Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2011., 02:10   #61
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Kučište
http://www.thinkcomputers.org/review...ec_aegis/6.jpg

Efekt neonke hmm... Nema baš nikakve razlike xD crijeva nisu UV, niti je tekucina unutra
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 12:58   #62
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
Tadaa
Iskreno, očekivao sam da će ovaj rub oko brave ispasti zaobljeno a ovako u kutevima ali dobro, poslovično cjepidlačim malo
Sad bar jednu neonku trebaš ubaciti unutra
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 14:04   #63
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Da, možda je bilo boje tako ali šta je tu je ne da mi se više oko toga , dada razmišljao sam o neonki ali, evo baš me kolega iznad i podsjetio trebala bi i UV crijeva ne samo tekućina, a šta qurac kad kod nas ni to ne možeš kupit, još malo pa ćemo i kruh morat naručivat izvana
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 15:29   #64
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Ako staviš obična prozirna crijeva i UV tekučinu po meni bi to lijepo izgledalo.
UV crijeva ima za kupiti na ekwbu. Meni treba 4 metra + economy priority shipping 17.20€ = 31€..
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 15:37   #65
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Imaš pravo, iako kad svjetlo nije upaljeno i pogotovo danju ljepša su mi neka obojana kao ova moja plava recimo, ali da može se i tako.
Ma je pa ja sam uzimao 5m sve skupa s otalim komponentama, ne pada mi na pamet uzimat crijeva i tekućinu samo i platit tih njihovih 20€.
Ali pazi šta je rekao kolega d4rk_ch1ld postu #58 da se pravi nekakav gnoj, a ja ne znam koliko bi imao namjeru to ''često mjenjat'' , ja bi to mjenjao recimo jednom u godinu dana kad bi se radio nekakav general maintenance mislim neka generalka čišćenje
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 16:50   #66
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Zato ja tu njihovu tekučinu koja je "spremna za rad kako piše" nebi stavljao umjesto vode, već bi je mješao sa destiliranom vodom.
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 22:40   #67
denis01000
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Rijeka,Crotia
Postovi: 13
Jako lijepo i precizno napravljeno,posebno mi se dopada ovaj plexi box za vodu...Svakako ubaci nešto u sistem protiv tih algi,najviše će ti se nakupit u cijevima,posudi za vodu i oko pumpe.jesi li ti stavljao ovaj crni cable sleewing kit ili je on originalno na napajanju?Gdje si nabavio pumpicu,super je?
denis01000 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 00:12   #68
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor denis01000 Pregled postova
Jako lijepo i precizno napravljeno,posebno mi se dopada ovaj plexi box za vodu...Svakako ubaci nešto u sistem protiv tih algi,najviše će ti se nakupit u cijevima,posudi za vodu i oko pumpe.jesi li ti stavljao ovaj crni cable sleewing kit ili je on originalno na napajanju?Gdje si nabavio pumpicu,super je?
ohoo pozdrav još jednom sugrađaninu
Za sada je ubačen antifriz koliko sam shvatio tu od ekipe on bi trebao štititi od stvaranja algi, za sada nažalost nemam coil srebra niti onaj pt nuke ili kako se već zove, možda uskoro nabavim to srebro, nije skupo a kako ekipa ovdje kaže štiti praktički 100%.
Cable sleeving je originalno bio na kabelima napajanja(imaš u moj komp koje je napajanje pa još najbolje da jedno takvo napajanje nema )
Na prvoj stranici sam napisao listu komponenti i da je naručeno iz ekwb-a, pa da se ne ponavljam skokni na prvu stranicu i baci pogled, ali odmah da kažem pumpica radi na 12 DC pa nije bilo potrebe za relejem
Već kad smo kod toga imam i jednu potopnu koja radi na 220 pa bi u tom slučaju naravno bio potreban
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2011., 17:07   #69
denis01000
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Rijeka,Crotia
Postovi: 13
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
ohoo pozdrav još jednom sugrađaninu
Za sada je ubačen antifriz koliko sam shvatio tu od ekipe on bi trebao štititi od stvaranja algi, za sada nažalost nemam coil srebra niti onaj pt nuke ili kako se već zove, možda uskoro nabavim to srebro, nije skupo a kako ekipa ovdje kaže štiti praktički 100%.
Cable sleeving je originalno bio na kabelima napajanja(imaš u moj komp koje je napajanje pa još najbolje da jedno takvo napajanje nema )
Na prvoj stranici sam napisao listu komponenti i da je naručeno iz ekwb-a, pa da se ne ponavljam skokni na prvu stranicu i baci pogled, ali odmah da kažem pumpica radi na 12 DC pa nije bilo potrebe za relejem
Već kad smo kod toga imam i jednu potopnu koja radi na 220 pa bi u tom slučaju naravno bio potreban
Meni antifriz nije pomogo,koristio sam onaj od INE,al eto svejedno su došle alge,možda nebi došle da sistem nema rezervoara,u njemu im je najljepše ...Pregledo sam detaljno prrvu stranicu,a što se tiče potopne pumpe,ja sam ju koristio jer nisam imo protočnu,ali da je bila protočna pokušao bih izbacit rezervoar iz igre...btw pokušaj nabavit nešto za alge u skorije vrijeme jer će to proć dok kažeš "keks",a one te neće čekat
denis01000 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2011., 19:12   #70
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nadam se da si svjestan ako planiraš koristiti PT Nuke da ti EK vjerojatno neće priznat garanciju ako se nešto desi! Imaš na njihovoj stranici obavjest.

Ja u sistemu imam pola antifriz-pola destilirana već 3 mjeseca, nemam ni nagovještaja algama. A i srebro baš nepreporučuju.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 14:11   #71
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nadam se da si svjestan ako planiraš koristiti PT Nuke da ti EK vjerojatno neće priznat garanciju ako se nešto desi! Imaš na njihovoj stranici obavjest.

Ja u sistemu imam pola antifriz-pola destilirana već 3 mjeseca, nemam ni nagovještaja algama. A i srebro baš nepreporučuju.
svašta to za srebro me malo čudi da ne preporučuju, ma dobro
Čak pola antifriz? ajde dobre vijesti nakon tri mjeseca, ja se onda bum javio za malo više od dva mjeseca kada će biti ukupno tri
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 14:54   #72
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
svašta to za srebro me malo čudi da ne preporučuju, ma dobro
Čak pola antifriz? ajde dobre vijesti nakon tri mjeseca, ja se onda bum javio za malo više od dva mjeseca kada će biti ukupno tri

Što se tiče srebra, znaš i sam da na netu možeš svašta pročitati, ali ovo za PT Nuke je bila cijela rasprava na XS-u, a nije ti sila da ti nepriznaju garanciju zbog te tekućine kad ima masa drugih.

Što se tiče antifriza, nisam nikad razmišljao previše o tome. Kupio sam litru gotovog(ne koncentrata) na Ini, litru destilirane i napravio mješavinu. Algi nema, sve normalno šljaka, normalno hladi. Prije Božića isprobana voda na 6 stupnjeva voda i tako Neznam čemu skepticizam prema "čak pola antifriz"?


Istina, nemam rezervara, ni potopnu pumpu a sistem mi je začepljen te je nasuta mješavina antifriza i destilirane.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 19:51   #73
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Ma nisam ni ja previše razmišljao nego me vi ovdje mučite jedan kaže antifriz nije dovoljan onda drugi drugo treći treće i šta sad
Nije skepticizam nego čitao sam ovdje na više mjesta kao 10% antifriza a ti si čak išao na 50 ali šta ja znam ako je dobro onda je dobro

Ja sam uzeo ovog, taj AL 40
http://www.maziva.hr/web/index.php?o...zrsm&Itemid=12
http://www.maziva.hr/web/images/stor...friz_AL_40.pdf
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 20:04   #74
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
Ma nisam ni ja previše razmišljao nego me vi ovdje mučite jedan kaže antifriz nije dovoljan onda drugi drugo treći treće i šta sad
Nije skepticizam nego čitao sam ovdje na više mjesta kao 10% antifriza a ti si čak išao na 50 ali šta ja znam ako je dobro onda je dobro

Ja sam uzeo ovog, taj AL 40
http://www.maziva.hr/web/index.php?o...zrsm&Itemid=12
http://www.maziva.hr/web/images/stor...friz_AL_40.pdf

Taj imam i ja. Kažem, ja se nisam zamarao s tih 10% i kemijanjem. Sasuo sam jedno i drugo, pomješao i to je to. Neznam u čemu je problem, kad i tako ćeš sveukupno potrošit par deci tekućine. Druga stvar da sad moraš kupit 10l antifriza pa ti je to skupo pa mješaš 10% da uštediš. Sad kad već imaš litru, u čemu je problem Mislim, tvoj sistem, tvoja volja. Ja znam da se meni neda mjerit sa špricom koliko je to 10% od 4,78dl. To je jedina poanta

A i ono, nije sad da ćeš imat 5 stupnjeva bolje rezutate sa 10% nego sa 50% antifriza u sistemu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 20:12   #75
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Jeste upravo tako ma kakva mjerenja kome se to da , pa ja sam to na oko ubacio iako mislim da nisam puno, možda bi trebao još pa da budem na sigurnom što se algi tiče.
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 09:29   #76
miki1981
Registered User
Moj komp
 
miki1981's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 103
Ma postotak antifriza se ograničava zbog eventualnog nagrizanja gumenih crijeva i/ili drugih dijelova rashladnoh sustava, s obzirom da nisu napravljeni od istih materijala kao sustavi u npr autu.
E sad, nisam baš u tom vodenom svijetu pa ne znam jel se 10% odnosi na koncentrat ili na već spremnu mješavinu, ako je na koncentrat onda bez brige nmožeš miješat pola/pola sa već gotovom mješavinom i vodom. Ali ako se to 10% odnosi na već gotovo mješavinu (što sumnjam, jer ih ima previše različitih) onda bi mogao imat problema sa progrizanjem crijeva i sličnih stvari kroz neko vrijeme.
miki1981 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 10:54   #77
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor miki1981 Pregled postova
Ma postotak antifriza se ograničava zbog eventualnog nagrizanja gumenih crijeva i/ili drugih dijelova rashladnoh sustava, s obzirom da nisu napravljeni od istih materijala kao sustavi u npr autu.
E sad, nisam baš u tom vodenom svijetu pa ne znam jel se 10% odnosi na koncentrat ili na već spremnu mješavinu, ako je na koncentrat onda bez brige nmožeš miješat pola/pola sa već gotovom mješavinom i vodom. Ali ako se to 10% odnosi na već gotovo mješavinu (što sumnjam, jer ih ima previše različitih) onda bi mogao imat problema sa progrizanjem crijeva i sličnih stvari kroz neko vrijeme.

AL40 je gotova mješavina, ne koncentrat, i to sam pomješao pola pola s destiliranom i usuo u sistem
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 17:51   #78
miki1981
Registered User
Moj komp
 
miki1981's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 103
Pa kužim, da, li onda se netko čudio što tako puno, pola-pola, da šta nije trebalo 10%.
pa zato objašnjavam da se tih 10% vjerojatno misli na koncentrat. A ne na gotovu mješavinu.
miki1981 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 13:40   #79
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Jedna slikica sa UV neonkom i 2 kockice zelenog plexia
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 16:23   #80
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
UUh dobro izgleda s uv neonkom, bravo Luxie, morat ću i ja nabacit jednu

Evo nakon nekog vremena naktivnosti da se javim pa da vam nadoknadim to
Rez zamijenio sa..a prepoznat ćete ga sa slika
Zamjenio sam sve ostale fittinge(osim dva compression na bloku svi su bili oni ''obični'') s compression fittinzima.
Zamjenjen je i pokazivač temperature vode s jednim ''profi'' (ovaj nije ono na bateriju nego mu moraš dovest napajanje pa sam mu s jednog molexa doveo 12V i stavio prekidač ako ga želim isključit), sondu u vodu sam doveo kroz obični fitting jer nisam želio bušit ovaj prelijepi rez.
I to je znači to, zamjenjeno 6 fittinga, rez i pokazivač temperature vode, e da i pt nuke sam uzeo, znači no more antifriz.

Eto toliko



MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 18:39   #81
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
UUh dobro izgleda s uv neonkom, bravo Luxie, morat ću i ja nabacit jednu

Evo nakon nekog vremena naktivnosti da se javim pa da vam nadoknadim to
Rez zamijenio sa..a prepoznat ćete ga sa slika
Zamjenio sam sve ostale fittinge(osim dva compression na bloku svi su bili oni ''obični'') s compression fittinzima.
Zamjenjen je i pokazivač temperature vode s jednim ''profi'' (ovaj nije ono na bateriju nego mu moraš dovest napajanje pa sam mu s jednog molexa doveo 12V i stavio prekidač ako ga želim isključit), sondu u vodu sam doveo kroz obični fitting jer nisam želio bušit ovaj prelijepi rez.
I to je znači to, zamjenjeno 6 fittinga, rez i pokazivač temperature vode, e da i pt nuke sam uzeo, znači no more antifriz.

Eto toliko




Super izgleda, samo čemu taj poseban mjerač temperature kad imaš Kazea? Jel nemožeš njegovu sondu samo bućnit u vodu?

Odnosno, samo prijedlog ako već moraš koristiti taj, nabavi si negdje ravni, puni 5,25 poklopac pa ga impregniraj u njega


Rezervar je odličan. Koliko para te izašao upgrade?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 20:03   #82
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova



Bogme, rezervoar je impresivan, čemu zamjena? Onaj što si ga ti sklepao je opet počeo puštati?
I kad ćeš malo kablove posložiti da to urednije izgleda? Ili već jesi ali se nisi pohvalio?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 22:59   #83
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Super izgleda, samo čemu taj poseban mjerač temperature kad imaš Kazea? Jel nemožeš njegovu sondu samo bućnit u vodu?

Odnosno, samo prijedlog ako već moraš koristiti taj, nabavi si negdje ravni, puni 5,25 poklopac pa ga impregniraj u njega


Rezervar je odličan. Koliko para te izašao upgrade?
Ne znam baš za ove njegove sonde dal idu u vodu, mogao sam probat ali nisam, a imao sam ovo čudo pa rekoh da ga iskoristim, bolji i on i sonda nego kazeovi i to...
Ovaj jesam impregnirao ali ima taj okvir pa malo izgleda ''vani'' jel, al ajde...
A izašlo me 76€ s EKWB-om i još 150kn našeg PDV-a.
btw EKWB sad ima i jeftiniji ''shipping+handling'' tj. sad imaju 3 opcije, prije su imali dvije i najjeftinija je bila 20 i nešto ojra, sad je 13

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Bogme, rezervoar je impresivan, čemu zamjena? Onaj što si ga ti sklepao je opet počeo puštati?
I kad ćeš malo kablove posložiti da to urednije izgleda? Ili već jesi ali se nisi pohvalio?
Nije puštao ali oduvijek sam pikirao na ovog pa jednom kad se zaljubim u nešto...
Nisam još kablove posložio, imam neke ideje u glavi ali neću sad o tome da ne palim vatru jer moram vidit neke stvari još

P.S. klaune si sutra na maškarama (kao klaun ) ili ćemo bacit malo?
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 12:56   #84
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
P.S. klaune si sutra na maškarama (kao klaun ) ili ćemo bacit malo?
Imam papučarskih obaveza pa sam malo oko toga zauzet
I nemoj me uvlačiti u OT
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na