mozda bi ti bio dobar AC standard ali je po mom misljenju preskup trenutno i neisplativ.
Btw jel bi ti htio sve te diskove di su ti filmovi okrupnit i stavit u NAS ili bi i dalje zadrzao dikove u playeru, kompu itd...?
Dosta bi mi bio i 5 portni gigabitni switch (TV, Tvix, receiver, PS3, NAS). E sad, mislio sam stavit gigabitni WIFI switch (da li postoji to - mislio sam ovo uzeti, piše b,g,N : http://www.protis.hr/products/detail...-150mbps/41937), onemogućiti WIFI na modemu i slati internet signal preko tog gigabitnog switcha, prebacivati file-ove i streamati preko gigabitnog switcha.
Što se tiče diskova, sve bi imao u NAS-u, tj kupio bih za početak 2 nova WD red-a od 3 gb svaki bez raida, onaj u Tvix media playeru bi mi za početak služio kao backup važnijih stvari, kao i onaj WD green u PC-u. Ostale manje bitne fileove bi imao samo na NAS-u, i kad skupim lovu kupio još 2 reda od 3 tb, prebacio sve u raid 5. Prodao bih onda WD greena iz pc-a i eksterni WD 1 tb, ovaj iz tvixa bi si ostavio za eventualni back-up i furanje kad negdje odem. To je bio plan, samo ne znam kako složit najbolje da mogu streamat na 3 TV-a po kući (Pan G20 nije problem jer je odmah do modema i NAS-a pa bi ga spojio žicom, ali druga 2 po kući jesu jer bi trebao WIFI), i povlačit si i stavljat file-ove preko oba PC-a.
izekos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2013., 14:23   #521
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Ok, jesi mislio na Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
Na koji način onda to spajam? i koliko takvih trebam? Ako NAS spojim direktno na modem, onda pretpostavljam da streamam preko WIFI-a od modema, ko što sam i dosad. hmm, imam trofaznu struju, ali u garaži samo. S tim da mi je taj kat gdje je modem i PC na jednom brojilu, a ostatak kuće na drugom brojilu. Na koji način bi onda s tim strujnim adapterom prebacivao s PC-a koji je kat ispod? Nije mi 10/100 od modema preslabo, za internet na oba kompa + još streaming na recimo 2 tv-a istovremeno?
Da, imam D-linkom ali mislim da je 307AV model. Dva komada ti trebaju minimum jer jedan spajas sa routerom (LAN kabelom) a drugi spajas na uticnicu gdje ti treba konektor i opet ZICOM (LAN) spojis iz njega u uredjaj ili switch. AKo imas dva brojila onda nece raditi jer to su dvije zasebne strujne mreze. Znaci moze raditi smao na istoj mrezi i istoj fazi. Radi u bilo kojoj uticnici ali mora biti na istoj fazi.

Znaci u tvom slucaju ni to nece sljakat na katu ispod .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:24   #522
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
n WiFi nije ni približno GB switchu preko žice n je dobar, bolji od a/b/g routera, no to je i dalje bežično tako da...
Ok za sve ovo ostalo, što se prebacivanja podataka i diskova tiče, pomalo to ide naravno, što zbog love što zbog drugih stvari.
Na ova dva druga playera - njih spoji preko power line adaptera na GB switcheva, to ti je najbolje ako već ne možeš direktno žicom do njih. Znači, u power line paketu idu dva - jedan odašiljač, jedan prijemnik. Odašiljač se kopča u GB switch preko klaisičnog LAN priključka, prijemnik štekaš negdje blizu ovog drugog playera i iz njega isto tako klasičnim LAN kablom u player. Istu stvar ponoviš s trećim playerom. E sad, kako ćeš to izvesti, koje brzine ćeš dobiti, kako i gdje ćeš pronači slobodne štekere od struje i sve ostalo - ostavljamo tebi
Računaj da je ove mrežne LAN adaptere potrebno štekati direktno u zidnu utičnicu, ne preko produžnih letvi itd. Ako ti fali štekera - imaš modela koji imaju na sebi prolazni šteker, pa može adapter u zid, pa U njega produžnu letvu i na nju ostale uređaje.
Lewis, ja sam katove po kući s drugim brojilima riješio provlačenjem mrežnog kabla kroz bužir od telefonske utičnice, pa sam tako na svaki kat spustio mrežu preko kabla i onda dalje po tom katu s ovim strujnim adapterima. I da, imam i ja dlinka, isprobao sam par proizvođača, dlink se pokazao najboljim, bar kod mene.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:34   #523
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
definitivno poskidaj sve te diskove i prebaci sve u NAS, tamo gdje možeš povuci mrežne kablove i GB swicheve, tamo gdje ne možeš iskoristi strujnu mrežu. Slično kao što si opsiao imam i ja doma, s time da sam još u to sve uvukao tri kata kuće, sve je pomreženo, svi strimaju s mog NAS-a, koriste moj router za net, što žicom što wifijem itd.
NAS priključiš na GB switch, ne direknto u Thompsona i onda na njega (GB switch) direktno preko žice ili ovih power line adaptera spajaj media playere/kompove i tako napraviš lokalnu mrežu s GB propusnosti (naravno, na onim uređajima koji imaju GB karticu), a ADSL modem samo na kraju ubodeš u taj switch i pustiš net na njega. To što ti je modem 10/100 u ovkavom setupu ne igra nikakvu ulogu, jer on hendla samo net
WiFi je ok za surf i lagani mrežni promet, stream, pogotovo s ovim svime što si naveo, plus ako barataš s 720p pa naviše ripovima - nemaš što tu tražiti bežično u ovakvom okruženju.
Kao što sam i napisao, stavio bih sva 4 WD red-a, za početak 2, ovog greena i eksternog wd-a mislim prodati. ne mogu nigdje provući kablove, morao bih bušiti 2 zida (to pričam samo da bi spojio na svoj PC na svom katu, da spojim onaj kat ispod, trebao bih bušiti 5 zidova), stavljati kanalice, razmicati ormare sve, pod lajsne stavljati mrežne kablove (pod lajsnama mi je onaj međuprostor do zida već popunjen kablovima od zvučnika), tak da mi je bežično bojim se jedina opcija. ili to preko struje - za to nisam znao da uopće postoji, ali kažem, struja na mojem katu ima posebno brojilo i osigurače, ostatak kuće ima svoju struju, te je odijeljena od struje kata ispod i prizemlja.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:35   #524
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Lewis, ja sam katove po kući s drugim brojilima riješio provlačenjem mrežnog kabla kroz bužir od telefonske utičnice, pa sam tako na svaki kat spustio mrežu preko kabla i onda dalje po tom katu s ovim strujnim adapterima.
To je OK rjesenje ali on kaze da ne zeli zice provlacit tako da je onda neizvedivo sa powerline u njegovom slucaju .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:43   #525
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da, imam D-linkom ali mislim da je 307AV model. Dva komada ti trebaju minimum jer jedan spajas sa routerom (LAN kabelom) a drugi spajas na uticnicu gdje ti treba konektor i opet ZICOM (LAN) spojis iz njega u uredjaj ili switch. AKo imas dva brojila onda nece raditi jer to su dvije zasebne strujne mreze. Znaci moze raditi smao na istoj mrezi i istoj fazi. Radi u bilo kojoj uticnici ali mora biti na istoj fazi.

Znaci u tvom slucaju ni to nece sljakat na katu ispod .
Vidiš, iz tog razloga razmišljam o Wirelessu. Bitnije mi je da ja mogu sa PC-em na istom katu puniti i povlačiti NAS boljom brzinom, za katove ispod je samo streaming bitan.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:54   #526
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Vidiš, iz tog razloga razmišljam o Wirelessu. Bitnije mi je da ja mogu sa PC-em na istom katu puniti i povlačiti NAS boljom brzinom, za katove ispod je samo streaming bitan.
kako misliš "samo streaming"? Pa streaming je zahtjevniji od kako ti kažeš "punjenja"...kod kopiranja je možda donekle bitna brzina, ali ti ne smeta ako tu i tamo zašteka.
A čini mi se da i ne vladaš terminologijom, onaj router koji si ranije linkao nije gigabitni, a s obzirom na cijenu vjerojatno mu ni 100mbit baš ne leti full brzinom
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 15:55   #527
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To je OK rjesenje ali on kaze da ne zeli zice provlacit tako da je onda neizvedivo sa powerline u njegovom slucaju .
ok, ajmo se onda za početak ograničiti na moj kat, gdje je jedno brojilo i jedan strujni krug. Štekera direktnih u zid imam dosta, čak i viška tamo u dnevnoj, ali tamo di je komp imam manjak, al dobro i to se da riješiti produžnim kabelom za komp

a što da kupim da mogu stremati po katu niže?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 16:00   #528
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
kako misliš "samo streaming"? Pa streaming je zahtjevniji od kako ti kažeš "punjenja"...kod kopiranja je možda donekle bitna brzina, ali ti ne smeta ako tu i tamo zašteka.
A čini mi se da i ne vladaš terminologijom, onaj router koji si ranije linkao nije gigabitni, a s obzirom na cijenu vjerojatno mu ni 100mbit baš ne leti full brzinom
Streaming mi super radi preko Thompsona s kompa, preko Tvixovog FTP servera. Rade i 1080p cca 10gb filmovi, bez trzanja.

vladam više nego se izrazim, ali teško je zorno opisati tu situaciju, kad bi vidjeli, sve bi bilo jasnije. hej, pa zato i pitam da nešto skužim i naučim
Edimax WLAN AccesPoint EW-7228APN - a i meni je to sumnjivo, u opisu piše 10/100, fali 1000, ali piše b,g,n, pa sam se išao zavaravat da bi moglo šljakat to zbog n. a i cijena je dosta niska, koliko bi koštalo tako nešto s gb wlanom?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 16:05   #529
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Streaming mi super radi preko Thompsona s kompa, preko Tvixovog FTP servera. Rade i 1080p cca 10gb filmovi, bez trzanja.

vladam više nego se izrazim, ali teško je zorno opisati tu situaciju, kad bi vidjeli, sve bi bilo jasnije. hej, pa zato i pitam da nešto skužim i naučim
Edimax WLAN AccesPoint EW-7228APN - a i meni je to sumnjivo, u opisu piše 10/100, fali 1000, ali piše b,g,n, pa sam se išao zavaravat da bi moglo šljakat to zbog n. a i cijena je dosta niska, koliko bi koštalo tako nešto s gb wlanom?
Ovaj mislim da nije loš

http://www.protis.hr/products/detail...k-access/73455

Filmovi ti super rade preko žice ili bežično? Ja sam kod kuće pokušavao bežično kroz 2 zida i nije bilo ni približno šanse
da mi radi kako treba, samo 700mb divx ripovi, a i to je ponekad zaštekalo

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 26.09.2013. u 16:13.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 16:18   #530
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ovaj mislim da nije loš

http://www.protis.hr/products/detail...k-access/73455

Filmovi ti super rade preko žice ili bežično? Ja sam kod kuće pokušavao bežično kroz 2 zida i nije bilo ni približno šanse
da mi radi kako treba, samo 700mb divx ripovi, a i to je ponekad zaštekalo
da, šljaka super - Tvix spojen u Thompsona, na PC-u uključim FTP server i radi. Nekad zna štekati, ali to je kad je utorrent upaljen paralelno. ili se jednostavno Thompson zblesira - onda restart i opet sve radi super.

Znači ovaj kojeg si linkao bi bio ok za wireless? nema ništa za neke manje pare? Ako je ovo minimum para koje moram dat za router, dat ću.
Kakve kartice sugerirate?
I koja bi otprilike bila brzina prebacivanja file-ova prek ovog?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 16:54   #531
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Nema sanse da ti radi preko betonskih deka WI-FI za stream bilo kakvog HD.a mozdaa divix. cuj betonske deke probusi i spusti nekako kabel moj savijet. WI-FI ti nece radit a previse para ces potrositi na opremu.
Btw 5 portni Swich ti ima 5 portova ali moras 1 port spojit na ruter tako da ti ostane 4
Velicina filma ti ne odreduje hoce li film trzat ili ne nego bitrate npr ako imas film od 15gb i traje 2h onda mozemo razgovarat o bitratu vecem od 10mbita/s ako film traje 100min i 8gb bitrate ti je mozda 8mbita.
prebacivanje preko tog rutera mozda oko 5mb/s mozda malo vise ali 100mbita neces dobit nikako... jedino AC WI-FI standard ali ni on neide brze od 120mbit/a na 2m udaljenosti eto... A betonska deka sa armaturama mozda dobijes pola. ja u kuci preko 1 betonske deke sam jedva imao wi-fi signal. a ti bi isao 2 kata nize...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 17:27   #532
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ni prvi ni zadnji koji bi sve bežično, ...
Treba se malo više pomučiti, probit šta i di treba, provuči Cat6 (nema smisla Cat5e kad se radi novo), spojit sve preko Gb switch - a i pjevaj.
Po potrebi se može dodati koji ap na katovima na kojima nema dovoljno wireless signala za mob, lap.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 19:30   #533
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Streaming mi super radi preko Thompsona s kompa, preko Tvixovog FTP servera. Rade i 1080p cca 10gb filmovi, bez trzanja.

vladam više nego se izrazim, ali teško je zorno opisati tu situaciju, kad bi vidjeli, sve bi bilo jasnije. hej, pa zato i pitam da nešto skužim i naučim
Edimax WLAN AccesPoint EW-7228APN - a i meni je to sumnjivo, u opisu piše 10/100, fali 1000, ali piše b,g,n, pa sam se išao zavaravat da bi moglo šljakat to zbog n. a i cijena je dosta niska, koliko bi koštalo tako nešto s gb wlanom?
n je standard za bežični prijenos podataka, oznaka 10/100/1000 je brzina žičanog LAN sučelja, nekako mi se čini da te to malo buni I taj mi izraz GB wlan od kad se pojavio izlaskom n standarda bode oči, to ima veze s GB propusnosti koliko i ja s modnom pistom...
I ček samo malo - dva kata nemaju nikakvu vezu jedni s drugim, nikakav bužir od telefona, antenskog sustava ili slično?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 08:20   #534
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ma sam da provuce kroz telefonsku uticnicu i stvar rjesena... Btw tor dao si mi ideju kako da ja provucem kablove jednog dana u kucu kad se preselim ja sam mislio ukopavat cat 6 ili 7 u zid i pach panel u svaku sobu. osim kupatila
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 08:58   #535
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
nego, to je super praktično, kroz telefonski ili antentski sustav samo spustiš cat6 po vertikali i bok. Čak i ne moraš na patch panel, dovoljno ti je onaj klasični dual LAN šteker, na jedan baciš LAN, na drugi telefonsku paricu. S time da ja imam nešto ovog tipa, jer sam dovukao još jedan dodatni koaksijalac kroz to sve...

tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 09:26   #536
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ovo je skroz dobro!! eto ideje ako neko zida gradi kucu da ovo napravi
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 09:46   #537
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Tor, sve je to divno i krasno ali gdje kod nas nabaviti tako nešto ?
Jedino šta znam da se da skombinirat sa xyz modula Vimar - a al neznam koje je to kvalitete sve skupa + nešto mi govori da je preskupo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 11:27   #538
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
nego, to je super praktično, kroz telefonski ili antentski sustav samo spustiš cat6 po vertikali i bok. Čak i ne moraš na patch panel, dovoljno ti je onaj klasični dual LAN šteker, na jedan baciš LAN, na drugi telefonsku paricu. S time da ja imam nešto ovog tipa, jer sam dovukao još jedan dodatni koaksijalac kroz to sve...

Kako ovdje kablovi s unutarnje strane faceplatea imaju cable boot?

Šta su moduli u koje su uštekani kablovi u boji coupleri?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 15:02   #539
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Ovakva je situacija - najgornji kat je moj - to je novogradnja. Taj kat je najbitniji - u principu to kupujem za taj kat, ali uz to bih htio omogućiti pristup i katu ispod, ali ne skroz ispod, već desno u stanu na garaži. Znači kad bih htio spuštati žicu bušenjem, trebao bih prvo probušiti u kupaonu kat ispod, onda bušiti pločice u kupaoni, ići kroz sredinu plafona po hodniku i još bušiti jedan zid, te spustiti do kompa. Tako da bi porušio pola kuće Postoji opcija provlačenja žice kroz bužir, ali nisam siguran da li je telefonski kabel (parica vodi u moju dnevnu sobu i tamo je Thompson modem) koji vodi do njega zažbukan u zid ili ima bužir. Ali pretpostavljam da ima bužir (ali to kasnije, najgornji kat je najbitniji), jer je taj garažni stan novogradnja. Katovi ispod nisu novogradnja. Ovaj treći tv u prizemlju nije baš ni toliko bitan, kao ni onaj četvrti tv kat ispod.

A kada bih htio prevesti kabel u svojem dijelu, koji mi i je najbitniji - trebao bih probušiti zid koji vodi u kuhinju i pritom možda pukne koja pločica za koju ne znam da li imam rezervnu, zatim iz kuhinje u dnevnu sobu, koja je poluotvorena, pa zbog toga ne mogu nigdje kroz lajsne provoći kabel, a da se ne vidi.

Naginjem tom strujnom rješenju koje je netko napisao, samo pliz još jednom koji model da uzmem. I da li je to sigurno, u slučaju rada više elemenata da mi nešto ne izgori. Nekako sam skeptičan prema tome, razuvjerite me.

I hvala na sugestijama, zbilja ste ok ekipa spremna pomoći

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Nema sanse da ti radi preko betonskih deka WI-FI za stream bilo kakvog HD.a mozdaa divix. cuj betonske deke probusi i spusti nekako kabel moj savijet. WI-FI ti nece radit a previse para ces potrositi na opremu.
Btw 5 portni Swich ti ima 5 portova ali moras 1 port spojit na ruter tako da ti ostane 4
Velicina filma ti ne odreduje hoce li film trzat ili ne nego bitrate npr ako imas film od 15gb i traje 2h onda mozemo razgovarat o bitratu vecem od 10mbita/s ako film traje 100min i 8gb bitrate ti je mozda 8mbita.
prebacivanje preko tog rutera mozda oko 5mb/s mozda malo vise ali 100mbita neces dobit nikako... jedino AC WI-FI standard ali ni on neide brze od 120mbit/a na 2m udaljenosti eto... A betonska deka sa armaturama mozda dobijes pola. ja u kuci preko 1 betonske deke sam jedva imao wi-fi signal. a ti bi isao 2 kata nize...
nije preko betonskih deka, nego preko jednog zida od cigle - modem mi je kod tv-a, komp u drugoj sobi, sve na istom katu. Dolje na stanu na garaži internet na kompu radi na WIFI, streaming na Xtreamer media player na TV-u koji je 5 m udaljen od kompa ne, nekad lovi signal i to jedva, većinom ne.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ovaj mislim da nije loš

http://www.protis.hr/products/detail...k-access/73455

Filmovi ti super rade preko žice ili bežično? Ja sam kod kuće pokušavao bežično kroz 2 zida i nije bilo ni približno šanse
da mi radi kako treba, samo 700mb divx ripovi, a i to je ponekad zaštekalo
filmovi bežično, Tvix uštekan u LAN Thompsona, na PC-u Tvixov FTP server, jedan zid između. Ajde 1-2, ovisi kako gledaš, sve mi je na otvorenom, i kuhinja i dnevna, ta soba u kojoj je komp je zatvorena. Radi super, nekad zna štekat kad radi torrent klijent ili akonetko nekaj skida/surfa na kompu ispod. A nekad radi i s torrentima i ne trza. Vjerojatno se povremeno zblesira taj Thompson, pa mu treba restart, onda radi opet normalno. Sve u svemu, nije loše, kad čitam da nekome ne radi streaming DVD ripova.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 27.09.2013. u 17:23.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 17:25   #540
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Tor, sve je to divno i krasno ali gdje kod nas nabaviti tako nešto ?
Jedino šta znam da se da skombinirat sa xyz modula Vimar - a al neznam koje je to kvalitete sve skupa + nešto mi govori da je preskupo.
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Kako ovdje kablovi s unutarnje strane faceplatea imaju cable boot?

Šta su moduli u koje su uštekani kablovi u boji coupleri?
nije ovo moja slika, to sam s neta pokupio - samo sam htio pokazati što je sve izvedivo, a ja sam ovako nešto doma sam skemijao. Da, problem je za nabaviti - no ja sam dio s jebaja dovukao, dio sam uradi sam metodom bušio plastiku, pa s klasičnog patch panela skidao mrežne priključke i ubacivao ih u taj plastični poklopac, pa preko njega još jedan ukrasni, tako da izvana izgleda kao original. Jebiga, kad ne moš nabaviti - snađi se

izekos; ja sam s ovim na kraju rješio sve što se tiče struja-mreža - D-LINK DHP-501AV
cca 450-500kn par, ali to je stvarno poštekaj i zaboravi na to da postoji. Nestanci struje, preštekavanja - ništa ga ne *ebe, jednom kad se upare. Samo vozaj po katu gdje i kako želiš.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 27.09.2013. u 20:51.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na