Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.07.2014., 20:53   #1
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
xfx gtx 275 + dodatno napajanje

Konfa iz siga.
Naime, išao sam isprobati grafu ali pošto nemam 6pinske kablove za dodatno napajanje jer mi ih lik s modularnim hx520 corsairom nije prodao, spojio sam 2 dodatna 6 pinska (sistem 2xmolex --> 1x6pin, i tako 2 puta) ali komp neće ni ventilatore pokrenut.
Isprobao sam grafu na vx550 corsairu i tamo normalno radi.... ovdje neće ni probat pokrenut...
Da li je problem u tome što kroz molexe grafa ne može povući dostatnu amperažu, pa bi trebao spojiti original kablove iz napajanja, ili bi ovo trebalo šljakat'?
Btw, nakon prve probe primjetio sam da mi od tada ne radi zvuk ni na zvučnicima, ni kad spojim sluške. U windowsima normalno equalizer pokazuje oscilacije, ali ja zvuk van ne dobivam.

Hvala na odgovorima!


Edit: sad kad samo probao drugi put spojit grafu, više mi hard uopće ne radi. Zanimljivo, bili su spojeni i ssd i storage hard, ssd normalno boota, a storage sam prespajao i jednostavno ga nema ni u BIOSu ni u winsima... super
__________________

Zadnje izmijenjeno od: ~Kaiser_Chief~. 16.07.2014. u 21:46.
~Kaiser_Chief~ je offline  
Staro 17.07.2014., 22:15   #2
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Ja se ispričavam na duplom postu, ali sve je to u nadi da se netko javi i odgovori.
Dakle, nemam ni zvuka nit mi hard radi. Isprobao sam kablove, ovo ono i definitivno je hard gotov. Pošto ga windowsi ne prepoznaju, a imam jedan hdd sličan tome al s manjim kapacitetom, da l' bi se teoretski dalo ovog rastavit i magnetski disk stavit u drugi pa na neki način probati sačuvati 500GB podataka??

Ovo sve je prestalo s radom nakon isprobavanja grafe spojene s dodatnim kablovima 2xmolex na 6 pin. Čudno mi je kako je to prestalo radit jer se ventilatori nisu ni počeli okretat....

Evo morao sam još jednom postat u temi da se uvjerim da je netko ovo pročitao, jer bi mi svakakav savjet dobro došao. Nisam znao da tako mogu otić hdd i dio na matičnoj....
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2014., 22:31   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
disk ti je otišao i do podataka nažalost ne možeš. Ako je nešto vrlo vrlo važno, lab2000 je nekad spašavao podatke ali je bilo i jako skupo.
Možda ti je napajanje neispravno (hx) pa ti je skurilo disk ili ti je nešto krivo s adapterima molex na pci-e.
HX ima dosta snage da preko molexa potjera tu grafu, ne bi smio biti problem u njemu.
Za zvučnu probaj isključiti sve iz struje, resetiraj bios (izvadi bateriju) i probaj s novim napajanjem i novim winsima. Eventualno probaj nove drivere. Ako ne radi, onda ti je napajanje (ili ploča) potegnulo disk i zvučnu. Nisam ljubitelj tih adaptera, već sam par puta vidio da su nastali problemi s njima...
alengrosevic je offline  
Staro 17.07.2014., 22:44   #4
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Nekako mislim da su vjerojatno adapteri krivi, ne znam, kupit ću od kolege tu na forumu original kablove od corsaira pa ću probat...
ako zvučna ne radi, lagano ću nabavit neku od 50kn i stavit u komp. Žao mi je jedino podataka... čak taj hard koji je riknuo ima vjerojatno još važeću garanciju ali ne mogu naći papire... i čudno mi je da je hard riknuo, a ssd normalno radi a oba su bila spojena u isto vrijeme... ali ajde, vjerojatno je trebalo biti tako....sad znam za ubuduće...tq na odgovoru
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline  
Staro 17.07.2014., 22:52   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ako znaš tko je uvoznik za wd disk, možda možeš riješiti pod jamstvo. Priznaju garanciju preko S/N, meni je MR servis takvu garanciju uvažio.
samo provjeri da li je još pod jamstvom :http://support.wdc.com/warranty/
alengrosevic je offline  
Staro 17.07.2014., 23:01   #6
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Hvala, nisam za ovo znao. Piše da je garancija kao istekla s veljačom 2013., al odkud oni po serialu znaju kad je hard prodan? Mogu jedino znat kad je proizveden...barem mi tako logika nalaže..

EDIT: sve jasno šteta, mislio sam da još ima...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: ~Kaiser_Chief~. 17.07.2014. u 23:09.
~Kaiser_Chief~ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na