Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2018., 10:50   #2131
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Danas radi i meni (FFox), evo krene loading na ovom desnom ekranu i ond aotovri cjeli DSM nakon toga
http://prntscr.com/ltfgbl
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 23:03   #2132
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Brzina interneta nema veze s time ali brzina lokalne mreze utjece na prikazivanje, ja sam probao vrtiti sa Tva WiFiem (NAS je spojen zicno naravno ali TV u jednoj sobi mi nije imao LAN zicu pa sam vrtio WiFiem) ali nije to to, do 720p je islo bez trzanja, malo jaci bitrate i fullHD i znalo je biti "bufferinga" i zastajakivanja i onda sam ipak provuko zicu i do tog TVa i mir . Ali tu nije problem NAS nego WiFi mreza/brzine iste/zidovi po kuci/stanu....

Mislim da si me ovime odgovorio od NAS-a. Preskupa investicija i da mi na kraju ne radi kako treba jer nemam mogućnost spajanja android box-a žicom.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2018., 23:06   #2133
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
A kao mislis drugacije rejsti? Tu nije NAS problem nego mreza/Wi-fi/router... Ako imas neki bolji router koji moze dati dobre brzine (a/c) ond amoguce da bi radilo dobro ali sa ovim sto dobijes od ISPa tesko.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 01:10   #2134
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
Koristit ću externi hdd, uštekat kad idem gledat i tjt, jbg
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 01:42   #2135
fitch
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Imam Synology DS115j u kojem je WD Red 3TB. Budući da se slobodan prostor sve više smanjuje, htio bih nadograditi disk i uzeti WD Red 6TB. Stari od 3TB nakon toga mogu iskoristiti u kompu

Koliko sam vidio na netu, imam par opcija
  1. ubaciti novi disk u Synology, spojiti drugi disk u vanjskom kućištu preko USB-a (2.0 ), kopirati podatke. Prije toga napraviti backup konfiguracije što bi mi trebalo sačuvati usere, shareove itd.
  2. ubaciti novi disk u Synology da se instalira DSM, zatim spojiti oba diska u komp, prekopirati DSM particiju i data particiju sa starog na novi disk
  3. imam Orico 2 bay HDD dock s opcijom kloniranja - klonirati stari na novi disk, nakon toga spojiti novi disk na komp i pomoću gparted povećati particiju

Treća opcija mi se čini najbezbolnija pa sam mislio ići tako, ali prvo provjeravam tu ima li netko iskustva sa zamjenom diskova ili neki drugi savjet.
fitch je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 20:57   #2136
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Ima li tko ideju kako ugasiti "Consistency check" na Synology NAS?
Toliko mi ubije NAS, uspori do te mjere da ne mogu otvoriti folder na njemu, a problem je čim završi jedan check, on pokreće drugi kroz kratko vrijeme i tako već danima.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 21:01   #2137
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Jesi provjerio u Task Scehduleru, ako je tamo aktiviran disableaj/obrisi ga.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 23:24   #2138
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Nema tamo toga. Vidim da se i po internetu žale ljudi da im se to stalno pokreće.
Evo sada je ponovno na 25% nakon tri sata.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 01:16   #2139
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Možda ne vidiš jer si prijavljen kao "obični" user, vjerojatno treba kao admin ili čak root.
Jeli znaš koliko puta ga je odradio (baš da piše 100%) ?

Za žuntu:
https://diktiosolutions.eu/en/synolo...istency-check/
https://www.synology.com/en-global/k...data_scrubbing
https://www.reddit.com/r/synology/co..._100_and_then/
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 14:33   #2140
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda ne vidiš jer si prijavljen kao "obični" user, vjerojatno treba kao admin ili čak root.
Jeli znaš koliko puta ga je odradio (baš da piše 100%) ?

Za žuntu:
https://diktiosolutions.eu/en/synolo...istency-check/
https://www.synology.com/en-global/k...data_scrubbing
https://www.reddit.com/r/synology/co..._100_and_then/

Nije, testirano kao admin korisnik. Imam samo task za recycle bin, auto update, i dva smart check, jedan ide zadnji dan u mjesecu, drugi svakih 6 mjeseci.


Jutros je završio testiranje i sada radi normalno, pustim sve što sam pogasio ponovno pa da vidim kada će poluditi.


Pustit ću još jednom taj data scrubbing (drugi tvoj link) pa da vidim da li će se onda neko vrijeme smiriti s time.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2019., 23:54   #2141
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Molim savjet. Dakle radi se o školi. Jel bi bilo pametno kupit Synology 216SE i stavit 2 diska (drugi je kopija prvog) i tamo držat sve datoteke koje trebaju učiteljima, stručnim suradnicima i eventualno učenicima?
Odnosno može li se složiti da se NAS pikne u lan i da samo određenim folderima imaju pristup određeni ljudi (preko pasworda recimo).
I onda imamo folder ravnatelj, učitelj, 8b, pedagog i slično.
I mogli bi podacima pristupati od doma preko interneta?!

Eto jel uopće dobra ideja NAS za takvo nešto?

Zadnje izmijenjeno od: marek45. 03.01.2019. u 00:00.
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:01   #2142
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
Molim savjet. Dakle radi se o školi. Jel bi bilo pametno kupit Synology 216SE i stavit 2 diska (drugi je kopija prvog) i tamo držat sve datoteke koje trebaju učiteljima, stručnim suradnicima i eventualno učenicima?
Odnosno može li se složiti da se NAS pikne u lan i da samo određenim folderima imaju pristup određeni ljudi (preko pasworda recimo).
I onda imamo folder ravnatelj, učitelj, 8b, pedagog i slično.

Eto jel uopće dobra ideja NAS za takvo nešto?
Naravno da moze, imas u opcijama login/password i svakom useru oznacis koje foldere koje moze vijdeti, koje moze smao read, koje moze read/write i slicno. Svaki user ima svoj login/password i to je to.

Samo je pitanje hoce li ti "j" serija biti dovoljno jaka za to jer ovisi koliko ljudi pristupa tome (posto spominjes i ucenike moglo bi biti puno korisnika odjendom pa bolje ici na jaci model).

I Obavezno raditi backup periodicno/denvno/po potrebi na neki drugi NAS ili externi disk ili cloud... bez obzira sto imas Mirror opciju jedan sam NAS nije backup .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:20   #2143
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Naravno da moze, imas u opcijama login/password i svakom useru oznacis koje foldere koje moze vijdeti, koje moze smao read, koje moze read/write i slicno. Svaki user ima svoj login/password i to je to.

Samo je pitanje hoce li ti "j" serija biti dovoljno jaka za to jer ovisi koliko ljudi pristupa tome (posto spominjes i ucenike moglo bi biti puno korisnika odjendom pa bolje ici na jaci model).

I Obavezno raditi backup periodicno/denvno/po potrebi na neki drugi NAS ili externi disk ili cloud... bez obzira sto imas Mirror opciju jedan sam NAS nije backup .
A sad imam mrežnu mapicu i tu klinci trpaju podatke (uz svoj OneDrive). Onda bi možda uzeli NAS samo za učitelje i stručne suradnike. Enkripcija, logiranje svih događanja i slanja istih na email također ima, jel?
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:28   #2144
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Enkripcija cega ? Svaki user ima svoj login/pass/folder i oni drugi ga ni ne vide sa svojim loginom/permissionima takod a ne kuzim sta bi jos enkriprirao?
Imas i recycle bin/restore za NAS pa vidis ko je obrisao neki file (jer uvijek svi kazu "nisam ja" ).

Sta bi slao na mail? Kako ti to sad radi preko onedrivea ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 09:44   #2145
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
Molim savjet. Dakle radi se o školi. Jel bi bilo pametno kupit Synology 216SE i stavit 2 diska (drugi je kopija prvog) i tamo držat sve datoteke koje trebaju učiteljima, stručnim suradnicima i eventualno učenicima?
Odnosno može li se složiti da se NAS pikne u lan i da samo određenim folderima imaju pristup određeni ljudi (preko pasworda recimo).
I onda imamo folder ravnatelj, učitelj, 8b, pedagog i slično.
I mogli bi podacima pristupati od doma preko interneta?!

Eto jel uopće dobra ideja NAS za takvo nešto?
S obzirom da skole uglavnom ne vode racuna o svojim podacima, takav NAS je odlicno rjesenje, pogotovo ako pored toga radite backup. Medjutim, zadrzi se na nastavnom/skolskom osoblju bez ucenika (osim mozda nekih manjih grupa) cisto zbog sigurnosnih razloga. I odma bi sav privatni pristup rijesia pomocu owncloud/nextcloud rjesenja, a samo neke od foldera koji su zajednicki za vise ljudi slozia preko SMB-a.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 10:29   #2146
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Notifikacije na mail moze slati synology Drive, no to je ajmo reci private cloud povrh SMB-a. Doduse mozes ti imati drive aktivan na samim SMB sharovima, why not.

P.s. Enkripcija cijelog share je moguca ali neznam sto ces dobiti osim da ti padne propusnost. Ta vrsta enkripcije stiti jedino ako ti netko provali u skolu i ukrade cijeli nas. Tada on nemoze upaliti nas i vidjeti "uciteljske" podatke jer ih prvo mora mountati i dekriptirati. Ako je to sto trazis onda zaboravi na 216j liniju za takvo okruzenje sa toliko korisnika. Cak i bez enkripcije tesko...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 22:59   #2147
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Imam Synologya kao pas buha i ovdje se konstatno vrte pitanja jel može ovo ili može ono ... a ne znam je li mi promaklo ali da li je itko postavio link na https://demo.synology.com/en-us/dsm gdje se može 30 minuta isprobavati demo što se sve može. Mislim da se tako može izbjeć 101 pitanje.
Mislim na Synlogyima vrtim privatne Cloud, office (ala google docs), mail, video nadzor,... more stvari) BackUP Google drive, Onedrivea, BOX, radim na Synology, realtime backup u uredu za 80 ljudi, .... Tu ljudi postavljaju pitanja na nivou dijeljena fileova sa pojedinim ovlastima ... to može i kanta od par kuna. Nemojte Synology svoditi na to. Probajte demo i shvatiti ćete koliko je to upotrebljiva sprava. Pa onda postavljajte pitanja koji vam treba.

Sorry Lewis, tražio od početka a na strani prije ti stavio link 10.12.2018., 22:27
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 03.01.2019. u 23:07. Razlog: Isprika
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2019., 16:51   #2148
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Imam Synologya kao pas buha i ovdje se konstatno vrte pitanja jel može ovo ili može ono ... a ne znam je li mi promaklo ali da li je itko postavio link na https://demo.synology.com/en-us/dsm gdje se može 30 minuta isprobavati demo što se sve može. Mislim da se tako može izbjeć 101 pitanje.
U redu. Neki su ovdje novi i nemaju iskustva s time. Hvala na demo.
Btw. Što da jedna škola uzme tj, koji točno synology NAS? 20-tak korisnika. RAID 1 polje.
Trebamo gledati wd red diskove?
3tb dosta, ukupno 2 diska, gb lan?

p.s. Koliko vremenski NAS zahtijeva vremena-ako uopće zahtijeva nešto kad se složi? (dnevno ili mjesečno?)

Zadnje izmijenjeno od: marek45. 08.01.2019. u 20:02.
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2019., 20:13   #2149
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
U redu. Neki su ovdje novi i nemaju iskustva s time. Hvala na demo.
Btw. Što da jedna škola uzme tj, koji točno synology NAS? 20-tak korisnika. RAID 1 polje.
Trebamo gledati wd red diskove?
3tb dosta, ukupno 2 diska, gb lan?

p.s. Koliko vremenski NAS zahtijeva vremena-ako uopće zahtijeva nešto kad se složi? (dnevno ili mjesečno?)
wd red 4tb trenutno najisplativiji... PMR tehnologija provjerena
vremenski za sam setup ovisi... sat-dva igranja s korisnicima i pravima pristupa...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 01:52   #2150
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
U redu. Neki su ovdje novi i nemaju iskustva s time. Hvala na demo.
Btw. Što da jedna škola uzme tj, koji točno synology NAS? 20-tak korisnika. RAID 1 polje.
Trebamo gledati wd red diskove?
3tb dosta, ukupno 2 diska, gb lan?

p.s. Koliko vremenski NAS zahtijeva vremena-ako uopće zahtijeva nešto kad se složi? (dnevno ili mjesečno?)
GB LAN obavezno, osobito za veci broj korisnika.

2 HDD setup ti je dovoljan.
Inovator je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 06:42   #2151
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
U redu. Neki su ovdje novi i nemaju iskustva s time. Hvala na demo.
Btw. Što da jedna škola uzme tj, koji točno synology NAS? 20-tak korisnika. RAID 1 polje.
Trebamo gledati wd red diskove?
3tb dosta, ukupno 2 diska, gb lan?

p.s. Koliko vremenski NAS zahtijeva vremena-ako uopće zahtijeva nešto kad se složi? (dnevno ili mjesečno?)
Jedino bi bilo pametno preskočiti j seriju. 218 je znaci trenutno najnovija linija (2 diska, godina 18). Gledaj od play na dalje.

Play giga rama, čisti 218 2gb, najbolje plus (nadogradiv ram, Intel proc) ali on je malo skup.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 10:47   #2152
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja u jednoj firmi trenutno guram 215j sa dva WD Red 2TB diska u RAID 1 polju. Maksimalno je bilo 10ak korisnika, što mrežnih što preko Quickconnecta i funkcionira već 2 godine. Ako je stiska s lovom, mislim da će i on 20 korisnika izdržati. Škole su prije imale nekakve slabe kompjutere ili je sve bilo share-ano sa jednog diska (od profesora) pa je nas 30 radilo bez problema.

Za više aplikacija što je BlackDragon spomenuo (VPN, mail serveri, baze, nadzorne kamere), onda definitivno jači model.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 13:16   #2153
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
jel postoji neki NAS box, a da prima SAS diskove ili sve samo SATA? ostalo mi nekaj viska SAS diskova pa bi to bilo zgodno u neku kutijicu stavit...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 13:24   #2154
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
jel postoji neki NAS box, a da prima SAS diskove ili sve samo SATA? ostalo mi nekaj viska SAS diskova pa bi to bilo zgodno u neku kutijicu stavit...
Postoji , ALI nece ti se svidjeti cijene tih modela

http://prntscr.com/m4uxsk
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 13:59   #2155
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
eh, to nije nas box to je boxina, takvog cuda sam se rijesio nis, budu diskovi na trznicu ili cu slozit u neki itx box ili uhvatit kakav HP microserver...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 14:10   #2156
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Jedino bi bilo pametno preskočiti j seriju. 218 je znaci trenutno najnovija linija (2 diska, godina 18). Gledaj od play na dalje.

Play giga rama, čisti 218 2gb, najbolje plus (nadogradiv ram, Intel proc) ali on je malo skup.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taj plus i gledam. Skupljamo ponude.
Nego kad se to čudo uzme onda skidam programe s njihove stranice i tako ga konfiguriram?
Što preporučate raid 1 ili što više mjesta, pa na neki vanjski disk dnevno radit backup?
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 15:48   #2157
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ili J serija ili +.
Ovo izmedju nit smrdi nit mirisi.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 16:54   #2158
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Qnap ili Synology 2-bay


samba share i vpn pristup istom materjalu.. ništa više
3 računala pristup na njega, arhitekti 2d crtanje


šta uzet ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 16:59   #2159
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Te specifikacije na linksu za Qnap TS-228A totalno neodgovoaraju, da je 1.7Ghz i 4GB ECC memorije to bi bio best buy ali sluzbeni site kaze 1.4GHz i 1GB Ram.

Ali generalno SAMO za file server svjedno koji uzmes od ta dva.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 19:24   #2160
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
Taj plus i gledam. Skupljamo ponude.
Nego kad se to čudo uzme onda skidam programe s njihove stranice i tako ga konfiguriram?
Što preporučate raid 1 ili što više mjesta, pa na neki vanjski disk dnevno radit backup?
Da, kada se logiraš u NAS onda se pojavi lista dostupnih programa sa elementarnim opisima i skidaš što ti treba (što više programa to više gušiš NAS), dakle ono što ti treba.
Backup je jedini onaj koji je off line i nije povezan s ničim. Npr. imaš USB Copy u ponuđenim aplikacijama. Dakle ja imam jedan externi usb HDD, u programu je ukucano što se kopira. dakle bilo tko dođe i ušteka USB HDD u NAS i ovaj odna sve odradi sam, dakle kopiira ono što sam ukucao da se kopira i kada je gotov samo unmounta USB disk, ištekaš i spremiš u sef. 20 usera, škola, ... ne treba vam brzina nego sigurnost, RAID 1 ako mene pitaš.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na