Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2012., 19:54   #1
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
2 notebooka - isplati li se dati 100 EUR vise za 17inch ekran?

Imam mogucnost nabaviti dva notebooka s i5 procesorom. Radi se o

Citiraj:
HP Pavilion g6-1225sm
CPU: Intel® Core™ i5-2430M (2,4GHz), DISPLAY: 15,6" High-Definition LED, VGA: AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 dedicated), RAM: 6 GB, HDD: 750 GB, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, GARANCIJA: 1g
i
Citiraj:
Acer Aspire 7750G
CPU: Intel Core i5-2410M Processor 2,30 GHz, DISPLAY: 17.3" High-Definition LED, VGA:ATI Mobility Radeon HD 6650 sa 1 GB DDR3, RAM: 6 GB, HDD: 640 GB, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, 10/100/1000 NIC, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, USB 3.0, GARANCIJA: 1g
Acer je skuplji za 100EUR radi dijagonale ekrana.

Je li doista Acer notebook toliko bolji da bi se isplatilo dati vise za 17-ku?

Racunar uzimam zeni, ali cu i ja na njemu navecer odgovarati na mailove te kad sam van ureda raditi neke prepravke na programima koje pravim (mobilne aplikacije, nisu web ili desktop).
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:04   #2
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Ako ti je bitna mobilnost onda ne. Ako želiš komfor u radu onda definitivno 17". Dobiješ i dosta jaču grafiku gore.

Inače od kad sam počeo raditi na 18,3" lapu 15,6" mi sada izgleda kao igračka, tako da svakao preporučam 17"
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2012., 22:48   #3
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pa nije sam stvar u dijagonali i grafici. Ovaj acer ima numpad. To je poprilično korisno, ako ne koristiš usb tipkovnicu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 06:46   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:12   #5
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.
Tu se ne bi slozio skroz. Vidio sam puno vise hp-ova na servisima nego acera. A i kroz ruke mi je proslo puno njih kojima su riknule maticne dok aceri uredno rade a i ja imam jednog vec 4 godine i nikakvih problema. No to je samo moje iskustvo
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:25   #6
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Po mom iskustvu, ni hp nije nista posebno kvalitetniji, naravno to ovisi o kojem cjenovnom rangu pricamo.. U ovoj situaciji bi radije isa na veci ekran definitivno, no preporuka za produzeno jamstvo stoji (ako je moguce).
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:59   #7
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
A kako ide to produzeno jamstvo? Je li ja moram ista nadoplatiti ili sto?
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:04   #8
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
A da si uzmeš ovakav Dell sa 3 godine jamstva?

Uglavnom pregledaj si malo Adm imaju akciju na Dellove , meni je uvijek bio nekak kvalitetniji i draži nego HP i Acer.

Ide tak da moraš nadoplatiti.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 28.02.2012. u 08:10.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:21   #9
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
A da si uzmeš ovakav Dell sa 3 godine jamstva?

Uglavnom pregledaj si malo Adm imaju akciju na Dellove , meni je uvijek bio nekak kvalitetniji i draži nego HP i Acer.

Ide tak da moraš nadoplatiti.
Gledao sam Dell ali sam onda citao da su proslu godinu zavrsili u minusu u pogledu notebookova sto je vjerojatno znak da nisu korisnici zadovoljni njihovim proizvodima. Tako da sam odustao od njega.
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:35   #10
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
To može biti svašta, od krize pa do toga o kojim se laptopima točno radi u kojem cjenovnom segmentu, itd itd ... ovaj Dell bi ja ipak uzeo u obzir jer je sličnih performansa kao i navedena dva gore, a i nebi ti bilo loše da ih odeš u dučan pogledat svu trojicu tak ćeš se najlakše odlučit koji ti najviše odgovara.

Ne vidim da ćeš radit neke zahtjevne operacije na laptopu tak da bi na tvom mjestu ciljao ove performanse (ako se radi o laptopu za duže vrijeme) + što jeftinija cijena + veća garancija.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2012., 09:57   #11
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.

Al kad ga provalis , provalis vrhunski. HP je mozda od pavillon na gore serije kvalitetan , a i to je upitno jer sam vidio i pavilione da su sranje i ne kvalitetni.HP 6735s, i dva komada 4510s su krepala u roku godinu dana. Acer 5610, dva komada, imaju 3 godine i radi vrhunski.

Sto se pitanja tice, ja bi isao na acer i produzio garu cisto zbog svog ega.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 11:00   #12
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Ne vidim da ćeš radit neke zahtjevne operacije na laptopu tak da bi na tvom mjestu ciljao ove performanse (ako se radi o laptopu za duže vrijeme) + što jeftinija cijena + veća garancija.
Znaci i ovaj gore Acer i HP su dobri, ali mi ovaj preporucas radi bolje cijene?
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 11:53   #