Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2019., 16:05   #7981
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
@Iggy,

ako se ne varam, ne mora nužno biti datum, trgovac je DUŽAN potpisom i pečatom ovjeriti jamstveni ali ne i upisati datum....
Ja, iskreno, nisam još vidio takav slučaj.
To mi je k'o limunada bez limuna.

Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
ali nebi mi ni vjerovao koliko kupaca kupi artikl, i sa kase samo produži van iz dućana (iako mu blagajnica kaže da ode do info pulta ovjeriti garanciju na proizvod!)

Naravno, čovjek nije bio dužan doć ovjerit garanciju, ali nam se onda vrati za par dana i jebe kolegicama majku jer mu nije ovjerena garancija...
Tu su krive obje strane. Jedna jer nije ovjerila, druga jer nije pazila.

Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
više aludiram na neki common sense kod kolega sa foruma, jer nije sve baš tako crno bijelo, bar do trenutka dok se zakoni ili odredbe ne promijene tako da kupac bude maksimalno zaštićen.....

no i onda će biti tuduma koji će gubiti račune/jamstvene listove, ali će vikati na trgovce da se ne poštuju njegova prava
Kupac je kod nas puno više zaštićen nego vani, što se zakona tiče.
No zdrav razum mora biti prisutan.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:04   #7982
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A odakle ti sad to?
Ako se ispunjuje jamstvo onda se ispisuju svi bitni podaci pa tako i datum kupnje.


eto jedan od par relevantnih izvora:



"Nakon kupnje, trgovac mora pečatom i potpisom ovjeriti jamstveni list"
niti riječi za upisivanje ikakvih drugih podataka.



vjeruj mi, kada ti u datom trenutku stoji 25 ljudi u redu za razne upite, ovjere, reklamacije,
zadnja stvar je ti je upisivanje datuma i serijskih brojeva za raznu potrošačku elektroniku, radi se ono što se nužno mora (da se tako izrazim ) odnosno, žig i potpis i zaklamaš kupcu račun za jamstveni, fala ljepa đenja, dođitenamopet.


btw, kupovao sam grundig telku u emmezeti prije cca 5 god, dobil sam žig i potpis na jamstvenoj knjižici...

doma sam si upisao datum i zaklamao račun (nisam odmah primjetio prilikom preuzimanja na skladištu jbga), al nebu mene niko jebal da mi nekaj fali ak krepa tv.


osim toga, postoji još par primjera gdje se jamstveni list ne mora odmah ovjeravati prilikom kupnje, npr. uređaj ide na dostavu, a jamstvo se nalazi unutar uređaja, i naravno da trgovcu i dostavljaču ne dozvoljavamo otvaranje ambalaže, nego se kupac uputi da kada raspakira tvorničku ambalažu, naknadno dođe ovjeriti svu dokumentaciju (ukoliko ne želi otvoriti proizvod u tom trenutku).


ponavljam, jedno je slovo na papiru, drugo je praksa.


ako išta drugo, branša trgovine i rad sa kupcima su me naučili da si čuvam guzicu i da su ljudi gamad

sreća pa moja trgovačka pustolovina uskoro završava
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 25.01.2019. u 18:11.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2019., 18:18   #7983
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
ponavljam, jedno je slovo na papiru, drugo je praksa.
Bitno je slovo na papiru. Praksu sam istjeraš.
Imao ti vremena ili ne, tvoj problem. Ispuni i tišina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:25   #7984
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
"Nakon kupnje, trgovac mora pečatom i potpisom ovjeriti jamstveni list"
niti riječi za upisivanje ikakvih drugih podataka.
Nastavi čitati i malo niže:


Citiraj:
Ako ste uz proizvod dobili i jamstvo, trgovac vam ne može osporavati prava iz jamstvenog lista bez računa, jer je ovjereno jamstvo s datumom plaćanja dokaz mjesta i vremena kupnje proizvoda.

Ako je zakon takav da je račun nepotreban prilikom reklamacije, onda jamstvo MORA sadržavati datum kupnje, ako nema datuma onda je nepotpuno ovjereno.


panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:27   #7985
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
eto jedan od par relevantnih izvora:



"Nakon kupnje, trgovac mora pečatom i potpisom ovjeriti jamstveni list"
niti riječi za upisivanje ikakvih drugih podataka.
u tom slučaju račun služi kao popratni dokument na kojem se vidi datum kupnje

ja nisam postavio potanje treba li jamstveni list bit popunjen kod kupovine već šta sa jamstvom kad dobiješ nov proizvod? trebali i novi račun bit sa datumom dobivanja novog uređaja/proizvoda ili je dovoljno samo novo ovjereno jamstvo sa datumom izdavanja novog prozivoda...jer, ponavljam, trgovac odma grakče "đe je račun!" - tako i kod lidla - imaš račun za reklammaciju, nikakav ovjerej jamstveni, a šta kad to daš na servis, oni zamjenje??? račun je onaj stari, jamstveni list ili ne postoji ili nije ovjeren kod izdavanja novog prozivoda.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:35   #7986
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
jer, ponavljam, trgovac odma grakče "đe je račun!"
To ponavlja trgovac, a to ponavaljaš i ti već 20 postova, ne znam zašto se vrtimo u krug i zašto ništa ne čitaš.
Trgovac će tjerati svoju politiku sve dok mu ne napišeš pisani prigovor i zatražiš očitovanje.
Koga briga što trgovac traži i kakvu politiku vodi?
Pa hrpa trgovaca traži od ljudi da ne nose njima pokvarene stvari na reklamaciju nego u servis, i? Jel to po zakonu?
Postoje zakoni, ti kao kupac ih prouči i priloži tom istom trgovcu koji će onda raditi drugačije.
I ne, ne treba ti novi račun, treba ti novi jamstveni list ili nekakav popratni dokument koji će reći od kada teče novo jamstvo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 16:21   #7987
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pitanjce, nije vezano za IT, nego za glazbenu opremu.
Htio bih naruciti online npr. ovaj bass
https://loop.hr/proizvod/squier-vint...-70-jazz-bass/

Korišten je, ali mislim da to ne bi trebalo imat veze da kroz onih 14 dana ostvarim ono pravo za raskid ugovora?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 17:17   #7988
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
To ponavlja trgovac, a to ponavaljaš i ti već 20 postova, ne znam zašto se vrtimo u krug i zašto ništa ne čitaš.
Trgovac će tjerati svoju politiku sve dok mu ne napišeš pisani prigovor i zatražiš očitovanje.
Koga briga što trgovac traži i kakvu politiku vodi?
Pa hrpa trgovaca traži od ljudi da ne nose njima pokvarene stvari na reklamaciju nego u servis, i? Jel to po zakonu?
Postoje zakoni, ti kao kupac ih prouči i priloži tom istom trgovcu koji će onda raditi drugačije.
I ne, ne treba ti novi račun, treba ti novi jamstveni list ili nekakav popratni dokument koji će reći od kada teče novo jamstvo.
Pod krivičnom odgovornošću i ja tvrdim da je tako. Imao sam 20+ situacija raznih, od svađa do mirnih pregovora i svaka takva prejebavanja završila su isto - prodavač je rekao "sorry, nisam znao da je tako".
Samo sve ovisi koliko si uporan da dokažeš da si u pravu. Ako bi ko mnogo ljudi koje znam rekao na prvu "aha dobro", tu onda nemreš ništa. Veliki dio trgovaca nema pojima o tom zakonu, dio ih zna i kuži pa sami nude najpovoljnije rješenje za kupca. A ima i onih najgorih koji sve znaju a prave se toše. E takvima zabiberiš pa neka se i dalje prave toše i muljaju ljude.

"Ovaj Lenovo mobitel, šta je to". "To vam je podmarka Samsunga. Isti samsung samo drugo ime".
Ili "Elit TV, jel to dobro?" "To vam je Panasonic prepakirani."

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 09:18   #7989
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Pitanjce, nije vezano za IT, nego za glazbenu opremu.
Htio bih naruciti online npr. ovaj bass
https://loop.hr/proizvod/squier-vint...-70-jazz-bass/

Korišten je, ali mislim da to ne bi trebalo imat veze da kroz onih 14 dana ostvarim ono pravo za raskid ugovora?
Da preformuliram pitanje onda jer mislim da je situacija ista.

Ako uzmem iz linksa nesto, iz kategrije "rabljena roba", narucim i platim preko njihove stranice, jel isto vrijedi da nakon 14 dana mogu raskinuti ugovor?

Kad vec pitam za to, sta je s garancijom sto nude na tim proizvodima? Nekad pise da je garancija 7 dana, ili godinu dana ili pise da nema garancije. Sta je sa ona 24 mjeseca? Ipak nisam to kupio od nekog s njuskala, nego mi je trgovina izdala racun na taj uređaj.

Edit: nasao sam da jamstvo mora biti minimalno godinu dana na rabljenu robu, ali nigdje ne mogu naci ovaj rok za otkazivanje ugovora u roku 14 dana.

Zadnje izmijenjeno od: Immortalis. 29.01.2019. u 11:24.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 20:23   #7990
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Odsjek IV. Pravo na jednostrani raskid ugovora
Opće odredbe

Članak 72.
(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili sklopljen na daljinu u roku od 14 dana.
(2) U slučaju sklapanja ugovora o kupoprodaji, rok iz stavka 1. ovoga članka započinje teći od dana kada je potrošaču ili trećoj osobi određenoj od strane potrošača, a koja nije prijevoznik, roba koja čini predmet ugovora predana u posjed.
(3) Ako je jednom narudžbom potrošač naručio više komada robe koji trebaju biti isporučeni odvojeno, odnosno ako je riječ o robi koja se dostavlja u više komada ili više pošiljki, rok iz stavka 1. ovoga članka započinje teći od dana kada je potrošaču ili trećoj osobi određenoj od strane potrošača, a koja nije prijevoznik, predan u posjed zadnji komad ili zadnja pošiljka robe.
(4) Ako je ugovorena redovita isporuka robe kroz određeni period, rok iz stavka 1. ovoga članka započinje teći od dana kada je potrošaču ili trećoj osobi određenoj od strane potrošača, a koja nije prijevoznik, predan u posjed prvi komad ili prva pošiljka robe.
(5) U slučaju sklapanja ugovora o uslugama, ugovora o isporuci vode, plina ili električne energije koji se prodaju u neograničenom obujmu ili neograničenoj količini te isporuci toplinske energije, kao i u slučaju sklapanja ugovora kojemu je predmet digitalni sadržaj koji nije isporučen na tjelesnom mediju, rok iz stavka 1. ovoga članka započinje teći od dana sklapanja ugovora.

Neispunjenje obveze obavještavanja o pravu na jednostrani raskid ugovora

Članak 73.
(1) Ako trgovac nije obavijestio potrošača o njegovu pravu na jednostrani raskid ugovora sukladno članku 57. stavku 1. točki 8. ovoga Zakona, pravo potrošača na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona prestaje po isteku 12 mjeseci od isteka roka za raskid iz članka 72. ovoga Zakona.
(2) Ako je trgovac dostavio potrošaču obavijest iz stavka 1. ovoga članka u roku od 12 mjeseci, računajući od rokova određenih u članku 72. ovoga Zakona, pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona prestaje po isteku 14 dana od dana kada je potrošač primio tu obavijest.

...

Isključenje prava na jednostrani raskid ugovora

Članak 79.
Potrošač nema pravo na jednostrani raskid ugovora iz ovoga odsjeka ako je:
1. ugovor o uslugama trgovac u potpunosti ispunio, a ispunjenje je započelo uz izričit prethodni pristanak potrošača te uz njegovu potvrdu da je upoznat s činjenicom da će izgubiti pravo na jednostrani raskid ugovora iz ovoga odsjeka ako usluga bude u potpunosti ispunjena
2. predmet ugovora roba ili usluga čija je cijena ovisna o promjenama na financijskom tržištu koje su izvan utjecaja trgovca, a koje se mogu pojaviti za vrijeme trajanja prava potrošača na jednostrani raskid ugovora
3. predmet ugovora roba koja je izrađena po specifikaciji potrošača ili koja je jasno prilagođena potrošaču
4. predmet ugovora lako pokvarljiva roba ili roba kojoj brzo istječe rok uporabe
5. predmet ugovora zapečaćena roba koja zbog zdravstvenih ili higijenskih razloga nije pogodna za vraćanje, ako je bila otpečaćena nakon dostave
6. predmet ugovora roba koja je zbog svoje prirode nakon dostave nerazdvojivo pomiješana s drugim stvarima
7. predmet ugovora isporuka alkoholnih pića čija je cijena ugovorena u trenutku sklapanja ugovora, a dostava može uslijediti tek nakon 30 dana, ako je cijena ovisna o promjenama na tržištu koje su izvan utjecaja trgovca
8. potrošač posebno zahtijevao posjet trgovca radi obavljanja hitnih popravaka ili poslova održavanja, s time da ako prilikom takvog posjeta, uz one usluge koje je potrošač izrijekom zahtijevao, trgovac pruži i neke druge usluge, odnosno isporuči i neku drugu robu osim one koja je nužna za obavljanje hitnih popravaka ili poslova održavanja, potrošač ima pravo na jednostrani raskid ugovora u vezi s tim dodatnim uslugama ili robom
9. predmet ugovora isporuka zapečaćenih audiosnimaka ili videosnimaka, odnosno računalnih programa, koji su otpečaćeni nakon isporuke
10. predmet ugovora isporuka novina, periodičnog tiska ili magazina, s iznimkom pretplatničkih ugovora za takve publikacije
11. ugovor sklopljen na javnoj dražbi
12. predmet ugovora pružanje usluge smještaja koji nije namijenjen stanovanju, pružanje usluge prijevoza robe, usluge najma vozila, usluge isporuke hrane i pića ili usluga vezanih uz slobodno vrijeme, ako je ugovoreno da usluga bude pružena određenog datuma ili u određenom razdoblju
13. predmet ugovora isporuka digitalnog sadržaja koji nije isporučen na tjelesnom mediju ako je ispunjenje ugovora započelo uz izričit prethodni pristanak potrošača te uz njegovu potvrdu da je upoznat s činjenicom da će time izgubiti pravo na jednostrani raskid ugovora.


Mislim da je ovo sve što je relevantno za taj slučaj.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2019., 20:53   #7991
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Znaci, ne bi trebalo biti nikakve razlike, bilo rabljeno ili novo.
Hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 21:01   #7992
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Znaci, ne bi trebalo biti nikakve razlike, bilo rabljeno ili novo.
Hvala
Mislim da to nije korektan zaključak.

Kako ja to čitam: dakle, trgovac te mora obavijestiti o uvjetima povrata. Ako ti pristaneš da nemaš pravo na povrat a trgovac svoje isporuči, to je kraj priče.

Ako te ne obavijesti, onda imaš do 12 mjeseci pravo na povrat, odnosno do 14 dana nakon što te obavijesti, pa što dodje prije.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 13:08   #7993
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ne. Trgovac svojim "obavijestima" i pravilnicima nesmije ici protiv gore navedenih članaka vezanim za povrat robe tj kupnje na daljinu. Bila stvar nova ili rabljena kupac ako kupuje na daljinu ima pravo povrata u 14 dana, upravo iz razloga jer kupuje na neviđeno. IMO. Jer onda i za neku novu stvar ti trgovac moze uvaljat da nema povrata i ako ne skuzis (tipa da pise ili malim slovima uz proizvod ili da je dodana nova tocka pod uvjetima na njegovom webu) nemozes vratiti...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 19:13   #7994
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Trebao bih dobiti novi hdd iz Linksa. Takve diskove više ne drže pa su mi ponudili da uzmem nešto u toj vrijednosti ili skuplje uz moju nadoplatu. Pošto nikad više ne mislim kupovat u Linksu pitao sam za povrat novca pa je prodavač rekao da će poslat upit. Zanima me da li mogu inzistirat na povratu novca ili to ovisi o njihovoj dobroj volji?
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 19:23   #7995
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
zašto više nikad ne misliš kupovati u linksu, jer ti je hdd krepao ili nečeg drugog?
  Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 19:23   #7996
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mogu ti dati bolji disk i sve paše.

Ako ti odgovore negativno, pošalji neki plačljivi mail na podrska@links.hr i vjerojatno će ti izaći u susret.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 20:04   #7997
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
zašto više nikad ne misliš kupovati u linksu, jer ti je hdd krepao ili nečeg drugog?
Pa baš takav bilmez nisam. Zato jer sam čekao točno mj. dana za odgovor a radilo se o bad sectorima. U Linksu je disk bio 15 dana i 15 na servisu. Da u vezi onih điberskih fora s akcijama ne pričam.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mogu ti dati bolji disk i sve paše.

Ako ti odgovore negativno, pošalji neki plačljivi mail na podrska@links.hr i vjerojatno će ti izaći u susret.

Hvala, ako povrat neće biti moguć (a nadam se da hoće), poslušat ću tvoj savjet
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 11:23   #7998
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Izmjene u zakonu o zastiti potrosaca.
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...02_14_279.html
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 09:23   #7999
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Iako znam odgovor, da provjerim još jednom. Crkla mi je komponenta u garantnom roku. Prodavač je još uvijek ima u svom programu. Moram prihvatiti istu, zar ne?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 09:26   #8000
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iako znam odgovor, da provjerim još jednom. Crkla mi je komponenta u garantnom roku. Prodavač je još uvijek ima u svom programu. Moram prihvatiti istu, zar ne?
Da, moraš.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 20:32   #8001
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Pozdrav ekipa.
Zanima me raskid ugovora sklopljenog na daljinu.
Naručio i platio proizvode u Edigital oko 15.1. i još uvijek ništa nisam primio. Navodno je problem u dpd-u koji je u kolapsu u zadnje vrijeme.
Raskinuo bih ugovor pa me zanima što točno trebam napraviti i koliko ću čekati lovu nazad.
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 10:31   #8002
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Koja je fora s R1 računima i reklamacijom?zašto se u oglasima navodi da nije R1?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 10:34   #8003
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Koja je fora s R1 računima i reklamacijom?zašto se u oglasima navodi da nije R1?
Kupljeno na firmu ne podliježe zakonu o zaštiti potrošača.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 10:49   #8004
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ajmo laički, jel ostvariva garancija kao druga ruka il nije?ovisi od dučana do dučana ili?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 10:50   #8005
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ajmo laički, jel ostvariva garancija kao druga ruka il nije?ovisi od dučana do dučana ili?
U principu ne bi smjelo biti problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 10:59   #8006
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ajmo laički, jel ostvariva garancija kao druga ruka il nije?ovisi od dučana do dučana ili?
garancija većinom nije problem, osim u nekim trgovinama - pogledaj temu o ADM-u. Ali ako ti rade povrat novaca onda se isplaćuje na račun te firme
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 11:01   #8007
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
hvala na pojašnjenju(čitao neku temu o nekoj kartici iz adm-a,zato i pitam jel ovisi o dučanu)
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 15:48   #8008
Antunjc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 27
Pozdrav ekipa.
Kupio sam headset Logitech G Pro u jednoj našoj PC trgovini 10.12.2018.godine i od samog starta mi nije radio mikrofon. Nisam ih odmah nosio nazad jer sam htio vidjeti da li je do slušalica ili možda moje matične (nedavno kupio novi PC) pa da nebi bilo da sam ih nosio nazad bez razloga. Slušalice sam još probao spojit na laptop i na drugi PC i mikrofon nije radio te sam 31.1. odnio slušalice u trgovinu i one su od 1.2. u njihovom vanjskom servisu (tako piše na praćenju naloga na njihovom webu).

Zvao sam ih danas u servis trgovine, oni kažu da je vanjski servis Microline i da neznaju u kojoj je fazi reklamacija. U međuvremenu vidim da više na webshopu nemaju te slušalice u ponudi pa sam ovdje došao po savjet što i kako dalje.
Jesam li se sjebo jer nisam odmah od starta tražio nove slušalice bez da ih šalju na servis?
Bio bi vam zahvalan kad bi mi malo objasnili koje su moje mogućnosti i opcije i ako imate kakav koristan savjet da čim prije dobim svoje slušalice nazad?
Antunjc je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 15:57   #8009
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
eh da si pitao prije.. da si poslao mail logitech supportu, dobio bi nove sluške kroz par dana, i ove bi ti ostale još uz to

tako rješavam logitech probleme već godinama, nikakvi domaći dućani, jer logi stvarno ima support ''da bi reč rekel...''
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 18:52   #8010
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Antunjc Pregled postova
Pozdrav ekipa.
Kupio sam headset Logitech G Pro u jednoj našoj PC trgovini 10.12.2018.godine i od samog starta mi nije radio mikrofon. Nisam ih odmah nosio nazad jer sam htio vidjeti da li je do slušalica ili možda moje matične (nedavno kupio novi PC) pa da nebi bilo da sam ih nosio nazad bez razloga. Slušalice sam još probao spojit na laptop i na drugi PC i mikrofon nije radio te sam 31.1. odnio slušalice u trgovinu i one su od 1.2. u njihovom vanjskom servisu (tako piše na praćenju naloga na njihovom webu).

Zvao sam ih danas u servis trgovine, oni kažu da je vanjski servis Microline i da neznaju u kojoj je fazi reklamacija. U međuvremenu vidim da više na webshopu nemaju te slušalice u ponudi pa sam ovdje došao po savjet što i kako dalje.
Jesam li se sjebo jer nisam odmah od starta tražio nove slušalice bez da ih šalju na servis?
Bio bi vam zahvalan kad bi mi malo objasnili koje su moje mogućnosti i opcije i ako imate kakav koristan savjet da čim prije dobim svoje slušalice nazad?
Pogledaj u jamstvenom lisu sto pise, tj nakon koliko dana se mjenjaju za nove ako se ove ne mogu popraviti.Ako pise razuman rok,nakon 20 dana napis prigovor ducanu gdje si kupio i u tom prigovoru zatrazi novi headset.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na