Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2014., 22:21   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
2-3 audio izlaza na win7?!

pokušavam ovo osposobit, na 2 kompa, zbog malo razgranate audio opreme. na oba kompa je win7, neznam dali je na win8 isto sranje.

komp 1:
u upotrebi je HT receiver, micro linija i slušalice. koje sad možemo zanemarit. koristim onboard realtek zvučnu.
HT receiver je spojen coaxom. milina, super, to radi. ideja je bila microlinijicu spojit na analogni izlaz, koliko god zvuk iz njega bio komatozan. i slušalice u front izlaz. sva 3 izlaza rade, ali pojedinačno, moram ih mijenjat u settingsima.

kako mi se to neda radit, onda sam običnim Y kabelom razdvojio digitalni izlaz na 2, jedan ide u receiver, a drugi ide u nekakav mali adapterčić koji ima analogne izlaze (i zapravo, bolji zvuk nego analogni izlaz s realteka, ako zenamarimo da stvar krči-pišti kad ugasim komp ili lupim mute) pa iz njega u linijicu.

naletio sam na nekakav tutorial, štaveć, da se koristi "stereo mix" kao recording device, i da se podesi "listen to this device" i kao izlaz odabere analogni izlaz sa zvučne. to kod mene ne radi. onda sam skužio da imam i coax IN među recording device-ima, s time da je kao header na ploči. mogu li spojit jumperom (ili interkonektom) coax out i coax in, pa ponovit postupak u nadi da će radit? jer sada, ako odaberem coax IN kao default recording device, dobijem šum, pa po nekoj logici stvar radi.

slušalice zanemarimo, kačim ih na receiver ili linijicu.


HTPC:
imam DVI audio out, coax out, analog out (realtek) i audigy 2 sa njenim bugovitim driverima (u praksi mogu samo sa žaljenjem gledati u tih 7 pozlaćenih konektora kako zjape prazni)
DVI-HDMI spojen na telku i zvuk radi. coax trenutno nije nigdje spojen jer je ht receiver tek u planiranju za taj stan, tako da koristim klasično stereo pojačalo. ili ga ne koristim.
izlaz za slušalice s telke je kriminal. osim toga i mutira zvučnike, pa je dvostruko neiskoristiv.
analogni izlaz s realteka je sličan kriminal. šumi, krči, i krekeće kako mičem miša. šta se na dobrom audio pojačalu itekako osjeti. kazetofon se bolje čuje (ne, stvarno, imam ga, kazetofon se zaista bolje čuje). audigy 2 malo radi malo ne radi, a najčešće zapinje. kada radi, zvuk je odličan. kada ne radi, tišina je odlična. tako da za sada koristim samo tv kao izvor zvuka. imam i neku terratecovu zvučnu, koju sam jednom davno koristio zbog optičkog izlaza, i ta radi kako treba, ali ima c-media audio čip. nisam ju zapravo bolje poslušao, a i onda se opet postavlja pitanje kako podesiti da se čuju istovremeno i tv i pojačalo? s obzirom da mi stereo mix nije radio na prvom kompu, teško da će i ovdje (iako ću probat prvom prilikom kad se vratim u stan). s razlikom da na ovoj ploči nemam coax IN, a niti nebih znao koji pinovi na DVI konektoru nose zvuk pa da ih nekako prespojim.

znam za audio repeater, ali stvara mi dropout-ove, i uostalom ako sam lijen napravit 2 klika mišem da u realtek sound manageru promijenim default izlaz, no way in hell da ću nakon svakog boota podešavat audio repeater.

može li se nekako popravit to krčanje analognog izlaza? jer nije mi do kupovine audio kartice. prije ću se vratit na XP na kojemu audigy radi.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 08:34   #2
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Slučaj 1: mikro liniju spoji na "tape out" receivera, i onda koristiš samo SPDIF izlaz. Mana je da receiver mora biti upaljen, ali će zvuk vjerojatno biti bolji.

Slučaj 2: utakni taj Terratec i uživaj. Da je najlošiji čip na svijetu ne znam šta se imaš žaliti ako već trpiš zvuk zvučnika iz televizora. I zašto da rade istovremeno i TV i budući receiver? Prilično besmisleno, ne može biti ni bolje ni glasnije ni... zapravo nikako bolje. Praktičnije? Možda, ali onda je lakše podesiti određene playere da po defaultu idu na neki izlaz. Alternativno, tu je i http://soundswitch.codeplex.com da olakša klikanje
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2014., 15:57   #3
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nadao sam se softverskom rješenju da budem iskren ^^
za prvi komp, ideja je isprobana čisto iz znatiželje, ali receiver ne daje na tape out nikakav zvuk ako se koriste digitalni ulazi, već samo analogni. imam satelit spojen optikom, i ista stvar. a tu se onda miješa i činjenica da rec i linija nisu u istoj sobi (linija glumi pc zvučnike, a rec se koristi za dnevni boravak). probat ću prespojit taj coax in na coax out pa probat izvest planirano.

a za komp 2 - možda bi se dalo i istrpit, premalo boravim u tom stanu pa se do sad nisam baš zamarao. samo da ne krči već bi bilo bolje. ako ne, reinstalirat ću xp i vratit audigy u život.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 11:30   #4
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Je, nažalost Creative se nema čime pohvaliti, još nisu uspjeli skrpati poštene novije drivere, a već prestaje podrška za XP... katastrofa.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na