Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2005., 03:06   #1
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
Direct on Die vodeno!!!

Posto se uvik kod price o vodenim blokovima spominje bakar,a malo se prica o D2D sistemima da napisen koju besidu o tome...
ponukalo me vlastito dobro iskustvo i uocena neprestana pitanja u vezi dizajna bakrenih_blokova,nabave bakra i di se nalazi koji tokar koji voli popit...je da san ja svoj D2D blok isto iistokaria(neman sad digitalca da ga slikan)...al sve se to jednostavano da napravit od plexia koji se moze i kod kuce obradjivat....sad gradin od plexia blok za NB

Za sve one koji dosad nisu culi za direct on die-to bi van bilo-voda direktno preko jezgre....znaci nema bakra!

Pa moze li mi voda napravit kratki spoj na procu?
-nemoze!pogotvo ako imate a64 sa metalom prekrivenom jezgrom...ako imate neki ath xp sa elementima i mostovima onda je potrebno prelakirat povrsinu proca(jezgru ne!)....

Koja je razlika u performansama?
Pa teoretski gore bit nemoze!moze bit samo bolje...jer se efikasnos bloka menifestira kroz njegov otpor pri provodenju topline-odnosno da sa proca sto bolje prenese toplina na vodu?
Sta stvara otpor?
Otpor u prenosu topline na vodu se sastoji od otpor_jezgra-bakar+otpor bakra+otpor_bakar-voda

...sta bi znacilo da sa D2D sistemom eliminiramo otpor_jezgra-bakar i otpor_bakra te imamo samo otpor jezgra-voda

kolike su stvarne razlike u performansama nemogu rec jer san vlasnik samo D2D sistema pa nemam s cim usporedit...ako ima ko iz splita voljan neka jevi pa cemo bacit testis!

evo par slika nacrta mog bloka

ova crta u sredini je pregrada




ovoje izgled pregrade koja ide po duzoj stranicii jezgre preko sredine.izmedju jezgre i pregrade ima oko 1.5-2mm...ovi mali tunel je za neki kondic

blok je napravljen od aluminija,ali ka sta san reka moze se napravit od plexia takodjer....naslaze se sendwich...

za brtvljenje san koristia silikonsku pastu koja se inace koristi za brtvljenje glave motora...odlicna je!odlicno brtvi a i lako se skida...malo se na rub imedju proca i bloka gurne skalper i sve dalje ide samo....

jos da napomenem da je jako pozeljno malo antifriza ulit kao i kod standardnih sistema radi opce korozije te u ovom slucaju radi smanjivanja povrsinske napetosti vode-da se ne stvaraju mikro-mjehurici na procu koji smanjuju efikasnost....
...eto kasno je-nepada mi vise nista napamet...ako mislite da san sta falia ispravite me!
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2005., 11:01   #2
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
svaka čast, ali meni je komp previše drag da bi uopće ugrađivao vodeno, a kamoli stavljato D2D....ne ide voda kod mene u komp još duugoooo.....

ali mislim da je to bespotrebno riskiranje, jer po mojemu. temp je manja za 2-3st. a to i tako nema veze jer obični watercooleing ionako dobro hladi....
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2005., 11:20   #3
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
ali mislim da je to bespotrebno riskiranje, jer po mojemu. temp je manja za 2-3st. a to i tako nema veze jer obični watercooleing ionako dobro hladi....
uvjeravam vas da rizika nema!mislin barem nije veci u odnosu na obicni watera,a 2-3 ili mozda 5-6 stupnjeva dobro dodju....
...uz sve to najvaznije je da ti netriba tokarski stroj vec slozis doma sve od plexia...
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2005., 11:26   #4
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
svaka čast, ali meni je komp previše drag da bi uopće ugrađivao vodeno, a kamoli stavljato D2D....ne ide voda kod mene u komp još duugoooo.....
he,a meni je kompjuter previse drag da bi ga hladia zrakon!a i usi svoje volin...
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2005., 22:26   #5
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Re: Direct on Die vodeno!!!

Citiraj:
Originally posted by xmikex

...eto kasno je-nepada mi vise nista napamet...ako mislite da san sta falia ispravite me!
Fale neki podaci, kolika ti je temperatura proca pod full opterecenjem, kolika je bila sa zracnim, sobna temp...
I cini mi se da nisi mislio na nagrizanje same jezgre cpu-a.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2005., 01:26   #6
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
evo sad san malo mjerenje izvrsia...
mobilac cica 90W da se zna!

sobna:21
cpu(idle):29 load:32

a sa zalmanon7000cu(idle)ko 39 load: oko 43-44 i to na full sa otvorenom bocnom stranicom

a sta se tice nagrizanja nema straja!...tu upada antifriz...sprijecava koroziju!!-a athloni imaju kristalnu jezgru pa njima ionako nista nece bit...
malo slija...


radijator je ja mislin made in Yuža ili 100jka nisan siguran...22x14x4-uglavnom jako guste listiće ima...izbroja san ih oko 140...tako da povrsina disipacije radijatora je ok 0.8 m2,a zalman ima od 0.2-0.3 nesican se...
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2005., 02:10   #7
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
looks cool!

a bome vidim i po temperaturi da je COOL. )))
svaka cast!

:clap:
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na