Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2020., 15:54   #451
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ovisno o sastavu tog zida, ne gine ti malo ustemavanja, ako imas suplju ciglu, onda si brzo gotov, ako je noseci betonski zid, jbga, onda se budes malo namučio, tim vise sto ti je sve puno zica. Dobra stemerica, spica i lagano
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 16:28   #452
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Cigla i ovaj put srećom, dosta je duboko unutra kutija. Inače se ljutim kad stave preduboko kutiju jer onda prekidač ne lovi dobro






Povučem jednu nulu iz utičnice kroz ovu žutu cijev i naguram nekamo minija. Uz malo srećem mogao bi stati na dno kutije, ispod žica koje izlaze iz žute cijevi. Nezgodno što je puni bakar pa su krute žice.
Ako ne bude išlo, onda izrežem kutiju i produbim rupu. Žbuka je mekana tako da ne bi trebalo biti problema.
Shelly je bolji za ovakve tijesne prostore.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 16:32   #453
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Koji si ti srećković
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 19:53   #454
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
imam za dnevni svjetlo sa dva saltera i odma do je uticnica od struje a sa druge str je samo salter i isto imaju dva slobodna mjesta, danas otvorim kutije da vidim u razvodnoj dal ima mjesta, al koliko se sjecam mislim da nema bas jer tuda mi idu zice za sve ostale sobe.
evo stanje u kutijama za svaku lampu kuhinja i blagavaona.
mislim da bi stalo unutra i jel imaju potrebne zice


Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:34   #455
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Sve je tu, izgleda da bi shelly stao, onda ti trebaju 2 komada shelly 1
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:42   #456
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
Kad smo kod shellya od moje narudžbe ni a ni b. Naručeno za Black friday, doduse napisali su estimated shipping 10.12, al nista od tog jos, a i nema ni odgovora na mail jos
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:57   #457
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Čim su Rumunji/Bugari u pitanju, može biti svega ...

Inače, vlasnik je dosta aktivan na fejsu pa da probaš tamo u messenger
vex je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 22:58   #458
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Sonoff POW R2 izvađen iz kućišta i namještanje u kutiju za nadžbuknu ugradnju. Stane taman. Za ugradnju zajedno s original kućištem ispalo bi preglomazno



Flashan i istestiran/iskalibriran koliko se dalo. PCB baš i ne oduševljava kvalitetom lemova.
Ovo bijelo se nadam da im je nekakvi flux ostao.... to ću morati počistiti.


Deklariran je na 15A / 3500W, ja ga mislim opteretiti povremeno s 2kW. budemo vidjeli da li će to "držati vodu"
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 09:29   #459
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kad smo kod shellya od moje narudžbe ni a ni b. Naručeno za Black friday, doduse napisali su estimated shipping 10.12, al nista od tog jos, a i nema ni odgovora na mail jos



Frendu stiglo jucer, nakon 38 dana od narudžbe
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 09:48   #460
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
Ahaha nacekat cu se i ja onda, al doduse sam sam uzeo jeftini shipping citam da je ovima sta su uzeli DHL pocelo dolazit vec.

Ugl citam komentare o firmi, da tek sad nakon narudžbe, svi su prezadovoljni sa opremom, navodno stvarno radi, ali customer support i delivery da je kata-strofa.
Mislim šteta, jer zbog takvih stvari firme propadaju a izgleda da ovi imaju dobar proizvod, al loš "management"
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 19:22   #461
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
vidim da jedna trgovina prodaje kod nas za 120kn shelly 1 sto izadje isto ko i direkt narudzba a pise 5-7 dana dostava. jedino postarina 30kn
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 19:39   #462
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Samo info:

Sonoff basic, prva verzija. Kojeg sam fleshao na Espurnu, dodao u DHT senzor temp i vlage. Koristim ga za paljenje grijanja (kao klasični termostat)(Imam iza tableta koji je u zidu i stari termostat kao backup ako se baš ovakva sranja dogode a nisam kući).

Zblesao se evo drugi puta u 5 godina. Samo se resetirao, nema podataka. Ponaša se kao AP, spojio se na njega i vratio backup i sve radi.


Sad ću "napraviti" novi sonoff basic koji čeka u ladici za tu namjenu a ovaj prebaciti na paljenje nekih svjetala. Dosta je i radio.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 22:45   #463
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
vidim da jedna trgovina prodaje kod nas za 120kn shelly 1 sto izadje isto ko i direkt narudzba a pise 5-7 dana dostava. jedino postarina 30kn
Koja trgovina, to je super cijena.

Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Samo info:

Sonoff basic, prva verzija. Kojeg sam fleshao na Espurnu, dodao u DHT senzor temp i vlage. Koristim ga za paljenje grijanja (kao klasični termostat)(Imam iza tableta koji je u zidu i stari termostat kao backup ako se baš ovakva sranja dogode a nisam kući).

Zblesao se evo drugi puta u 5 godina. Samo se resetirao, nema podataka. Ponaša se kao AP, spojio se na njega i vratio backup i sve radi.


Sad ću "napraviti" novi sonoff basic koji čeka u ladici za tu namjenu a ovaj prebaciti na paljenje nekih svjetala. Dosta je i radio.
E to se zove pouzdanost nadam se da cd i shelly tako radit.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 09:02   #464
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Za shelly i Sonoff u HR. Kome treba jedan komad npr ili mu je hitno ovo je OK opcija.


https://home-cloud.hr/product-catego...tni-prekidaci/
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 07:24   #465
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Sonoff POW R2 izvađen iz kućišta i namještanje u kutiju za nadžbuknu ugradnju. Stane taman. Za ugradnju zajedno s original kućištem ispalo bi preglomazno



Flashan i istestiran/iskalibriran koliko se dalo. PCB baš i ne oduševljava kvalitetom lemova.
Ovo bijelo se nadam da im je nekakvi flux ostao.... to ću morati počistiti.


Deklariran je na 15A / 3500W, ja ga mislim opteretiti povremeno s 2kW. budemo vidjeli da li će to "držati vodu"

Ja sam ga gurao na nekih 2.2kW, i izgorio mi je ulaz kod faze,bio je u originalnom kućištu ...


Pripazi malo,nebi bilo loše kad bi stavio neki odstojnik od plastike ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 08:11   #466
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
2.2kW kontinuirano ili povremeno?
Misliš odstojnik ispod da bude malo u zraku cijela pločica radi hlađenja?
Izguglao sam negdje da su im navodno slabi ovi kontakti na ulazu i da se od lošeg spoja vole rastaliti.
Kako Mini (10A) može imati kontakte na šaraf, a ovaj od 15A ima one štipaljke na oprugu?
Kinezi :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 22:05   #467
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Za snagu ti je bitno kuda ide od ul. kontakta - vod na pcb - kontakt na releju - pa onda nazad ...
Ako si vičan lemilici možda bi bilo bolje zamjeniti te "štipalica" kontakte sa onima na vijak, za 16A ...
Na 2. slici se ne vidi dio sa kontaktima, koji je razmak.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 22:45   #468
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ja sam u dva navrata naručivao shelly sa DHL express i dolazili su za 2 dana
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 07:02   #469
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Za shelly i Sonoff u HR. Kome treba jedan komad npr ili mu je hitno ovo je OK opcija.


https://home-cloud.hr/product-catego...tni-prekidaci/
50% markup , do yaya

Možda i više ako su naručili par kutija kod shelly-a na black friday, jer su imali i do 40% popusta na pojedine uređaje. To bi ja napravio da je moja trgovina
vex je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 14:13   #470
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
c-shadow & all
Definitivno treba obratiti pažnju / nešto napraviti kada se spaja veče potrošače na te igračke.

Evo primjer gdje je (stariji model) Sonoff POW malo zagorio / rastopio se jedan kontakt (ležište) osigurača jer je bio labav pa se grijao ... > https://www.reddit.com/r/sonoff/comm...owering_a_2kw/
a navodno su to kao poboljšali u R2 verziji (po slikama izgleda da jesu) na način da su izbacili osigurač

Možda nebi bilo loše da dodaš osigurač na tu kutiju pa da ti je pri ruci ... > https://www.chipoteka.hr/artikl/2758...iju-2630410530

Isto tako našao info da su mijenjali raspored kontakata pa treba dobro paziti koju verziju imate:
Citiraj:
The AC connection between Pow and Pow R2 is different, please check exactly which version you have.
Pow R2: Lo-E-E-Li-N-N = LineOut-EarthOut-EarthIn-LineIn-NeutralOut-NeutralIn
Pow: Lo-E-E-N-N-Li = LineOut-EarthOut-EarthIn-NeutralOut-NeutralIn-LineIn
Ono šta bih ja napravio za sigurniji rad sa većim teretima :
- jedna od opcija prilikom spajanja koristiti "tuljke za žice", sa odg. alatom krimpano pa tek tako u "štipalica kontakte",
primjer na slici (Sonoff POW R2 V2.0) > https://powerforum.co.za/uploads/mon...cbec4cb5c7.jpg

- druga opcija bi bila odlemiti "štipalica kontakte" i zamijenit ih sa ovakvim ili sl. stezaljkama > https://www.chipoteka.hr/artikl/5716...-mm-2630505360
treba vidjeti kakve pašu zbog razmaka među pinovima, visina ...

- treća bi bila dodati vanjski relej / sklopnik pa preko njega ukapčati velike potrošače, pogotovo ako se radi o motorima, grijačima, pečicama.
Evo ovdje se o tome govorilo u slikama > https://powerforum.co.za/topic/3985-...noff/#comments
Ima u slici opisan mehanizam origigi kontakata i kako ispravno spojiti žicu u njega.

That's all

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.12.2020. u 16:03.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 17:05   #471
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
c-shadow & all
Definitivno treba obratiti pažnju / nešto napraviti kada se spaja veče potrošače na te igračke.

Evo primjer gdje je (stariji model) Sonoff POW malo zagorio / rastopio se jedan kontakt (ležište) osigurača jer je bio labav pa se grijao ... > https://www.reddit.com/r/sonoff/comm...owering_a_2kw/
a navodno su to kao poboljšali u R2 verziji (po slikama izgleda da jesu) na način da su izbacili osigurač
Bojim se da tu nema jeftinog rješenja ako su velike struje u pitanju

Vidio sam na više mjesta takve slike, većinom im se baš na konektorima rastalilo.
Meni je ideja bila mjeriti potrošnju kupaonskog bojlera. Deklariran je na 2kW, a po ovome što sam vidio, konektori za žice na sonoffu ne zadovoljavaju.
Možda shelly, ali kad ga vidim onako sićušnog...
Citiraj:
Možda nebi bilo loše da dodaš osigurač na tu kutiju pa da ti je pri ruci ... > https://www.chipoteka.hr/artikl/2758...iju-2630410530
Osigurač koje amperaže za 2kW potrošač?
Citiraj:
Isto tako našao info da su mijenjali raspored kontakata pa treba dobro paziti koju verziju imate:
Ono šta bih ja napravio za sigurniji rad sa većim teretima :
- jedna od opcija prilikom spajanja koristiti "tuljke za žice", sa odg. alatom krimpano pa tek tako u "štipalica kontakte",
primjer na slici (Sonoff POW R2 V2.0) > https://powerforum.co.za/uploads/mon...cbec4cb5c7.jpg
Vjerojatno je i razlika ako se koriste pune žice ili licna i kako te štipaljke stisnu. Kod mene je dolaz na bojler direkt iz zida, nema kutije niti ničega između. Puna žica onako odoka 2.5 mm2. Ne vidi se točno kako te štipaljke iznutra izgledaju, ali onako odoka mi se čini da bi trebalo povećati kontaktnu površinu. Tuljac ili možda bi neku mekanu licnastu žicu bi to bolje stisnulo. Ako dvije ravne površine gore i dolje stišću na tvrdu okruglu žicu, spoj ne može biti dobar. U biti imaš valjak između dva kvadra.

Citiraj:
- druga opcija bi bila odlemiti "štipalica kontakte" i zamijenit ih sa ovakvim ili sl. stezaljkama > https://www.chipoteka.hr/artikl/5716...-mm-2630505360
treba vidjeti kakve pašu zbog razmaka među pinovima, visina ...
Pinovi nisu simetrično raspoređeni na sonoffu:

Trebale bi 2x2 pin i 2x1 pin stezaljke. Opet je i pitanje na koliko ampera su one deklarirane.

Citiraj:
- treća bi bila dodati vanjski relej / sklopnik pa preko njega ukapčati velike potrošače, pogotovo ako se radi o motorima, grijačima, pečicama.
Evo ovdje se o tome govorilo u slikama > https://powerforum.co.za/topic/3985-...noff/#comments
Ima u slici opisan mehanizam origigi kontakata i kako ispravno spojiti žicu u njega.

That's all
Vanjski relej svakako ako bi u pitanju bilo samo uakpčanje, ali onda nema mjerenja potrošnje
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 18:43   #472
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Osigurač koje amperaže za 2kW potrošač?
2kW = 2.000 / 230 = 8,696 A > standardni 10 A, npr. > https://kronos.hr/osigurac-5x20-trom...os-10-a-t.html
U kutiji osigurača je vjerojatno po defaultu 16A na strujnom krugu bojlera.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne vidi se točno kako te štipaljke iznutra izgledaju ... Ako dvije ravne površine gore i dolje stišću na tvrdu okruglu žicu, spoj ne može biti dobar. U biti imaš valjak između dva kvadra.
Ima na linku samo nisi gledao:
Code:
What I think:
- You have to press the white tab when inserting the wire to get it in all the way to the back.
- The wire easily get stuck halfway into the connector.
- Solid strands/wire (twin&earth) easily fits but the cable does not bend easily and put a lot of strain on the connectors
-  I have used 2.5mm² stranded wire and soldered only the first mm so  that the strands can expand a bit under spring compression.
Opušteno:


Sa žicom:


U pravu si, zato bi tuljak stisnut sa pravim krimp klještima mogao pomoći kao i/ili ubacivanje žice sa licnama + tuljak.
Pinovi su definitivno custom i blesavo izvedeni. Ovi šta sam predložio poviše su vijak + onaj "nos" šta definitivno ima bolju kontaktnu površinu i sigurniji spoj.
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Vanjski relej svakako ako bi u pitanju bilo samo uakpčanje, ali onda nema mjerenja potrošnje
Eh, sad još i to
Ako baš mora, da probaš sa donje strane dobro zalemiti licnaste žice 2.5 mm2 prethodno "fercinovati", čini se da ima dovoljno površine na pcb - u,
dovoljno je samo dvije na F ulaz i izlaz prema trošilu a ostalo može standardno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 19:30   #473
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Uf, sad kad vidim kako konektor izgleda iznutra, idem radije potražiti one na vijke iz chipoteke

Nažalost, takvih konektori gdje se samo gurne žica viđao sam i po utičnicama, prekidačima itd... Ja sam ipak za old school rješenja: nema do vide, zategneš "dok voda ne procuri" pa si siguran
Već sam bio pripremio doma da ću spojiti rednom stezaljkom na vijke postojeću krutu žicu na licnu 2.5mm2 i onda s time u sonoffa, ali svejedno su mi sumnjivo djelovali ti konektori pa je projekt stopiran.

Zanimljivo kako su mi do bojlera sve krute žice, a unutra u njemu je licna i to tanka. 1.5 ili možda 2 kvadrata
Treba i sonofa prelemiti, ima nekih lemova koji ne djeluju baš pouzdano.

Nije hića pa će se valjda riješiti s vremenom.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 19:47   #474
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
A nije ni svaka žica ista (materijal, puna / licna, izolacija ovakva ili onakva) ...
Realno, za 10 A je dovoljno 1.5 mm2 žica sa kvalitetnim spojevima.

Ti bar kužiš problematiku i siguran sam da ćeš izvesti šta je moguće bolje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 07:55   #475
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288


Hoće to zadimit
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 09:15   #476
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Kao da su stvoreni za smarthome, a ne smartwork sa neznam ni ja kolikim potrošačima

Inaće spoj na šaraf ili na stezaklju, hm. Smatram da je bolje na stezaljku, osim ako klema odnosno navoj nije većeg promjera s time je i navoj i šaraf bolji/jači.

Šaraf/navoj promjenom temperature okoline/opterećenja instalacije se može lagano i otpustiti zbog svojstva širenja metala, stezaljka se neće otpustiti.

WAGO stezaljke se koriste već duže vrijeme u eletroinstalacijama i pokazale su se odličnim dodatkom kad se spajaju razvodne kutije, tako da nevidim problem.
Ok, sama izvedba stezaljke može biti lošija ili bolja isto kao i klema na vijak što može biti lošija ili bolja (nemožeš baš samo tako utvrditi).

My 5 cent
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 11:43   #477
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor vex Pregled postova


Hoće to zadimit

Što je bio spojeno gore?
Meni su samo svjetla na njima i u 3 godine nisam imao niti jedan takav slučaj pa bi info bio dobar da izbjegnem potencijalne probleme
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:14   #478
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
pitanje u vezi philips hue žarulja (nadam se da sam u dobroj temi). Koliko sam shvatio da bi žarulje funkcionirale prekidač svjetla non stop mora biti uključen te se žarulje tada mogu paliti i gasiti putem mobitela, odnosno aplikacije. Međutim što ako se kombinira sa prekidačem svjetla? Npr. u slučaju da sam na mobitelu izgasio žarulju ,a želim ju upaliti putem prekidača (koji je u položaju ON), tada ga dva puta stišćem?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:49   #479
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
pitanje u vezi philips hue žarulja (nadam se da sam u dobroj temi). Koliko sam shvatio da bi žarulje funkcionirale prekidač svjetla non stop mora biti uključen te se žarulje tada mogu paliti i gasiti putem mobitela, odnosno aplikacije. Međutim što ako se kombinira sa prekidačem svjetla? Npr. u slučaju da sam na mobitelu izgasio žarulju ,a želim ju upaliti putem prekidača (koji je u položaju ON), tada ga dva puta stišćem?
Hue zarulje imaju i svoje pripadajuce prekidace (to su zapravo remote odasiljaci) ako ides u tom smijeru. Inace bi bilo to sto si rekao. To je jos i ok primjer no sto ako si ga ugasio na prekidac i hoces preko moba upaliti. Nece ici...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 16:10   #480
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Hue zarulje imaju i svoje pripadajuce prekidace (to su zapravo remote odasiljaci) ako ides u tom smijeru. Inace bi bilo to sto si rekao. To je jos i ok primjer no sto ako si ga ugasio na prekidac i hoces preko moba upaliti. Nece ici...
da, znači ajmo reći da bi jedini problem bio to što bi se svjetla smjela gasiti samo preko mobitela.

koja bi bila razlika između ova dva starter kita?

https://www.sancta-domenica.hr/start...ur-bijela.html

i

https://www.sancta-domenica.hr/start...set-bt-eu.html

ovaj nešto skuplji bi trebao imati taj daljinski/prekidač o kojem pričaš, međutim ima 2 žarulje, a ovaj 3 žarulje i bez prekidača? buni me to što su na slici 3 žarulje, a u specifikacijama piše 2 kom. (također nešto je drukčiji izgled samih žarulja pa neznam ima li kakvih razlika između njih)
triki555 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na