Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2011., 20:13   #31
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Prijatelj mi ga donio iz Amerike za 114$ Na Amazon cijenu dodaj poštarinu+carinu barem 300kn.

Stvar je za knjige super! Nije niti približno sofisticiran poput nekog tableta, ali ona uska branša koju pokriva radi savršeno. Pod tim mislim da na knjige u .mobi formatu, kojima slobodno prilagođavaš font, veličinu, prored... Za to je savršen, ekran je praktički identičan pravoj stvari, nema mrtvog kuta, milina! Ljudi bi rado da je veći, a meni je ok kad je ovoliki... Taman mi stane u jednu ruku, i čitak je bez ikakvih problema, veličina fonta na default.

Iako ima PDF podršku, to je nakelemljeno i nemoj se oslanjati na to. Font je obično presitan i nema nikakav text re-flow. Ja sam postigao da mi je većina knjiga u pdf-u čitka ako okrenem ekran vodoravno pa mi stane oko trećina stranice.

Možeš sve to konvertirati pomoću programa Calibre, ali pri konverziji iz pdf-a zna ubacivati ime pisca i sve ostalo iz headera i footera unutar teksta i to je sve gnjavaža otklanjati regularnim izrazima (a brojeve stranica niti ne možeš...). Konvertija iz epub formata prolazi glatko.

Za ostalo nije. Kao podržava internet, ali to je sve sranje i puno lošije od prosječnog smartphonea. Za neki profesionalni rad je prespor i navigacija je prespora (screen refresh je oko pola sekunde).

Ukratko, za knjige u .mobi formatu totalno ludilo, genijalna stvar, za sve ostalo popriličan drek. Ja sam vrlo zadovoljan s njime
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2011., 23:57   #32
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941


To te ja pitam! Svaka čast na odgovoru
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 13:19   #33
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
jos jedan zadovoljni korisnik reporting in

za ono sto mu je primarna funkcija, i radi cega sam ga uzeo - citanje - je savrsen

pdf - po potrebi zakrenem vodoravno i zadovoljan

net - zbilja samo u nuzdi
mp3 - bilo bi dobro da postoji jos koja opcija osim play-pause
no ove dvije stvari i oni sami nazivaju 'experimental', i traze feedback - cini mi se super odnos prema korisniku

ako trebas gadget za citanje, definitivno preporucam
sacuvao sam tone papira (clanci, prezentacije za fax, knjige), i sto je jos bitnije - oci
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2011., 09:48   #34
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Možeš sve to konvertirati pomoću programa Calibre, ali pri konverziji iz pdf-a zna ubacivati ime pisca i sve ostalo iz headera i footera unutar teksta i to je sve gnjavaža otklanjati regularnim izrazima (a brojeve stranica niti ne možeš...). Konvertija iz epub formata prolazi glatko.
Da li headere i footere potrpa na pocetak i kraj teksta ili negdje u sredinu?
Brojevi stranica ne postoje ili..?
Koliko se knjiga da naci na HR u mobi formati, moze i u epubu ako konverzija prolazi glatko. Kako stoji sa strucnom literaturom na hrvatsko, a kako na engleskom?

Muchos gracias!
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 23:30   #35
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Narucen Kindle, trebao bi mi stici za 2-3 tjedna.
Ima tko kakvu preporuku za futrolu?
Najradije bi nesto poput ove za iPhone - mekana plastika ili tvrda guma - skroz kruto a da se noktom urezati. Još kada bi isla kakva zastita preko ekrana..
Nosio bi ga svuda sa sobom u ruksaku, pa ako ne postoji kao ona gore za i4 (svugdje vidim ili silikonsku ili onu od jeftine plastike), moze i preporuke neke druge.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2011., 10:38   #36
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Razmišljam već dulje vrijeme da si uzmem Kindle 3.

Budući da ga se može kupiti isključivo preko Amazona, a osobno ne poznam nikoga tko ima Kindle, ne mogu si ni predočiti koliko je ta stvar potencijalno korisna (ili nije) jer ga nikad nisam imao u rukama.

Kakva su iskustva s njim?
Odlican reader. Ima frend, vidljivost teksta je super, e-ink je po meni bolji i od papira

Na suncu je vidljivost jos bolja. Lagan je, pa nema umora prilikom citanja, osim ako ti ruke rada nisu vidjele . I ja si zelim jedan, popi*dim kod citanja velikih knjiga kod kojih mi dodje da stranicu koju sam procitao iscupam jer ne zele ostat na ljevoj strani

Jedini problem... frendovom kindletu crko display, pa ga je morao reklamirat Amazonu, a to znaci slanje postom u UK, pa natezanje s carinom all over again, pa opet ona cifra od 200njak kuna za umjeravanje (+carina). Naravno, troskove carine i umjeravanja ti kasnije plati Amazon, ali opet si bez uredjaja 2-3 tjedna minimalno, jer je opce poznata brzina carinika i administracije, sim-tam. Da ne pricam o izgubljenom vremenu na odlazak u UPS itd.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 15:49   #37
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Stigao mi jucer alu case za Kindle pa kako na internetu bas i nema nekih review-a i jasnih slika da nes napisem o njemu.

Trebao mi je case u kojem cu Kindle nositi u ruksaku s ostalim stvarima pa mi se ovaj cinio kao najbolji izbor. Prvi dan sam bio malo razocaran i odmah poceo traziti neki kozni s metalnim ojacanjem i skoro ga narucio s Ebaya, no odlucio sam prespavati odluku i sada sam u nedoumici.



Kuciste je poprilicno tijesno pa uredaj nema nimalo lufta, cak se i dio tipkovnice urezao u spuzvu - mislim da ne radi preveliki pritisak pošto nije toliko tanka. Uredaj na mjestu drze sa svake strane po 2 gumene zakacke i nije ga lagano izvaditi/umetnuti - nije niti neki problem ali nikako ne moze slucajno ispasti iz njega koliko god se trudio. Jedino gdje se vidi luft kada je otvoren je kod sarki no kada se zatvori gumica na njima ga pritisne zbog cega se mora odgurati skroz do suprotnog kraja. Sarke su lose kvalitete, klimaju se i nerijetko se dogodi dok se zatvara da se jedna preklopi kako se spada, a druga ostane u drugom polozaju kao na drugoj slici. Dok je zatvoreno sve je cvrsto i nema niti najmanjeg pomaka.



Kuciste zatvoreno drzi kopca koja se kaci na plastican zubac i ne nasjeda na njega bas najbolje, ali opet ga drzi zatvorenog. Nije mi jasno zasto rub s te strane nisu napravili ravnim vec su sa svake strane napravili po jedno ispupcenje koje je prekriveno spuzvnom kojom je oblozena cijela unutrasnjost, ali bojim se samo da je pitanje vremena kada ce se ona svuc s te male povrsine i pocet grebati po uredaju (onda ga valjda budem savinuo i udaljio od uredaja).



Kuciste je cvrsto i nema teorije da se uredaju i ekranu nesto dogodi, ali bi se kuciste moglo poceti guliti jer nije sirovi aluminij kakvom sam se nadao vec je sprican u srebrnu boju. Jos jedna od stvari koja mi se ne svida je strana na koju se otvara - ako je Kindle u normalnoj orijentaciji otvara se od naprijed prema sebi, no to nije do njih već do rasporeda konektora.

Zaboravih - metalnu plocicu koja se postavi da bi kuciste sluzilo kao stalak "zaljepljenu" za kuciste drzi magnet
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 23:28   #38
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Razmišljam i ja o Kindlu...
WiFi + 3G verziji- pošto mi se 200 kuna razlike ne čini loše za besplatan 3G po cijelom svijetu.
Samo, nešto sam čitao da su neki pričali da, ako se uzima 3G verzija iz Amerike (tipa da ti netko donese- a ne da naručuješ u RH), mora se nešto paziti da radi u Hrvatskoj... Tako nešto.
Ne mogu više naći gdje sam to pročitao- ali u stilu da se mora naručiti baš "hrvatska" verzija.
Makar mi to baš nema smisla (valjda ima sve APN- ove u sebi)- ali, radije da pitam

Vidim da Jackson piše da mu je prijatelj donio iz Amerike, ali ne znam je li 3G verzija?
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 20:45   #39
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Iz njegovog manuala:

Citiraj:
U.S. Customers Traveling Outside the U.S.
For customers travelling outside their country, there is no additional charge to have your
books, periodical subscriptions, and personal documents delivered to your Kindle if you
connect to Whispernet using Wi-Fi.
For Kindle models that include 3G, books and single issues of periodicals will be delivered
via 3G at no additional cost, but 3G delivery of personal documents will be charged per
megabyte. Delivery of periodical subscriptions via 3G is available for U.S. customers if you
sign up for the International Subscription Service. This service offers the convenience of 3G
delivery for a weekly fee. When you travel outside the U.S., Amazon automatically sends a
notice to your Kindle Home screen with instructions on how to sign up for the International
Subscription Service. If you don’t choose to sign up for this service, your periodicals will be
delivered at no additional charge only when you are connected to Whispernet using Wi-Fi.
Alternatively, you can download your periodicals to your computer and then transfer them
to your Kindle via USB.
If Wi-Fi or 3G is not available at your current location, you can purchase items in the Kindle
Store using your computer and then transfer them to your Kindle via USB. See “Transferring
Files from Your Computer” in Chapter 8 for more information on using your computer to
transfer items to your Kindle.

Cijeli manual
Ja imam bez 3G-a pa se nisam previše zamaro time.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 11:03   #40
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Iz njegovog manuala:
Ja imam bez 3G-a pa se nisam previše zamaro time.
Možeš molim te napisati odakle si naručio (us/uk?), i koliko su te došli svi dodatni troškovi osim cijene koja piše za sam Kindle? Čuo sam razne horor priče iz treće ruke, bilo bi dobro čuti i jednu iz prve
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 11:11   #41
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Ne znam koliko dode ako ga narucujes iz Hrvatske - znam covjeka koji zivi u Njemackoj pa mi ga je uzeo s njemackog Amazona - izaslo me 140,17€.
Ali ako kupujes tu obavezno uzmi s americkog jer tamo dode isto dolara koliko u Njemackoj eura (skoro 2.5kn razlike).
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 17:51   #42
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Ah, kvrapcu, mene baš ovo zanima ako naručuješ odavde, zbog ovih carina, poreza, umjeravanja i ostalih nameta. Netko drugi možda?
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2011., 22:29   #43
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da li bi mi prošao Kindle 3 ako bi ga uzeo preko e-baya.
Koliko bi me odrapili na carini za njega.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 12:09   #44
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo sada gledam ovdje na amazonu: http://www.amazon.com/gp/product/B00.../ref=sv_kinc_0 najefiniji kindle kosta 79$, pa to je oko 400 kuna. Pa koliko me moze kostat ta carina i sve to, a i zasto carina ako se slobodno uvozi do 1000 kuna robe?

Osim tih pitanja, mene zanima dali taj kindle za 79$ onaj najslabiji moze citat pdf knjige koje ja vec imam na kompjuteru, jer mi se ih neda printat stalno, vise me kosta boja.

A i onaj za 99$ vidim da ima text to speech oce li onda on meni citat dok ja spavam?

Hvala na odgovrima
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 09:44   #45
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Što se tiče carine, kad ide poštom limit je 160 kn, a ne 1000 kn. Da, taj Kindle ti je dosta za PDFove (nisam gledao, ali nadam se da ima landscape layout kao i keyboard verzija K3). Text to speech radi samo za knjige u MOBI formatu, ne za PDFove. Doduše za PDFove radi rječnik (english to english) za pojedine riječi što mi se pokazalo zbilja korisnim.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 10:15   #46
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha.
Pa zar se ovaj zakon nije mjenjao od pamtivijeka?
160 kuna ak ide postom, svasta.

Pa zar nemogu ja narucit, platiti i rec nek ga dostave na granici pa ja sam odem po njega da ga prevezem.

Mislim svasta, znaci carina ce me kostat vise nego taj uredjaj. Jadne li drzave i onda nek idem na izbore...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 11:01   #47
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Radi s pdf-om, i da, ako je malo sitniji font, čitljiv je jedino u landscape formatu. Znači malo više okretanja stranica, ali da se.

PDF je tu nakelemljen tek reda radi, kindle je zbilja namijenjen za mobi.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 11:08   #48
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A s cim se cita pdf?
Jel postoji neki uredjaj jeftin da se moze citat pdf, jer imam tu neke knjige a neda mi se kopirat pa citat, a sve su u pdfu.

Jel im anesto da se covjek sjedne i cita bez previse tipkanja, skrolanja.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 14:38   #49
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Aha.
Pa zar se ovaj zakon nije mjenjao od pamtivijeka?
160 kuna ak ide postom, svasta.
Pa mijenjao se. Do prije par godina bilo je 0 kuna za poštu.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 15:15   #50
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Nekakav jeftiniji android tablet. Oko 1000kn, ima ih u hrvatskim dućanima. Čitao sam pdf knjige na Samsung Galaxy i radi besprijekorno. Za razliku od Kindlea, podržava text reflow i promjenu fonta pa je lako namjestiti optimalni modus čitanja. Prednost je i prikaz slika, koje na kindleu ne ispadaju nikako. Nedostaci su LCD ekran, baterija, veća težina. Ekran na Kindleu je pravo blago.

Možeš probat convertat preko Calibrea, ali konvertirani pdf zna dosta loše ispadat.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 15:40   #51
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Pa ne ispada tako loše, jedino kako kažeš slike jer ako u oiginalu idu dosta u širinu, na Kindleu ispadnu dosta sitno, do te mjere da se ne može čitati s njih.
Inače bude ok, skužio sam da je dosta ovih knjiga u epubu koji se bez problema konvertira u mobi zapravo konvertirani pdf. Dobiješ broj stranice usred teksta, ali nije neki problem. Dakle svaki pdf bez slika se bez problema čita tako da ako ti je do književnog štiva, uzimaj, no ako bi čtao neki guide sa slikama, gledaj dalje.
Meni ionako najviše odgovara učiti s pravog papira pa me slike nimalo ne diraju.
Ponadao sam se da će DX-u pasti cijena kao trojci no nije. Sada po ovim cijenama mislim da ti je najbolje uzeti trojku ili touch, s poštarinom i davanjima te ne bi trebao ispasti skuplje od ovih "divljih" s e-inkom što se prodaju kod nas.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 09:35   #52
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
I ja razmisljam o kupnji e-book citaca a nikog nigdje od poznatih da vidim i probam to cudo
Jel ko ima iskustva sa PRESTIGIO Libretto PER3162B uredjajem? Kakvo je stanje sa e-knjigama na hrvatskom jeziku?
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 10:50   #53
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Koliko znam, VIP nudi e-knjige za svoje korisnike, navodno se i t-com sprema na sličan potez, a mislim da su i neki nakladnici počeli dilati e-knjige na svojim siteovima.
Osobno mislim da je bolje kupiti neki tablet nego e-reader iz razloga što za istu cijenu dobiješ uređaj s kojim možeš raditi i druge stvari osim čitanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 12:45   #54
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko znam, VIP nudi e-knjige za svoje korisnike, navodno se i t-com sprema na sličan potez, a mislim da su i neki nakladnici počeli dilati e-knjige na svojim siteovima.
Osobno mislim da je bolje kupiti neki tablet nego e-reader iz razloga što za istu cijenu dobiješ uređaj s kojim možeš raditi i druge stvari osim čitanja.
I to sam imao na umu, neki manji tablet kao zamjena za e-book citac.
Kako sam novi u ovoj tematici, jos neznam sta i kako
Bitno je da ipak nije prevelik, tad bih mogao koristiti i laptop a to mi je ipak previse.

Cuo sam za VIP i T-com e-knjige. Na netu ima knjiga u raznim formatima. Vecina je nazalost u PDF-u, a koliko vidim PDF i nije najsretniji format za e-bookove a konvertiranje ima mana.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 12:58   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Većina tableta na našem tržištu ima 7" ili 10" ekran. 7" nije ni preveliko ni premalo za čitanje, pogotovo što Android omogućava zumiranje. Za 1.500kn se može naći solidni Prestigio 7070c, a za 2.000 u oglasnicima i Samsung Galaxy Tab P1000. Ima i jeftinijih. Ako je namjena SAMO čitanje, možeš uzeti neki jeftilen.
Pretpostavljam da većina tableta po defaultu čita e-knjige (u specifikacijama tableta se to lako provjeri), a ako ne, jednostavno je naći takvu aplikaciju na Android Marketu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 13:12   #56
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Većina tableta na našem tržištu ima 7" ili 10" ekran. 7" nije ni preveliko ni premalo za čitanje, pogotovo što Android omogućava zumiranje. Za 1.500kn se može naći solidni Prestigio 7070c, a za 2.000 u oglasnicima i Samsung Galaxy Tab P1000. Ima i jeftinijih. Ako je namjena SAMO čitanje, možeš uzeti neki jeftilen.
Pretpostavljam da većina tableta po defaultu čita e-knjige (u specifikacijama tableta se to lako provjeri), a ako ne, jednostavno je naći takvu aplikaciju na Android Marketu.
Namjena je citanje e-knjiga, a ako ima neku dodatnu funkciju, nece smetat.
10" mi je preveliko kako za nosit tako i za rukovat u svim pozicijama. 7" mi zvuci idealno. Naravno, gledam kako proci jeftinije, teska su vremena
virty je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 09:28   #57
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Probaj prvo čitati na e-inku i vidjet ćeš da je skroz drugačiji doživljaj od onog na klasičnom lcd-u. Bateriju da ne spominjem, svog Keindla punim svakih 2 tjedna i nikada ga ne gasim do kraja, već je u standy byu, dakle stalno mu je nešto iscrtano na ekranu - ne bi trebalo trošiti nešto više baterije, ali u uputstvima piše da se ugasi do kraja ako se hoće šparati na njoj. Trajala bi i duže ali trenutno čitam na engleskom zbog čega cijelo vrijeme prebacujem na rječnik što svako malo refresha ekran, a to na e-inku troši najviše struje. I kada smo kod čitanja na engleskom, čisto sumnjam da i jedan uređaj ima tako dobro riješen rječnik kao Kindle.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 12:32   #58
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Probaj prvo čitati na e-inku i vidjet ćeš da je skroz drugačiji doživljaj od onog na klasičnom lcd-u. Bateriju da ne spominjem, svog Keindla punim svakih 2 tjedna i nikada ga ne gasim do kraja, već je u standy byu, dakle stalno mu je nešto iscrtano na ekranu - ne bi trebalo trošiti nešto više baterije, ali u uputstvima piše da se ugasi do kraja ako se hoće šparati na njoj. Trajala bi i duže ali trenutno čitam na engleskom zbog čega cijelo vrijeme prebacujem na rječnik što svako malo refresha ekran, a to na e-inku troši najviše struje. I kada smo kod čitanja na engleskom, čisto sumnjam da i jedan uređaj ima tako dobro riješen rječnik kao Kindle.
Malo sam se informirao i istina je, kazu ljudi da je ugodjaj citanja na e-inku odlican. Stoga sam se odlucio definitivno na e-book citac, ostalo je da nadjem koji i di ga kupit.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 17:00   #59
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Trazim ovakvu torbicu za Kindle 3:



Samo da ima neko ojacanje unutar prednje i straznje strane, makar s jedne. Ne zelim nikakve futrole i kucista jer ga volim imati golog u ruci, a iz toga mi ga se ne da svaki put izvaciti, pogotovo sto ga ovako mogu izvuci unutar ruksaka.

Vidio sam neke hard case futrole na Ebayu, no kada sam pitao prodavace rekli su da je samo neoprane u pitanju, dakle nikakav hardcase
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 22:30   #60
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75





-->
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Ne zelim nikakve futrole i kucista jer ga volim imati golog u ruci, a iz toga mi ga se ne da svaki put izvaciti, pogotovo sto ga ovako mogu izvuci unutar ruksaka.





marsal je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na