Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2009., 00:14   #1
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
poskupljenje (čitaj pljačka) hp lp2275w

u samo nekoliko dana hp lp 2275w je u Diskont24 poskupio za 500 kuna! Mislio sam kupiti taj monitor, ali ga sad neću iz principa. U Švapskoj košta oko 360-370 ojra s porezom. Kod nas je sada 3450 kuna. Sramota! Može li mi netko sugerirati monitor slične kvalitete a da je bolji omjer kvaliteta/cijena, te da manje love ostavljam uvozniku - pljačkašu?
Budući da sam fotograf - amater htio bih imati monitor s kvalitetnim, čitaj: što vjernijim bojama. Ne želim niti blijede niti prenaglašene.
I da, monitori manji od 22" ne dolaze u obzir, jer ga najviše koristim za uredsku primjenu.
Je li opcija uvoz izvana (ebay i slično)? ima li netko s tim iskustva?

Zadnje izmijenjeno od: lovor. 21.02.2009. u 16:04.
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 00:47   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
A stvarno imaš posebne zahtjeve. Tražiš LCD sa što vjernijim prikazom boja a da ne bude skup. Skupljaj i dalje lovu pa kad jednom skupiš dovoljno, onda nabavi neki monitor s bar približnim Adobe RGB prikazom i usrećio si se zauvijek. CRT je zakon što se tiče realnog prikaza boja. Nađi neki kvalitetniji 21" ili veći i to je to. Bar im cijena nije problem sad.
Ako baš mora bit LCD, pogledaj ovo
http://www.edn.com/blog/1560000156/post/280038828.html
Cijena mu i nije baš mala za 22" monitor, skuplji je od HP-a.
http://shopper.cnet.com/lcd-monitors...-33416987.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2009., 02:55   #3
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
u samo nekoliko dana hp lp 2275w je u Diskont24 poskupio za 500 kuna! Mislio sam kupiti taj monitor, ali ga sad neću iz principa. U Švapskoj košta oko 360-370 ojra s porezom. Kod nas je sada 3450. Sramota! Može li mi netko sugerirati monitor slične kvalitete a da je bolji omjer kvaliteta/cijena, te da manje love ostavljam uvozniku - pljačkašu?
Budući da sam fotograf - amater htio bih imati monitor s kvalitetnim, čitaj: što vjernijim bojama. Ne želim niti blijede niti prenaglašene.
I da, monitori manji od 22" ne dolaze u obzir, jer ga najviše koristim za uredsku primjenu.
Je li opcija uvoz izvana (ebay i slično)? ima li netko s tim iskustva?

vidio sam to...stvarno nevjerojatno....naruči della 2009WA u Kodeksu....ko hebe ove lopove...btw, vidim da su i neke druge stvari poskupjele....procevi npr...kaj se to dešava?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 04:09   #4
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
dolar ljudi, dolar.. Prošlo ljeto (dakle prije cca 6 mj.) dolar je bio oko 4.5kn, sad je skoro 6. A i € je poskupio... da nema čika Rohe (čitaj: Rohatinskog) već sad bi bili na prek 8 kn za €..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 11:18   #5
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
dolar ljudi, dolar.. Prošlo ljeto (dakle prije cca 6 mj.) dolar je bio oko 4.5kn, sad je skoro 6. A i € je poskupio... da nema čika Rohe (čitaj: Rohatinskog) već sad bi bili na prek 8 kn za €..

Da, obično dolar ljeti pojeftini, tj. padne. Također i euro. Međutim, nikad ovoliko nije rastao nakon ljeta (valjda Obama kriv .
Stvar je i tržišta jer se šaka glavonja uvoznika skupi i drži viske marže i svak dobije dio kolača. Mislim da to uzrokuje stanje da su trgovci jako tromi u spuštanju cijena. Dakle, kad dolar šibne naglo gore, cijene sutra odma skaču. Kad dolar padne, onda trebaju i mjeseci da se cijena prilagodi - pljačkaj dok možeš!
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 11:28   #6
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Očito da daleko veći broj ljudi od vas ne razmišlja tako,i svejedno će kupiti taj monitor.Jednostavan zakon ponude i potražnje.Visoka potražnja uvjetuje visoku cijenu.Da to nitko ne kupuje,ekran bi bio mrtvi kapital.Tada bi i cijene išle dolje.

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
dolar ljudi, dolar.. Prošlo ljeto (dakle prije cca 6 mj.) dolar je bio oko 4.5kn, sad je skoro 6. A i € je poskupio... da nema čika Rohe (čitaj: Rohatinskog) već sad bi bili na prek 8 kn za €..
Ooo,bit će,bit će.Ne sekiraj se
Sad sam ovaj mjesec sa starom nešto dogovorao oko prodaje auta,kaže ona u kunama.Reko bogte kakve kune ženo božja,za godinu dana će ti euro biti 9kn.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 13:03   #7
Krusty
zgubidan
Moj komp
 
Krusty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Šibenik
Postovi: 84
ajde, ajde, nije ovo politika i gospodarstvo podforum
Krusty je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 13:42   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Krusty Pregled postova
ajde, ajde, nije ovo politika i gospodarstvo podforum
Da, pa molim da se suzdržite od komentiranja ekonomsko-gospodarske politike.

Cijena je ta kakva je, i to zbog visokog dolara i recesije, sad - vjerojatno će se kroz 6-12 mjeseci stanje poboljšati, no ništa nije sigurno.

@lovor - nitko ti ga ne brani uzeti na ebayu, no računaj da u najgorem slučaju plaćaš +30% na ukupnu cijenu (s dostavom), pa vidi da li ti se isplati.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 15:01   #9
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da, pa molim da se suzdržite od komentiranja ekonomsko-gospodarske politike.

Cijena je ta kakva je, i to zbog visokog dolara i recesije, sad - vjerojatno će se kroz 6-12 mjeseci stanje poboljšati, no ništa nije sigurno.

@lovor - nitko ti ga ne brani uzeti na ebayu, no računaj da u najgorem slučaju plaćaš +30% na ukupnu cijenu (s dostavom), pa vidi da li ti se isplati.
Dobro, necemo vise o krizi

Nego, kako je najgori slucaj 30%? Zar nije 15% carina + 22%pdv ? Ili sam ja krivo informiran, pa eto ako ima netko tocne podatke bilo bi lijepo znati taj nagori slucaj
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 15:05   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
U "teoriji" nema carine (10%) za stvari iz EU, te informatičku robu, no u praksi obično naplate cca 30% od cijene.
Sad, možda ne naplaćuju carinu, no naplaćuju troškove carinjenja/oporezivanja i troškove slanja paketa između carinskog i poštanskog ureda, te još neke administrativne troškove.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2009., 15:54   #11
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
razlika

Citiraj:
Autor Krusty Pregled postova
ajde, ajde, nije ovo politika i gospodarstvo podforum
Da, ne moramo o cijenama u Hrvata općenito; međutim - isti monitor (HP LP2275w) nije poskupio u Njemačkoj, jer sam pratio cijene. U Hrvatskoj, naprotiv, je - kako je onda objašnjenje za to dolar?

To su sve ***nja tipa predsjednika uprave INA-e, kad benzin ide gore onda je kriv porast cijene sirove nafte na svjetskom tržištu, a kad ta cijena pada, onda ne pada cijena benzina, jer cijena benzina nije vezana uz cijenu nafte na tržištu.

No, nastavak priče - navratio sam u diskont i pitao ih koji je razlog da je cijena porasla. Dečec kaj tam dela reče da oni nisu krivi, nego da je dobavljač digao cijene, vjerojatno zbog porasta dolara.

Čak i vjerujem tom objašnjenju, osim onom dijelu o dolaru (zbog razloga koje sam prije naveo). Ti uvoznici (ne mislim na diskont24, nego na uvoznike - veleprodaja) su prave i istinske lopine. To ne govorim tek tako, jer sam neke upoznao, u neko davno ratno doba. Ista stvar je i s uvozom automobilskih dijelova, na koje ide marža od 100%.

Pa si vi mislite. Dok se niko ne buni, barem ne ozbiljno, sve ide kako ide.
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 17:13   #12
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Ja sam se raspitivao za NEC MultiSync 24WMGX³ u Njemačkoj ga se da nabaviti za 600 € (s njihovim PDV-om). U Hrvatskoj ga dobavljač cijeni na 7800kn, pljačka nad pljačkama.
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 17:42   #13
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Zanimljivo je kako LP 2475w nije poskupio usprkos jačanju dolara!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 18:21   #14
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Question

Eto, prijatelji forumaši, ako netko ima informaciju koji su sve koraci potrebni oko kupovine izvana, koga se treba kontaktirati oko kupovine (ne znam koji su sve detalji - dogovoriti sa špediterima ili s kim), neka napiše. Možda nas se čak i skupi hrpica zainteresiranih, pa da su ukupni troškovi uvoza manji (to nagađam) i da si uvezemo ekrančiće. I pokažemo lopinama srednjaka. A možda i postanemo distributeri za na primjer NEC?
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 20:51   #15
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Zanimljivo je kako LP 2475w nije poskupio usprkos jačanju dolara!
Hehe...jačanje dolara... Biti će da je ipak riječ o starom efektu hrvatskih trgovaca i svih koji se tako osjećaju - jačanju trgovačke marže
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 22:01   #16
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Zato šta LP 2475w imaju uvezen iz doba dok je dollar bio nizak, dok su ovi 2275 uvezeni sad s višim dolarom. As simple as that...
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 22:26   #17
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Zato šta LP 2475w imaju uvezen iz doba dok je dollar bio nizak, dok su ovi 2275 uvezeni sad s višim dolarom. As simple as that...
a jel? pa u Njemačkoj je cijena ostala ista...i ne samo tamo..baš gledam cjenike vani...ajde ajde...digli su maržu jer su procijenili da će biti potražnja....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 00:53   #18
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
Eto, prijatelji forumaši, ako netko ima informaciju koji su sve koraci potrebni oko kupovine izvana, koga se treba kontaktirati oko kupovine (ne znam koji su sve detalji - dogovoriti sa špediterima ili s kim), neka napiše. Možda nas se čak i skupi hrpica zainteresiranih, pa da su ukupni troškovi uvoza manji (to nagađam) i da si uvezemo ekrančiće. I pokažemo lopinama srednjaka. A možda i postanemo distributeri za na primjer NEC?

Slazem se! Ja sam isto za...ako se da nesto nabaviti, pa cak platio carinu, zasto ne. Posebno na te slasne NEC-ove kojih kod nas nema (tj. ima po cijenama ohoho)...Pa ako netko ima iskustva iz prve, druge... ruke, neke prijedloge...

...kako ide procedure na carini (ako recimo dam nekom da mi kupi i dovuce pa ga zaustave itd itd)
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 01:04   #19
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor mmatrix Pregled postova
Ja sam se raspitivao za NEC MultiSync 24WMGX³ u Njemačkoj ga se da nabaviti za 600 € (s njihovim PDV-om). U Hrvatskoj ga dobavljač cijeni na 7800kn, pljačka nad pljačkama.
Kad si vec kod njemacke, zna li tko koji dobar site gdje se mogu gledati takve stvari, tipa nase nabava.net ?

Nisam bas na ti sa njemackim da bih mogao precizno googlati
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 08:29   #20
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Kad si vec kod njemacke, zna li tko koji dobar site gdje se mogu gledati takve stvari, tipa nase nabava.net ?

Nisam bas na ti sa njemackim da bih mogao precizno googlati
Evo ti pa guštaj http://www.preissuchmaschine.de/
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 11:04   #21
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
eh, dečki, dečki..

nejde to baš tako lako.
mi smo jedni od rijetkih malih firmi koja se pokušava boriti sa velikim uvoznicima, ali za većinu stvari se jednostavno ne isplati

postoje dvije grupe uvoznih proizvoda:
Oni iza kojih je ogromna infrastruktura distribucije i supporta i oni proizvodi kod kojih to nema. Postoji i sve između, ali da objasnim, spomenut ću ta dva.

slučaj prvih je definitivno HP. On je kod nas strahovito zastupljen, ima odličan support i štagod bilo tko rekao ima za hrvatsku jako dobre cijene.
DELL i Lenovo koji su kvalitetniji od njega imaju jako velikih problema u borbi sa njim.

E, sad, recimo da netko oće uvoziti HP na malo...
E to je neizvedivo.

Kod takvih velikih mašinerija uvoznici uopće nemaju neku kontrolu cijene. Cijenu kontrolira zastupništvo branda u hrvatskoj ili sam proizvođač. Oni kažu da se neki proizvod mora prodavati po 2845kn i istina svi uvoznici imaju tu istu cijenu (ili višu), nitko ne može imati nižu jer će odmah dobiti penale.
Istina, marže su tu solidne, ali je velika i distribucijska mreža i support super funkcionira i netko mora platiti sve te tisuće ljudi. To ide iz cijene proizvoda i to je ok. Ima dva razloga zašto HP nije kod nas jeftin kao u njemačkoj. Jedan je u samoj politici HP-a, ne vrednuje svako tržište isto (što ovisi o konkurenciji u toj državi i još sto političkih razloga) na što odlazi jedan dio cijenovne razlike. A drugi odlazi na činjenicu da imamo nekoliko desetaka puta manji promet tih proizvoda nego u njemačkoj. Cijenu stvara volumen, tu nema pomoći...

nego da se vratim na uvoz.
1. uvoz mimo ovlaštenih distributera je nelegalan. To se zove sivi uvoz, jer nabavljanjem robe iz zone u kojoj HP ima drugačiju politiku i volumen štetiš distributerima u zoni koji nemaju tu politiku i volumen.

2. ALI, zbog antitrustovskih zakona, u određenim uvjetima uvoz pored ovlaštenih distributera je legalan.

3. recimo da smo ispunili te uvjete i možemo uvoziti HP. Sad dolaze sljedeći problemi.
HP ti definitivno neće prodati robu da je uvoziš mimo distributera nego je moraš kupiti negdje pri kraju distribucijskog lanca što je puno skuplje. Ali recimo da ne odustaješ nego baš hoćeš uvesti..

4. Imaš robu koja bi se još uvijek isplatila uvesti, ali evo novog problema. Da bi uvezao robu trebaš napraviti izjavu o sukladnosti koja se pak bazira na potvrdi o sukladnosti kaja se pak bazira na tehničkim dokumentima koje daje sam HP.
I tu priča završava jer HP nikad neće dati te dokumente....
Uglavnom kad velih proizvođača kao što je HP, nema alternative....



Drugi sličaj je sa proizvodima koji imaju djelomičnu i slabu distribuciju kod nas ili je uopće nemaju. E, ovo je moguće uvoziti i tu mi radimo uvoz, ali opet često nam se ne isplati nego samo kod nekih proizvoda.

Ti proizvodi su slabo zastupljeni kod nas sa razlogom. Slabo se kupuju... vrlo jednostavno. Da ima ogromna potražnja za njima, odmah bi se našli uvoznici i konkurencija.

Mi ovdje na forumu smo entuzijasti i definitivno nismo presjek kupovne populacije..

Puno vas spominje da bi rado kupili NEC monitore ako bi netko to uvozio pod poštenim uvjetima.

E pa sad ću vam dati tu mogućnost, iako imam osjećaj da ćete se predomisliti kad saznate sve uvjete i probleme...

1. Treba biti volumen od minimalno 10monitora.
Često dobivam upite tipa, dajte nam uvezite ovo. Mi ćemo uzeti 2kom, vi ćete lako prodati još tih 8kom.
e, nećemo! Jako, jako teško je prodati ekskluzivnu robu ako nije po naruđbi, najćešće je to čisti gubitak jer treba prodati ispod nabavne cijene..
dakle treba 10 interesenata za jedan proizvod. Dobro, može i 7-8, za dva-tri ćemo preuzeti rizik.

10mon mora biti da ne moramo kupiti baš na samom kraju distribucijskog lanca jer ispod te količine neće ni razgovarati. Ali opet ne možemo dobiti nabavnu cijenu kao recimo dućani u njemačkoj koji ih prodaju na puno veću količinu i uzimaju u višoj razini distribucije te dobivaju puno bolje cijene.
najboljoj nabavnoj cijeni kojoj se možemo nadati jer netto cijena od webshopova u njemačkoj.
Morate još znati da su webshopovi u njemačkoj iznimno sofisticirani i nisu kao webshopovi kod nas. Tamo ti shopovi nikad nemaju proizvod u ruci nego za sitnu proviziju od kupca naručuju od distributera da šalje direktno kupcu (uz godišnju pretplatu distributeru). Oni su zadovoljni sa samo par eura po proizvodu.
Dakle najjeftinije cijene najjeftinijih webshopova su teške muljaže i nerealno su jeftine.
Ali recimo da možemo dobiti po toj cijeni ili malo višoj (jel treba pokriti troškove i našeg distributera u inozemstvu koji će to obaviti za nas jer nejde izravno)..

2. E, sad to treba uvesti...
troškovi špedicije, transporta, carinjenja su oko 1000kn za uvoz.
Znači to je 100kn više po proizvodu.

3. Troškovi atestiranja.
a) ako se može dobiti tehnička dokumentacija (EMC, LVD, DoC..) od proizvođača (ovosno o veličini proizvođača i volumenu robe. Manji proizvođači rađe daju samo da prodaju, veće ne dira puno..) onda se može jeftino. Stoji 1200kn+pdv.
To je znači još 150kn više po komadu

b) ako ne možemo nikako dobiti tehničku dokumentaciju, onda treba atestirati sam proizvod (inače se certifikat dobiva na temelju tehničke dokumentacije). A to je puno skuplje. Oko 4000kn.
To je dakle 400kn više po proizvodu

5. Troškovi usklađivanja i deklariranja.
Da bi proizvod bi sukladan treba obaviti par stvari, od čega je najskuplje prijevod uputa. Recimo da to možemo jeftino outsorcati na studente ili inozemstvo i da to košta oko 1000kn.
To je znači još 100kn po proizvodu.

6. Troškovi davanja jamstva. Ako se nešto pokvari mi moramo imati ugovor sa nekim servisom ili vraćati monitor u inozemstvo o našem trošku (što je jeftinije za tu količinu).
recimo da budemo optimistični i da će se samo jedan pokvariti od 10kom.
Opet treba svu papirologiju raditi kao i kod uvoza i to stoji oko 500kn, još vrijeme i putno troškove, to je oko 1000kn.
Znači 100kn po proizvodu

7. Naša zarada. da bi to sve izveli trebamo izgubiti nekih 20h na telefoniranje i ishođenje raznih papira što treba uračunati plus moramo imati bar neki mali profit.
Tu kategoriju ću prepustiti vama na procjenu


suma:
--------

1. nabavna cijena u rangu jeftinih webshopova

+100kn
+150kn ili 400kn
+100kn
+100kn
+zarada

---------------
nabavna cijena + zarada + 450kn ili 700kn (ovisno o atestiranju) + PDV na sve skupa


eto, evo vrijedi za bilo koji slabo zastupljeni proizvod..

Ako se uspijete skupiti u dovoljnom broju uz ove uvjete mi ćemo vam drage volje uvesti...

Zadnje izmijenjeno od: Callidus. 22.02.2009. u 11:25.
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 13:07   #22
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Ipak su ovi u Diskontu bili u pravu.
Pogledajte sadašnju preporučnu cijenu monitora (prije je bila oko 3200kn)

Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 20:18   #23
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Callidus Pregled postova
...
Svaka čast na opisu!
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 20:46   #24
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
poziv

Citiraj:
Autor Callidus Pregled postova
eh, dečki, dečki..
Callidus, bravo, vrlo konkretno i ekspeditivno.

Ja nemam ništa protiv NEC-a, dapače, HP sam izabrao samo zato što je bio najpovoljniji na našem tržištu i meni pristupačan. Lenovo sam vidio, ali presitna mi je njegova rezolucija za 22" monitor.
Evo, pozivam one koji su zainteresirani za HP LP2275w ili neki slični monitor cjenovnog ranga, a s kvalitetnim slikom, da se jave, pa možda nešto dogovorimo.

Ono da ćemo postati uvoznici za NEC je bila za*bancija. Znam da tu ima puno posla, a zasigurno i muljaža - evo jedan primjer - moj frend x je bio uvoznik za proizvod y i događalo mu se da kompletna narudžba od nekoliko tona stoji na carini tjedan i više dana. Razlozi koje su carinici navodili za to bili su više nego očiti da se radi o prljavoj igri. I tako osoba z, koja ima veze na carini, a uvoznik je konkurentskog proizvoda nazove carinika Štefa i kaže - slušaj Štef, daj malo prikoči robu y. Roba stoji, ne možeš ju prodati i gubiš lovu. Još recimo u međuvremenu dolar poraste i u banani si.

Zadnje izmijenjeno od: lovor. 22.02.2009. u 22:47.
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 20:55   #25
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Terminator, otkud je ona sličica? Gle slučaja, preporučena cijena je u kunu ista kao i cijena u diskontu, s tim da su oni koliko sam našao, jedini koji ga uopće kod nas i prodaju.
Obično od preporučene cijene na tržištu ima i jeftinijih i skupljih i ona nije najniža po kojoj se proizvod prodaje.
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 22:45   #26
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 00:30   #27
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
uvijek se nađe neki izgovor...kad benzin ode gore onda se opravdavaju da je porastao barel nafte na svjetskom tržištu....kad barel padne a oni ne spuste cijenu benzina onda kažu da cijenu ne vežu na cijenu barela na tržištu....ovi sad spominju rast dolara.....kad je dolar rapidno padao monitori su imali istu cijenu kao i prije....ipak i sa ovom uvaljanović cijenom opet se isplati...iako nam je standard puno lošiji nego vani a cijene monitora veće nego vani.....to nam je sudbina...da kupujemo skuplje....gramzivost hrvatskih trgovaca npr. najbolje opisuje gumarski lobi (autogume)....nismo vesla sisali
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 08:17   #28
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
Callidus, bravo, vrlo konkretno i ekspeditivno.

Ja nemam ništa protiv NEC-a, dapače, HP sam izabrao samo zato što je bio najpovoljniji na našem tržištu i meni pristupačan. Lenovo sam vidio, ali presitna mi je njegova rezolucija za 22" monitor.
Evo, pozivam one koji su zainteresirani za HP LP2275w ili neki slični monitor cjenovnog ranga, a s kvalitetnim slikom, da se jave, pa možda nešto dogovorimo.
Evo ja se javljam, prilicno zagrijan za monitor. Da se razumijemo, oduvijek sam podrzavao manje trgovce, iako imaj skuplju robu. Naravno, sve do neke granice, evo recimo ovaj monitor u ST nemogu nikako nabaviti od "manje poznatih firmi". Neke su i nudile, ali po paprenim cijenama, a kad sam im rekao koliko je preporucena cijena, nastao muk Tako da mi ostaje ili Zagreb ili...

Da se razumijemo, usteda i do 500 kn za ovakav monitor i gubitak jamstva (upitno jamstvo u hrv za proizv iz van) se ne isplati, a nesto cisto sumnjam da su razlike u cijeni toliko velike...

Mozda se varam...

A Calidus je sve lijepo opisao, muke domacih malih trgovaca. Znam kakve marze dobijaju oni poput vas, i oni "velikani" sa velikim vezama...znam da sam primjerice dvd-e placao 5x skuplje, zamjenske tonere i tinte 3x i vise (u maloprodaji usporedjujuci cijene sa veleprodjanim cijenama za "specijalne kupce" - jednom davno sam imao priliku vidjeti takav cjenik)...
Samo se vi drzite, mislim da ce se sve vise traziti kvaliteta a ne cijena...

Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
Callidus, bravo, vrlo konkretno i ekspeditivno.
Ono da ćemo postati uvoznici za NEC je bila za*bancija. Znam da tu ima puno posla, a zasigurno i muljaža - evo jedan primjer - moj frend x je bio uvoznik za proizvod y i događalo mu se da kompletna narudžba od nekoliko tona stoji na carini tjedan i više dana. Razlozi koje su carinici navodili za to bili su više nego očiti da se radi o prljavoj igri. I tako osoba z, koja ima veze na carini, a uvoznik je konkurentskog proizvoda nazove carinika Štefa i kaže - slušaj Štef, daj malo prikoči robu y. Roba stoji, ne možeš ju prodati i gubiš lovu. Još recimo u međuvremenu dolar poraste i u banani si.
Hmm, u međuvremenu dolar poraste i na konju si? Jer, ako platis kontejner u dolarima, i dok ga pola prodas dolar skoci, ti imas finu izliku da dignes cijene, a prodajes zapravo ono sto si platio jeftinije nego da sad kupujes Da, tako to ide, tako je i l220x samo odjednom poskupio 500-600 kn. U mojoj potrazi odgovora, vecina je bila da je dolar poskupio (razliciti trgovci), pa onda par razlicitih poziva razlicitim vemil centrima (split, zg), tamo ista prica, dok su glasine kruzila da se jos uvijek prodaje "stari" uvoz. Naravno sve to pociva na glasinama, a ja teoreticar zavjere jedva docekam...
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 13:13   #29
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
...
Da zeznuo, sam, ako dolar u međuvremenu padne si u banani. No mislim da su svi shvatili što hoću reći. I da su još shvatili da ja nisam trgovac, jer ne bih napravio takvu grešku
A ono što se stvarno dogodilo u toj situaciji nije bilo da je dolar pao, nego su pale cijene dotične robe na svjetskom tržištu, a prijatelj je imao gubitke jer je robu platio skuplje, stajala mu je na carini, a kod nas su cijene također padale.
lovor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na