Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2011., 13:02   #1
kosta0955
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 11
Izrada ili nabava low profile bracket-a za PCI kartice

Da li se netko bavio "konverzijom" full size bracket-a u half-size bracket za low profile kućišta ? Nije problem to 'spigati' gdje treba, no problem su završni radovi, pogotovo onaj dio gdje treba doći šaraf ...

Dal ima možda negdje da se mogu nabaviti half height bracketi ?
kosta0955 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 14:13   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kosta0955 Pregled postova
Da li se netko bavio "konverzijom" full size bracket-a u half-size bracket za low profile kućišta ? Nije problem to 'spigati' gdje treba, no problem su završni radovi, pogotovo onaj dio gdje treba doći šaraf ...

Dal ima možda negdje da se mogu nabaviti half height bracketi ?
"Konverzija" teško da ispadne dobro, osim ako se netko gadno potrudi, a pitanje je da li je trud vrijedan. Kakva kartica je u pitanju?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2011., 15:00   #3
kosta0955
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
"Konverzija" teško da ispadne dobro, osim ako se netko gadno potrudi, a pitanje je da li je trud vrijedan. Kakva kartica je u pitanju?
Radi se o Hauppauge WinTV-Nova-T-500 DVB-T kartici - kartica je low profile, samo što je bracket prevelik ... Poslao sam i mail na Hauppauge support - u principu, šalju oni te bracket-e kome već treba, al kako je to malo stariji model, kao nemaju više a i ne vjeruju da će ponovno dobit ... A kažu da bi se to moglo nabavit u nekim computer shop-ovima, ono - mo'š mislit, pogotovo kod nas ...
A karticu je sad teško i prodat iako je nisam skoro ni koristio ...
kosta0955 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 15:27   #4
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Imao sam slican problem sa sapphire 4350 karticom. Sama kartica je low profile, ali u ducanu nisu rekli da nije retail nego OEM pakiranje koje pak dolazi samo sa full height bracketom. Tako da je na kraju ispao fuš posto nisam drugdje nasao adekvatni bracket
aard je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 16:05   #5
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Ako je misliš prodavati neisplati ti se onda nabavljati jer su takve stvari dosta rijetke , jedino ako baš naletiš na tak nešto ali teško.
Jedino ako si vješt sa limarenjem i moddingom pa taj bracket smanjiš na low profile.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 15:34   #6
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
aaa, a bas sam prije mjesec-dva hitio nekih 30-ak kom, ostalo od slaganja hrpe konfi sa 4350...

bum pogledal, mozda nadjem jos koji pa ti javim...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 21:29   #7
kosta0955
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
aaa, a bas sam prije mjesec-dva hitio nekih 30-ak kom, ostalo od slaganja hrpe konfi sa 4350...

bum pogledal, mozda nadjem jos koji pa ti javim...
A misliš da bi bracket od 4350 pasao na WinTV-Nova-500 ?
Šteta što zapravo nema nekih univerzalnih bracket-a, lako je izbušit rupu gdje treba, jedino je problem što su vjerojatno oni pipci kojima se bracket šerafi za pločicu kod svake kartice na drugom mjestu ...
kosta0955 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 23:25   #8
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Kad si vec spomenuo busenje... a da mozda das izrezati na jednom od limica koji dolazi s kucistem? Osim ako je rijec o jednom od onih komadica pleha koju su tu samo da se odlome, naravno...
aard je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 07:12   #9
kosta0955
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor aard Pregled postova
Kad si vec spomenuo busenje... a da mozda das izrezati na jednom od limica koji dolazi s kucistem? Osim ako je rijec o jednom od onih komadica pleha koju su tu samo da se odlome, naravno...
Nisu na odlomljivanje No, problem je što fale upravo oni mali komadići lima kojima se bracket učvrsti za samu pločicu kartice, to bi trebalo nekako došvasati što se baš i ne može ... Mislim da bi bilo lakše ić pigati ovaj veliki bracket
kosta0955 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 11:39   #10
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
90° i to je to.

-->
bolje uzmi komadić aluminjiskog lima on se da dobro pigati nacrtaš nosaše gdje bi trebali biti , najbolje uzmeš karticu i gledaš po limu kad se označiš i zacrtaš prekotroliraj dal ti se sve podudara u slučaju da ne bi kontra izrezo lim , inda na kraju izrežeš sa škarama za lim.Posle izbušiš rupe na tim nosačima i popigaš ih pod 90° i to je to.

__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na