Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2008., 10:31   #31
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
2) Kada router skuži da neko računalo traži podatak sa neta a konekcija nije aktivna automatski je uspostavlja. Ako je traženi podatak dostupan unutar lokalne mreže konekcija se nebi trebala uspostavljati.
to bi tako trebalo biti ali imam neke probleme sa tom opcijom. Dakle postavljeno je Connect on Demand te idle time na 30 minuta. Preko dana to radi OK, kompovi miruju pola sata i on prekine vezu. Kada upalim FF i odem na neku stranicu veza je natrag i sve 5. Međutim muči me stanje kad ugasim modem na duže vremena. Navečer prije spavanja, ako se ništa ne skida, pogasim kompove i ugasim Kasdu. Ujutro nakon što upalim Kasdu Linksys se ne spoji automatski već moram ući u meni i ručno mu narediti Conncet. Ja sam očekivao da će Linksys automatski poslati naredbu sa spajanje kad stigne zahtjev, ali čini se da nije tako. Večeras ću probati ostaviti opciju Keep Alive pa vidjeti kako će biti ujutro.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 11:41   #32
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Meni radi keep alive savršeno,d link 584-t je u bridge modu.

Još mi i max TV radi skoro po cijeli dan 2 računala na WLAN-u i jedan na LAN.

btw. skini si WRT54 script generator ako ćeš imati više računala ili što već--

link:

http://rapidshare.com/files/86054342/wrt54sg.rar
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 12:04   #33
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ma vjerujem da Keep Alive radi dobro, ali mene zanima zašto se nakon prekida internet veze ne uspostavi ponovno automatski već moram ući u router i napraviti Connect. nego čemu služi ta skripta? Ja sam spojio u mrežu 3 računala, žično, i to za sad radi. Ali ne koristim baš tu mrežu previše već sam si to složio više ovako iz navike.

još jedna stvar koje sam se sad sjetio. Mogu li ja kako ući sad u postavke Kasde, dok je router spojen na nju?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 12:11   #34
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ma vjerujem da Keep Alive radi dobro, ali mene zanima zašto se nakon prekida internet veze ne uspostavi ponovno automatski već moram ući u router i napraviti Connect. nego čemu služi ta skripta? Ja sam spojio u mrežu 3 računala, žično, i to za sad radi. Ali ne koristim baš tu mrežu previše već sam si to složio više ovako iz navike.

još jedna stvar koje sam se sad sjetio. Mogu li ja kako ući sad u postavke Kasde, dok je router spojen na nju?
Služi da podjeliš bandwith računalima itd,fina kontrola prometa...
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 13:06   #35
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ah to, ne treba mi za sad. Jer internet se koristi samo na mojem radnom računalu. Ova ostala 2 imaju pristup više reda radi, ako starci žele nešto pogledati ili ako ja nešto prčkam po Linuxu. Za kontrolu prometa me nije previše briga, prvo što imam flat a drugo što sam na sporom linku pa nije da moram paziti koji mi komp koliko vuče.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:00   #36
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Evo, kao što sam i pretpostavio sa Keep Connection Alive stvar normalno radi i automatski se spoji nakon što je modem bio isključen preko 12 sati. Ali i dalje mi ne ide u glavu da je nemoguće da ostavim CoD i da se router sam spoji nakon prekida veze. no matter

Ponovno pitanje ako netko zna: mogu li ikako ući u postavke Kasde dok je ovaj roter spojen na nju? Znam da mogu jednosavno preštekati jedan kabel ali volio bih da to mogu i ovako kako je sad spojeno.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:09   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
Ponovno pitanje ako netko zna: mogu li ikako ući u postavke Kasde dok je ovaj roter spojen na nju?
Ako si Linksys WRT54GL postavio na 192.168.1.2 (u istom nizu i različit od Kasde) onda bi morao moći otvorit web konfig Kasde
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:00   #38
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako si Linksys WRT54GL postavio na 192.168.1.2 (u istom nizu i različit od Kasde) onda bi morao moći otvorit web konfig Kasde
way ahed of you. Pokušao sam to sinoć i postavio sam Linkača na .2, ali mi svejedno nije ušao u postavke Kasde. Nisam ju mogao ni pingati. Zato sam i pitao ponovno. Nije mi to sad jako bitno ali volio bih tu i tamo da imam pristup ako zatreba.

Budem još malo proštrumfao jer može biti da sam nešto krivo podesio ili nisam negdje stisnuo Apply kad je trebalo. Eh da, na routeru je pogašen DHCP i sve to, ako tu slučajno ima nekakve veze. (mada ne bi smjelo biti kad je Kasda na WAN portu)
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:13   #39
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
(mada ne bi smjelo biti kad je Kasda na WAN portu)
Ključan dio tvog pitanja, štrumfam da ako nikako nejde onda je do firmware - a Linksys - a (kod drugih routera "stvar" funkcionira). Mada kad je prijateljica Kasda u pitanju, ništa, ama baš ništa nije siguro.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:33   #40
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
pogledat ću u upute od Linkača da vidim piše li tamo nešto korisno. U međuvremenu sam se sjetio da sam sa Kasdom dobio i neki CD na kojem bi trebao biti neki manual. Mila majko ja tužniji CD nisam vidio u životu. Ne samo da ima samo 7 megabajta na njemu nego je i totalno beskoristan.

nego palo mi je na pamet glupo pitanje, možda bi trebao pored IP adrese routera staviti i drugi subnt mask? Jer i Kasda koristi 255.255.255.0
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:56   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa i mrežna na kompu i Linkač i Kasda bi trebali imati (imaju) Subnet na 255.255.255.0
Šta se tiće spomenutog cd - a obavezno ga ubaci sa stisnutim livim Shiftom (baypass AutoRun), sumljam da na njemu ima šta korisno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 03:40   #42
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Ja bi isto uzeo uskoro Linksys WRT54GL. E sad imam doma Kasdu i se555. Vidim da se može narihtati da radi sa Kasdom, jel neko uspio sa se555?
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 10:40   #43
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Vidim da se može narihtati da radi sa Kasdom, jel neko uspio sa se555?
A tko ti brani, smo nevidim svrhu ako je SE555 ispravan?
Može se podesiti i to na dva načina:
1 - Na SE555 i dalje "održava" PPPoE konekciju, a WRT54GL routa kompove spojene preko njega
2 - Na SE555 parametri PPPoE prazni, Connect na manual, uključi PPPoE pass-through, a na WRT54GL sve definiraš (uključujući PPPoE konekciju).
Nikky je offline