Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2008., 19:51   #1
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
U kojem formatu pisat imena covera?

U kojem formatu je najbolje napisati imena covera od albuma. Jer postoji neki standardiziran format u kojem ih treba pisati da bi ih playeri prepoznali ili pravilno prikazali.
I zanima me jel mogu još kako nazvat prednji cover osim folder.jpg da bude prikazan kao thumbnail foldera. Npr. folder (front_ime albuma) ili nešto na tu foru. Bojim se da ako svaki cover nazovem folder, nekad u budućnosti neću znat koja je koja slika. Evo, htio bih da mi cijela kolekcija albuma ima istu strukturu pa zato pitam.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2008., 22:24   #2
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Ja koristim artist - album.jpg i to u posebnom folderu sa coverima. Kod foobara je nekako uobicajeno da vecina ima covere u formatu folder.jpg ili cover.jpg smjestene u folderu albuma. Tako da ako zelim koristiti druge setupe potrebno je minuta-dvije copy pasteanja cover patha.

Ne znam kako je kod drugih playera, koliko su fleksibilni po pitanju prikazivanja covera.
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2008., 23:18   #3
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
A zakaj ih ne stavite direktno u tag? Ja sam si to tako organizirao... Najlakše mi je to napraviti s mp3tagom makar mogu i iz iTunesa. Kasnije se taj album vidi i kao ikona pjesme.

Evo i kako to izgleda
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2008., 23:40   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
A zakaj ih ne stavite direktno u tag? Ja sam si to tako organizirao... Najlakše mi je to napraviti s mp3tagom makar mogu i iz iTunesa. Kasnije se taj album vidi i kao ikona pjesme.

Evo i kako to izgleda
To nije bas najsretnije rjesenje sto se tice kompatibilnosti sa odredjenim komponentama foobara (Chronflow). Da citiram:

Citiraj:
Is there a way to get this to work with embedded album art?

Sry, not gonna happen. I don't like embedded art (it's reduntant and unnecessarily difficult to handle - but I'm not going to discuss about this), so I won't spend time to implement this.
Druga stvar - preporuka je da se embeddaju coveri rezolucije 100x100 ili 200x200, meni je minimum 500x500.

Trece - Sad mi je cover folder "tezak" ~4 gb, da stavim te covere u tag svake pjesme to bi znacilo minimum udesetostrucenje zauzeca diska.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 10:33   #5
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Druga stvar - preporuka je da se embeddaju coveri rezolucije 100x100 ili 200x200, meni je minimum 500x500.

Trece - Sad mi je cover folder "tezak" ~4 gb, da stavim te covere u tag svake pjesme to bi znacilo minimum udesetostrucenje zauzeca diska.
Da, što se toga tiče si u pravu, ni meni nisu 100*100 jer mi na iPhoneu ne izgledaju dobro coveri ako su mali, ali opet što znači danas prostor na hardu, danas kada je bar to jeftino...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na