Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2020., 22:54   #10351
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Možda, a vjerojatno i sigurno nećeš čuti frekvencijski raspon iznad 16-17000Hz, no možeš čuti razliku/utjecaj tih visokih frekvencija na zvuku koji je u rasponu koji čuješ.
Što misliš zašto uopće postoje super tweeteri?

Takav tweeter će zvučati detaljnije na čujnim frekvencijama odnosno brže reagirati na promjene u zvuku. Isto tako će lakše otkriti nedostatke pojačala na koje je spojen
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 23:12   #10352
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Mislim da si nisi umislio. Meni su Yamahe živahne, ali sve mi imaju previše izobličenja u visokotonskom području zbog čega ih je neugodno imalo dulje slušati. Toliko o "natural soundu"

Marantzi su previše ugušeni negativnom povratnom vezom. Na taj način dobiješ super specifikacije pojačala, ali i tupi bezvezan zvuk.

Zato sam išao na Onkyo amp. Neutralan je, a ima dinamike. Bez karaktera, a ne zvuči tupo. Izvrsno kontrolira zvučnike i ne unosi boje u zvuk. Točno ono što bi pojačalo trebalo biti.
Upravo tako kak kazes, i za yamahu i marantz. Marantz mi je ipak bolje sjeo uz Klipsche. Zato i trazim dalje. Na kraju bum zvucnike moral mijenjat ....
cesarus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2020., 23:16   #10353
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Za cca 40 ak eura više si mogao imat miniDSP 2x4HD & UMIK-1 s čime bi se mogao zabavljat do ludila. A kad bi ti zabavljanje dosadilo , imao bi opciju nadogradnje na Dirac Live 2.0 za cca 1300kn.
Ovo bi ti sigurno bilo puno više zanimljivo nego to što si kupio.[/QUOTE]

Dobio sam popust od 160 evra, a sad dal je moglo bolje, mozda i je. Uvijek moze, u ducan sam isao kupiti Monitor Audio zvucnike dosao doma sa Klipschima. Nema ovom kraja uvijek ima bolje
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 02:45   #10354
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Takav tweeter će zvučati detaljnije na čujnim frekvencijama odnosno brže reagirati na promjene u zvuku. Isto tako će lakše otkriti nedostatke pojačala na koje je spojen
Tocno, brzi odziv sa sobom povlaci i visu gornju frekvenciju. Tko je cuo (i eventualno imao traume ) o Fourier transformaciji znat ce o cemu se radi.


Edit

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 04.03.2020. u 07:48.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 18:56   #10355
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
evo i mene

prelistao zadnjih par stranica, pa me malo ponukalo da se javim ;

- imam reciver marantz sr5005 koji ima taj famozni Audyssey
- i meni taj Audyssey napravi vise stete nego koristi, sve mi bude...nikakvo...toliko lose da na kraju bolje nastelim na ruke i uvo

dali je tako i vama ili nekome taj Audyssey stvarno radi kako je ''zamisljen'' ?

mozda radim nesto krivo...
dam mu jos jednu priliku ovaj vikend

cini mi se da je netko spomenuo da mu on centralni zvucnik reze na 40Hz ?
nije mi jasno koji to centralni zvucnik ide 40Hz, tako da mi djeluje da Audyssey i drugima sve to skupa zbuca

Jer mi je nekako logicno da sub reze od nekih 70Hz pa do nekih 160Hz ovisno o ''kvaliteti' ostalih zvučnika te samog subwoofera.

Ali definitivno nebi tražio od centralnog zvučnika da ide toliko nisko.

Sto se tice zasebnih pojačala, kao ''pojačanja'' ja bi radije išao na NC252 koji je ipak nešto jači i vjerujem da može pogurati što god da se nakelji na njega. NC122 je isto ok pojačalo ali bi radije malo više rezerve.

(treba paziti koja verzija se kupuje jer imaju sa XLR ulazima i chinchevima...ali to se lako promjeni)
https://www.audiophonics.fr/en/power...m-p-14278.html

inace nc122 se nalazi unutar NAD M10 streamera od nekih 20kkn
pa ako je dobar za takav uredjaj valjda je dobar i za obicni stereo
https://www.stereophile.com/content/...ated-amplifier

Ne znam koja serija od IcePowera se spominje, ali ncore serija od hypexa je trenutno vrh sto se tice D klase...ajd ima i purifi ali to je duplo skuplje ako ne i tri puta...
https://purifi-audio.com/
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 19:18   #10356
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
- imam reciver marantz sr5005 koji ima taj famozni Audyssey
- i meni taj Audyssey napravi vise stete nego koristi, sve mi bude...nikakvo...toliko lose da na kraju bolje nastelim na ruke i uvo

dali je tako i vama ili nekome taj Audyssey stvarno radi kako je ''zamisljen'' ?

mozda radim nesto krivo...
dam mu jos jednu priliku ovaj vikend

cini mi se da je netko spomenuo da mu on centralni zvucnik reze na 40Hz ?
nije mi jasno koji to centralni zvucnik ide 40Hz, tako da mi djeluje da Audyssey i drugima sve to skupa zbuca

Jer mi je nekako logicno da sub reze od nekih 70Hz pa do nekih 160Hz ovisno o ''kvaliteti' ostalih zvučnika te samog subwoofera.

Ali definitivno nebi tražio od centralnog zvučnika da ide toliko nisko.

Nemaš baš najfamozniji audyssey, nego Audyssey MultiEQ, koji je znatno lošiji u usporedbi sa Audyssey XT32 (koji parira DIRACu). MultiEQ i starije inačice audysseya naime vrše agresivan EQ na višim frekvencijama i pretjerano zaseru tonalni balans. A XT32 što više ide u frekvencije, koristi filtere sa nižim Q-om.
No postoji dovoljno čimbenika koje nijedna room korekcija ne zna uzet u obzir, od ljudske pogreške, pa do problema u prostoriji, od lošeg smještaja zvučnika/slušaoca, a sve to će uzrokovat loš krajnji rezultat.
Naprimjer, ako si loše podesio visinu zvučnika (previsoko ili prenisko), a baš imaš model koji pri takvom smještaju ima "udubinu" na reznoj frekvenciji, room korekcija će sigurno probat kompenzirat i vrlo često katastrofalno pogoršat zvuk.


Ništa čudno u jako sposobnim centrima, eto i ja sam imao centar sa 2 8" drivera, sealed. Audyssey kad mjeri zvučnike također pokušava utvrditi njihovu F3 točku a u to naravno uračunava akustiku prostora jer drugačije ne može, pa će iz istog razloga za mnoge zvučnike s dobrom bas ekstenzijom odlučiti stavit jako niski rez ili ih čak ostavit na full range...a to je ipak pogreška jer je sub u pravilu uvijek sposobniji.
Ima i obrnutih slučajeva, gdje zbog lošeg smještaja zvučnika, odnosno modalnih problema u sobi audyssey detektira F3 jako visoko, pa ti šibne crossover na primjerice 120 Hz, a tvoj zvučnik bez problema svira do 40.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 19:32   #10357
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Nemaš baš najfamozniji audyssey, nego Audyssey MultiEQ, koji je znatno lošiji u usporedbi sa Audyssey XT32 (koji parira DIRACu). MultiEQ i starije inačice audysseya naime vrše agresivan EQ na višim frekvencijama i pretjerano zaseru tonalni balans. A XT32 što više ide u frekvencije, koristi filtere sa nižim Q-om.
znaci moram u shoping po novi reciver

nisam vise u toku, ali dali ima jos procesora/pretpojačala na tržištu ?
da ne moram mijenjati kompletan reciver, da samo kupim pretpojačalo sa najnovijim procesorima i utakam ga na stari reciver ?

(a da ne košta ko dva bubrega...ono recimo, do 3000-4000kn)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 19:52   #10358
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
A gle, AV procesori i dalje koštaju bubreg.
Najpovoljniji AVR sa XT32 je bliže 6-7000.
Ako ti zvučnici zvuče dobro bez Audysseya onda ti varijanta može bit da recimo obaviš kalibraciju, isključiš audyssey korekciju i onda dodaš miniDSP ili neš slično u sustav da izvršiš EQ na subovima.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 20:03   #10359
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
znaci moram u shoping po novi reciver

nisam vise u toku, ali dali ima jos procesora/pretpojačala na tržištu ?
da ne moram mijenjati kompletan reciver, da samo kupim pretpojačalo sa najnovijim procesorima i utakam ga na stari reciver ?

(a da ne košta ko dva bubrega...ono recimo, do 3000-4000kn)
Ne moraš. Želi ti reći da je vjerojatniji problem u položaju zvučnika/samoj prostoriji.

Ono što ti je donkimizer napisao je da algoritam traži F3 točku, tj. na kojoj frekvenciji će biti pad 3dB, i na temelju toga traži crossover.

Recimo npr. da ti u gluhoj komori zvučnik može doći do 50Hz (F3). Ti u svojoj prostoriji možeš imati pojačan taj dio frekvencija pa će Audssyey izmjeriti da ti je F3 na recimo 40Hz.

Ono što je uvijek dobro napraviti je ručno vratiti crossover na 80Hz ili 100Hz ako znaš da imaš dobar subwoofer.
Subwoofer eventualno i možeš malo pomaknuti, dok je to kod prednjih zvučnika malo teže jer onda moraš micati oba.

Googlaj što je "room mode" i zašto dominira na frekvencijama do 300Hz.

Inače, najjfetiniji receiver kod nas s Diracom je NAD T758v3. Jedino ga nalazim u sigma audio konceptu i košta oko 11k kn

Alternativa je da kupiš miniDSP s Diracom i zadržiš postojeći receiver, ali i on ti je soma dolara
https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-88a

Međutim, nijedan room correction ne može napraviti čudo, ako imaš gole zidove ili širinu sobe točno duplo od dužine sobe.

Budem jedan dan kad ulovim bacio grafove iz REW-a prije Audsseya i poslije pa da vidiš razliku (ja isto imam stariji MultiEQ), ali kod mene definitivno bolje zvuči s uključenim Audssyem.
Kod mene smještaj isto nije idealan, da sam prije 10 god kad sam uređivao stan znao što znam sad bilo bi drukčije
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 20:34   #10360
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Kad sve slozim messiah pozivam te da dodes to ocijenit. Naravno cuga je tu i nes cemo prigrist. Ak se slazes javim se kad stigne XTZ
cesarus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2020., 20:48   #10361
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A gle, AV procesori i dalje koštaju bubreg.
Najpovoljniji AVR sa XT32 je bliže 6-7000.
Ako ti zvučnici zvuče dobro bez Audysseya onda ti varijanta može bit da recimo obaviš kalibraciju, isključiš audyssey korekciju i onda dodaš miniDSP ili neš slično u sustav da izvršiš EQ na subovima.
imao nesto od miniDSPa (4x10HD) i to mi je bilo kao poluproizvod...nece to vise meni u kucu

a sub mi nije ni problem, stoji na sred sobe ko stolic...peerless XXLS12, kompresija, 65L...ide to nisko bez dodatnih kerefeka

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Ne moraš. Želi ti reći da je vjerojatniji problem u položaju zvučnika/samoj prostoriji.

Ono što ti je donkimizer napisao je da algoritam traži F3 točku, tj. na kojoj frekvenciji će biti pad 3dB, i na temelju toga traži crossover.

Recimo npr. da ti u gluhoj komori zvučnik može doći do 50Hz (F3). Ti u svojoj prostoriji možeš imati pojačan taj dio frekvencija pa će Audssyey izmjeriti da ti je F3 na recimo 40Hz.

Ono što je uvijek dobro napraviti je ručno vratiti crossover na 80Hz ili 100Hz ako znaš da imaš dobar subwoofer.
Subwoofer eventualno i možeš malo pomaknuti, dok je to kod prednjih zvučnika malo teže jer onda moraš micati oba.

Googlaj što je "room mode" i zašto dominira na frekvencijama do 300Hz.

Inače, najjfetiniji receiver kod nas s Diracom je NAD T758v3. Jedino ga nalazim u sigma audio konceptu i košta oko 11k kn

Alternativa je da kupiš miniDSP s Diracom i zadržiš postojeći receiver, ali i on ti je soma dolara
https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-88a

Međutim, nijedan room correction ne može napraviti čudo, ako imaš gole zidove ili širinu sobe točno duplo od dužine sobe.

Budem jedan dan kad ulovim bacio grafove iz REW-a prije Audsseya i poslije pa da vidiš razliku (ja isto imam stariji MultiEQ), ali kod mene definitivno bolje zvuči s uključenim Audssyem.
Kod mene smještaj isto nije idealan, da sam prije 10 god kad sam uređivao stan znao što znam sad bilo bi drukčije
prostorija mi je definitvno problematična
ali meni nije problem sub-a, bar ne kod filmova...
štos je što mi se nakon kalibracije Audissyem poremete srednji i visoki, sve se zamuti...

nedavno sam na drugom forumu pisao kako ti mikrofoni koji dolaze uz recivere i slično i nisu kalibrirani, tako da njihova mjerenja nisu mjerodavna....
ne da nisu kalibrirani, vec svaki mjeri drugačije (niti jedan od njih ne mjeri ravno vec unosi neku svoju gresku). Sad je pitanje koliko moj odstupa od nekog njihovog referentog.
mozda zbog tog dobijam loše rezultate nakon auto ''kalibracije''

ovo nije problem kod odredjivanja udaljenosti ali je ako radi automatsku EQ.

Probam za vikend jos jednom...
sve cu vratiti na tvornicke postavke pa si dati malo truda...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 20:51   #10362
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
evo i mene

prelistao zadnjih par stranica, pa me malo ponukalo da se javim ;

- imam reciver marantz sr5005 koji ima taj famozni Audyssey
- i meni taj Audyssey napravi vise stete nego koristi, sve mi bude...nikakvo...toliko lose da na kraju bolje nastelim na ruke i uvo

Nezadovoljnih s Marantzom na sve strane.
To SR izgleda kao kratica za "sranje"
Što više broj , veče sranje.



Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Nemaš baš najfamozniji audyssey, nego Audyssey MultiEQ, koji je znatno lošiji u usporedbi sa Audyssey XT32 (koji parira DIRACu). MultiEQ i starije inačice audysseya naime vrše agresivan EQ na višim frekvencijama i pretjerano zaseru tonalni balans. A XT32 što više ide u frekvencije, koristi filtere sa nižim Q-om.

Meni je XT32 skroz ok , ali DIRAC mi je draži...


Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ništa čudno u jako sposobnim centrima, eto i ja sam imao centar sa 2 8" drivera, sealed.

Obzirom na smjer u kojem si krenuo s DIYom i isticanje mana popularnih horizontalnih kutija , pretpostavljam da se radi o nekoj kutiji upravo tog tipa?

Ja sam se centrom bio najzadovoljniji kad sam iz znatiželje išao vidjet kako šljaka 7" sealed + 10" s variventom
....iako mi nije bilo uopče važno da ide duboko.
Da 10" driveri nisu bili u planu za frontove ili da su se mogli kupit na komad na tome bi i ostao umjesto na kutiji sa 2 7" drivera.


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
znaci moram u shoping po novi reciver

nisam vise u toku, ali dali ima jos procesora/pretpojačala na tržištu ?
da ne moram mijenjati kompletan reciver, da samo kupim pretpojačalo sa najnovijim procesorima i utakam ga na stari reciver ?

(a da ne košta ko dva bubrega...ono recimo, do 3000-4000kn)

Provlačit signal kroz 2 preampa nije baš dobra ideja.
Drugo , ako ne ciljaš na atmos , ne trebaš prodavat organe.



Citiraj:
Autor messiah Pregled postova

Inače, najjfetiniji receiver kod nas s Diracom je NAD T758v3. Jedino ga nalazim u sigma audio konceptu i košta oko 11k kn

Ima Arcam AVR390 u Media Audia za 13k ili manje ovisno o komunikacijskim vještinama.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:07   #10363
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova


Obzirom na smjer u kojem si krenuo s DIYom i isticanje mana popularnih horizontalnih kutija , pretpostavljam da se radi o nekoj kutiji upravo tog tipa?

Ja sam se centrom bio najzadovoljniji kad sam iz znatiželje išao vidjet kako šljaka 7" sealed + 10" s variventom
....iako mi nije bilo uopče važno da ide duboko.
Da 10" driveri nisu bili u planu za frontove ili da su se mogli kupit na komad na tome bi i ostao umjesto na kutiji sa 2 7" drivera.
S obzirom na tvoje shopingiranje i donkijev afinitet prema diy
baci pogled jel ti ovo zanimljivo
https://www.tymphany.com/transducers/sbs-160f35al01-04/

donki bi kupio 10 komada...treba naci jos nekog za ostalih 490 uz cijenu od 20$ po komadu

mislim da bi to rjesilo problem basa za cijeli forum
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:15   #10364
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
imao nesto od miniDSPa (4x10HD) i to mi je bilo kao poluproizvod...nece to vise meni u kucu

Ma ok je, al previše noisea proizvodi, smećance malo.



Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
prostorija mi je definitvno problematična
ali meni nije problem sub-a, bar ne kod filmova...
štos je što mi se nakon kalibracije Audissyem poremete srednji i visoki, sve se zamuti...

nedavno sam na drugom forumu pisao kako ti mikrofoni koji dolaze uz recivere i slično i nisu kalibrirani, tako da njihova mjerenja nisu mjerodavna....
ne da nisu kalibrirani, vec svaki mjeri drugačije (niti jedan od njih ne mjeri ravno vec unosi neku svoju gresku). Sad je pitanje koliko moj odstupa od nekog njihovog referentog.
mozda zbog tog dobijam loše rezultate nakon auto ''kalibracije''

A...di je tvoj mikrofon za akustiku? Pošto si napravio par DIY uradaka siguran sam da posjeduješ jedan, sa njim ne bi trebao imat nikakvih problema utvrdit problem.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:20   #10365
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Meni je XT32 skroz ok , ali DIRAC mi je draži...




Obzirom na smjer u kojem si krenuo s DIYom i isticanje mana popularnih horizontalnih kutija , pretpostavljam da se radi o nekoj kutiji upravo tog tipa?

Ja sam se centrom bio najzadovoljniji kad sam iz znatiželje išao vidjet kako šljaka 7" sealed + 10" s variventom
....iako mi nije bilo uopče važno da ide duboko.
Da 10" driveri nisu bili u planu za frontove ili da su se mogli kupit na komad na tome bi i ostao umjesto na kutiji sa 2 7" drivera.

Vrlo su slični, DIRAC možda pinkicu prednjači po pitanju slušne pozicije, u biti je puno više user friendly tu, al zato zbog svog načina rada abnormalno posere zvuk izvan slušne pozicije.


Jok, imao sam više komercijalnih centara, posljednji je bio jedan Revelov, vrlo dobro zvučeć uradak, štoviše, ispravno složen centar po svakom pitanju, ali sam se patio sa svakim centrom koji stoji ispod TVa, što zbog akustike prostora, što zbog lokalizacije.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:22   #10366
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
S obzirom na tvoje shopingiranje i donkijev afinitet prema diy
baci pogled jel ti ovo zanimljivo
https://www.tymphany.com/transducers/sbs-160f35al01-04/

donki bi kupio 10 komada...treba naci jos nekog za ostalih 490 uz cijenu od 20$ po komadu

mislim da bi to rjesilo problem basa za cijeli forum

Čuj, sa 4 drivera po kutiji, za 7 kanalni surround sa 500 komada se može složiti 18 sustava. Znači fali još 17 kandidata.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:27   #10367
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A...di je tvoj mikrofon za akustiku? Pošto si napravio par DIY uradaka siguran sam da posjeduješ jedan, sa njim ne bi trebao imat nikakvih problema utvrdit problem.
imam, ali mi to zafrkancija za pospajati

racunao sam da je marantz u kombinaciji sa njihovim mikrofonom i audyssey-am brain free

e da, nisam stavio poveznicu
da se oni drajveri koriste u kii3
mada ne znam kolko to pomaže jer je software ono sto ga cini dobrim zvucnikom
https://www.whathifi.com/reviews/kii-audio-three

Zadnje izmijenjeno od: yoke. 04.03.2020. u 21:33.
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 21:48   #10368
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
imam, ali mi to zafrkancija za pospajati

racunao sam da je marantz u kombinaciji sa njihovim mikrofonom i audyssey-am brain free

e da, nisam stavio poveznicu
da se oni drajveri koriste u kii3
mada ne znam kolko to pomaže jer je software ono sto ga cini dobrim zvucnikom
https://www.whathifi.com/reviews/kii-audio-three

Neš ti tri minute muke pospajat i pustit da zacvrči par puta.


Od svih room correction varijanti, DIRAC je najviše brain free. Ne moraš ama baš ništa podešavat skoro.
A što se drajvera tiče, ne pomaže tu nikakav softver ak je driver treš.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 22:06   #10369
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nezadovoljnih s Marantzom na sve strane.
To SR izgleda kao kratica za "sranje"
Što više broj , veče sranje.
Dođeš u audio shop, zamoliš da ti spoje par ampova ili receivera na iste zvučnike na koje slušaš isti track na CDu i.... Marantz ne prolazi. Nije uopće loš, ali mi se ne sviđa taj zvuk. Neki drugi ampovi i receiveri zvuče življe za iste novce.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 01:21   #10370
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Dođeš u audio shop, zamoliš da ti spoje par ampova ili receivera na iste zvučnike na koje slušaš isti track na CDu i.... Marantz ne prolazi. Nije uopće loš, ali mi se ne sviđa taj zvuk. Neki drugi ampovi i receiveri zvuče življe za iste novce.
Problem je samo što je usporedba vrlo subjektivna ako ti ampovi/receiveri nisu level matched. Uvijek ćeš preferirati onaj glasniji ako nešto ozbiljno nije sjebano na ampu.

I idealno bi bilo da radiš blind testing, ovako subjektivne preference prema cijeni/brendu isto utječu na doživljaj.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 14:06   #10371
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Jucer gledam Charlie's Angels DTS-X zvuk. I lijepo Marantz pokaze IMAX DTS-X. Al zvuk je bio los kao da su svi efekti smanjeni. Kad Imax sa auto stavim na off radi super. Sad zasto je to tako, mozda neko zna. I dal je itko dobio Imax Enhanced da info pokaze ili ce pisat samo Imax. Sve gledam na Shield TV, Kodi.

Zadnje izmijenjeno od: cesarus. 05.03.2020. u 16:10.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 16:46   #10372
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Mix je vjerojatno drukčiji. Možda čak i pogodniji za referentne glasnoće.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 17:23   #10373
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Mix je vjerojatno drukčiji. Možda čak i pogodniji za referentne glasnoće.
Al mlacno i bez veze. Nema eksplozije, nema pucnjave sve je flat.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 17:27   #10374
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Sumnjam. Tu ti nekaj ne štima. A vrag će znat šta bez da pročačkaš po svim postavkama.
Pusti film, uključi taj imax i onda gledaj po svim audio opcijama, možeš i screenshotove stavit ak imaš volje. Nekad postoje i skrivene opcije koje se ukažu tek kad slušaš određeni audio format.
Jel imaš dynamic EQ uključen inače. I jel još uvijek uključen kad upališ Imax?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 23:44   #10375
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Jucer gledam Charlie's Angels DTS-X zvuk. I lijepo Marantz pokaze IMAX DTS-X. Al zvuk je bio los kao da su svi efekti smanjeni. Kad Imax sa auto stavim na off radi super. Sad zasto je to tako, mozda neko zna. I dal je itko dobio Imax Enhanced da info pokaze ili ce pisat samo Imax. Sve gledam na Shield TV, Kodi.
Vrtiš s lokalnog diska ili streamaš?

Ako ga imaš lokalno, skini MediaInfo pa reci koje sve audiostreamove imaš.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 07:38   #10376
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Vrtiš s lokalnog diska ili streamaš?

Ako ga imaš lokalno, skini MediaInfo pa reci koje sve audiostreamove imaš.
Sa NAS-a streamam.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073551.jpg‎
Views:	149
Size:	1.60 MB
ID:	22018  
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 07:42   #10377
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Sumnjam. Tu ti nekaj ne štima. A vrag će znat šta bez da pročačkaš po svim postavkama.
Pusti film, uključi taj imax i onda gledaj po svim audio opcijama, možeš i screenshotove stavit ak imaš volje. Nekad postoje i skrivene opcije koje se ukažu tek kad slušaš određeni audio format.
Jel imaš dynamic EQ uključen inače. I jel još uvijek uključen kad upališ Imax?
Evo slikica. Kad Imax iskljucim zvuk je super. Slike sa ukljucenim i iskljucenim Imax.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073453.jpg‎
Views:	157
Size:	1.24 MB
ID:	22019   Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073323.jpg‎
Views:	149
Size:	1.41 MB
ID:	22020   Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073355.jpg‎
Views:	151
Size:	1.80 MB
ID:	22021   Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073423.jpg‎
Views:	150
Size:	1.19 MB
ID:	22022   Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_073209.jpg‎
Views:	145
Size:	1.08 MB
ID:	22023  

cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 09:13   #10378
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Logično. Vidiš i sam razliku.

Uključi Dynamic EQ gdje god je ugašen. Očito ti to odgovara.
I svugdje isključi taj nesretni Dynamic Volume. Dynamic Volume se možeš uključit eventualno kad gledaš TV ak te živciraju preglasne reklame, a za filmove i muziku on ti je noćna mora, zlo i naopako.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 11:10   #10379
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Logično. Vidiš i sam razliku.

Uključi Dynamic EQ gdje god je ugašen. Očito ti to odgovara.
I svugdje isključi taj nesretni Dynamic Volume. Dynamic Volume se možeš uključit eventualno kad gledaš TV ak te živciraju preglasne reklame, a za filmove i muziku on ti je noćna mora, zlo i naopako.
Dynamic EQ je ukljucen, Imax ga sam iskljuci i neda upalit. Vidi se na screenshotu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200306_110640.jpg‎
Views:	145
Size:	1.12 MB
ID:	22024  
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 11:18   #10380
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Aha ne da ti da diraš to sivo?
Onda ne možeš ništa...
Tebi Dynamic EQ kompenzira frekvencijsku krivulju ovisno o glasnoći, to je praktički napredna loudness krivulja...tako da ti i na manjim glasnoćama audio zvuči (perceptivno) kao i na referentnoj glasnoći.
Zato ti i sve zvuči atraktivnije kad slušaš bez tog imaxa.
Imax bi ti trebao slušat puno glasnije da ti bude slično, negdje između -15 i 0 na relativnoj skali, gdje je 0 referentna glasnoća, a ljudi u kućnim uvjetima u netretiranoj sobi tipično gledaju na između cca -20 i -6. Sve iznad bude podosta nepodnošljivo. (a za referentnu glasnoću AVR uglavnom nema ni dosta snage s tipičnim hi-fi zvučnicima)
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na