Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2022., 22:52   #361
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a kak je sa rutama ?
eto ja i buljo slozili iz prve mikrotik vpn
ali sad windows komplet data promet tjera na vpnu
kako slozit da promet koji treba za vpn ide na vpn, a ostatak na domaci net, a ne preko hostera sa vpn-a
Možeš li molim te ovo malo pojasniti?
madox je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 07:12   #362
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
Možeš li molim te ovo malo pojasniti?
Treba mu split tunnel.
Promet za Internet na računalu koje se spaja na vpn da mu ide na lokalnu internet vezu, a ne preko VPN-a.
To se postiže time da VPN server klijentu dodjeljuje rute samo za pojedine mreže, a ne i defaultnu rutu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 09:05   #363
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
@dado - mozes na windowsima tj. klijentu podesit da ne koristi vpn-ov gw za izlaz na net i to ce ti radit. To se radi u postavkama vpn konekcije.

E sad, na samom mtiku da on sam kao server to odradi, odnosno da ti ne moras nista prtljat po klijentu nisam pokusavao.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 09:43   #364
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
na majkrotiku to nit nemožeš, bar ne na server strani
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 09:48   #365
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
na majkrotiku to nit nemožeš, bar ne na server strani
Ovisi.
Iskreno nisam isprobao, na wireguard nemože nego na client strani podesiti, ali IPsec navodno može...
https://help.mikrotik.com/docs/displ...lconfiguration
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 12.05.2022. u 09:57.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 09:53   #366
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A morati ću tako... postam ovdje, reko možda je netko pokušao nešto slično da pa podijeli iskustva
Kod sebe sam složio IKEv2/IPsec VPN s jačom enkripcijom, baš iz razloga da upogonim i testiram hardversku akceleraciju tog dijela.
Korištenjem certifikata radi mi na Androidu i Windowsima, ali sam na oba morao napraviti dodatne zahvate; na Androidu preko StrongSwan aplikacije a na Windowsima sam treba još mijenjati i Registry kako bi Windows mogao prihvatiti jaču enkripciju, jer po defaultu to nema.

Kako ne bih sve to zaboravio, napisao sam članak/upute, za konfiguraciju Mikrotika, Androida i Windowsa: https://hrvojematesic.com/blog/it-ba...nje-klijenata/
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 12:51   #367
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Treba mu split tunnel.
Promet za Internet na računalu koje se spaja na vpn da mu ide na lokalnu internet vezu, a ne preko VPN-a.
To se postiže time da VPN server klijentu dodjeljuje rute samo za pojedine mreže, a ne i defaultnu rutu.
skuzio sam i ovo je tocno gore napisano....naravno za slucaj "cistog" ipsec-a...
u splitu ako hoces internet preko tunela treba biti uneseno 0.0.0.0/0...ako ne izbrises i gotovo

i da...vpn server odreduje promet i rute...client ih pokupi iz konfiga vpn servera i tako se ponasa
madox je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 16:18   #368
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
budem malo čitali, pa nekako slozili
sitacija trenutna
mikrotik se spaja normalno sa vpn-om, radi
windows komp w10 odbija kao, nema odgovora od vpn servera


ima tko kuglu od vidovitog milana, da malo gatamo zajedno ili ja sam.
500,1701,4500 udp je forvardano za L2TP + ipsec


šta bi windowse moglo mučit po defaultu i njegov vpn , ili pokušat koji program za vpn ?
Pretvorio sam se u uho .. i ako još netko ima hint za rute, da je click and go za usera, super
ja znam samo okolni put, 0.0.0.0/0 maknut i dodat staticku rutu -p na windowse
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 16:37   #369
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ja samo mudro šutim i pratim .. nisam biJo u školi kad se otom govorilo ..
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 17:08   #370
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Evo meni ovo pomoglo za win
Link
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 19:35   #371
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Kod sebe sam složio IKEv2/IPsec VPN s jačom enkripcijom, baš iz razloga da upogonim i testiram hardversku akceleraciju tog dijela.
Korištenjem certifikata radi mi na Androidu i Windowsima, ali sam na oba morao napraviti dodatne zahvate; na Androidu preko StrongSwan aplikacije a na Windowsima sam treba još mijenjati i Registry kako bi Windows mogao prihvatiti jaču enkripciju, jer po defaultu to nema.

Kako ne bih sve to zaboravio, napisao sam članak/upute, za konfiguraciju Mikrotika, Androida i Windowsa: https://hrvojematesic.com/blog/it-ba...nje-klijenata/
Hvala za tutorial, probam idući tjedan pa javim rezultat. Čak mi se i više sviđa cert od psk rješenja.
Samo da provjerim, ako imam fast track, gdje treba ovo firewall pravilo biti po rasporedu, odmah nakon fasttracka, tj. prvo u tom chainu?
Tamo sam ga probao staviti i izgleda da je radilo. Nažalost,
L2TP + IPSEC na stock androidu nisam uspio upogoniti. Sve složio po dokumentaciji. Android klijent se spoji, ali krepa na nekoj autentikaciji, tik u logu izbaci invalid packet, possible wrong password i krepa. Samo nisam skužio jel to još stage 1 ili je već na 2, a log je teško pratiti jer izbaci i pakete pa je šuma podataka. Probao win10 iz virtualke preko usb tetheringa s istog mobitela da bude ista A1 mobilna mreža i isti problem. Dodatno iz neobjašnjivih razloga u istom setupu povremeno android uopće ne dolazi do tika što je definitivno android problem.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 20:00   #372
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Evo meni ovo pomoglo za win
Link

ne pomaže
caka je da sve slozeno kao i kod mene
i ja mogu sa 3 računala + poslovni sa posla doma na vpn .. slozis vpn preko windowsa i to je to
dal pptp ili L2TP + ipsec
radi


a kod kolege mikrotik oče, windows nit pod razno
kod mene tht net, kolega a1
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 01:00   #373
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Slozim ja upute kroz koji dan, nadam se da cu uhvatit vremena.

Meni uredno radi sve sa moba i iz win 10, linux, sta god.

Jedino sam skuzio da se sa tcom wifija ponekad ne mogu spojit doma na vpn na a1. Jednostavno nece (prebacim se na drugog providera i odmah se spojim).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 06:35   #374
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jedino sam skuzio da se sa tcom wifija ponekad ne mogu spojit doma na vpn na a1. Jednostavno nece (prebacim se na drugog providera i odmah se spojim).
Ovo ti je vjerojatno mtu problem.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 08:29   #375
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Hvala ti. Budem prostudirao kad uhvatim vremena.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 12:06   #376
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Skuzio sam da mi dual Wan failover ne radi,
Prvi put da mi je bas crkao A1 5g, i sav promet koji inace ide na taj WAN je nastavio ići, iako je i Mikrotikov "detect internet" skuzio da nema interneta tu.

Kad se iskljuci Ether Interface promet se uredno redirecta na failover mrežu.

E sad kako iskoristiti, ako je moguce, taj Mikrotikov detect interent, da nekako rerouta na Ether 1 umjesto na Ether 3 na kojem nema neta, i isto tako u drugom smijeru jer imam neke uređaje iskljucivo na Ether 1.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 12:36   #377
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Bonding
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 14:42   #378
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovo ti je vjerojatno mtu problem.
Je, spasio si me 😄

Podesio sam ga na 1392 i sad se uredno spajam.

Hvala na hintu kolega 😉🙃
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 16:51   #379
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Je, spasio si me 😄

Podesio sam ga na 1392 i sad se uredno spajam.

Hvala na hintu kolega 😉🙃
Nemoj se samo začudit da A1 nešto pomakne, pa će opet prestat radit.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 16:57   #380
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
To sam na svom mtiku podesio. Nema veze s njihovim pa nebi trebalo bit problema 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 14:49   #381
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
može li se ikako izvući neka informacija iz mikrotik routera obzirom da sam zaboravio login? mikrotik 941, hap lite 2nd
čisto zbog statistike, povijest spajanja uređaja itd...
ili barem username (ak sam pobrisao admina, ne sjećam se iskreno)

nisam koristio winbox, isključivo web sučelje

čitao sam dokumentaciju i ima više vrsta resetiranja pa mi nije jasno što koja radi,
ima i gumbić sa strane, al mu nisam dodijelio funkciju pa ne znam ak ima neku default

u krajnjem slučaju - hard reset

hvala unaprijed


uskoro ću imati još jedno pitanje, obzirom na dvije dostupne dsl linije, kako podesiti dvostruku brzinu prema internetu?
i jel to u praksi radi?
+ može li se podesiti i da na mobu (flat net) otvorim hotspot pa da mikrotik proslijeđuje 5G, odnosno 300mbps (zbog tehničkih ograničenja modela) u kućnu mrežu, obzirom da nisam u području dostupne optike
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 27.06.2022. u 14:55.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 18:15   #382
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
može li se ikako izvući neka informacija iz mikrotik routera obzirom da sam zaboravio login? mikrotik 941, hap lite 2nd
čisto zbog statistike, povijest spajanja uređaja itd...
ili barem username (ak sam pobrisao admina, ne sjećam se iskreno)
mikrotik ti apsolutno nikakvu statistiku ničega ne drži. neznam šta želiš sačuvati ali ako si ga ugasio iz struje, nema više ničeg. sve šta drži, drži do reboota.

Citiraj:


uskoro ću imati još jedno pitanje, obzirom na dvije dostupne dsl linije, kako podesiti dvostruku brzinu prema internetu?
i jel to u praksi radi?
ne. bonding osim ako nemaš neki vps s druge strane pa to tako riješiš - ne radi.

Citiraj:
+ može li se podesiti i da na mobu (flat net) otvorim hotspot pa da mikrotik proslijeđuje 5G, odnosno 300mbps (zbog tehničkih ograničenja modela) u kućnu mrežu, obzirom da nisam u području dostupne optike
da ali loše ili nikako. za ovo ti je bolje uzet bilo koji tplink extender, dual band po mogućnosti. ti upališ hotspot, on se spoji na tebe, digne extender mrežu i usput ti progura lan kabelom to u mrežu. 3 klika i gotovo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 18:52   #383
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
1 - Statistike po defaultu nema ali se mogu generirati skriptama ...

2 - Ako se ugasi pa upali konfig je i dalje tu, proraditi će kako je (bilo) podešeno.

3 - E sad, nisam siguran da se može "upasti" bez passworda da bi se izvukao trenutni konfig,
factory reset će vratiti na (kako ime i kaže) na factory stanje, default konfig.

4 - To šta tražiš bi bio Dual WAN Load Balancing (with Auto Failover),
trebalo bi da se može složiti
https://mum.mikrotik.com/presentations/US12/tomas.pdf
https://www.google.com/search?q=mikr...load+balancing
Nagradno pitanje je radi li to kako i opisuju ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 10:47   #384
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - Statistike po defaultu nema ali se mogu generirati skriptama ...

2 - Ako se ugasi pa upali konfig je i dalje tu, proraditi će kako je (bilo) podešeno.

3 - E sad, nisam siguran da se može "upasti" bez passworda da bi se izvukao trenutni konfig,
factory reset će vratiti na (kako ime i kaže) na factory stanje, default konfig.

4 - To šta tražiš bi bio Dual WAN Load Balancing (with Auto Failover),
trebalo bi da se može složiti
https://mum.mikrotik.com/presentations/US12/tomas.pdf
https://www.google.com/search?q=mikr...load+balancing
Nagradno pitanje je radi li to kako i opisuju ...

router radi, jedino je u zadnje vrijeme je postao nestabilan pa bih malo čačkao po postavkama, usput naučio nešto novo, a vidi se povijest spojenih uređaja, sumnjam na upade izvana, ne mogu mijenjati wifi lozinku niti razinu zaštite... (pretpostavite wep)
itd

Nikky, hvala!

vidio sam na yt razne tutoriale za load balancing, zanimalo me jel to stvarno radi u praksi u Hr uvjetima

i dalje mi je fascinantno da internet funkcionira na shemi iz 70tih
jedan fajl u više paketa, a 2 paketa dolaze istovremeno s različitih isp-ova
...skoro ko multithreading
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 11:56   #385
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
za ovo ti je bolje uzet bilo koji tplink extender, dual band po mogućnosti. ti upališ hotspot, on se spoji na tebe, digne extender mrežu i usput ti progura lan kabelom to u mrežu. 3 klika i gotovo.
imam negdje u ladici DLink N300 extender (ima i 1 eth port) a na njega uštekam mikrotik koji stavim u bridge. mislim da će posluziti svrsi

budem se poigrao, jedino me zanima fair usage policy ovisno o provideru, trošim 200-300GB/mj


nije baš pitanje za ovaj thread, ali koji mob uzeti za ovakvu kombinaciju, odnosno, koji postmarket OS ili eventualno linux kompatibilan?
("wiki.archlinux.org pa polako" )
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 28.06.2022. u 12:01.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 15:36   #386
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Imam dva "modema", jedan optika - jedna vDSL, povezani na Mikrotik RB1100AH-x4. Optički modem ima 192.168.5.1 a vDSL ima 192.168.2.1 adresu a glavna mreža je 192.168.0.x.

Kada probam sa svog računala (koji pripada glavnoj mreži koja ima pristup internetu preko optike) pristupiti web sučelju vDSL modema ne mogu dok na Mikrotiku ne onemogućim LAN port na koji je prikopčan optički modem.
To sam bio riješio jednom dodajući nekakvu rutu ili slično ali sad mi to ne radi. Ne mogu se sjetiti što sam radio a nemam vremena eksperimentirati. Može pomoć ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 16:15   #387
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
U Mikrotiku pod IP/Routes dodaj rutu gdje je destination 192.168.2.1/32 , a gateway sučelje koje je spojeno prema tom vDSL modemu.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 13:05   #388
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav,
trebam pomoć ako je netko voljan uložiti par min.
Napominjem da sam početnik, nisam IT, ali bi volio naučiti i zato bi volio sam to odraditi. Ako ne ide platiti nije problem, ali kažem želim sam naučiti.

Imam scenarij kao na slici gdje bi trebao sve pospajati i dovesti internet u dva objekta. Opremu već imam jer sam to nasumično kupovao, pa ako nije potrebno ne bi mijenjao ništa.


Dakle:
Imamo dvije kuće gdje ja živim i prijatelj.

LOKACIJA 1:
  • Na krovu je Iskra P54 antena spojena na router Mikrotik Chateau LTE12 (i to je to što sada koristimo
  • Na prvom katu bi bio Mikrotik RB931-2nD hAP mini spojen u ethernet port od routera i on treba biti AP (wirless) a također i ostali uređaji sa nižeg kata spojeni na njega
  • U prizemlju je AP RB cAP lite i njega bi spojio kablom u jedan port ovog AP-a na prvom katu (hAp mini), a također bi se u drugi eth port spojio vanjski AP wAP small outdoor
  • Na krovu je Mikrotik SXTsq Lite5 koji je spojen u ruter, i trebao bi gađati drugu lokaciju gdje je također na krovu isti uređaj.


LOKACIJA 2:
  • SXTSqlite na krovu
  • Taj SXTSqlite bi bio spojen na AP Mikrotik RB931-2nD hAP mini, a u njega jedan postojeći Ubiquity Unifi AP AC lite

E sada, zanima me konfiguracija, gledam po youtube-u, čitam ali ne snalazim se baš.
Može netko opisati kako bi to trebalo izgledati. Što treba u bridge mode (to isto slabo kužim kada je bridge a kada ne), koji je DNS i DHCP i kako to pospajati.

Ako bi netko bio voljan ukratko opisati, a slobodno može i link na neki pisani ili YT tutorial.

Kažem najviše me muči kad gledam te tutorijale što ne kužim kada bridge i što je to zapravo, kada neki port treba biti u Bridge a kada ne u ovakvoj konfiguraciji. pa ako može netko objasniti for dummies bio bih zahvalan. Mogu i platiti za upute/objašnjenje ako treba.. Tnxxx
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 14:17   #389
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Iskra i taj mikrotik so gazda
Dns dhcp itd
Sve ostalo u čisti briđ i spajas dal paralela ili serijski u kabel i wifi kucu preko
Sve f isti subnet i bok
Nista jednostavnije

Kuce su u kojem razmaku?
Vidljivost?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 15:13   #390
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Kuce su u kojem razmaku?
Vidljivost?
Cca 300 m, optička vidljivost

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Iskra i taj mikrotik so gazda
Šta ovo znači "so gazda"?
Ajd please malo pojašnjenje.

1.
Dakle, ako spojim AP br.1 u router, i onda u njegov ethernet port uštekam AP br.2. Kako treba biti konfiguriran AP br.1 da on sam bude AP - daje wireless, a da na njega može AP br.2 biti spojen koji dalje daje wireless?

Možeš mi malo laički pojasniti bridge.

2.
Ovi SXTSQ, njih moram staviti u STATION bridge i station mode koliko sam skužio? I onda samo u njega spojim novi AP i to će raditi

Sorry ako su glupa pitanja
tudum12 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na