Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2011., 18:42   #1
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
Printer laserski brno/bijeli

dakle, tražim printer, crno-bijeli ispis, laserski, veći kapacitet tinte (što više stranica), da je kvalitetan i ne preglomazan. Najbolje ako netko ima printer pa je zadovoljan tak da kaže iz svojeg iskustva i ako treba savjet da se klonim kojeg printera da baš ne naletim...
Cijenovni rang- ne bih išao više od 1000 kuna, naravno što jeftinije to bolje.

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Kraesimirus. 14.09.2011. u 19:28.
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 08:02   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Kraesimirus Pregled postova
dakle, tražim printer, crno-bijeli ispis, laserski, veći kapacitet tinte (što više stranica), da je kvalitetan i ne preglomazan. Najbolje ako netko ima printer pa je zadovoljan tak da kaže iz svojeg iskustva i ako treba savjet da se klonim kojeg printera da baš ne naletim...
Cijenovni rang- ne bih išao više od 1000 kuna, naravno što jeftinije to bolje.

Hvala.
recimo što bi rekao kad bi na stol stavili dva printera. Isti proizvođač

Znači budget je cca 1000 kn

Jedan ima životni vijek 3 godine a drugi 10 godina. A ovaj od 10 godina je potrošio tih 3 godine. I koštao je proizvođača 100% više u proizvodnji od ovog od 3 g. Znači jedna klasa više.

Uz jedan i drugi dobiješ garanciju. S tim da kad kod prvoga potrošiš startni toner od 500 otisaka i u njega staviš neki zamjenski toner automatski gubiš garanciju. Dok kod drugog imaš garanciju neograničeno uz obavezu da koristiš isključivo određene zamjenske tonere. Staviš u njega isto tako neki drugi zamjenski isto tako automatski gubiš i na njga garanciju. Zamjenski toneri istog kapaciteta te koštaju 4 * jeftinije od onog prvog printera što ima životni vijek 3 godine. Znači 450 kn vs 100 kn + PDV za isti broj otisaka.

A da stvar bude još zanimljivija, za iste novce odnosno cca 1000 kn u jednom slučaju uz printer dobiješ startni toner od 500 otisaka a u drugom slučaju 6 tonera od 2000 otisaka ili 3 tonera od 4000- 5000 otisaka.

E sad ti meni reci koja od ove dvije opcije ti se više sviđa?

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 15.09.2011. u 09:31.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2011., 15:18   #3
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 142
PO meni,
uzmi neki printer poznatog proizvodjaca i to je to. Kupio sam epsona, bio ispod 800 kn (6200 model, tako nesto), eno ga, suti i radi vec par godina. Ne znam doduse kakvi su tvoji zahtjevi, treba li imat mrezni prikljucak, ali mislim da je u klasi 1000 kn dobar izbor.
tborzic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na