Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2009., 17:06   #1
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Lenovo L220X ili HP LP2475w?

Stvarno ne znam koja od ova 2 monitora bi kupio? Jednostavno nemam para za za nešto od priko 5000kn, a ne znam koji je bolji od ova 2.
Monitor bi inače bija za obradu fotografija.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 18:34   #2
Phaser
Registered User
 
Phaser's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
__________________
"Ne, igre ne potiču agresiju!... ...Bitno mi je samo da je tipkovnica izdržljiva! Tu i tamo ju zveknem u zid, nakon par minuta pokupim sve tipke i uživam sastavljajući ju."
Phaser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2009., 18:40   #3
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Mislim da T(o)N(e) ne dolazi u obzir.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 18:49   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vrlo jednostavno - ako imaš para za HP onda njega, ako ne - Lenovo
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 10:43   #5
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Ja se isto dvoumim izmedju ta dva... Lenovo sam vidio i nije mi losh, rezolucija mi cak i ne smeta tolika, dok me HP privlaci vise u svakom smislu. U onom sugavom vemilu sam vidio 2465 model i izgleda mi ok. Ovo "izgleda" mislim doslovno na izgled jer ga tamo covjek nemoze probati kako treba. Lenovo sam probao (nakratko) i stvarno mi se cini super monitor... E sad da imam jos gdje u ST probat HP-a mislim da se nebi dvoumio...

...za mene je to investicija za slijedecih 4-5 godina pa treba uloziti

Jedino mi je problem sto je u ST tesko dobavljiv HP, da ne govorim za testiranje prije kupnje...pa bih morao potegnuti do ZG,a pitanje imaju li ga i tamo ...

Javi ako odlucis / kupis / dobijes - dojmove, koliko gdje itd...
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 13:46   #6
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Ma ko će u nas u Splitu dat monitore sa IPS panelima? Ja sam osobno u par navrata vidija Lenova i moram reć da je jako dobar. Mislim da ću se ja odlučit na neviđeno za HP jel ima jako sličnu matricu kao iMac od 24'', a ta je kolko sam ja vidija jako dobra.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 19:53   #7
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ova dva monitora nisu u istoj kategoriji...oba imaju istu rezoluciju ali je HP 24" a Lenovo 22"...nije ni matrica ista...tu je i razlika u cijeni.....ako biraš između ta dva onda HP naravno.....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 20:42   #8
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ova dva monitora nisu u istoj kategoriji...oba imaju istu rezoluciju ali je HP 24" a Lenovo 22"...nije ni matrica ista...tu je i razlika u cijeni.....ako biraš između ta dva onda HP naravno.....
Ako tip matrice određuje klasu onda su TV-i od Panasonica, Philipsa i LG-a u jednoj, a oni od Sharpa, Pioneera, Samsunga i Sonya u drugoj kategoriji, jel?

Mislim da veličina monitora ne razdvaja ova 2 monitora u klasi jel razlika je minimalna, a uostalom rezilucija je ista.


Evo sada pitanje za sve. Koliko vjerno ovi monitori mogu prikazati boje u sRGB-u?
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 09:43   #9
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Ako tip matrice određuje klasu onda su TV-i od Panasonica, Philipsa i LG-a u jednoj, a oni od Sharpa, Pioneera, Samsunga i Sonya u drugoj kategoriji, jel?

Mislim da veličina monitora ne razdvaja ova 2 monitora u klasi jel razlika je minimalna, a uostalom rezilucija je ista.


Evo sada pitanje za sve. Koliko vjerno ovi monitori mogu prikazati boje u sRGB-u?
ne možeš uspoređivati LCD TV i LCD monitore...zbog mnogo faktora...a LCD TV-i dolaze u pva i nekim varijaciama ips matrice i niti jedan nije TN....SPVA i SIPS su jako različite matrice....razlika između ova dva monitora nije nikako minimalna...jednome je dijagonala za 2" veća (a to nije malo) + što imaju potpuno različiti dot pitch....lenovo ima jako sitan jer ima "nestandardno" visoku rezu za 22" monitor...različiti su da različitiji ne mogu biti a čak ih ista reza ne povezuje jer imaju potpuno različiti dot pitch i same performanse....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 14:00   #10
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne možeš uspoređivati LCD TV i LCD monitore
Zašto ne ako su tehnologije slične/iste?

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
LCD TV-i dolaze u pva i nekim varijaciama ips matrice i niti jedan nije TN
Ma znam da nije kod TV-a T(o)N(e) i nije od VA matrica isključivo PVA, ima tu i MVA matrica.

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
SPVA i SIPS su jako različite matrice
Da u tehnologiji izrade, no molim te reci kakve su razlike u kvaliteti slike? Inače ovaj HP nije S-IPS, nego H-IPS.

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
jednome je dijagonala za 2" veća (a to nije malo) + što imaju potpuno različiti dot pitch.
Desetak % veća dijagonala mi ništa ne znači, a da se radi o 25% bi mi značila. Ma naravno da imaju različiti pixel pitch ka da ja to i sam nisam zna.

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
lenovo ima jako sitan jer ima "nestandardno" visoku rezu za 22" monitor
Znam da ima jako mal pixel pitch, ali zar HP ima puno veći?

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
različiti su da različitiji ne mogu biti a čak ih ista reza ne povezuje jer imaju potpuno različiti dot pitch i same performanse....
Opet ti o pixel pitchu. Evo kad već tolko voliš pixel pitch reci je li bolji HP LP2475w ili Dell 2408WFP? I reci ako znaš koji od 2 monitora u naslovu teme ima bolje performanse i u kojoj kategoriji?
Bara_st je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2009., 20:34   #11
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Da u tehnologiji izrade, no molim te reci kakve su razlike u kvaliteti slike? Inače ovaj HP nije S-IPS, nego H-IPS.
Kako to?
Na sluzbenoj stranici lijepo pise S-IPS...tako sam vidio i na review-ima...
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 20:50   #12
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Na sluzbenoj stranici lijepo pise S-IPS...tako sam vidio i na review-ima...
Ma H-IPS je unaprijeđeni S-IPS, tako da to može bit samo bolje. S-IPS su još iz doba kad je se firma koja proizvodi matricu zvala LG.Philips, a H-IPS je iz LG.Displaya.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 21:08   #13
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Ma H-IPS je unaprijeđeni S-IPS, tako da to može bit samo bolje. S-IPS su još iz doba kad je se firma koja proizvodi matricu zvala LG.Philips, a H-IPS je iz LG.Displaya.
Lijepo objasnjeno...


E ljudi, danas bio u **mil-a u ST, i raspitivao se za monitor, oni imaju 2465 izlozen, a 75icu nema sanse nabaviti nikako. Bar dok im ne pokaze na centralnom skladistu, a dali ce biti - idi svako malo pa pitaj...

Steta jer mi u njih pase kupit radi svega, od jamstva, do toga da se da dio keshovinom platit, a dio karticom na rate...

Smrc, gdje sada da nadjem 2475w a da mogu biti siguran da ce ga bar moci (ili se potruditi) nabaviti?

Zadnje izmijenjeno od: vicarious. 04.03.2009. u 22:11.
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 22:36   #14
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Ja se nadam da ću nabavit HP-a.

Inače moja lista želja je:
1. HP LP2475w
2. Lenovo L220X
3. Dell 2408WFP
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:15   #15
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Ja se nadam da ću nabavit HP-a.

Inače moja lista želja je:
1. HP LP2475w
2. Lenovo L220X
3. Dell 2408WFP

Otprilike takav je i moj. Lenovo je bio moj top izbor, cak sam ga oblijetao i gledao i pase mi. Ali kad sam "vidio" hp-a nemogu odolit, posebno nakon metara i metara iscitianih recenzija. Objektivno, i netreba mi takav monitor (pretjerano), medjutim s obzirom da ima ukucana koji ce ga (doduse povremeno) ozbiljnije koristiti, a ja sam prilicno konzerva u kupovanju takvih stvari - daj ti meni nesto kvalitetno nek je i skuplje, jer ja to onda cijedim godinama...

...samo mi je eto problem, kako doci do HP-a.

Ako ti sredis svoj ili saznas nesto, javi sve detalje da znam, ja cu takodjer!

Mozda daju i popust na kupnju dva odjednom, pa se javi,ja sam za - obozavam trgovce sa kojima se da pregovarati (van sasvim normalna pojava da tako dobijes jod 10-15% off)...
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 12:16   #16
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
evo našao se jedan pametnjaković koji je marljivo čitao štivo sa neta...Bara_St ti si beznadežan slučaj...uopće mi se neda objašnjavati i odgovarati na ovakve gluposti....ovo je tipičan primjer WEB štrebera koji pametuje na nekom forumu a nema pojma o tematici već je sve naštrebao čitajući bezbrojne članke na netu.....sad znam kak se osjećaju moderatori i ekipa koja se kuži kad im netko pametuje na drugim temama...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 13:39   #17
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Možda jesam web štreber, ali kako ću znat koji monitor ću kupit kad ih ne mogu sve vidit u živo, a kamoli to da ga isprobam(jbg nešto takvo nema u HR). Zato ako se ti stvarno kužiš u vo bi te molio da mo pojasniš neke stvari, a ne da glumiš nekog velikog znalca.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 14:02   #18
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vidi monitor u živo - moja iskrena preporuka jer samo ti znaš što želiš od njega, uostalom u tom slučaju možeš provjeriti na bad pixele.

Ako si zapeo za monitor, u najgoru ruku sjedneš na bus i za 200ak kn kupiš povratnu kartu i odeš do dućana, isprobaš oba 2 monitora i uzmeš onaj koji ti je bolji i to je to.

Svi ovi "direktori iz fotelja" i sl rasprave nemaju smisla.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 19:39   #19
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Ljudi, cekajte, smirite strasti:

Ovako, zasad obojica imate pravo. Evo kako stvari stoje: U zadnjih mjesec dana sam poslao 10ak mailova i zvao 10ak brojeva razlicitih tvrtki u ST : HP je nemoguce cak i naruciti (neki su davali prevelike cijene), a o tome da se taj pogleda i po mogucnosti malo testira (10 minuta za nesto sta vrijedi 5k kn nije puno) nema ni govora. Dakle tu prica staje. Sa ZG neznam kako stvari stoje sve su prilike da cu ga i ja morati ici tamo kupiti, medjutim tu stvari opet, vjerujem, stoje prilicno slicno. Zato je nama, poput Bara_st i mene web jedino (zasad rjesenje), pa prilicno informiranje o tome dosta pomogne i odgovora na osobna pitanja.
Definitivno bih volio pogledati monitor, i ako ga budem kupovao (a vjerovatno u blizoj buducnosti i hocu), cu nastojati to organizirati. Tu vas sve pozivam koji imaju prijedlog i savjet u koju tvrtku da se obratim koja je (po vasem iskustvu) voljna dati taj monitor (raspakirati) 5 minuta na probu?
Eto, tako cete konkretno pomoci, a ova prepucavanja nikome ne idu u korist

Isto tako ako ima netko doticni monitor u ST i voljan se pohvaliti 5 minuta sa njim, neka se javi...

Ostala vasa konstruktivna iskustva (dojmovi, recenzije, slike) takodjer pomognu, poprilicno, pa eto, ujedno zahvaljujem svima koji su se potrudili pomoci
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 01:29   #20
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Ljudi, cekajte, smirite strasti:

Ovako, zasad obojica imate pravo. Evo kako stvari stoje: U zadnjih mjesec dana sam poslao 10ak mailova i zvao 10ak brojeva razlicitih tvrtki u ST : HP je nemoguce cak i naruciti (neki su davali prevelike cijene), a o tome da se taj pogleda i po mogucnosti malo testira (10 minuta za nesto sta vrijedi 5k kn nije puno) nema ni govora. Dakle tu prica staje. Sa ZG neznam kako stvari stoje sve su prilike da cu ga i ja morati ici tamo kupiti, medjutim tu stvari opet, vjerujem, stoje prilicno slicno. Zato je nama, poput Bara_st i mene web jedino (zasad rjesenje), pa prilicno informiranje o tome dosta pomogne i odgovora na osobna pitanja.
Definitivno bih volio pogledati monitor, i ako ga budem kupovao (a vjerovatno u blizoj buducnosti i hocu), cu nastojati to organizirati. Tu vas sve pozivam koji imaju prijedlog i savjet u koju tvrtku da se obratim koja je (po vasem iskustvu) voljna dati taj monitor (raspakirati) 5 minuta na probu?
Eto, tako cete konkretno pomoci, a ova prepucavanja nikome ne idu u korist

Isto tako ako ima netko doticni monitor u ST i voljan se pohvaliti 5 minuta sa njim, neka se javi...

Ostala vasa konstruktivna iskustva (dojmovi, recenzije, slike) takodjer pomognu, poprilicno, pa eto, ujedno zahvaljujem svima koji su se potrudili pomoci

na forumu imaš temu o HP-u i neke mini recenzije sa slikama...također, ne vidim problee da se dođe u ZG i pogleda monitor...usput se i zapiješ negdje i super....pogledaš na netu (npr. na nabava.net) i pogledaš koji dućani imaju HP-a...nazoveš i dogovoriš se...ili ne
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 02:57   #21
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
na forumu imaš temu o HP-u i neke mini recenzije sa slikama...također, ne vidim problee da se dođe u ZG i pogleda monitor...usput se i zapiješ negdje i super....pogledaš na netu (npr. na nabava.net) i pogledaš koji dućani imaju HP-a...nazoveš i dogovoriš se...ili ne
Pa da, mislim da sam bio jasan sa zahvalama svima na recenzijama i slikama

Sto se tice ZG - pa nije to ni tako jednostavno: pazi, zasad sam kontaktirao par tvrtki (nisam imao vremena vise) i nitko nije (od onih koji su odgovorili) imao monitor na lageru. Medjutim, drago mije da je moguce pogledati monitor, ali naravno kad ga bude. A kad ce biti? Pa tesko je reci s obzirom da takav monitor i neide u velikim kolicinama, cak su mi rekli da ga zna biti i tesko nabaviti odmah, pa manje vise nitko ne riskira sa drzanjem monitora na lageru.
E sad, lagao bih da ne kazem da je moguce srediti i doci ga pogledati. Opet ima masu problema, kao posao, obaveze itd, treba to tempirati. To o zapijanju naravno slijedi
Medjutim ono sto mi je najbitnije i sto bih volio je da mi je tvrtka blizu radi jamstva - ne kazem da bi mi trebalo, dapace - nedaj boze, ali opet poucen iskustvom mislim da nebi bilo zgodno slati takvog grdosiju gore dolje ukoliko se nesto dogodi.
Uglavnom, mislio sam da netko ima iskustvo sa odredjenom tvrtkom pa se javi makar i na pp (da ne reklamira ).
Sve u svemu sve sam zagrijaniji, pa cu strpljivo cekati na priliku... Naravno, ukoliko dolar opet ne skoci, hihihi
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 08:48   #22
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
na forumu imaš temu o HP-u i neke mini recenzije sa slikama...također, ne vidim problee da se dođe u ZG i pogleda monitor...usput se i zapiješ negdje i super....pogledaš na netu (npr. na nabava.net) i pogledaš koji dućani imaju HP-a...nazoveš i dogovoriš se...ili ne
Ili napraviš kao ja kada je bila pomama za Lenovom, nije ga bilo ni u Mikronisu ni nigdje, ljudi su stavljali rezervacije itd, ja našao na nabavi firmu koja ga ima u cjeniku ali ne i na stanju, dogovorio da provjeri sa uvoznikom, riješio ga i treći dan mi je došao na kućnu adresu i sve pet. Još je bio i jeftiniji.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 10:57   #23
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
on želi pogledati monitor prije kupnje...a to kod nas ne prolazi.....znam da mi je ljubazni lik iz Kodeksa nudio tu mogućnost....ali to je za dellove...ali opet, ako kupuje preko web shopa onda ima pravo vratiti monitor u roku 7 dana...bio on ok ili ne....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 12:29   #24
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
HP siguro ima odličnu sliku a da li se isplati dati cca1200KN više u odnosu na lenovo to je stvar osobnog odabira. (sa time da i lenovo ima također odličnu)
Da bi slika bila dobra treba je namjestiti u odnosu na tvorničke postavke. Koliko će ti netko dati da prčkaš po postavkama to je druga stvar.
MIK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na