Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 18:48   #1
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Jos jedan HP 6735s u nizu...

dakle ugradjena prije koji mjesec nova ploca, posto je stara gpu chip oso..
dakle svira youtube na njem, ugasim ga rastavim, pobrisem ljepo sve staru pastu, stavim novu sve fino uredno, sastavim kad ono 5 LED "dead system board"
ponovo rastavim sve pregledam, makar nisam rastavio jedan laptop u zivotu neg malo veci broj al svejedno pregledam i sve ok...

nakon dva dana pregledavanja pomislim pa mozda je stvarno opet crko gpu ili nb, jer je ta serija tesko smece, zatim podgrijem lagano fenom, kad ono ispostavilo se da nije do tog, nego sam ocito nest drugo sjebo, svi elemnti na pcbu su na broju vec sam 20 puta pregledo..
da nuz 5 hp led code blinka narandjasta lampica od hdda u intervalima od jedne sekunde, makar je ploca sama na stolu uz minimalne komponente neophodne za rad...

e sad jedna kvaka je, da su mi vec neko vrijeme bile savinuti i potrgani pinovi u lan konektoru i nisam ga mogo koristit, al niej mi bilo ni binto jer ima wifi, i sada kada sam rastavio odlemio sam LAN konektor da bi u skoroj buducnosti zalemio drugi.. Dali je moguce da zbog odlemljenog lan konektora ploca neradi ???

Druge ideje takodjer dobrodosle


dejan
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 11:57   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
pun pce strucnjaka a niko nist
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2014., 12:23   #3
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
definitnvo je moguce da se ploca "pregrijala" kod lemljenja, te ploce su obicno viseslojne i SMD pa postoji sansa da se od topline lemilice i prekine koji vod. Mala je sansa u tvom slucaju (ipka je LAN konektor na kraju/rubu ploce di nebi trebalo biti puno drugih vodova) ali nazalost moguce .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 18:34   #4
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Lan konektor u koji nista nije spojeno jednak je situaciji kad ga nema tj odlemljen je. Mislim da struje u tim krugovima nisu reda velicine da skure nesto...
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na