Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2007., 19:21   #1
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
Wink Igre budućnosti

evo, zanoma me kako gameri zamišljaju (pa i ne tako daleku) budućnost svijeta igara.

evo mojih zamisli:

igre će biti totalno realne, tako da će biti isprogtramirana svaka travka, kamenčić, drvo do sitnih detalja (a ne kao što ih sada vidimo kao kulise)
lica ljudi, isprogramirana do svake emocije, svaki mišić, dlaka, kosa.
mora, rijeke i sve ostalo do sitne kapi.
jednom riječju igre će izgledati kao filmovi.
jasno da će to morati pokretati procesorčina sa x jezgri, a o grafulji da ne govorim, RAM-a barem 15-20GB.
(ko će to hladiti?)

nabacujte svoje ideje

i ne ljutite se zbog threda, ali ovdje vam je dopušteno da malo sanjarite
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:28   #2
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ja ću krenuti u malo drugom smjeru. Hm da, meni je uvijek san, da to sve krene u smjeru virtualne stvarnosti. Gdje bi imali kao neko odijelo na sebi i naočale, odnosno bili bi u igri. Možete li samo zamisliti kako bi se mogli uživjeti u igranje, priču i sve. Ono odijelo bi bilo tako napravljeno da bi ti svaki udarac metka osijeto putem odijela. Kakva bi to samo atmosfera bila u AvP-u, ma da ti se krv sledi u žilama. Eh znam da se i to po malo razvija.

Kaj se tiče grafike meni ne bi smetalo da ostane ovako kako je, uz manje promjene. Po meni je FarCry savršenstvo grafike (dobro ovo je malo diskutabilno), i kad se samo pogleda kako taj engine žvaće igru, pa što nam treba više. Game developeri bi trebali više ulagati u samu priču i igriviost. Naročito trebaju obratiti pozornost na dužinu igre. Kao da je trend posljednjih godina da su igre sve kraće. To treba prestati. Na žalost u budućnosti vidim sve više ljudi u mmorpg igrama bez mozga.

edit:
Također se nadam da ću igrati igre i za 20 godina. Super je to sve gledati kako se razvija.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 19:37   #3
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
[Red]Dragoon, imaš pravo, totalno sam zaboravio na igrača u samoj igri. to bi bilo luuuudo. slažem se s tobom
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:44   #4
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Holodek je daleka budućnost. I ako ću bit u kolicima, moći ću hodat. Dreaming.. Potpuno se slažem sa Red-om, igrivost je ono što razlikuje dobru igru od loše. Mogućnosti se trebaju povečavat. Nelinearnost igre je i dalje developerima problem, a čini igru znatno zanimljivijom. Što se tiče duljine igre, stvar je da što si stariji, si i iskusniji (da ne ulazim u IQ problematiku, samo ću reći - kristalizirana inteligencija ti raste), spontano prihvaćaš sučelje kakvo god ti igra nabaci, treba manje vremena za privikavanje (ergonomija), brži procevi - brže ide load i save, pa na kraju i brže prelaziš igre. Zato svi imamo dojam da su igre kraće. Naravno, nikakav grijeh ne bi bio da su ipak dužeee.
Mislim da si ne možemo niti predočit što će biti za 20 godina. Ono, tad će postojat zubne paste sa nanobotima koje će uništavat karijes - zbogom zubaru. AI će nas sve potuć, kao danas u šahu.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 20:10   #5
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ja sam definitivno protiv virtualne stvarnosti. Čemu virtualna, kad imaš pravu?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 20:15   #6
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti

BTW, frANZi kad sam pogledao imao si super broj postova (666)
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:33   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ja sam definitivno protiv virtualne stvarnosti. Čemu virtualna, kad imaš pravu?
Slažem se u potpunosti!

Citiraj:
Autor Kraesimirus Pregled postova
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti

BTW, frANZi kad sam pogledao imao si super broj postova (666)
E da ali kad bi sve to radio u stvarnosti bilo bi sve puno više adreanalina.
NPR kad igraš CoD2 ili neku drugu igru nikoga nije briga da ako te ubiju ne bi moga ponovo, tj. svi jurišaju kao ludi a u stvarnosti bi to bilo znatno drukčije!
Bit ovoga predavanja je da niti jedna igra u sadašnjosti i u skoroj budućnosti neće moći dočarati adreanalin,strah i brutalnost bojišta ma kako ona bude savršena!!!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:35   #8
F@NTOM
Darth Pope
 
F@NTOM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: localhost
Postovi: 224
ja bi jedan holodeck i ja zadovoljan do kraja zivota
__________________
F@NTOM je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:41   #9
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Samo vi i dalje sanjajte. Ali razmislite sa druge strane. Koje bi znanje trebali imati programe, dizajneri i svi ostali koji sudjeljuju u izradi igre da realiziraju takve stvari. Pogledajte samo kakvo je stanje danas, studiji koji izrađuju igre imaju stotine zaposlenika, koriste najbolje programe i imaju ogromne buđete. A njihove su igre daleko od savrsenog. To znaci da mozda doba virtualne stvarnosti nikad i ne dođe.

Svi koji imaju neki komentar, neka ga postaju.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:42   #10
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Kraesimirus Pregled postova
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti
i onda jednom voziš se po autocesti, zaboraviš da je to stvarnost, navučeš tri stoje, slupaš se, umreš i kasnije se sjetiš da ti je playstation ostao kod kuće...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 21:54   #11
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
a mislim da će takve igre imati i po 1TB.
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:00   #12
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sto se mene tice fan sam Star Trek-a tako da sanjam o holodeku i repliakotoru (osim ovog dvoga mi nista ne treba ).

@Kraesimirus Da, ali ce do tada i prenosni mediumi imati kapacitet xyzTB
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:07   #13
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Sta nitko nema sta reci na moj post.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:25   #14
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Što se tiče samog načina upravljanja u igrama mislim da se u (bližoj) budućnosti neće puno promijeniti, nego će se miševi, volani itd. dalje usavršavati i dobivati na funkcionalnosti.

Duboko bi se razočarao da razvoj igara nastavi smijerom kojim trnutno ide. Mislim, pogledajte igre od prije 7-8 godina, ovo danas je samo sa malo uljepšanom grafikom, upitno boljim AI-om, i odprilike istim feelingom i igrivisti kao i te igre.

Najveći napredak će doći kad se usavrši univerzalni AI, text-to-speech postane savršen, a teksture se budu same generirale na temelju parametara. Grafika ipak ide u dobrom pravcu iako je po meni prezahtjevna (još uvijek mi je nedokučivo kako PS2 bez problema vrti PES6 a za komp ti treba bar 6600gt koja je miljama naprednija od PS2, i druge slične gluposti) tj. trenutni hardver može daleko bolje nego što to radi!
Roso je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:45   #15
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
upitno boljim AI-om
upravo zbog toga u zadnjih vec xy godina mi 95% igara izgubi smisao vec nakon par sati.. nije da ne volim igre ali stvarno su rijetke koje me uspiju zaintrigirati (locomania je zakon ), a los AI je upravo to. zivio fallout2...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:50   #16
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ako se smijem nadovezati na kolegu Rosa, slažem se da je danas sve samo u grafici, te uopće nije bitno ništa drugo. Dok je dobra grafika prodaje se. Smatram da to najviše zahvaća gamere koji se tek počinju upoznavati sa igrama, mlađu generaciju, te je njima grafika na prvom mjestu. A kad im pokažeš stariju igru neupitne kvalitete onda te blijedo gledaju kad vide kakva je grafika. Nije mi se dogodilo jednom.

Čak i mislim da su developeri starijih igara upravo radi ograničenih mogućnosti hardwarea tada bili prisiljeni uložiti više u samu atmosferu, priču i igrivost nego u samu grafiku. Ja mislim da su starije igre imale puno bolju atmosferu, gdje bi se zapravo totalno uživio u igru i gdje me prolazili trnci.

Ma sijećam se Blood 2 ili prvog AvP pa to je bila atmosfera da me je bilo sve strah igrati. Takvu atmosferu mogu teško doživjeti od neke današnje igre.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:12   #17
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor [Red]Dragoon Pregled postova
Ako se smijem nadovezati na kolegu Rosa, slažem se da je danas sve samo u grafici, te uopće nije bitno ništa drugo. Dok je dobra grafika prodaje se. Smatram da to najviše zahvaća gamere koji se tek počinju upoznavati sa igrama, mlađu generaciju, te je njima grafika na prvom mjestu. A kad im pokažeš stariju igru neupitne kvalitete onda te blijedo gledaju kad vide kakva je grafika. Nije mi se dogodilo jednom.

Čak i mislim da su developeri starijih igara upravo radi ograničenih mogućnosti hardwarea tada bili prisiljeni uložiti više u samu atmosferu, priču i igrivost nego u samu grafiku. Ja mislim da su starije igre imale puno bolju atmosferu, gdje bi se zapravo totalno uživio u igru i gdje me prolazili trnci.

Ma sijećam se Blood 2 ili prvog AvP pa to je bila atmosfera da me je bilo sve strah igrati. Takvu atmosferu mogu teško doživjeti od neke današnje igre.
Blood 2 ,AVP 1 ah the memories,jednom smo ja i frend to igrali ( i pili malo usput) i onda sam (pošto sam znao otprilike di se gamad nalazi) mu reko da će doć alien,i naravno on čeka i dođe facehugger,nakon njegovog paničnog urlanja granatiranja po zidu u lupanja po mojoj tipkovnici tražeći esc tipku ,trebalo mu je 10 ak minuta da se smiri( i da mi prestane mamu posovat )

Inače slažem se ,danas imaš grafiku koja je uber a ostalo je zanemareno,zato i jedva više kaj igram,sve mi je loša kopija prošlosti

Što se tiče AI-a ,može se on poboljšat( sjetite se 98 i HL1 AI),samo je stvar u dobroj staroj profitabilnosti,igra če se bolje prodat klincima a lijepo zgleda a AI rutine se svode na "trči + pucaj" nego ak igra lošije izgleda i ima odličan AI,makar je sve više " zrelih " gamera ,i dalje se smatra da je igranje " igrica" za klince iz osnovne,stoga im je ciljna grupa djeca

danas imaš eye candy a igru prođeš prije nego misliš da je gotova ,i nakon toga si misliš " Wait THAT was it?" Tak sam bar ja kad sam odigrao Episode 1 prije par dana ,dobra je ali je instalacija praktički duža od igre...
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline