Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2006., 23:55   #1
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Cisco akademija

Razmisljam o upisivanju Cisco akademije u Osijeku, CCNA program, zvao sam prijatelja koji je krenuo ljetos da mi kaze detalje, cijena je oko 8000kn odjednom, ili na 4 rate kada je oko 9xxx kn. Zavrsio sam srednju skolu elektrotehniku i upiso poljoprivredni fakultet sto je mislim totalni promasaj za mene(dao pola godine i sad ponavljam godinu, besplatno doduse ali svejedno...) jer me kompjuteri i sve vezano zanjih zanima od malih nogu!

E sad me zanimaju jos neke stvari, kada bih zavrsio CCNA program, gdje bi mogao najakse naci posao, konkretno ciljam da i ostanem i nadem posao u Osijeku nakon toga. Dali se to uopce isplati zavrsiti i traziti posao na tom podrucju? U kakve firme bih trebao gurat nos i trazit posao s time?
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 21:30   #2
jerba
Cro Fire member
Moj komp
 
jerba's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zg/Jarun
Postovi: 76
Cisco akademija

Kao prvo ispricavam se jer stvarno nisam imao ideju gdje na forumu smjestiti pitanjje!!!
zanimam me jel neko ima iskustva sa cisco akd., sto dobivam s time i kakve su mi mogucnosti?? znam da je cisci kao firma najjaca sto se tice mreza u svijetu i znam da su tecajevi cjenjeni!! ako ima ko da je zavrsio to ....
http://www.srce.hr/camt/
__________________

jerba je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.02.2007., 21:35   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako imaš volje i želje možeš puno naučiti (ako nemaš prethodno znanje)... prošao ccna i oke je totalno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 08:16   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Dobar Srpski forum na tu temu:

http://www.elitesecurity.org/f135-Sertifikati

Raspitaj se tamo
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 08:55   #5
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
ok ti je tecaj, jos je bolji ako imas prethodno znanje, traje 10mjeseci odnosno 2 semestra...

ovisi sta mislis radit, ali ti certifikat dobro dodje, u nekim firmama se jako cijeni, a u nekim ne..pa ti vidi..

moras znat hoce li ti to koristiti, odnosno di i sta mislis raditi..

Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 12:57   #6
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
da, problem doticnog je sto STVARNO ovisi o firmama.
Negdje se full cijeni, a negdje ti je ono:"ok, imas to...i?"

Ak si voljan nauciti, svakako ti preporucam.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 13:21   #7
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Oni lji govore - da ... i ?

Su većinom uradi sam majstori koji su stekli znanje iskustvom,a od crtifikata imaju platnu listu.

U svakom slučaju - može više pomoći nego odmoći, ali JAKO dobro razmisli dali ti treba za buduće zaposlenje. Cijena nije mala, a tečaj koliko znam nije jednostavan ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 13:29   #8
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
@ Spirit Tečaj traje 4 semestra i oko 1god.
@Paske Cijena je mala,uopče nije skupo kad pogledaš da npr. tu kod nas u OS imaš tečaj u Ivori za servisera računala koji traje otprilike 3 mj i ne naučiš skoro ništa košta 7000kn,tečaj za PC operatera gdje učiš word,excel i browsanje po particijama košta oko 2-3 tisuče kuna.

@ jerba Ja idem na Cisco 3mj i mogu ti preporučiti,stvarno se puno toga nauči i uvijek če ti biti plus pri zaposlenju,ne možeš ništa izgubiti
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 17:03   #9
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Moj frend je zavrsio i kaze da mu je pomoglo ful pri zaposlenju.I ja ga mislim upisati za dvije godine kad budem apslolvent.
A i cijena nije skupa ako ides preko faksa - menece ispasti nekih 4000 kn.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:30   #10
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
@Veki bio sam na akademiji pa znam...je traje 4semestra..ok..al vremenski do 10mjeseci oko 2-2,5 mjeseca svaki semestar..
Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2007., 00:34   #11
Dr. Olja
Doktor Olja
 
Dr. Olja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ck
Postovi: 50
I ja sam trenutačni polaznik i mogu ti reć da sam zadovoljan! Možeš naučiti puuuno toga, naravno, ako si zainteresiran. Oni te neće tjerat da učiš, ali će ti svaki normalni predavač, a i ostali polaznici, pomoć u svemu. Pri zaposlenju može biti samo +. Možda ga u nekim firmama ne cijene, ali to je problem firme. A + je i samo stečeno znanje. Akademija uopće nije skupa i preporučio bih je svatkome tko se u životu želi baviti mrežama.
__________________
X2Terror
Epox 9NDA3J; AMD Athlon64 x2 4200+; AC Freezer64Pro; 2x512 Mb Kingmax DDR400 (SC);
ATI Radeon 9600 Pro 256 Mb; Seasonic S12-380W
WD Caviar 250 Gb, WD Caviar 160 Gb otopio se, hehe
Old_Skool
MSI KT3 Ultra VIA KT333; AMD Athlon 1700 XP @ 1959 MHz + Falcon Rock 2; 2x256 Mb Kingmax DDR333;
MSI Nvidia GeForce FX5200T 64 Mb;
Maxtor DiamondMaxPlus9 120 Gb, WD Caviar 80 Gb;
Dr. Olja je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:34   #12
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Po meni je preskupo. Za 5000 kn u Puli imas tecaj od 9 mjeseci gdje ucis Access,Sql,Mysql , Visual Basic ,znaci kompletan rad sa bazama podataka ,i mozes birat umjesto Visual basica,PHP programiranje. Meni se cini da je korisnije nego cisco i mreze. Ustvari sve je korisno. Ali birati izmedju ova 2 tecaja uvijek bih izabrao programiranje Mozda grijesim.....

I da ,stavrno se puno nauci,ako slusas i sudjelujes naravno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 08:01   #13
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Po meni je preskupo. Za 5000 kn u Puli imas tecaj od 9 mjeseci gdje ucis Access,Sql,Mysql , Visual Basic ,znaci kompletan rad sa bazama podataka ,i mozes birat umjesto Visual basica,PHP programiranje. Meni se cini da je korisnije nego cisco i mreze. Ustvari sve je korisno. Ali birati izmedju ova 2 tecaja uvijek bih izabrao programiranje Mozda grijesim.....

I da ,stavrno se