Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2019., 08:13   #511
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nisam siguran jesam dobro shvatio.
daklem ipak ako se naruci preko neta, a dode u ducan pokupit se racuna kao kupnja na daljinu ili ne? jer stalno slusam razlicite tvrdnje.
jel ima veze kako je placeno (cash/kartica u ducanu ili preko neta)? zavisi od ducana do ducana mozda, odnosno dali se radi o trgovini ili se radi samo o pultu gdje izdaju robu (kolko sam shvatio vecina ovih webshopova po ZG-u su takvi?)?
bio sam i pitao u instaru i rekli su mi da, ak narucim prek neta pa pokupim nemam 14 dana pravo povrat i to je glavni razlog zast nisam kupio nesto nedavno kod njih.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:18   #512
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ako platiš preko weba, obavio si kupnju da daljinu, no plaćanje u poslovnici ne spada pod zaštitu i mogućnost povrata unutar 14 dana (zakonski gledano)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:32   #513
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nisam siguran jesam dobro shvatio.
daklem ipak ako se naruci preko neta, a dode u ducan pokupit se racuna kao kupnja na daljinu ili ne? jer stalno slusam razlicite tvrdnje.
jel ima veze kako je placeno (cash/kartica u ducanu ili preko neta)? zavisi od ducana do ducana mozda, odnosno dali se radi o trgovini ili se radi samo o pultu gdje izdaju robu (kolko sam shvatio vecina ovih webshopova po ZG-u su takvi?)?
bio sam i pitao u instaru i rekli su mi da, ak narucim prek neta pa pokupim nemam 14 dana pravo povrat i to je glavni razlog zast nisam kupio nesto nedavno kod njih.
Iz mojeg iskustva kod njih jer samo osobno podižem stvari imaš mogućnost vratiti. ja sam kupio tenisice i vratio ih. Čak su i dostavnu službu poslali po to. Ne znam kako je kod drugih, ali kod malla je to tako.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:44   #514
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
sa mallo-om znam da nema beda po tom pitanju. mene interesira za velike shopove poput linksa, instara i sl.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 10:50   #515
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sa mallo-om znam da nema beda po tom pitanju. mene interesira za velike shopove poput linksa, instara i sl.
Mislim da je Mall po veličini puno veći od njih i po poslovnim podacima i po broju artikala A koliko znam dio je i puno veće grupacije.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 11:08   #516
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako platiš preko weba, obavio si kupnju da daljinu, no plaćanje u poslovnici ne spada pod zaštitu i mogućnost povrata unutar 14 dana (zakonski gledano)
Naručeno preko weba i plaćeno u dućanu nije isto što i naručeno u dućanu i plaćeno u dućanu. Ako ide preko webshopa narudžba tretira se kao kupnja preko webshopa. Koliko ja znam. Tvoj izbor kako ćeš platiti nema veze s načinom kupnje. Kupnja jep reko webshopa. Npr. razlika je i u cijeni nekada, u dućanu skuplje, na webu nije odma dostupno itd.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 11:52   #517
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Naručeno preko weba i plaćeno u dućanu nije isto što i naručeno u dućanu i plaćeno u dućanu. Ako ide preko webshopa narudžba tretira se kao kupnja preko webshopa. Koliko ja znam.
Osnova povrata u roku 14 dana je u tome da si dao novce (platio) za predmet koji nisi osobno vidio uživo.
Ako plaćaš u trgovini onda taj predmet možeš vidjeti prije plaćanja (možda i odustati od kupovine) i tada nemaš pravo na povrat.
Gleda se mjesto plaćanja, a ne mjesto narudžbe.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:01   #518
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
u mallu kako ste već i rekli, vrijedi to na daljinu (povrat unutar 14 dana) iako platiš tamo, jer nedaju da išta vidiš dok ne platiš jel
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:21   #519
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zakonski je tako, odnosno to isto spada pod kupnju na daljinu
Nope, to nije kupnja na daljinu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:25   #520
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
eto, to sam i mislio. daklem da sumiramo.

kupnja na netu i SLANJE dostavom doma je kupnja na daljinu i imam pravo 14 dana povrat?

sve drugo je do trgovine sta ce dopustit, a sta ne, tocno?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:33   #521
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
eto, to sam i mislio. daklem da sumiramo.

kupnja na netu i SLANJE dostavom doma je kupnja na daljinu i imam pravo 14 dana povrat?

sve drugo je do trgovine sta ce dopustit, a sta ne, tocno?
Ukoliko platiš bez da si u stanju robu pregledati,, to je kupnja na daljinu.
Znači i kad platiš i kasnije preuzmeš u trgovini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:35   #522
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
cek, znaci drugim rjecima ako mi u ducanu pristanu pokazat robu kod preuzimanja automatski gubim pravo?
opet mi nis nije jasno.
evo ti primjer. nedavno htio narucit u instaru monitor. htio sam ga narucit i platit preko neta i doc pokupit u poslovnicu. pitao sam dali u tom slucaju imam pravo povrata koje oni lijepo jos i napisu negdje oko cjene na svojoj stranici i tip mi kaze da nemam pravo i zato sam ih odhebo i uzeo na mall.hr.

edit: zahvaljujem svima za info. daklem od sad placam net bankingom uvjek i onda znam da sam zakonski pokriven.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 21.03.2019. u 12:49.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote