Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2014., 12:27   #331
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Los Sam to im 100% sekretar'ca jede pare. Možeš im je lako disejblat putem koda. Poruke ionako brijem da ne preslušavaš niti ih ostavljaju ljudi koji te zovu.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 09:57   #332
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Da, bila je automatska sekretarica. Skuzio sam malo iza svog posta, nazvao sam se s tudjim mobom i imao sto cuti. Nitko ziv mi nije nista rekao za sekretaricu dok ih nisam pitao i svi su onda "joj da kako mene to zivcira kada te nazovem..." i odu silni novci u vjetar...pitanje je koliko je to trajalo, jesam ja ili oni to ukljucili jer su imali "akciju" za sekretaricu di su je ljudima ukljucivali i onda su oni imali 30 dana vremena da posalju "NE". Kako god nezamislivo je da se odmah ukljucuje, a ne iza zvucnog signala.

Preslusao sam 0 poruka na sekretarici, iskljucio je u vipu i pomocu ##002# koda za preusmjeravanje poruka.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2014., 16:52   #333
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ta sekretarica je zlo. Ja sam je svima u familiji poisključivao još davnih dana. Mislim, nismo mi ameri da snimamo one retardirane poruke i onda to preslušavamo. Ako želiš ostaviti poruku postoji SMS.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 11:28   #334
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Koji vrag, VIP više nema nikakve solo internet pakete za uzeti preko bonova?
Moram prebaciti na neke mjesečne tarife (Zakon and shit) da bih mogao aktivirati tjedni Vipme start, koji mi bespotrebno uključuje pozive i poruke?

Ili im je samo stranica toliko loša da ja više to ne mogu naći
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 11:41   #335
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 12:16   #336
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
To je Internet kartica, ne ova klasična... Barem koliko sam ja skužio.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 09:35   #337
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510



Tek sam sinoć skužio koliko Youtube ždere promet. Do sad to nikad nisam pratio. Za samo pola neke (novije) pjesme povuče do 100 MB.

-->
Pošto ne mogu imati normalni internet, morao sam se odlučiti na stick. Uzeo sam VIP jer mi je bolje imati noćni flat ako treba nešto skidati nego samo 25GB ko na HT-u.

Frend mi radi u VIP-u i preporučio mi je da uzmem Huawei E392 LTE modem. Na kraju je ispalo da ništa od toga pa su mi ponudili još dva: Huawei E5172 i E5372. Potonji je skuplji, ali pošto je na ugovor, dođe na isto, samo 9 kn.

Sinoć napokon ubacio SIM karticu, sve prvi put spojio i leti sve Otišao na speedtest samo da vidim koliko je down. Potegao je odmah previše prometa, tako da sam odustao kad sam vidio da je uspio potegnuti 57 Mbita

Nikakve probleme nisam primjetio na kompu, laptopu i dva mobitela, pa se nadam da će nekome možda pomoći jer nisam našao u temi da je netko nešto pisao.




Tek sam sinoć skužio koliko Youtube ždere promet. Do sad to nikad nisam pratio. Za samo pola neke (novije) pjesme povuče do 100 MB.

__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 14:01   #338
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Pozdrav kolege!

Je li zna netko proceduru prijevremenog raskida ugovora kod dotičnog operatera?

Naime hoću raskinuti ugovor i koliko sam shvatio po zakonu plaćam preostale rate za uređaj koji sam uzeo ili preostale mjesečne naknade tarife ovisno što mi je povoljnije.

Trenutno prolazim havariju i lagano mi je Vipa...
Stvarno do bola komplicirana firma.

Zovem jučer SZK i kaže mi ovo gore tj. u mom slučaju plaćam još 12mj. x 80kn (za G2 koji je uzet na 24mj.) tj 960kn.
Pođem u Vip, tamo čim su čuli riječ raskid odmah su se počeli ponašati da ne kažem kako...

I sad tamo mene oni uvjeravaju da imam platit i rate za mob i preostale mjesečne naknade za tarifu i hoće mi naplatit nekih 3000kn.
I onda krenula rasprava i tako to, da na kraju oni meni reču da je jedno zakon a drugo sistem i da je njima u sistemu tako i da se mogu hebat...

I onda još malo rasprave pa smo došli do toga da se može poslat u Vip Zagreb (nemam pojma u koju službu) zamolba za izačun
te da će oni po zakonu izračunati najpovoljniju opciju i da imaju zakonski rok za to 2 tjedna i da će mi to doć poštom na kućnu adresu...

Ali opet da to njima u Vip centru ne znači ništa jer njima u fucking sistemu stoji drugo...

Opet zovem ljut SZK te je sad malo drukčija priča, da ide poseban izračun i da ne idu samo rate na mob već i neka razlika cijene za mob jer je on kao bio povoljniji u toj tarifi nego je stvarna cijena moba...

Katastrofa, kad ovo riješim lagano kompletna family seli s Vipa.
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 14:09   #339
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Pa sasvim je logicno da im pri raskidu moras platit preostale "rate" za uredaj i pretplatu.
Nije toliko kompliciran izracun. Pogledaj koliko ti je mjeseci ostalo do kraja ugovorne obveze i taj broj mjeseci pomnozi sa mjesecnim racunom koji inace placas (tarifa+uredaj) i onda nadodas jos samo cijenu penala za raskid ugovora, pise negdje na stranici koja je cijena raskida
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 18:36   #340
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Sve je to meni jasno. Ali po novom zakonu ide ili jedno ili drugo.

Evo što stoji u Vipovim općim uvjetima:

"Prijevremeni raskid 14.1. U slučaju da Krajnji korisnik jednostrano raskine Ugovor prije isteka razdoblja obveznog trajanja Ugovora (što uključuje i raskid Ugovora u slučaju prijenosa broja), Krajnji korisnik je obvezan platiti ukupan iznos svih preostalih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja Ugovora ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako je plaćanje te naknade povoljnije za Krajnjeg korisnika."

Ni oni u Vip centru neznaju što i kako i sad čekam neki pismeni izračun koji će mi doć na adresu.
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2015., 18:45   #341
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
To ili ovdje ne znaci kao ili jedno ili drugo nego ili u smislu ako nisi pod ugovornom obvezom vise onda placas naknadu u visini proizvoda i obrnuto. A u slucaju da ti je oboje jos aktivno kako je tebi onda placas oboje
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 19:21   #342
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mislim da nisi u pravu. Kolega iznad je točno naveo - ili preostale rate pretplate ili razlika u cijeni mobitela. Ne može oboje. Trebao bi otići kod njih pa neka ti izračunaju obje varijante, a ti onda vidi koja ti se više isplati, plati penale i raskini ugovor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 19:22   #343
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Vjerojatno će ti iduća ponuda biti da je moguće dogovorit da odjednom platiš penale za tarifu, a preostale rate za uređaj mjesečno.
Sad negdje je caka. Načelno ne možeš platit i jedno i drugo pod penalizaciju. Ali ne možeš platit ni samo tarifu, a mobitel za "samo" ono što si platio jednokratno prilikom
potpisa ugovora. Administrativno
se jednostavno "poveća" iznos penala za pretplatnički ugovor na račun popusta na mobitel.
Koliko je to moralno, nije ali po našim žnj zakonima još prolazi.
To je HT probao napravit mojoj dragoj, pa smo pisali prigovor, pa nakon natezanja, platili i jedno i drugo al po "razumnoj"
cijeni. Uglavnom mučno iskustvo.
Inače, djelatnici centara vjerojatno dobivaju upute da "straše" ljude nekim debilnim ciframa ne bi li pošto-poto ostali na pretplati.
Uglavnom piši prigovor, ako treba i drugostupanjski.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 05.06.2015. u 19:32.
  Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 00:53   #344
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Hmm, jel nije da to pravilo ili ili vrijedi u slucaju ako je mobitel placen odjednom po povlastenoj cijeni (tipa 99, 899 il koja vec cifra), pa se gleda razlika do pune nebulozne cijene (tipa 5999 kn) ili preostali iznos zbroja mjesecnih naknada za tarifu (tarifa xyz)?
Ovako ako je mob kupljen na rate, ide preostale rate (jer je ta povlastena cijena samo podijeljenja na rate) + ili razlika cijene do pune nebulozne cifre za mob ili preostali iznos zbroja mjesecnih naknada za tarifu?

Ne branim VIP, dapace, nemam bas najljepse misljenje o njima, al mislim da su neki shvatili krivo neke stvari Al onda mi nije jasno kak je Ivanu proslo
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 11:12   #345
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Nije mi prošlo. Platio sam ja i Mob penale i tarifu.
Samo puno manje nego sto mi je prvotno komuniciramo.
  Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 12:20   #346
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 02:43   #347
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Ide ti ovako kolega:
Krajnji korisnik je obvezan platiti ukupan iznos svih preostalih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja Ugovora (tu ti ulaze naknada za tarifu + naknada za uređaj)
npr. Tarifa 150+100 uređaj * mj do isteka. Dodjes do iznosa 250*10mj =2500kn. Jer ti računaju da si se obvezao koristiti tarifu s naknadom 150kn do isteka ugovora, a mobitel trebaš isplatiti svakako.

Drugo:
ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako je plaćanje te naknade povoljnije za Krajnjeg korisnika.
npr. Puna cijena moba 3500kn - 500kn koje si platio odmah - (14mj što si platio * 100kn) = 1600kn
I to u slučaju da nisi dobio popust na tarifu. Ako je bio popust ide ti jos ovih 1600+kn.

Oni tebi u izračunu moraju poslati ta dva iznosa a ti onda plaćaš onaj koji je povoljniji za tebe, tj. manji iznos.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 13:44   #348
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Pa sasvim je logicno da im pri raskidu moras platit preostale "rate" za uredaj i pretplatu.
Nije toliko kompliciran izracun. Pogledaj koliko ti je mjeseci ostalo do kraja ugovorne obveze i taj broj mjeseci pomnozi sa mjesecnim racunom koji inace placas (tarifa+uredaj) i onda nadodas jos samo cijenu penala za raskid ugovora, pise negdje na stranici koja je cijena raskida
Ako si kupio povoljniji uređaj na račun pretplate onda da - trebaš otplatiti jedan dio.
No ako nisi imaš pravo raskinuti ugovor bez obaveza.

Tako bi bar prema EU trebalo biti..
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 11:15   #349
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Sve je to meni jasno. Ali po novom zakonu ide ili jedno ili drugo.

Evo što stoji u Vipovim općim uvjetima:

"Prijevremeni raskid 14.1. U slučaju da Krajnji korisnik jednostrano raskine Ugovor prije isteka razdoblja obveznog trajanja Ugovora (što uključuje i raskid Ugovora u slučaju prijenosa broja), Krajnji korisnik je obvezan platiti ukupan iznos svih preostalih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja Ugovora ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako je plaćanje te naknade povoljnije za Krajnjeg korisnika."

Ni oni u Vip centru neznaju što i kako i sad čekam neki pismeni izračun koji će mi doć na adresu.

Evo dva tjedna je prošlo koliko je zakonski rok da mi se očituju pismeno ali još ništa nije stiglo iako su mi u Vip centru rekli da bi to trebalo biti za oko 4 dana.

U koju se lakrdiju ovaj Vip pretvorio...
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 11:28   #350
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prijavi ih https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp da ti nisu odgovori u zakonskom roku od 15 dana.Isto tako prijavi ih HAKOM-u.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 12:37   #351
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Evo dva tjedna je prošlo koliko je zakonski rok da mi se očituju pismeno ali još ništa nije stiglo iako su mi u Vip centru rekli da bi to trebalo biti za oko 4 dana.

U koju se lakrdiju ovaj Vip pretvorio...

A kako znaš da je prošlo dva tjedna? Poslao ih na e-mail? Imaš li dokaz?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 16:23   #352
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne, nema dokaz. Pisao je emal tintom koja isparava...
Daj Dottore olabavi malo. Čoek je rekao što je napravio. I da, VIP je postao lakrdija od mreže.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 09:43   #353
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Zatražio sam vip sim karticu preko njihove stranice: http://www.vipme.hr/odaberi-tarifu/2-zakon-

Proslo je cca 10 dana, jos nista, pa jel zna netko iz iskustva dal da jos cekam (jel ce ova zatražena ikad doć) ili da kupim karticu u slobodnoj prodaji?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 11:27   #354
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Zakon je taj vip

Zvao prošli tjedan da vidim kad mi ističe promo cijena na savršenu tarifu i žena nešto provjerava i kaže ma ne vama je to do daljnjega tako jer nemate ugovor ni ništa reko ok.
U petak doše poruka da ističe promo cijena tarife

koji debili pa to je strašno
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 12:50   #355
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Bok ekipa, dobio sam zaključan S5 na VIP. Da li mogu ja zatražit besplatno otključavanje i ako nemam ugovor? Treba mi za Tele2 i na bonovima sam.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 13:14   #356
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ukoliko je mob uzet na pretplatu, moraju ti ga otključati kad podneseš zahtjev za otključavanjem. Ako je uzet na bonove, treba čekati 1g. od dana kupnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 14:03   #357
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Kako oni provjere je li mob uzet na pretplatu? To po broju jel?
Jer ja sam od lika uzeo koji je kupio od onih dilera po ZG-u, ima ovjereno jamstvo i sve sa pečatom i IMEI-om.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 14:13   #358
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Putem IMEI-a, ali čisto sumnjam da je S5 išao na bonove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 14:14   #359
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Aha, a ništa uputim se u VIP centar pa provjerim sa njima onda.
Hvala ti.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 15:01   #360
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pretpostavljam da je uzet na pretplatu što tebi ide u korist jer možeš na licu mjesta zahtjevati otključavanje bez obzira kad je sklopljen ugovor o pretplati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na