Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2019., 20:00   #5341
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
https://www.hardwareluxx.de/communit...e-1155146.html

nije isti vrm na crosshairu i na prime pro, kontroleri su drugacije podeseni i mislim da su prigusnice na prime pro losije(vjerojatno neke jeftinjola), za kondice ne znam.
jedino su fetovi isti
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 20.03.2019. u 20:11.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 22:18   #5342
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AMD Ryzen 3000 "Zen 2" BIOS analysis reveals new options for Overclocking & Tweaking
Citiraj:
At CES 2019, AMD unveiled more technical details and a prototype of a 3rd generation Ryzen socket AM4 processor. The company confirmed that it will implement a multi-chip module (MCM) design even for their mainstream-desktop processor, in which it will use one or two 7 nm "Zen 2" CPU core chiplets, which talk to a 14 nm I/O controller die over Infinity Fabric. The two biggest components of the IO die are the PCI-Express root complex, and the all-important dual-channel DDR4 memory controller. We bring you never before reported details of this memory controller. The 3rd generation Ryzen processor (and all other Zen 2 CPUs), hence have an "integrated-discrete" memory controller. The memory controller is physically located inside the processor, but is not on the same piece of silicon as the CPU cores. AMD isn't the first to come up with such a contraption. Intel's 1st generation Core "Clarkdale" processor took a similar route, with CPU cores on a 32 nm die, and the memory controller plus an integrated GPU on a separate 45 nm die.

Intel used its Quick Path Interconnect (QPI), which was cutting-edge at the time. AMD is tapping into Infinity Fabric, its latest high-bandwidth scalable interconnect that's heavily implemented on "Zen" and "Vega" product lines. We have learned that with "Matisse," AMD will be introducing a new version of Infinity Fabric that offers twice the bandwidth compared to the first generation, or up to 100 GB/s. AMD needs this because a single I/O controller die must now interface with up to two 8-core CPU dies, and up to 64 cores in their "EPYC" server line SKU.
AMD has changed the CBS section title from "Zen Common Options" to "Valhalla Common Options." We have seen this codename on the web quite a bit over the past few days, associated with "Zen 2." We have learned that "Valhalla" could be the codename of the platform consisting of a 3rd generation Ryzen "Matisse" AM4 processor and its companion AMD 500-series chipset based motherboard, specifically the successor to X470 which is being developed in-house by AMD as opposed to sourcing from ASMedia. Unlike earlier generations, the new BIOS offers UCLK options for "Auto", "UCLK==MEMCLK" and "UCLK==MEMCLK/2". The last option is new and will come in handy when overclocking your memory, to achieve stability, but at the cost of some Infinity Fabric bandwidth.

The "Matisse" processor will also provide users with finer control over active cores. Since the AM4 package has two 8-core chiplets, you will have the option to disable an entire chiplet, or adjust the core-count in decrements of 2, since each 8-core chiplet consists of two 4-core CCX (compute complexes), much like existing AMD designs. At the chiplet-level you can dial down core counts from 4+4 to 3+3, 2+2, and 1+1, but never asymmetrically, such as 4+0 (which was possible on first-generation Zen). AMD is synchronizing CCX core counts for optimal utilization of L3 cache and memory access. For the 64-core Threadripper that has eight 8-core chiplets, you will be able to disable chiplets as long as you have at least two chiplets enabled.
Izvor: TechPowerUp
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 13:57   #5343
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 05:17   #5344
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 24.03.2019. u 06:20.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 12:43   #5345
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Interesantiš. S obzirom da je Linux ciljana platforma, nadam se napretku AMD drivera .
Također, neznam kad je Jensen zadnji put pričao o "otvorenoj platformi" vezano za bilo što zeleno ... znači Google ih je dobro stisnuo.
Custom x86 je Intelov, koliko sam uspio izgooglat.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 12:47   #5346
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Bome planovi za cloud gaming su ozbiljni...

Ona stara priča da je sljedeća generacija konzola zadnja u fizičkom obliku koju će kupovati korisnik bi mogla ispast istinita
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Također, neznam kad je Jensen zadnji put pričao o "otvorenoj platformi" vezano za bilo što zeleno ... znači Google ih je dobro stisnuo.
Čim je nvidia panično platila 7 milijardi s kešovinom tu firmu i još pričaju o "otvorenoj platformi" znaš da je 5 do 12... Ako bude kao u najavama nvidia to neće moći ispratiti jer se ne može natjecati sa googlovom infrastrukturom, što je i rečeno u videu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 12:55   #5347
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ovaj 3700X, mila majko. 12 jezgri na 5 GHz. Ne znam što bi ikad napravio s njima, ali zvuči nevjerojatno.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 12:59   #5348
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
12 jezgri na 5 GHz.
Ne treba vjerovati tome (ne jezgrama nego clocku). No već su se te glasine uhvatile za to kao za činjenicu. Osobno očekujem clockove eventualno mrvicu veće od zen+, ako ne i iste.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 13:59   #5349
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Isti clock kao Zen+ nema smisla, nitko ne želi više jezgri ako clock neće ići gore. Već imamo Rippere za core count.

Ja sam zadovoljan i sa 8/16 na 4.5Ghz.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 14:04   #5350
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
4.5GHz sa uvećanjem IPCa za 13% je ekvivalent 5GHz od Zena+. To će biti sasvim dostatno.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 14:19   #5351
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
4.5GHz sa uvećanjem IPCa za 13% je ekvivalent 5GHz od Zena+. To će biti sasvim dostatno.

Sent from Usreo Mobara
Ja ni ne ocekujem nista vise od toga, sto je IMO sasvim ok - cak i odlicno s obzirom na povecanje broja jezgri i ipc-a...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 16:02   #5352
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Isti clock kao Zen+ nema smisla, nitko ne želi više jezgri ako clock neće ići gore. Već imamo Rippere za core count.

Ja sam zadovoljan i sa 8/16 na 4.5Ghz.

Pa ići će IPC gore, kao i omjer performanse/potrošnja. Te vjerojatno core/thread bump za isti cjenovni rang
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 16:25   #5353
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čim je nvidia panično platila 7 milijardi s kešovinom tu firmu i još pričaju o "otvorenoj platformi" znaš da je 5 do 12... Ako bude kao u najavama nvidia to neće moći ispratiti jer se ne može natjecati sa googlovom infrastrukturom, što je i rečeno u videu.
nVidia i Intel trenutno imaju skoro, pa istu ideju - pokupovati sve što se pokupovati može, pa valjda bude nekaj od toga urodilo plodom. Polako, ali sigurno ponestaje firmi koje već nisu u njihovom vlasništvu, a ovaj put Mellanox je bil od interesa za obje uključene strane, samo kaj je nVidia bila spremna iskeširati malo više nego Intel, mada jedni i drugi imaju više nofca nego pameti. Sve u svemu, dvije zajebane firme - svaka na svoj način - oštre kandže s tom razlikom da je nVidia ipak zajebanija i igra Intelovu igru smicalica i podmetanja bolje od samog Intela, a ako se kojim slučajem ispostavi da je Intelovo dGPU rješenje na tragu onoga kaj je Raja zakuhal s RTG-om, Jen-Hsun bude moral kupiti još koji ormar za nove kožne jakne.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 19:16   #5354
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ja ni ne ocekujem nista vise od toga, sto je IMO sasvim ok - cak i odlicno s obzirom na povecanje broja jezgri i ipc-a...
Čak osobno ozbiljno razmišljam da i preskočim Zen2 7nm pa da onda uzmem Zen3 7nm+ nagodinu. Em imam previše posla, em jako malo slobodnog vremena za gaming tako da možda i skippam.
Uzmem možda čisto da pomognem AMDu. Neka prvo izađe pa ćemo vidjeti



Sent from Usreo 2nd Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 20:13   #5355
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Uzmem možda čisto da pomognem AMDu.



Sent from Usreo 2nd Mobara
Good guy Brko. A ja mislio da više nema dobrih ljudi na ovome svijetu .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 20:14   #5356
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nije baš da sam skroz good guy. U grafičkom dijelu im ne želim pomoći trenutno

Sent from Usreo 2nd Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 22:26   #5357
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja definitivno uzimam zen3 makar mi ne trebalo (i neće mi trebat)... Ne mora nužno biti pri izlasku. Čisto da iskoristim taj upgrade path na AM4 i jaču mbo koju sam uzeo radi upgrejda (inače bi uzeo neku B350 od 100 eura). S tim ću se "fjučrprufat", barem za svoje potrebe.


@Drug Brko


Mislim da ćeš ga okinit 100%. Kad vidiš što ide za 200-300 eura nećeš moći izdržati...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 22:40   #5358
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Upitno hoce li zen3 ici na am4, vece sansa da nece...ddr5
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 22:40   #5359
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve ovisi o taktovima. Ako bude 4.3 max, nula bodova. 4.5GHz kao ovaj sada 4.075GHz sa nekim smiješnim naponom. Ako mu 4.5-4.6 bude nekakav max kao Zen+ 4.1-4.2, niš od toga. Ma prerano za govoriti išta. Samo nek dođu i kad izađu, prema prvim recenzijama budemo vidjeli.

Govorim o 3600/3600X. Ne budem davao 2000+ kn za R7. Ciljam da upgrade opet košta što manje.

Sent from Usreo 2nd Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 22:59   #5360
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Upitno hoce li zen3 ici na am4, vece sansa da nece...ddr5

Nije uopće upitno. Službena info još od prvog zena... AM4 upgrade path do zen3 (2020 god.). Zen 4 i ovo dalje je vjerojatno ddr5 platforma i novi socket.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 23:11   #5361
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Upitno hoce li zen3 ici na am4, vece sansa da nece...ddr5
Sve se manje-više spominje u spekulacijama oko novih chipseta, procesora, matičnih ploča jedino ni traga niti glasa o DDR5. Bojim se da ćemo još barem godinu-dvije biti u društvu DDR4 a nakon toga lako moguće da će JEDEC morati mijenjati DDR5 specifikaciju ako se promijeni proizvodni proces memorije. Tražeći po webu našao sam da su dva proizvođača proizvela DDR5 po trenutnim specifikacijama ali vjerujem da je to više bio show-off nego realan proizvod, računaj da nema još chipseta koji bi to upogonio. Ako je i bio neki inženjerski primjerak chipseta, daleko je to još od proizvoda koji će se pojaviti na tržištu pa kako rekoh, moguće je da će se i specifikacije standarda mijenjati. Ako ostanu iste onda lako moguće da će izroditi novi standard, DDR5+ ili DDR6 pa da jedan standard i preskočimo.
BTW, DDR5 standard je definiran još 2016. godine.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 23:33   #5362
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da ddr5 ide točno predviđenim tokom. I AMD i Intel su već prije nekoliko godina proračunali platforme na ddr5 negdje 2021 god. i zasad izgleda da će i biti tako (ranije neće biti, može biti samo kasnije).

Usporedbe radi JEDEC je finalne specifikacije za ddr4 izbacio u jesen 2012


Što se tiče Zena - sve ide pravilno - release svake godine u proljeće/ljeto. Tako će biti i ove godine sa zen2, te vjerojatno i nagodinu za zen3. Neka teoretska odgađanja mogu biti samo par mjeseci - jesen/zima worst case, ali 2020 sigurno.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.03.2019. u 23:38.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 00:03   #5363
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nisam tolko siguran, a i ne sjecam se da je amd striktno spomenuo zen3 na am4, rekli samo godinu, ne i arch.

Citiraj:
James Prior talked about the future of AMD's Zen architecture, noting that Ryzen 2 will use the same AM4 socket as current generation Ryzen processors. He also reaffirmed AMD's plan to AM4 will remain relevant through 2020.
Ne bi me zacudilo da se ovo 2020. odnosilo na APU dio koji kaskaju god. dana.
Kako god da zavrsi, 2.5 gen(zen+ brojim pod 0.5) na jednoj platformi je super, ako bude jos jedna, odnosno ukupno 3.5, a da si s time ne rezu perf, to je vrh.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 00:32   #5364
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nisam tolko siguran, a i ne sjecam se da je amd striktno spomenuo zen3 na am4, rekli samo godinu, ne i arch.

Svaka godina je vezana uz određenu mikroarhitekturu. Čak i potencijalno kašnjenje zen3 (recimo da pređe u 2021 god.) ne znači da neće biti AM4/ddr4 platforma, jer je i zen1 trebao biti krajem 2016, a zen2 do kraja 2018. Sva ta zen familija poznata do nedavno (jer je AMD ne tako davno spomenio i zen4 i zen5) je u kontekstu AM4 socketa i ddr4 platforme.

Osnova za zen3 je napravljena sa prvim zenom, razvijani su paralelno (samo ne istim kapacitetom), sva tri dizajnirana od strane jim kellera... Ta arhitektura jednostavno nije razvijana za ddr5. Zen 4 je vjerojatno na 5nm (intelov ekvivalent 7nm), ddr5 i novom socketu

Službeni roadmap slajdovi za zen1 do zen3 se odnose na AM4 socket i do 2020 god. (ranije predviđeno)


https://en.wikichip.org/w/images/thu...-3_roadmap.png


https://www.pcgamesn.com/wp-content/...PU-roadmap.jpg


https://cdn.wccftech.com/wp-content/...pu_q2_2018.png


https://cdn.wccftech.com/wp-content/...me-CPUs_15.png


Spominjalo se i u intervjuima, no neda mi se kopati, ima u starijim postovima.

Zen 4 i Zen 5 je neka nova priča, te nema veze sa Jim Kellerom


Inače info o zen 3 (bilo je linkano svojevremeno dok je bila friška vijest) https://www.pcgamesn.com/amd-zen-3-7nm-cpu-architecture


Citiraj:
AMD’s CTO, Mark Papermaster, has said in an interview that the 7nm+ process node will be utilised to maximise efficiency within its Zen 3 CPUs, and will offer only “modest device performance opportunities”. While we know relatively little about the Zen 3 architecture, it is the first expected to utilise EUV in some capacity, and AMD is confident that the process is “on track” for launch sometime around 2020.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.03.2019. u 00:49.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 09:20   #5365
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Tražeći po webu našao sam da su dva proizvođača proizvela DDR5 po trenutnim specifikacijama ali vjerujem da je to više bio show-off nego realan proizvod, računaj da nema još chipseta koji bi to upogonio.
Ovisi o IMC-u, odnosno samoj arhitekturi novih i nadolazećih procesora, a za to budemo svakak morali još malo pričekati.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mislim da ddr5 ide točno predviđenim tokom.
Da, taj dio priče stvarno ide po planu, a izgleda da bi prvi konkretni primjerci već ove godine mogli stići (barem serversko izdanje) na tržište, a onda kasnije (2020. - 2021.) ide i konkretniji proboj.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 09:29   #5366
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čak osobno ozbiljno razmišljam da i preskočim Zen2 7nm pa da onda uzmem Zen3 7nm+ nagodinu. Em imam previše posla, em jako malo slobodnog vremena za gaming tako da možda i skippam.
Uzmem možda čisto da pomognem AMDu. Neka prvo izađe pa ćemo vidjeti



Sent from Usreo 2nd Mobara
Koja su vremena dosla.
Brko na Zen3,a ja kuburim sa Visherom jos uvijek

Cekam da tvrdokorni poput Syssa predju na light side.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 15:48   #5367
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Koja su vremena dosla.
Brko na Zen3,a ja kuburim sa Visherom jos uvijek

Cekam da tvrdokorni poput Syssa predju na light side.
A čitao si "škrtac" od molijera? Mislim, ono, to ti je obavezna lektira, jel?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 16:52   #5368
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ovisi o IMC-u, odnosno samoj arhitekturi novih i nadolazećih procesora, a za to budemo svakak morali još malo pričekati.
Upravo to, novi IMC će svakako zahtijevati i novi chipset tj. vrlo vjerojatno i novi socket a takav još uvijek nije niti najavljen. Ako pogledamo najavu da će novi Ryzen ići u AM4 socket, zaključak se nameće sam od sebe.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:42   #5369
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Novi IMC zahtjeva samo noviju reviziju IO chipa na procesoru. Ako to mogu provesti kroz postojeći pinout, ne vidim razloga zašto nebi ostao AM4.

IMC na AM3 procesorima je uredno podržavao DDR2 i DDR3, bez obzira za chipset. Odnosno, isti procesori su radili na AM2+ pločama sa DDR2, a na AM3/AM3+ pločama sa DDR3. Chipseti su nekad čak bili isti, najčešći slučaj je to bio sa A770+SB7xx
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:39   #5370
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Upravo to, novi IMC će svakako zahtijevati i novi chipset tj. vrlo vjerojatno i novi socket a takav još uvijek nije niti najavljen. Ako pogledamo najavu da će novi Ryzen ići u AM4 socket, zaključak se nameće sam od sebe.
Kaj sam htel reći, a da se usput nadovežem na ono kaj je stef već spomenul. Čipset je već jedno dulje vrijeme (svejedno da li je u pitanju Intel ili AMD platforma) zapravo nebitan kad je riječ o memorijskoj podršci.

Kak god bilo, čipset u ovome ne igra neku pretjeranu ulogu, a to je vidljivo i iz aktualnih X370/X470 ploča, a kad DDR5 (cijenom) stigne kak spada, AM4 platforma bude već zasluženo dala svoje.

Daleko od toga da AMD vrlo vjerojatno neće složiti AM5 socket + DDR5 memoriju, čisto radi toga, jer mogu u kompletu imati skroz frišku platformu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na