Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 22.04.2019., 07:00   #4291
Hombre
Registered User

Datum registracije: Jan 2011
Zahvaljujem svima. Što uz pomoć programa gdje sam upogonio i CCleaner, što uz pomoć brisanja u registry broj napasnika sveo sam na razumnu mjeru ali još ima mjesta za poboljšanja. Važno je da sam smanjio broj skakavaca u datotekama koje najčešće klikam. Mod i Mario dali su još neke važne natuknice pogotovo čiji je dosadni Lister dok Imgur je moja destinacija za UL na forume godinama, a volim se i nasmijati budalaštinama na njemu.Ja sam već, po svim mjerilima star čovjek, moji vršnjaci umjesto kopanja po registry već imaju odrasle unuke i ovo nije posao koji bih mogao obaviti u par dana ali saznao sam mnogo i to je dovoljno da se mogu zabavljati dulje vrijeme.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 10:23   #4292
Hombre
Registered User

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Možeš li napraviti screenshot context menija da vidimo kak izgleda?
Naravno, pazi da na screenshotu nemaš neke privatne file-ove i podatke

Nema kod mene nekih tajnih stvari ali u principu stvar rješavam kao što ćeš vidjeti na priloženom screenu tako da ne bude problema ni meni ni onom tko gleda.
Htio bih se riješiti Listera kojeg nema nigdje na disku, u ini i config fajlama od TCMD, Reinstall TCMD ne pomaže iako samm mu poslije deinstalacije zbrisao sve s diska, ubio sve u Registry uključujući i njegove binary otpatke..., zatim dolazi Cast to Device, Share, Restore previous versions i Pack file. Pošto su MP4 i .jpg najčešće korištene extenzije dok je sam cotext menu podložan mnogobrojnim dodacima u ovisnosti o kojoj ekstenziji se radi što bi bilo Sizifov posao.

Zadnje izmijenjeno od: Hombre. 22.04.2019. u 10:32.
Staro 22.04.2019., 12:49   #4293
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp

Mario92's Avatar

Datum registracije: Jun 2009
Kaj se Malwarebytes tiče, ima opcija u postavkama programa koja miče taj entry:

7zip možeš prilagoditi isto u postavkama (moraš pokrenuti 7zip kao admin da bi imao tu mogućnost)

Ovako izgleda kod mene:

View (Lister) sam skuzio zapravo da je osnovni meni od Total Commandera, dakle nema veze sa registryjem niti Windowsima koliko sa samim TC-om. Na nekim forumima sam vidio da je nemoguće maknuti taj entry.

Za ostale entryje (kao što su Share, Edit with Paint 3D, Edit with Photos) možeš koristiti WinAero Tweaker:

https://winaero.com/blog/remove-shar...nu-windows-10/

Winaero Tweaker je po meni dobar tool za modifikaciju Windowsa a da ne prtlja po riskantnim komponentama.

Also, nemoj koristiti CCleaner na Win10, nakon što ih je kupio Avast, oba proizvoda postala su prilično smeće koje ne preporučujem za korištenje, počevši od reklama, dodatnih nepotrebnih servisa, ali i mogućnosti da CCleaner potrga neke nove mogućnosti i sistemske funkcije OS-a. Bolje je koristiti nativni Disk Cleaner, ili open source BleachBit.

CPU: Intel Core i5 4300U
MBO: Lenovo
RAM: 8GB 1600MHz
VGA: Intel HD 4400
SSD: Intel SSD 180GB
OS: Windows 10 Pro build 16299 (Fall Creators Update, 1709)
BAT: 6 cell
Monitor: 12.5" 1366x768
Tipkovnica: Logitech K360 Wireless
Miš: Logitech M705 Marathon

CPU: Intel Core i5 4200M
MBO: HP
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
VGA: Intel HD Graphics 4600
SSD: Patriot Blast 240GB
BAT: 6cell
Monitor: 15.6" FullHD + HP EliteDisplay E231
Tipkovnica: Logitech K120
Miš: Logitech M500

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 13:58   #4294
Hombre
Registered User

Ne preostaje mi ništa drugo nego da te zaposlim

Uz to što ću riješiti probleme ujedno učim razmišljati na druge načine tako da me nisi samo nahrani nego i naučio loviti ribu uključujući to za CCleaner iako mi propada godišnja investicija za njega ali uvijek ima i boljih stvari.

BTW: Imaš PM
Staro 22.04.2019., 15:17   #4295
Nikky
Moderator

Nikky's Avatar

Datum registracije: Sep 2006
Može se i Total Commander (odnosno njegov Lister) makniti ili još bolje u postavkama podesiti da otvara neki drugi (preferirani) Viewer.
Sami "Lister" se drugačije zove i nalazi se u Plugins\wlx\ICLView folderu.
Kvaka22 je šta Lister pokriva dosta formata (čitaj ekstenzija) za gledanje (od exe pa dalje).
Za same slike ima dodatni ImgView ili mu postaviš da njih otvara recimo u IrfanView.

Šta se njegovog "shell context menu" ima i za to rješenje, nemoj ga instalirati na std. način nego ga samo "raspakiraš" u željeni folder (npr. totalcmd) a sam vani izvučeš shortcut na desktop.
Po prvom pokretanju odradiš save postavki i spremit će konfig ini u windir.
Na taj način install ne prtlja po sistemu i winsi "neznaju" za njega.

Godinama mi je to primarni "file explorer" pa znam sve štoseve.

Za kraj, da se malo našalimo,
obzirom da je kolega Hombre "odgovarajuće mlad" onda će znati za čuvenu: "Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujemo!."

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.04.2019. u 15:32.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 16:35   #4296
Hombre
Registered User

Pokušat ću i to ali kod mene su u postavkama postavljeni EditPad za editiranje dok je Fast Stone za slike (vodio sam s Irfanom neke debate oko stvari koje bi trebalo stavit pod kontrolu miša ali se njemu nije to sviđalo) tako da sam ostao na Fast Stone iako oba programa imam na kompjuteru.
Moj prvi i najdraži manager je bio XtreeGold tamo 1991. kada sam se počeo konektirati na strane BBS koji su radili na 1200 boda, kad su carevali Proccon i Telixx... Povijest.
Kasnije sam prešao na NC a, još kasnije na TCMD i od toga ima 10, 15, 20 godina. Pojavio se free Unreal Commander koji je praktično dorađeni klon TCMD ali mi se jogunato ponaša pa sam ga stavio sa strane dok eventualno još ne sazri.
Bez obzira što je po defaultu stavljen u dir TCMD van svih program files i što u pravilu programe izvlačim na Desktop poslije instalacije Lister ostaje u Context ali kada kliknem na njega dobijem ono što je u postavkama t. Fast Stone ili EditPad.
Što se tiče tvog "Svakoga dana..." nije baš uobičajeno vidjeti posve sijedu bradu i skoro sijedu kosu da kopa po registrijima, a i psihičko zdravlje mi je ozbiljno narušeno pa ne mogu dulje vriijeme zadržati koncentraciju koju takav posao zahtijeva ali imaš pravo jer dok drugi ljudi zaboravljaju sve više ja još učim i ne planiram prestati dok ne budem mogao.
Staro 22.04.2019., 16:56   #4297
Nikky
Moderator

Nikky's Avatar

Datum registracije: Sep 2006
Dobro je, već sam se zabrinuo da nećeš dobro prihvatiti asocijaciju
Pa da, isti "put", XtreeGold > jako brzo je došao NC i vladao godinama > TCMD.
Ti bokca kako vrijeme leti.

Za "ukrotiti" TCMD smo sve napisali:
- ako je sad normalno instaliran > deinstaliraš ga
- možda nije loše odradit reboot
- "samo" ga raspakiraš (šta kažeš van svih program files) + desktop shortcut
- vozi miško

No, da ne spamamo temu više, W10 šrot je slučaj za sebe ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno