Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2017., 13:25   #1
Mjolnir
Level 1
Moj komp
 
Mjolnir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
1366x768p i grafička

Trenutno imam monitor/TV koji je kupljen kako bi služio kao televizija i dodatni monitor za laptop. Rezolucija mu je 1366x768p. Zanima me samo ima li to ikakvog utjecaja na grafičku ako je preporučena rezolucija 1920x1080p? Glupo je pitanje, znam, ali za svaki slučaj pitam. Mislim kupiti novi PC, ali monitor ne bih kupovao trenutno jer nemam novaca. Grafička kartica koju mislim uzeti je MSI AMD Radeon RX 480 GAMING GDDR5 4GB/256bit.
__________________
Living Tribunal
Mjolnir je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 13:29   #2
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Utjecaja u kojem smislu? Osim sto sve izgleda lose/low res, nema utjecaja na nista osim sto je upitno cemu uopce takva graficka za tako nisu rezoluciju.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2017., 13:37   #3
Mjolnir
Level 1
Moj komp
 
Mjolnir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Trenutno je to jedini monitor koji imam. Kroz pola godine možda uzmem novi monitor, 1080p, a grafičku mislim bolju uzeti jer mislim da nema sad smisla uzeti neku lošu pa za godinu dana ponovno kupovati grafičku. Koliko lošije izgleda?
__________________
Living Tribunal
Mjolnir je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 00:13   #4
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Koja je nativna rezolucija monitora?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 06:18   #5
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Sto se tice prvog posta, mozes slobodno spojit jedno i drugo bez ikakvih posljedica.

Sto je ekran veci, to je slika "ruznija".

Ja imam 32 inch TV na 1080 i izgleda dosta ruzno u usporedbi s monitorom, ali se brzo naviknes i ne smeta previse ako ne ocekujes cuda.

Osim tog ako si tu telku vec koristio kao dodatni monitor za laptop onda vec znas kako izgleda. Nema razlike, moze bit samo mrvicu bolje na 480-ki
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:04   #6
Mjolnir
Level 1
Moj komp
 
Mjolnir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Koja je nativna rezolucija monitora?
Nativna mu je rezolucija 1366x768p (24'' monitor). Nije davno kupljen, a koristi se uglavnom za gledanje filmova i serija na 720p (povremeno i kao TV).

Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Sto se tice prvog posta, mozes slobodno spojit jedno i drugo bez ikakvih posljedica.

Sto je ekran veci, to je slika "ruznija".

Ja imam 32 inch TV na 1080 i izgleda dosta ruzno u usporedbi s monitorom, ali se brzo naviknes i ne smeta previse ako ne ocekujes cuda.

Osim tog ako si tu telku vec koristio kao dodatni monitor za laptop onda vec znas kako izgleda. Nema razlike, moze bit samo mrvicu bolje na 480-ki
Na laptopu je slika ok, ali nisam ga koristio za igranje igrica pa zato pitam. 24'' je monitor, a za crtanje u AutoCAD-u i za modeliranje je dosta dobar. Na tome nisam imao priliku provjeriti čistoću slike.
__________________
Living Tribunal
Mjolnir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na