Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2019., 22:39   #871
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
WAB kaže da je prelagano i na najvećoj težini tj. da nije velika razlika, samo malo health i damage računa drugačije
Vecina se cudovista namjesta za headshot i tu padaju. Mislim da bi iritacija na hard dosla sa paukovima u mraku. Napadaju brzo i sa svih strana.
Ako se na hard damage racuna (vjerojatno) vise, quickloadanje je gotovo zagarantirano
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 22:53   #872
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Ma svaka igra, ako je dobra priča i sve kaj ide uz to, je ko da si umočio. I kad ju toliko dereš da te kičma počinje boljeti i onda kad pogledaš na vuru pa skužiš da je prošlo 3 sata.... Jebenica, niš drugo....

Sent from Carmageddon
Odgledao sam bad ending na YT. Stvarno sam impresioniran. Dobra ideja i čak mi je bad ending bolji nego good ali da su onako baš žestoki, jesu. Kraj je odličan kakav god bio. Napisao je netko, luk se reže na kraju. Stvarno moćno.

Meni osobno Yamantau, Novosibirsk i Caspian-1 satelitski bunker su mi najjači leveli u cijelom Metro serijalu, i jedni od najjači u povijesti svojih FPSova koje sam odigrao.
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Upravo to. Zbog linearnosti je metro i dospio tu di je, najbolji story driven shooter.
+1

Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Istinito - Neznaju ljudi sta bi vise srali (da prostis) pa su izmislili novi oblik ocijenjivanja iako vecinu zaboli za to pogotovo iskusne gamere kao ti. Zato do sada nisi ni postavio pitanje sta to znaci. Koliko ce se netko uziviti u igru ovisi o igracu samom a ne o igri.

Nego ontopic, zavrsio sa good ending. Ukupno nekih 15h igranja na easy.
Zbilja je bilo super momenata. Slijedeci prelazak ce biti definitivno na teskoj razini i sa bad endingom
Ma pitam jer nisam pročitao članak zadnjih pola godine da se to ne spominje i imaš pravo - igra je bomba.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 23:17   #873
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Odlicni spojleri hvala mozda i zaboravin za godinu dana sta se pricalo ode.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 23:27   #874
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači udubljivost. Fala

Sent from Usreo Mobara
prvi red u cinestaru , 3D projekcija
uglavnom osjecaj koji sam shvatio tek nedavno kada sam uzeo ovaj zakrivljeni 32" , fora ..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 00:23   #875
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ja ocekujem bad ending jer sam "osjetljiv" na ona sranja: kill that motherfucker, a kad ostanem zadnji , predajem se i oprosti necu vise mat're mi. Za takve cuvam famoznu tipku Q i noz. Plus sto sam skinuo doslovno sve sto dise a nije prijateljski nastrojeno, od sismisa koji letaju , do kerova sto laju iako su zatvoreni, samo su slaveovi ostali nedirnuti, zao mi raje.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 09:16   #876
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Odlicni spojleri hvala mozda i zaboravin za godinu dana sta se pricalo ode.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kakvi spojleri? Jel ti itko išta otkrio vezano za radnju?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 09:32   #877
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tsar-fish je meni zakon životinja. Mutirni som očito takvog ulovit, moš nahranit pol grada na fešti uz rijeku navečer.

Kao i u Last Lightu, mislim da main triggeri nisu ubijanje ili ne ubijanje, već 3-4 stvari u igri. U LL sam bio testirao to, dakle skupio sam SVE pozitivne Moral pointse, ali SVE, no na kraju sam ubio i Lesnitskog i Pavela - bad ending. Drugi pass je bio onako BMK, malo pozitivnih, malo negativnih, ali sam poštedio i Lesnitskog i Pavela - good ending. Pozitivni moral pointse u tom slučaju je trebalo imati malo više od 50% što i nije problem jer samo malo manje od toga su bili story driven u LL + puno achievementsa je vodilo baš k tome (stealth approach uglavnom).

Mislim da je slično i ovdje. Logično sam pretpostavio gdje su Moral points triggeri, i 90% su mi tamo i iskočili gdje sam ih i očekivao, ali ih ima puuuuno manje nego u 2033 i LL. Doduše i prevelik je teritorij pa i nema baš puno prilika kao ranije da napraviš dobra djela.

Da ne spoilam, uglavnom mislim da je bitno "medo, gitara, čuturica, Duke, Damir, Alyosha". Kroz igru znate što trebate sa njima. I nikako ne ubijati slaves u Caspian Sea jer onda Damir ode, koliko sam čitao.



Kad i ovu igru pređem 10-tak puta kao i LL, budem točno saznao što su i gdje su pravi triggeri, ali to kad dođe na Steam, neda mi se sad gubit vrijeme a nemam ačivmentse




Bi li se netko udostojio objasniti tu riječ na koju vidim svi svršavaju zadnjih 6 mjeseci - imerzija (immersion)? Postala je popularnija od riječi HEŠTEG i vidim da se meće i izgovara gdje god stigne.

A što li znači?
Mislim da su bili i kad sam koknuo nekog ko je na podu lezao ranjen, a kaj se tice ribe, citao na wiki da najvece nesto takvo kaj su ulovili je imalo prek tonu
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:15   #878
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Sad sam na ovom pustinjskom levelu i bogami je FPS zaronio fino ispod 60...

Spominjali ste gore nakakav fix u user configu? Ili mi ne gine spuštanje detalja...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 22:49   #879
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako imaš posuđenu iz videoteke, ne znam koliko moš utjecat na to sa config editom. Sa epica je dobilo patch za framedrop na otvorenim prostorima.
Sve sam spustio na onaj korak manje od Extreme i 60FPS lock imam bez da grafa uopće boosta. Razlika u kvaliteti slike meni nevidljiva.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:16   #880
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Hm, demoni su malo njanjavi? Tek jučer sam prvog sreo kad išao po igračku i sredio sam ga u roku keks i to na Ranger hardcore. A izbjegavao sam taj quest upravo zbog demona i jer mi fali svega... Računao sam, bit će opak fajt a kad ono mali makijato...
Fenomenalna je igra, atmosfera i vremenski uvjeti odlični. Jučer dok sam se gegao do tog demona polako se počela stvarati nekakva oluja i onda taman pred hangar me uhvati - nenadjebiv filing!
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 06.03.2019. u 08:50.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 21:12   #881
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Super mi je igra, pričam ovo kao fan stalkera...od Metro serijala ovaj mi je sigurno najbolji a tek sam na prvoj mapi...igram ju polako i detaljno, hard težina, municija i sve ostalo na knap, grafika prekrasna. Gtx 1060 6 gb ultra detalji bez teslacije i nvidia dlaka, full hd i ide stalno preko 60 fpsa , barem za sada. Mislio ju igrati na monitoru ali grafa lagano popušta na 2056x1080 rezi, tak da ju igram na 50" TV- u sa gamepadom i kontrole su super...
Inače nedavno kupio PS4 i u konzoli RDR 2 na čekanju koliko je ovaj Metro heben.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:58   #882
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Mislim da sam već cca 4 sata na Volgi i tek sad sam došao do ribetine... Nije teško ali je zajebano. Mrzim one kaiće i tu zaprao najviše gubim vremena, jedva se dogegam do druge strane obale, sav izhračkan od onih jebenih škampa, i onda me seronja pogodi kamenom i puf - mrtav. Ajmo opet. Ne žalim se ali taj dio sa veslanjem ubije u pojam, jednostavno je dosadan. Sve drugo je dobro ali ne i odlično.
Respawn mobova je bezvezan i mrzim to u igrama a potovo kad su im animacije kratke i bezvezne. Malo se duri, pa ode đir, pa se opet duri i to je to. Bezveze i ne ulijeva neki strah ili općenito dojam živog svijeta - ono mlako je... Na ranger hc najveća prijetnja si si ti - ili ćeš kraftat filter/medikit ili očistit pušku, maximalan oprez kod šuljanja i sve bude ok... Paše mi ovakav spor ritam igre. Problema sa sejvanjem i nemam, svako malo autosejva kad dođem do nečeg pa stvarno nije problem što nema te opcije - barem za sada
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:01   #883
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Tek sam došao do Volge ali po dosad viđenom čini mi se odlično.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 22:19   #884
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Neki dan počeo 2. push. Nakon "speedruna" od desetak sati, odlučio sam ipak kao pravi fan serijala, igru doslovno istražiti do zadnjeg milimetra te probati shvatiti kompletnu priču i sve likove. Samo za usporedbu, upravo sam završio Yamantau i došao na Kaspijsko More, a od početka do sada sam skurio cca 12-13 sati gameplaya.

Da bi se shvatila priča te likovi, svi koji nisu fanovi serijala, neka se ne zamaraju ovim postom. One koje zanima, neka pročitaju

Ako vas zanima što se događalo i što se događa u pojedinom kraju, vrlo je bitno skupiti sve Diary-je. U njima se stvarno može pročitati puuuno toga, vrlo korisnih informacija koje se kroz samu igru baš i ne otkrivaju. Recimo Yamantau level. 6 stranica dnevnika, kad se pročita, shvati se što se tamo zapravo dogodilo i zašto.

Nakon područja, likovi. Fascinantno koliko su išli u detalje. Podsjeća me dosta na Witcher 3 koji je to imao bogovski odrađeno. Dakle, na nivoima poput Winter i Spring koji su prelazni leveli na Aurori (dalje nisam došao ovako detaljno, sad sam na Kaspijskom moru), nemojte odmah do karte i piči dalje u novu regiju. Može se sa doslovno svakim likom popričati. Nije šema "stisni space za razgovor i stisni space za skip" nego jednostavno dođeš blizu i slušaš. Stvarno fascinantno napravljeno. Bilo je takvih dobrih priča i u 2033 i u LL kad slušaš sa strane, ali ovo je strava odlično detaljno napravljeno.
Tako da, ako ste za to zainteresirani, svakako na tim "kratkim" levelima na vlaku, svakako si dajte vremena i navratite do sve i jednog lika, čak i sa Annom se može fino popričati. OK, postoji i vlastiti dnevnik gdje se može pročitati puno toga o pojedinim likovima (opet a la Witcher 3), ali stvarno je odlično kad ljudi pričaju o sebi i što su prošli. Nevjerovatno koja dubina i razina detalja.

Također dodatak je slušati razgovore "neprijatelja" kad je Artyom u stealth modu. Isto puno detalja otkriju o tome gdje se što nalazi i što se događa.

Last Light je u neku ruku "bolja" igra, no ne Exodus ne zaostaje ni inča. Stvarno sad kad igram drugi puta i još detaljnije, sad mi je još bolja nego u prvom passu.

Ovo gorenabrojano nije umjetno pumpanje duljine gameplaya ala Far Cry 5 ili New Dawn gdje se isti outpost i expedition 3x može napasti. Ovo dođe kao sažimanje kompletne priče. Npr, nakon 1. passa pola toga nisam pohvatao tko su ti likovi i zašto su tu. Ali sada kad sve ovo gledam, slušam, doslovno se može uz gaming uživjeti u tu priču. To je valjda ta IMERZIJA za koju sam neki dan pitao. Prvi puta da sam i to doživio u video igrama kao da istovremeno čitam knjigu, gledam film i fizički sam tamo.

Bottom line - svima zagriženim Metro dwellerima iz prve 2 igre, svakako savjetujem da odu u ovakve detalje, naravno ako vrijeme i živci dozvoljavaju. Osobno igram na najslabijem nivou baš zbog dojma priče, a onda ćemo već jednom na max hard odigrati. I da, na "bugove" se ni ne osvrćem. A i ona audio preklapanja mi se u ovom drugom passu nisu dogodila, kao da se samo od sebe nešto prebrikalo

Eto, tko voli, nek izvoli. Nastavljam sa Kaspijskim morem sutra navečer
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 22:46   #885
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neki dan počeo 2. push. Nakon "speedruna" od desetak sati, odlučio sam ipak kao pravi fan serijala, igru doslovno istražiti do zadnjeg milimetra te probati shvatiti kompletnu priču i sve likove. Samo za usporedbu, upravo sam završio Yamantau i došao na Kaspijsko More, a od početka do sada sam skurio cca 12-13 sati gameplaya.

Da bi se shvatila priča te likovi, svi koji nisu fanovi serijala, neka se ne zamaraju ovim postom. One koje zanima, neka pročitaju

Ako vas zanima što se događalo i što se događa u pojedinom kraju, vrlo je bitno skupiti sve Diary-je. U njima se stvarno može pročitati puuuno toga, vrlo korisnih informacija koje se kroz samu igru baš i ne otkrivaju. Recimo Yamantau level. 6 stranica dnevnika, kad se pročita, shvati se što se tamo zapravo dogodilo i zašto.

Nakon područja, likovi. Fascinantno koliko su išli u detalje. Podsjeća me dosta na Witcher 3 koji je to imao bogovski odrađeno. Dakle, na nivoima poput Winter i Spring koji su prelazni leveli na Aurori (dalje nisam došao ovako detaljno, sad sam na Kaspijskom moru), nemojte odmah do karte i piči dalje u novu regiju. Može se sa doslovno svakim likom popričati. Nije šema "stisni space za razgovor i stisni space za skip" nego jednostavno dođeš blizu i slušaš. Stvarno fascinantno napravljeno. Bilo je takvih dobrih priča i u 2033 i u LL kad slušaš sa strane, ali ovo je strava odlično detaljno napravljeno.
Tako da, ako ste za to zainteresirani, svakako na tim "kratkim" levelima na vlaku, svakako si dajte vremena i navratite do sve i jednog lika, čak i sa Annom se može fino popričati. OK, postoji i vlastiti dnevnik gdje se može pročitati puno toga o pojedinim likovima (opet a la Witcher 3), ali stvarno je odlično kad ljudi pričaju o sebi i što su prošli. Nevjerovatno koja dubina i razina detalja.

Također dodatak je slušati razgovore "neprijatelja" kad je Artyom u stealth modu. Isto puno detalja otkriju o tome gdje se što nalazi i što se događa.

Last Light je u neku ruku "bolja" igra, no ne Exodus ne zaostaje ni inča. Stvarno sad kad igram drugi puta i još detaljnije, sad mi je još bolja nego u prvom passu.

Ovo gorenabrojano nije umjetno pumpanje duljine gameplaya ala Far Cry 5 ili New Dawn gdje se isti outpost i expedition 3x može napasti. Ovo dođe kao sažimanje kompletne priče. Npr, nakon 1. passa pola toga nisam pohvatao tko su ti likovi i zašto su tu. Ali sada kad sve ovo gledam, slušam, doslovno se može uz gaming uživjeti u tu priču. To je valjda ta IMERZIJA za koju sam neki dan pitao. Prvi puta da sam i to doživio u video igrama kao da istovremeno čitam knjigu, gledam film i fizički sam tamo.

Bottom line - svima zagriženim Metro dwellerima iz prve 2 igre, svakako savjetujem da odu u ovakve detalje, naravno ako vrijeme i živci dozvoljavaju. Osobno igram na najslabijem nivou baš zbog dojma priče, a onda ćemo već jednom na max hard odigrati. I da, na "bugove" se ni ne osvrćem. A i ona audio preklapanja mi se u ovom drugom passu nisu dogodila, kao da se samo od sebe nešto prebrikalo

Eto, tko voli, nek izvoli. Nastavljam sa Kaspijskim morem sutra navečer
baš uz ovu igru si po prvi put doživio imerziju? nijednom prije? čak ni kad si 10 puta prešao dijelove prije ovoga, pogotovo uz LL za koji sam kažeš da je "bolja" igra?

nemoj mislit da sad pljujem ili nešto, ali imerziju sam doživio sa 13ak godina kad sam igrao mafiu 1 i od tad još mnogo puta uz razne igre, tako da mi je teško shvatit imerziju i prvu put uz exodus plus svi znamo koliko često igraš

meni se sve ovo čini kao hrpa opravdanja za ovu igru..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 22:59   #886
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
baš uz ovu igru si po prvi put doživio imerziju?
prvi put otkako sam čuo za tu "moćnu" riječ koja se koristi svakodnevno u stotinama reviewova

Citiraj:
meni se sve ovo čini kao hrpa opravdanja za ovu igru..
Ne mogu ti opisati koliko me ne dira to što se tebi čini. Iskreno. Nemoj misliti da pljujem po tvojoj izjavi ili je omalovažavam, ali eto, tako se osjećam. Osobno me ne zanima što će netko reći za glazbu/igru/film/knjigu. Meni ako je dobro, onda mi je dobro. A Metro Exodus mi je dobra, u biti, odlična igra. A ako je tebi, Miri, Joži i svetom Petru bezveze, nemam ništa s time. Kak se veli, ni iz džepa ni u džep. Niti sam jedan od onih koji brane svete krave po internetima kako se neki svađaju u ime nekih sportaša ili slično. Kažem što sam vidio i kako sam shvatio. Nekima možda pomogne, a neki će poput tebe reći "ma da".

Ako su to tebi opravdanja, kao što rekoh, stvarno me ne dira.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 09.03.2019. u 23:08.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 09:24   #887
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Sinoć i ja stigao do kaspijskog jezera... Jebo mater onim điberima ali se dobro sakriju... Koštali su me barem 2 sata kašnjenja u prelasku.

@Brko to spikanje i druženje, čak i prisluškivanje osim "imerzije" nose moral pointse. 😁
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 11:03   #888
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
prvi put otkako sam čuo za tu "moćnu" riječ koja se koristi svakodnevno u stotinama reviewova



Ne mogu ti opisati koliko me ne dira to što se tebi čini. Iskreno. Nemoj misliti da pljujem po tvojoj izjavi ili je omalovažavam, ali eto, tako se osjećam. Osobno me ne zanima što će netko reći za glazbu/igru/film/knjigu. Meni ako je dobro, onda mi je dobro. A Metro Exodus mi je dobra, u biti, odlična igra. A ako je tebi, Miri, Joži i svetom Petru bezveze, nemam ništa s time. Kak se veli, ni iz džepa ni u džep. Niti sam jedan od onih koji brane svete krave po internetima kako se neki svađaju u ime nekih sportaša ili slično. Kažem što sam vidio i kako sam shvatio. Nekima možda pomogne, a neki će poput tebe reći "ma da".

Ako su to tebi opravdanja, kao što rekoh, stvarno me ne dira.
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 14:30   #889
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ako su to tebi opravdanja, kao što rekoh, stvarno me ne dira.
bože me sačuvaj.. omašio si cijeli fudbal.. mene samo zanima tko je u pravu, oni što kažu da igra ne valja ili oni koji kažu da valja.. s obzirom da se od početka pljuvalo naveliko po ovom AAA naslovu, sad odjednom dolaze ovakvi komentari poput tvog s imerzijama i blaženim stanjem nakon igranja ovog remek djela..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 14:45   #890
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Tko god je rekao da Metro Exodus ne valja, treba ga ignorirati i igri dati priliku.
Igra je super! Osobno sam odusevljen! Meni cak i bolja nego LL.

"Imerzivna" je sto bi se reklo
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 14:48   #891
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Tko god je rekao da Metro Exodus ne valja, treba ga ignorirati i igri dati priliku.
Igra je super! Osobno sam odusevljen! Meni cak i bolja nego LL.

"Imerzivna" je sto bi se reklo

ee o ovom pričam.. prije par dana igra smeće najžešće i to u očima ljudi koji su poznati kao gejmeri na ovom forumu i koji znaju ocijenit igru, do ovog sad kako je igra super mega duper.. kako sad to? šta se promijenilo?

gdje je nestao loš voice acting, zapinjanje za nevidljive zidove, levitirajući objekti?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 14:49   #892
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Prvenstveno se pljuvalo radi stvari koje nisu vezane uz samu igru
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 14:55   #893
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Ma to se ovi flatearhtashi iliti fpsashi malo uzjebali zbog pjeska u caspian see, ali inace sve je ok sa igrom.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 16:50   #894
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Igra je zakon, malo gruba oko rubova ali svejedno zakon. Osjeti se taj eurojank ali ne baš toliko koliko u prethodnim igrama. Definitivno je mustplay.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 17:24   #895
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
@Brko to spikanje i druženje, čak i prisluškivanje osim "imerzije" nose moral pointse. 😁
Da, one osobne, ali ne one iz igre

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
bože me sačuvaj.. omašio si cijeli fudbal.. mene samo zanima tko je u pravu, oni što kažu da igra ne valja ili oni koji kažu da valja.. s obzirom da se od početka pljuvalo naveliko po ovom AAA naslovu, sad odjednom dolaze ovakvi komentari poput tvog s imerzijama i blaženim stanjem nakon igranja ovog remek djela..
Tko je u pravu? Svatko je u pravu za sebe. Mislim da smo svi odrasli i da nam ne treba netko reći "nemoj to igrati, smeće je" ili "obavezno igraj jer je to jedna od najboljih igara ikada".

Mehanika igre, kao i zapinjanja i slični bugovi me ne diraju. Mislim, imam tisuće sati na Stalkerima. Ako tamo nisam naučio što znači BUG ili GLITCH u igri, onda me sigurno neće smetati što se jednom u igri truplo bandita odbije od zida i završi 10 metara dalje i uzbuni ekipu. Quick load, bože moj

Moj komentar je moj osobni komentar, ono za što forum i služi - razmjena iskustva. Nisam ništa pisao sa ciljem da nekoga u nešto uvjeravam da je dobro. Neki uvaženi kolege su iznijeli svoje argumente zašto im je igra odron ili jedva prosječna, a ja svoje zašto je igra ravna remekdjelu.

A ti fino odgiraj pa donesi zaključak sam i budeš vidio tko je od nas "u pravu" to je jedino što ti mogu ponuditi, ali da ću te uvjeravati i pričati da ovi seru kvake, neću.

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ee o ovom pričam.. prije par dana igra smeće najžešće i to u očima ljudi koji su poznati kao gejmeri na ovom forumu i koji znaju ocijenit igru, do ovog sad kako je igra super mega duper.. kako sad to? šta se promijenilo?

gdje je nestao loš voice acting, zapinjanje za nevidljive zidove, levitirajući objekti?
Kao što rekoh, netko jako pazi na to, netko ne. Dok ne trga mehaniku igre i ne kreša ju na destop, ništa što neće biti popeglano. 99% ljudi ovdje ima ili je imali videotekarsku 1.0.0.0 verziju. A do sada je već poprilično patcheva izašlo, tako da donositi završi sud o tome bez ijednog patcha je malo bezveze. Kad se sjetim samo Shadow Of Chernobyl kakav je bio do 4. ili 5. patcha... pa se dan danas o toj igri priča sa strahopoštovanjem

Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Prvenstveno se pljuvalo radi stvari koje nisu vezane uz samu igru
Da, zbog Steama najviše. I još uvijek me to smeta jer sam sada mogao nateravati ačivmente

Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Igra je zakon, malo gruba oko rubova ali svejedno zakon. Osjeti se taj eurojank ali ne baš toliko koliko u prethodnim igrama. Definitivno je mustplay.
Možete pogledati kako izgledaju igre od studija koji imaju 10x više resursa i financija od 4A Games i kako prolaze u ocjenama i što im je bitno (govorim za PC). Samo MP i mikrotransakcije da bi se još više lova upumpala. Metro je napravljen isključivo za SP igrače. Kad bude para jednog dana, kao recimo UbiDrek, možda i voice acting bude bolji. Ovako slušamo 6 likova kroz sve STALKER/Metro igre meni se to na neki način i dopada jer znam tko je kojeg lika castao A mnogi ti actori su davali glasove i u Call of Duty, World in Conflict i hrpu drugih igara, pogotovo Mark Ivanir (Pavel u LL, Krest u Exdosusu, Malashenko u World in Conflict...).

Jedino im zamjeram to sa Steamom, no ako im to financijski pomogne za mogući nastavak za opet 5-6 godina, neka ga je i to
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 17:43   #896
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A ti fino odgiraj pa donesi zaključak sam i budeš vidio tko je od nas "u pravu" to je jedino što ti mogu ponuditi, ali da ću te uvjeravati i pričati da ovi seru kvake, neću.
igrat igru neću jer ih ne igram.. odigram pesa i rocket leaguea ponekad a i to mi je previše.. pišem ovdje jedino iz razloga što sam fasciniran razlikom u mišljenjima i zanimalo me što se to promijenilo da je igra od smeća došla do imerzije.. ništa više ništa manje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 17:53   #897
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ne trebaš se onda sekirati oko toga sličnih debata i nesuglasica imaš diljem foruma, oš mobiteli, oš pc komponente, oš automobili. Uvijek će netko imati riječi hvale, a netko će pljuvati.

Konkretno eto ti primjer sa jedne fešte za odlazak u penziju na kojoj sam bio nedavno. Teletina ispod peke, jedan od boljih koje sam jeo u životu. Kolega do mene je rekao da je meso nikakvo jer zna od kojeg je mesara i da automacki je zaqrac, a inače je poznat da njorga i prigovara iako ide po svuda gdje je mukte žerača i pijača. Meni je bilo fino, dobar pac i nije sirovo. Njemu nije odgovaralo tko zna što. I kome ćeš vjerovati, a nisi zagrizao ?

Tako ti je i za ovaj Exodus, niš drugačije

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 19:47   #898
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
A kao da netko treba presjeći ili reći valja, il ne valja. to je ipak nešto što se svatko mora za sebe uvjeriti. Štono Brko reče, da li teletina valja ili ne, to mi neće nitko drugi reći, nego ću probati

Mislim da je početno pljuvanje po bespućima internetske zbiljnosti ponajviše uvjetovano Epicom i štorijom oko toga.



Ima par forumaša koji očito imaju ukus sličan meni, pa ću uvijek pogledati šta napišu, ali opet, neću na temelju ničijeg tuđeg mišljenja reći da nešto valja ili ne valja.

Exodusa odigrao sat vremena za sad, čisto da probam. Atmosfera i feeling vrlo slični prijašnjim nastavcima koji su mi bili više nego ok. Što se mene tiče, palac gore i odigrat će se kad se ulovi vremena.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 19:50   #899
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pri kraju sam i igra je vrh...čista uživancija, ovo je najbliže stalkeru što će mo ikada dobiti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 20:02   #900
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158



Ai je retardiran na normalnoj a i hard tezini,hit reg je komedija tri metka vojniku u glavinu i padaju realno zar ne,
od monstera kojih ima dosta ne dobivas nikakav loot bzvz i konstantno se sponaju i nemaju smisla.
Dalje tako su jadni da nisu ni fov slider stavili u igru ,konzole im pojele mozak!
Mis takoder lag kao da gamepadom igras a
konstantno zapinjanje za svaki kamencic je iritantno da se dode rigat i unistall a i jos
onaj los voice acting polomljeni uff...



Ali ok normalno ,
nekom je dobra nekom nije i gotovo ali da ima mana ima ih ima.
-->
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mehanika igre, kao i zapinjanja i slični bugovi me ne diraju. Mislim, imam tisuće sati na Stalkerima. Ako tamo nisam naučio što znači BUG ili GLITCH u igri, onda me sigurno neće smetati što se jednom u igri truplo bandita odbije od zida i završi 10 metara dalje i uzbuni ekipu. Quick load, bože moj
A daj brko pricas o xray enginu svi znamo koje je to govno mada je igra ka igra najbolja ikad :>
2019 je ok nije problem u bagu jednom ili dva ali kad ja moram kopat po cfg da mogu odigrat igru kako spada onda stvarno.
Neki ne citaju prijasnje postove vec upadaju kao padobranci i onda se opet ponavlja ista prica .
Spominjano je niz toga vezanog za sam gameplay .



Ai je retardiran na normalnoj a i hard tezini,hit reg je komedija tri metka vojniku u glavinu i padaju realno zar ne,
od monstera kojih ima dosta ne dobivas nikakav loot bzvz i konstantno se sponaju i nemaju smisla.
Dalje tako su jadni da nisu ni fov slider stavili u igru ,konzole im pojele mozak!
Mis takoder lag kao da gamepadom igras a
konstantno zapinjanje za svaki kamencic je iritantno da se dode rigat i unistall a i jos
onaj los voice acting polomljeni uff...



Ali ok normalno ,
nekom je dobra nekom nije i gotovo ali da ima mana ima ih ima.

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 10.03.2019. u 23:45.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na