Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2014., 08:34   #331
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Neki ce ovdje stvarno morati zavrsiti na onom forumu o najblesavijim izjavama o bitcoinu.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 08:54   #332
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ma sve je to uglavnom neznanje, a i malo ljutnja. ne nuzno zbog toga sto netko drugi mlati (tj. vec je namlatio) pare, vec cinjenica da smo svi tu neki kompjutorski gurui, znalci. bitcoin nam je bio na domak, prakticki besplatno vec 2-3 godine free money na najlaksi moguci nacin. ja sam sebi tek nedavno oprostio sto za njega uopce nisam ni cuo do 3/2013 . ovakva prilika se vise nikad nece dogoditi. drugo bi bilo da smo auto mehanicari ili nekaj, ali ovo...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2014., 09:16   #333
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ma sve je to uglavnom neznanje, a i malo ljutnja. ne nuzno zbog toga sto netko drugi mlati (tj. vec je namlatio) pare, vec cinjenica da smo svi tu neki kompjutorski gurui, znalci. bitcoin nam je bio na domak, prakticki besplatno vec 2-3 godine free money na najlaksi moguci nacin. ja sam sebi tek nedavno oprostio sto za njega uopce nisam ni cuo do 3/2013 . ovakva prilika se vise nikad nece dogoditi. drugo bi bilo da smo auto mehanicari ili nekaj, ali ovo...
Znaš da si zakasnio kad čak i Bug piše o tome
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 09:31   #334
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ma nije tu riječ uopće o neznanju ili o neiskorištenoj prilici. Ovdje pričamo o sustavu koji je transparentan, i klaunovi pričaju o prevarama, sfingama, ili čemu već.
Je li netko UOPĆE od vas pročitao originalni dokument od Nakamota ?

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

U slučaju da dokument ne razumijete, odmah se zaustavite, vratite par koraka unatrag, i počnite učiti.

Pa se malo divite i stvarnim datotekama :

http://sourceforge.net/projects/bitcoin/

Tko god tvrdi da će Bitcoin kao takav (ili sustav) srušiti postojeći svjetski monetarni model je vrlo naivan.
Ali isto tako, Bitcoin je ovdje, i ostat će. Zašto? Jer funkcionira, i točka.

Nitko ne razmišlja o tome kako uopće funkcionira danas svjetski monetarni model, od kontroliranja inflacije, dizanja neke valute fiktivno u nebesa dok se druga ruši, međudržavna dugovanja, razno razne sumnjive svjetske agencije koje kontroliraju tržište, bla bla bla... I tu je ljudima sve čisto.

Ali kad se spomene žmrljCoin, odmah svi dignu glavice gore kao merkati, i počinje komentiranje. Još malo pa ću slušati babice s placa kako pričaju : "Joj dečec, sem čula tam nekaj na teliviziji o Bitkojnu, pazi se toga, to bu te ravno v'pakel uvuklo..."

Da citiram legendarnog lika koji je izrekao najveću istinu na ovom svijetu :

"Harry Callahan: Well, opinions are like assholes. Everybody has one."
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 09:36   #335
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Bitcoinova glavna mana je transparentnost...vladama i bankama to nikako ne odgovara
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 10:23   #336
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
svaka medalja ima dvije strane, a vi ovdje pričate samo o jednoj
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 12:20   #337
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
svaka medalja ima dvije strane, a vi ovdje pričate samo o jednoj
Ne bih se u ovoj situaciji složio. Samo novinari mogu jednu medalju ispričati na dvije strane.
Osobno ne rudarim, ne trgujem sa bitcoinom, i lova me uopće ne zanima. Ali ono što me zanima je kako je to tehnički implementirano, i tu će ti svatko reći da se radi o vrhunski osmišljenom sustavu, sa svih aspekata.
A raspravljati o tome radi li se tu o prevari, isplati li se ulaziti u trgovinu virtualnim valutama, teorijama zavjere, a da su se rijetki stvarno potrudili proučiti sustav... Mislim da se zna gdje ciljam.

Malo još materijala, preporučen od tate mate (oprostite mi, ovdje neće biti odgovora na pitanje : "Isplati li mi se?") :

https://www.schneier.com/blog/archiv...n_explana.html
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 17:34   #338
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
To je sve lijepo i krasno, ali najveća bitcoin burza je propala jer su je hackali, pa je izgubila nekih 300 mil €

(http://www.bbc.com/news/technology-26387800)

Osim toga, bitcoin je u biti pyramid scam, samo što nije scam. Pošto je općepoznato da vrijednost valute može rasti i padati, kad ljudi izgube novce, to se ne može nazvati prevarom, dok se u pyramid scamu obećava samo rast.

Valjda vi razumijete da tim rudarenjem u prazno vi ne stvarate nikakvu stvarnu vrijednost, već je to neka mini-igra za stvaranje novaca. Vrijednost bitcoinova nastaje tako da ljudi ulažu u tu valutu. Za svaku osobu koja je izvukla profit, postoji druga koja je izgubila.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 17:56   #339
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
To je sve lijepo i krasno, ali najveća bitcoin burza je propala jer su je hackali, pa je izgubila nekih 300 mil €

(http://www.bbc.com/news/technology-26387800)

Osim toga, bitcoin je u biti pyramid scam, samo što nije scam. Pošto je općepoznato da vrijednost valute može rasti i padati, kad ljudi izgube novce, to se ne može nazvati prevarom, dok se u pyramid scamu obećava samo rast.

Valjda vi razumijete da tim rudarenjem u prazno vi ne stvarate nikakvu stvarnu vrijednost, već je to neka mini-igra za stvaranje novaca. Vrijednost bitcoinova nastaje tako da ljudi ulažu u tu valutu. Za svaku osobu koja je izvukla profit, postoji druga koja je izgubila.

rudarenjem se odrzava network transakcija...
  Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 18:32   #340
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2014., 18:42   #341
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417