Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2011., 20:51   #631
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ok Visage, ja ti zahvaljujem na dubokoj mudrosti koju si napisao al evo ormar u kojemu se nalazi audio hardware je popunjen i meni je puno prikladnije stavit to u kuciste, dobro izolirat i onda biti miran. Istina u glavnoj sobi gdje su miksete je odvojena od druge dvije gdje se snima vokali i instrumenti, ali isto tako kad već slažem komp koji će biti tamo neki duži period volim da to bude kako spada i naranvo da bude tiho i kvalitetno Noctua je cisto stavljena na papir uz ostale komponente jer je stvarno odlican cooler i po testovima koje smo nasli online i izrazito tih. Svaka čast Chifteku al opet oni imaju bolji PR sta se tice guranja okolo, al mislim da je D14 bolji proizvod u ponudi trenutno.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 21:54   #632
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104


Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Novi proizvođač BitFenix predstavio je svoj prvijenac na tržištu desktop kućišta,/snip
BitFenix Colossus Computer Case ReviewIzgled i dizajn... Pa zanimljivo i originalno u svakom slučaju a sad kome se sviđa, prosudite sami
Jedno od onih kucista, koje uopce ne moraju biti po ukusu, ali imaju ono nesto. Simpa je i hrabro. Recimo koja "zmijica" kiceraja manje :



ili ciscenje do daske i recimo... micanje znaka lovackog roga s prednje maske :




Bas sam malo vise preletio linkove kucista koje nisam do sada vidio. Ako ste pazljivije gledali detalje, primjetit cete da svako trece ima neki sitni detalj, koji bi htjeli vidjeti u svom idealnom finalnom the kucistu. Lijepo je vidjeti, cak i kad mi se uopce ne svidja kuciste po vanjstini, da se stvarno trude osmisliti neki svoj posebni detalj ili soluciju.

Recimo Phantom mi je simpatican sa svojim magnetskim vratima. Ponovo atipican odabir, koji uopce ne bih stavio na stol, ali osebujan i originalan na svoj nacin. Takodjer postoji igranje originalnog osmisljavanja krovne "usb komore" koju vidim da i drugi pokusavaju osmisliti na svoj nacin. Ali Colossusovi detalji mi se posebno svidjaju, bas na temu komore.

Ali onda pomak koji sam mislio da necu vidjeti u 'civilnom' kucistu! Posebno me odusevilo kad sam vidio slike modela NZXT H2-ke. Naglasak simpatije ide na detalje :



Hot Swap ventovi su prica koju cu razloziti detaljno u posebnoj temi, jer mislim da zasluzuje svoju temu na PCE-u, koji zacudo uopce nije pokazivao znatizelju za ugradnjom istih, ili barem, upite i izvide U pravilu stol proizvodjaca koji nema vise od pet stolica, postuje standard proizvodjaca hardvera (serveri) i svaki ima svoj standard, mada, vise manje odgovaraju +12V, GND, SENSE i sve vise cetvrta zica koja regulira brzinu vrtnje hulahupa.

Osim IBM-ovih (Delte pocesto) i Nidecovih (HP) vrlo je malo stvarnih Hot ventova u pravom redudantnom smislu hot rijeci. Ali to nije ni bitno. Jer u PCE prici, prava stvar je elegancija skidanja i gust odrzavanja istih.

Neka me netko ispravi, ali ne pamtim konkretan model osim
KL02B-W, Fortress FT03 i mozda jos pokojeg SilverKamenjar kucista, koje je imalo Hot Swap ventove unutar klase kucista.

Zato me je posebno NZXT H2-ka iznenadio odabirom ventova. Bilo bi lijepo saznati od vlasnika iz prve ruke radi li se o pretvorbi ili nativcu u pravom smislu rijeci pljuera. Jer meni se cini zgodnije ako se radi o pretvorbi, buduci da bi bila daleko zgodnija za ovakva kucista. Nesto na tragu prvih Apple pretvarancija kamufliranih kao Hot-ovi.

Zamislite NZXT-a, ili bilo koje konkurentno ime, da recimo ponude solo "kitove" koje bi korisnici mogli posebno kupovati za svoja kucista. Recite da ne bi barem godinu dana bio hit medju high-end kucistima! Mada bi poziv zapravo trebao ici proizvodjacima ventova, ali neka, cini se da smo na dobrom putu. Zato oni koji ce detaljno pratiti H2 pricu, ili mozda postanu vlasnici - darujte nas spoznajom jednom obdukcijom koju se necete libiti uslikati za potrebu nauke!

Pomalo i zacudjen, kad sam od Anteca vidio DF-85 kuciste koje po nicemu ne bih mogao povezati s Antec dizajnom. Ali obratite paznju na soluciju s ventovima - zgodno, zar ne?

eh da, duzan sam i odgovor od prije :

Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
i ti ga kakaš pusti čovjeka da uzme šta hoće pit'o je za kučište, a ne esej..
Mozda tvoj nacin i nije posebno ugladjen manir pedikurom, ali dajem za pravo da sam promasio komentarom temu!

Naime, u trenutku pisanja, pomislio sam da covjek pita u temi slaganja konfiguracija! Tek kad sam lupio post, shvatio sam gdje pisem. U prvobitnoj temi dirnula me je strukovna prepoznatljivost onoga sto pita, i prijateljski sam zelio iz prve ruke ponuditi gole cinjenice. Zato sam kolegi dovrsio misao na PM-u, jer ovdje nije mjesto za lekcije.

Tema su Visoka "ne znao im se kraj" kucista, i samo nebo smije biti granica u mastanju i kupovini onog pravog
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 23:33   #633
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ja bi rađe da nzxt i antec uzmu sva ta sranja koja si nabrojao..hot swap ventove, kerefeke sa filterima i ulože te pare u kvalitetniju izradu tih kućišta..jedina svrha hot swap venta koju ja vidim da ima logike je na bočnoj stranici..jer stvarno nije problem klasično otkopčat vent kad ga vadiš iz kućišta svakih par mjeseci da ga malo očistiš od prašine..ovaj sistem od anteca za dust filtere mi isto ne paše, ima puno elegantnijih riješenja gdje se jednim potezom skida filter za cijeli prednji intake umjesto da skidaš svaki filter posebno..da ne govorim koliko ta glupost na antecu ubija protok..magnetska vrata su već duugo na tržišu, cm im je koristio taj princip još na stacker 80x seriji...postaju sve inovativniji al štede na onom što ne treba i ovakvim glupostim privlače kupce
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2011., 11:55   #634
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@Visež
Zaboravio si i Sanyo Denki koju ima u IBM.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2011., 13:55   #635
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Tko hoće dobro kućište za povoljnu cijenu, ima u linksu na vikend akciji CM 690 II Lite sa plexijem za 559kn
http://www.links.hr/index.php?option...insert_stats=1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2011., 14:56   #636
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
i haf x je na akciji,da mogu prodat tempest evo išao bi na njega
kućište je savršeno,veliko i ima sata dock šta mi nedostaje kod sadašnjeg
http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.607.105
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 23:18   #637
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Malo kradem po drugim forumima.
Coolermaster Cosmos is back.


Evo i direktan link na članak.

Odličan case ali moj san još uvijek je ATCS840. Napravio bih štošta promiskuitetno za taj case.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 23:37   #638
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Kakvo bolesno kuciste!
Naprosto brutalno.
Tomek32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 11:26   #639
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
izgleda stvarno odlično, oduvijek mi se sviđa Cosmos serija jedino unutrašnjost nikako nisam mogao prihvatiti i ne tako dobar cable management, sada je sve ispravljeno.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 12:07   #640
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Nije mi jasno što hlade ona dva venta ispred napajanja (2. slika u članku)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 12:13   #641
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
vjerojatno ništa, samo je pokazana mogućnost ugradnje 240mm radijatora...
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 13:00   #642
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Malo kradem po drugim forumima.
Coolermaster Cosmos is back.


Evo i direktan link na članak.

"Stari" Cosmos je bio daleko najljepše kučište, ali ovo je još bolje.
Strašno nešto koliko je ovo dobro!

300$, pa ovo ću uzet samo da ga imam!
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 13:04   #643
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ali je i ogromno. Svaki put kad dođem u riječki Links, oko mi skrene na njega (imaju onu srebrnu verziju). Bogami, i cijena je paprena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 13:09   #644
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321