Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2019., 11:33   #43591
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Slazem se s dijelom da treba sprijeciti gastrabajtere da izvode ludosti. Takve i slicne ce kamere rijesiti. Mada opet to nije uzrok prometnih s smrtnim posljedicama, vec prije receno, pijani u kramama starim 20 godina koji rade teske prometne prekrsaje po gradskim prometnicama, ne na autoputu.
Na dionici Zagreb-Osijek je kriminalno kako voze, pogotovo cobani s CH registracijama, apsolutno strasno.
Zadnji puta kad sam bio u HR sam bas jednog ustopao na autocesti i nisam mu dao da me pretekne dobrih 20km jer je naletio valjda s 300 i poceo blicati. Koma

Ali po meni svakako, kamere treba postavljati po gradovima i selima, autoput prije maknuti ogranicenje na nekim dionicama ako je CO2 prihvatljivo a presretace koristiti za tesko kaznjavanje blicanja, nasadjivanje iza vozila radi pretjecanja i slicno cobansko ponasanje.
Slazem se s ovime kaj si reko, samo mala digresija. Pijana ekipa u starim kramama, pa njih stalno kaznjavaju zboj pijanstva a oni se i dalje voze. Opet zato jer su kazne pusiona. Da se takvom pijanom idiotu oduzeo auto i naplatila kazna od 20 hiljada kn a za sljedece pijanstvo pospremilo u ćuzu vise se ne bi vozio pijan...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 11:38   #43592
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Sad će Slavonci reći da njih kažnjavaju na svakom koraku, ali u Zagrebu vas nema tko kazniti.
Prije 15 godina nisam po noći mogao proći sa jednog na drugi kraj grada, a da me netko ne zaustavi i usput sam vidio barem 3-4 patrole. U zadnjih sigurno 3-4 godine me nitko nije zaustavio, a ako vidim jednom tjedno jednu patrolu to je već puno.

Drugi problem (prvi je što nema policije) je što policija danas da bi ispisala bilo kakvu kaznu mora napisati doktorat što iziskuje puno vremena i onda i ne mogu obuhvatiti veći dio vozača tako da se pišu i kažnjavaju samo jednostavne stvari tipa alkohola i brzine gdje je veća zarada, a sitne prekršaje koji su možda i gori za promet (prestrojavanje tik ispred križanja, ne davanje žmigavaca, ostajanje u križanju iako naš da ga zbog gužve ne možeš proći, vožnja suprotnim smjerom i sl.) ne kažnjava nitko.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 11:53   #43593
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
. Kaže neko u austriji su male kazne za male prekršaje, istina, ali niko tamo ne vozi ni 10 iznad ograničenja, jer će ti sigurno bit proveden zakon i ne isplati se zajebavat..

Iznenadilo je i mene, ali nisu baš ni Austrijanci svetci po tom pitanju.
I kod njih imaš dosta ekipa što potegne po brzini, što bijesniji auto, to se brže i vozi. Pogtovo oko Beča.

Ali što im se mora priznati, vozio sam put Beča, i bio je tip sa nekim Megane RS ili kako se već zove nabrijani model tog vozila. Tip je radio sranja, i doslovno je bilo pitanje trenutka kada će napraviti prometnu.
Mene je pretekao, i odjurio dalje sa preko 200. Nakon nekih 15 minuta nailazim na dotičnog sa strane, presretač i dva policijska auta pored njega.



Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kazne su previsoke za male preksaje, premale za velike preksaje, infrastruktura je loša, znakove su ugl postavljali idioti, i zakoni se ne provde, pa normalno da ih niko neće ni poštovat, ako prođe prođe, a u 99% slučajeva prođe.

Tu se 100 % slažem.
Pa sva zaštitna ograda na Dalmatini nema propisane sigurnosne ateste.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 13:24   #43594
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Zadnji puta kad sam bio u HR sam bas jednog ustopao na autocesti i nisam mu dao da me pretekne dobrih 20km jer je naletio valjda s 300 i poceo blicati. Koma
Dakle 20 km si se vozio paralelno s nekim samo da nebi propustio tog lika? Osim što si radio prekršaj, napravio si i kolonu iza sebe bog te bita kolku pošto je riječ o 20 km.
I ti si daješ za pravo da nekoga zoveš čobanom???

Najjače mi je kad krkani rogobore protiv krkana...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 13:34   #43595
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Aah, classic PCE. Sad cemo opet dvije tri stranice raspravljat o kaznama
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 14:55   #43596
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nećemo.
Idemo malo o ekipi koja ne zna voziti motocikle po propisima.

Došlo je proljeće, a s njim i hrpa idiota na dva kotača.
Pripazite, ako već niste, gledajte retrovizore čak i kad ne treba, jer voze se kao totalni kreteni.
No, tješi me to što će opet crna kronika biti puna pa će prirodna selekcija, kao i svake godine, napraviti svoje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:08   #43597
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Slazem se s ovime kaj si reko, samo mala digresija. Pijana ekipa u starim kramama, pa njih stalno kaznjavaju zboj pijanstva a oni se i dalje voze. Opet zato jer su kazne pusiona. Da se takvom pijanom idiotu oduzeo auto i naplatila kazna od 20 hiljada kn a za sljedece pijanstvo pospremilo u ćuzu vise se ne bi vozio pijan...
Pričaš ko naši stručnjaci i političari, u nekakvim bajkama.

Naplatiti kazna od 20 hiljada kuna tim pijancima koji si kupe auto za 1500kn i voze ga dok ga ne razbiju.

Objasni mi molim te taj proces. Ako kažeš ovrha, jasno ćeš mi dati do znanja da dugo već ne živiš u LN i nemaš pojma o stvarima o kojima pričaš.

Represija protiv takvih bi apsolutno trebala postojati. Ali ti pričaš o kamerama i autoputu. Takvi se ne voze 200 sa CH registracijama po autoputu.

A vjeruj mi po Njemačkoj se voze 200 po autoputu i tamo gdje je ograničenje. I to švabe. Znači da kazne nisu tako kako ti pričaš.

Čisto da te educiram, na autoputu se Njemci boje kazni za premali razmak... te kazne su drakonske navodno (rekao mi Njemac).

I tu se slažem s njima. Brzina od 200 nije problem ako nema nikog, ali brzina od 130 može biti problem ako si se nekome zalijepio na guzicu.

Dajte prestanite pričati "ovi sa CH registracijama i DE registracijama i PM registracijama se voze jer imaju brze aute, a ja sam ljubomoran i nemam BMW M3 novi".
Takvi ako naprave jednu nesreću u RH puno sam rekao.

Meni je 5 puta tužnije kad se debil sa starim kombijem vozi ko kreten (možda i po ograničenju, ali valjda ima star, polu neispravan, pretrpan kombi), i onda ubije curu koja mirne duše čeka zeleno svijetlo na semaforu.

Meni je to grozno i katastrofa, i nekako na tome moramo poraditi. A ne biti ljubomorni na bogataše iz Švice.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:15   #43598
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Dakle 20 km si se vozio paralelno s nekim samo da nebi propustio tog lika? Osim što si radio prekršaj, napravio si i kolonu iza sebe bog te bita kolku pošto je riječ o 20 km.

I ti si daješ za pravo da nekoga zoveš čobanom???



Najjače mi je kad krkani rogobore protiv krkana...
Eto, i sad se cudimo situaciji u prometu.

Imas dvije vrste krkana. One koji jure i ove koji glume policiju.

Krkanluk u oba slučaja, i oba riskiraju nesrecu i nervozu kod vozača.

Gdje je nestala solidarnost u prometu, da se covjeka propusti, pomakne ako treba, razmisli da ogromni kamion treba vremena da nekog zaobiđe, da nisu svi rodjeni sa volqnom u rukama i da su malo sporiji/nespretniji.

Ali kad se takvi pronađu provoditi pravdu blokiranjem na cesti, ili ih zaboli džon za promet oko sebe jer su se oni odlucili slijepo vozito 49kmh i blokirati sve oko sebe... E na takve sam alergican.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:18   #43599
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Kod nas se super vozi u odnosu na ono kako se voze po Kini, Maleziji, Tajvanu,... Neki dan prelazim cestu, totalno zaboravim na njihovu kulturu, vidim auto i mislim stat će ili barem usporiti dok prođem. Malo sutra, kad nisam izginuo, srce mi stalo. Ništa, natrag na stazu i pecaj prostor između auta i skutera. Ako čekaš da netko stane, dobit ćeš mlade. Ima tamo i semafora, ali ovi sa skuterima ih ne *ebu 5%. Svi voze na baterije i bez svjetala, prozuje pored tebe, niti ih čuješ, niti vidiš. Kamioni i busevi voze debelo preko ograničenja i još po jako lošoj cesti, nikom ništa. Ali zato im je metro svjetlosnu godinu ispred naših tramvaja i vlakova, za svaku pohvalu gdje god odem. Cijena karata niska i brzo voze.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:36   #43600
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Dakle 20 km si se vozio paralelno s nekim samo da nebi propustio tog lika? Osim što si radio prekršaj, napravio si i kolonu iza sebe bog te bita kolku pošto je riječ o 20 km.
I ti si daješ za pravo da nekoga zoveš čobanom???

Najjače mi je kad krkani rogobore protiv krkana...
Potpis. Nema se što dodati. Ne mogu samo vjerovati da se netko hvali time javno

I još jedna stvar. Kladim se u svoje lijevo jaje da više ugrožava promet onaj/ona koji gradom vozi i piše poruke/surfa na mobitelu nego tko vozi praznom autocestom 200. To nije nikakvo opravdanje već čistorazumska tvrdnja. A takvi se ne razapinju po novinama i sl.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:44   #43601
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova

Ali po meni svakako, kamere treba postavljati po gradovima i selima, autoput prije maknuti ogranicenje na nekim dionicama ako je CO2 prihvatljivo a presretace koristiti za tesko kaznjavanje blicanja, nasadjivanje iza vozila radi pretjecanja i slicno cobansko ponasanje.

Znači ti si jedan od onih koji je u lijevoj trazi vozi 115 km/h i kojem nakon blicanja moram počet trubit, ali po izrazu lica mu vidim da mu i dalje nije jasno sta se događa


Ti bi koristio presretače za tesko kažnjavanje blicanja i nasađivanja iza vozila radi pretjecanja?


Ajde molim te pročitaj to naglas i zapitaj se sta te navodi da pises ovakve nebuloze?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:52   #43602
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ako se radi o pretjecanju na lokalnim cestama, pa kako bi drugacije pretjecao nego došao skroz blizu ovog ispred sebe i kad se otvori cesta, da mozes u sto kracem periodu zaobici vozilo ispred sebe?

Ako ti netko blica u lijevoj traci, ja bi se zapitao zasto.

Ja sam fasciniran razinom neznanja o voznji, propisima i vozackoj kulturi na ovom forumu.

Nevjerojatno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 16:04   #43603
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Potpis. Nema se što dodati. Ne mogu samo vjerovati da se netko hvali time javno

I još jedna stvar. Kladim se u svoje lijevo jaje da više ugrožava promet onaj/ona koji gradom vozi i piše poruke/surfa na mobitelu nego tko vozi praznom autocestom 200. To nije nikakvo opravdanje već čistorazumska tvrdnja. A takvi se ne razapinju po novinama i sl.
Na zalost i sam sam cesto kriv za taj grijeh, ali se slazem da je to apsolutno riskantno i kretenski. Da, i ja sam kreten u trenu dok to radim.

Sada kad je lijepo vrijeme ce se to kaznjavati dosta, jer se policajac na motoru vozi po slavnonskoj i hvata takve pametnjakovicrle. Bar je prosle godine.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 16:51   #43604
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Jedno jutro se vozim iza Clio 2 crne boje i skužim počinje auto skretati prema crti,pa se ispravi,pa krene prema nogostupu,pa se ispravi.Prva pomisao,nije vozaču dobro,pozlilo mu...priđem bliže i imam šta za vidjeti.Mlada gospođa se gleda u ogledalo i nanosi puder.Kada je puder bio nanešen,kreće maskaru stavljati.I tako se ona šminka cijelim putem od oko 1 km dok sam bio iza nje.Putem sam shvatio kako nastadoše izraz: žena za volanom...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:13   #43605
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nažalost to s frizerajom i šminkanjem je postalo sasvim normalno (za bisere kojima je to svakodnevna rutina), pogotovo ujutro, ali ovo sa zombifikacijom putem drkanja po mobitelu, neovisno o tome da li je riječ o vozačima, pješacima, motoristima ili biciklistima - to je već preraslo u ovisnost malo žešće vrste. Ama baš svi gledaju u te jebene ekrane ko ozebli u sunce i tak jasno da su svi odredom na nekoj od društvenih mreža, da slučajno ne propuste neku pizdariju. I još se k tome dodaju slušalice i svi su kompletno izgubljeni u prostoru i vremenu. Jučer poslije 16:00h na Branimirovoj je jedan biciklist ni kriv ni dužan skoro pokupil biciklisticu, jer je ova švrljala po cesti - jasno s mobitelom + slušalicama, a frajer je moral birati između toga da ga radi nje pokupi tramvaj ili da on pokupi nju ili da skupa podlete pod auto. Uspjel ju je izbjeći, izderal se na mobitel + slušalice, a oni mrtva-hladna njemu odvraća - šuti majmune.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:18   #43606
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a da ne spominjem bicikliste,
neki dan kad mi je izletio pred auto, na biciklu je, nabio kapuljacu na glavu (periferni vid 0 bodova), ogromne slusalice, i jos k tome jednom rukom drzi volan a drugom tipka i vozi bicikl.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:30   #43607
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Mene ih je na biciklu strah, kamoli da ih drugi ne mogu smisliti. I onda kad ih prelaziš, odjednom su svi uplašeni s to-je-moje-pravo facom, a najrađe bi im izbil taj prokleti mobitel iz ruke. Tak jasno da bi to momentalno završilo u novinama, jer mobitel košta lijepe nofce, ovaj/ova je student(ica) se odriče svega samo da završi višu zgubidansku dok starci financiraju izdrkavanje svojeg najmilijeg/najmilije, a ja sam nasilnik s biciklom na bickilu u prometu.
Stvarno je čudo da nema više nesreća kad se pogleda kolko tih smartphone zombija luta gradom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:32   #43608
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I kakve sad svrhe ima ovih zadnjih par postova gdje vi nabrajate neke događaje iz prometa? Takvih događaja ima 100.000 dnevno na cesti, samo spamate.
Znamo svi da su biciklisti i pješaci neodgovorni, da ima divljaka u prometu, da ljudi voze pijani, da koriste mobitele, šminkaju se i ne znaju prometne propise.

Isto tako znamo da je ekipa na pcekspert forumu bezgrešna, voze savršeno, ne rade greške, nikad nisu napravili prometni prekršaj, a ako i jesu, to je zato što je propis loš i oni znaju najbolje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:35   #43609
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
U pravu si, spamamo na podforumu Svaštara. Ja se pardoniram. Nejte zemeriti.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:38   #43610
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
I kakve sad svrhe ima ovih zadnjih par postova gdje vi nabrajate neke događaje iz prometa? Takvih događaja ima 100.000 dnevno na cesti, samo spamate.
Znamo svi da su biciklisti i pješaci neodgovorni, da ima divljaka u prometu, da ljudi voze pijani, da koriste mobitele, šminkaju se i ne znaju prometne propise.

Isto tako znamo da je ekipa na pcekspert forumu bezgrešna, voze savršeno, ne rade greške, nikad nisu napravili prometni prekršaj, a ako i jesu, to je zato što je propis loš i oni znaju najbolje.
Ne kužim koji je to zakon loš? Daj primjer molim te?
Problem je nedovoljna kontrola.
Ja sve koje znam kad bi dobili koju kaznicu pa i makar 500kn bi se smirili...
Ove nebuloze da su strancima naše kazne male pa bi ih trebali povisiti za sve u HR je
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:42   #43611
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znači ti si jedan od onih koji je u lijevoj trazi vozi 115 km/h i kojem nakon blicanja moram počet trubit, ali po izrazu lica mu vidim da mu i dalje nije jasno sta se događa
E moj srale7, znaš, stvari se ponekad mogu staviti u perspektivu. tih 115km/h iz kojih se sprdaš, je na dobrom dijelu autocesta/brzih cesta ove divne, krasne, časne, poštene zemlje 5-15kmh preko ograničenja.

Uzet ću za primjer rutu koja mi je i više nego dobro poznata:
Ivanja Reka - Križevci
Prvi dio:
Ivanja rekla - sv. Helena: jedini dio sa 130kmh ograničenjem i to ne kompletnim dijelom, fantomski radovi, odmorišta, priključne ceste sve rokaju to na okruglih 100kmh. Nek padne kiša, puhne vjetar, spušta se na 100 čitav dijelom zbog onih maleckih tabli na struju koje imaju razna upozorenja i znakove, znaš i one su obvezujuće.
Drugi dio:
sv. Helena - Vrbovec: 110km/h, naravno ne opet čitavom rutom, spojne ceste ruše to na 100km/h
Treći dio:
Vrbovec - Križevci: 100kmh, možda na ulazu, svaki "most", svako drugo spajanje ili priključivanje ruši to na 60km/h, jebenih 60km/h! Znači dodaš još 5kmh na svojih 115kmh i puf voziš se duplo od ograničenja

Moj stil vožnje? Tempomat i prst u uho, di je 130, stavim 135-140, di je 110, stavim 110-115 di je 100, stavim 100-105. Taman na maksimumu, unutar tolerancije. U ovih kratkih 12 godina gdje barem jednom mjesečno idem tom rutom još se nije nikad, ali nikad nije desilo da mi se barem jedan srale7 nije naguzio i izvodio light show. Da se razumijemo, nije se nikakav problem maknuti u desnu, samo prije nego idući put kreneš blicat, ajde razmisli u koju desnu? da kočim i guram se između dva šlepera zato jer se tebi žuri i vozi brže od mene? Da usporim i naguzim se iza Dejžavu Tica koji jedva i ide tih 90? Ili da zbog tebe nagazim na barem 160 da što prije obojica zaobiđemo onaj bus pa ti se maknem što prije?

srale7 pilo moje, pa ako se već vozimo po ograničenjima, šta koji ku*** imaš trubiti i blicati? Dok zaobiđem bus i tih 6 šlepera, pomaknem ti se, samo ti vozi koliko ti srce hoće, nije problem, al daj malo ohladi i strpi se. Autocesta nije tu za tebe RRejsera nego za sve nas, a zato su i tu jeb**a ograničenja

Možemo svi srat po svemu koliko hoćemo, ali na kraju dana prometna pravila su poprilično jednostavna i vozačku može dobiti i osoba s blažim oblikom mentalne retardacije. Znakovi su veliki i šareni i poprilično jednostavni. Ako do sad nisi skužio svi uvijek stoje uz cestu. Ne bi ih trebao biti problem pratiti i poštivati.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:45   #43612
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Tolerancija je 10 posto a onda još do 10 kmh na sat preko ograničenja nema kazne. Tako da gdje je 130 je sigurno voziti 155kmh

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:56   #43613
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tolerancija je 10 posto a onda još do 10 kmh na sat preko ograničenja nema kazne. Tako da gdje je 130 je sigurno voziti 155kmh

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Ne kažnjivo, nepropisno i (ne)sigurno su tri poprilično različita pojma. Ali zanimljivo da se prvi komentar odnosi na: kako pronaći sivu zonu u pravilima i ne ih se pridržavati.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 19.04.2019. u 18:04.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:16   #43614
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ogroman je problem maknut se u desnu ne mijenjajući brzinu kretanja jer vidiš u daljini da ćeš za 5km i par minuta morat preteći šlepera...

Nećeš odgojit nekog tko ti se nabije na dupe i želi vozit brzo tako da ga štopaš - samo ćeš kreirat nervozu i prostor za neku glupost.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:41   #43615
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Ne kažnjivo, nepropisno i (ne)sigurno su tri poprilično različita pojma. Ali zanimljivo da se prvi komentar odnosi na: kako pronaći sivu zonu u pravilima i ne ih se pridržavati.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Ne kažnjivo , pišem u trgovini jbg.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:42   #43616
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Pričaš ko naši stručnjaci i političari, u nekakvim bajkama.
.....
Nema potrebe da se vređamo, mogao si samo reci da se samnom ne slazes a ne me nazivati politicarom.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Naplatiti kazna od 20 hiljada kuna tim pijancima koji si kupe auto za 1500kn i voze ga dok ga ne razbiju....
S obizorom da nisi shvatio, jos cu jednom izreci poantu, a to je da kazna covjeku bude kazna a ne poticaj da i dalje radi sranja, nebitno o kojoj se cifri radi. Da li si sad shvatio poantu? (retoričko je, nemoras odgovarati). Ili jos bolje ako to netko radi konstantno pocastiti ga cuzom.Jer takvom nije mjesto na cesti za volanom. Necu te pitati sad da li se slazes samnom jer pretpostavljam da si zdrav u glavi pa se slazes s ovime sto sam napisao. (nemoj me razocarati ).

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Represija protiv takvih bi apsolutno trebala postojati. Ali ti pričaš o kamerama i autoputu. Takvi se ne voze 200 sa CH registracijama po autoputu..
U prvom postu sam se osvrnuo na kamere na autoputu a u drugome sam komentirao ove pijanice u starim krampovima. Ako sam povrijedio neki tvoj poslovnik ispricavam se.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Čisto da te educiram, na autoputu se Njemci boje kazni za premali razmak... te kazne su drakonske navodno (rekao mi Njemac).
Aha, boje se kazni za premali razmak. A kako se onda tek boje kazni za dijelove autoputa gdje je ograničenje recimo 130 a oni se voze 200km/h? Ali svejedno puno ti hvala, cijenim to sto si me educirao. :rispect :doubleFacepalm

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Dajte prestanite pričati "ovi sa CH registracijama i DE registracijama i PM registracijama se voze jer imaju brze aute, a ja sam ljubomoran i nemam BMW M3 novi".
Takvi ako naprave jednu nesreću u RH puno sam rekao.
........
Meni je to grozno i katastrofa, i nekako na tome moramo poraditi. A ne biti ljubomorni na bogataše iz Švice.....
U principu da, to je zapravo poanta mojeg postanja, da iskazem nezadovoljstvo i jal te svoju teznju ka kupnji nove MTrojke. Čisti balkanizam i primitivizam, cim kazes nesto lose protiv takvih vozača, odmah si jalan i ljubomoran na auto. Svaka cast, to stvarno nemogu nadmašit.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:43   #43617
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ogroman je problem maknut se u desnu ne mijenjajući brzinu kretanja jer vidiš u daljini da ćeš za 5km i par minuta morat preteći šlepera...
Da ti odgovorim:

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
srale7 pilo moje, pa ako se već vozimo po ograničenjima, šta koji ku*** imaš trubiti i blicati? Dok zaobiđem bus i tih 6 šlepera, pomaknem ti se, samo ti vozi koliko ti srce hoće, nije problem, al daj malo ohladi i strpi se. Autocesta nije tu za tebe RRejsera nego za sve nas, a zato su i tu jeb**a ograničenja
Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:52   #43618
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Zanimljivo je čitati ovu kuknjavu kako nema dosta policije, kako kazne nisu dosta visoke i kako se ne kažnjavaju stvari u prometu koje bi se trebale kažnjavati...

...a onda svako malo u drugoj temi ovdje (policija, kazne, žalbe) izleti nekakav upit o tome kako napisati žalbu na kaznu



Hoćeš da policija radi svoj posao, da rješava sve probleme, ali da kažnjava samo druge. Kad slučajno kazni tebe...eeee onda idu olakotne okolnosti, neosuđivanost, nema štetnih posljedica i slične piz*arije koje su copy/paste osnova za žalbu.
Dok god možeš napraviti sranje i onda napisati žalbu koja po defaultu prolazi, nikad ništa od cijele ove priče o kažnjavanju. Uvijek je svima prvi put...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:58   #43619
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lijeva traka je za pretjecanje i obilazenje u sto kracem periodu, a ne da se u njoj kilavis 105kmh pored kamiona koji ide 100kmh
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 19:34   #43620
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lijeva traka je za pretjecanje i obilazenje u sto kracem periodu, a ne da se u njoj kilavis 105kmh pored kamiona koji ide 100kmh
Ako sam dobro shvatio živiš vani granica RH, može bit' da si zaboravio da u RH postoje nekakvi strani objekti uz cestu poput:



To se zove "prometni znak izričite naredbe" i u ovom konkretnom slučaju, znam, ovo iduće što ću sad napisati biti će ti apsolutno nevjerojatno i biti ćeš:

On izričito naređuje, ovisno o broju koji se nalazi unutar ovog crvenog kruga, maksimalnu dopuštenu brzinu, a u slučaju gore konkretnog znaka 100km/h.

S obzirom da si prije nekoliko tjedana imao problem s trokutima na autocestama i cestama za promet motornih vozila, moj savjet je da posjetiš ovu stranicu:
http://autoskola-ispiti.com/prometni...icitih-naredbi
Iako se primarno tiče znakova u RH, 99% sam siguran da su značenja univerzalna za čitavi svijet.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na