Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2017., 15:31   #2581
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
jasna stvar. pa onda ne kužim zake je poslana ponuda za plaćanje ako nije prethodno provjerena raspoloživost. jel i za to kupac kriv?
Ne kužiš, a i ne čitaš, kažem "u pravilu", a svaka trgovina ima svoje sheme poslovanja.
Neke trgovine automatski nakon narudžbe šalju generiranu ponudu, a neke šalju ponudu tek kad trgovac provjeri raspoloživost.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:36   #2582
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Dobro. I to je kupčeva briga koju ovi shemu koristili?

Nije loše to poslovanje. Recimo kod mene u geodeziji čovjek naruči parcelaciju, uplati mi novce sve unaprijed i onda ga zovem, e sori neznam napraviti parcelaciju jel može upis kuće umjesto toga?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:39   #2583
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Meni je do sad svaki put dosao mail sa automatskim racunom i napomena da sacekam potvrdu o raspolozivosti prije uplate tako da ne vidim sto je tu njihova greska


Zadnje izmijenjeno od: vacs. 20.04.2017. u 16:27.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:41   #2584
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Ak' se ti ne osjecas magarcem ako nazoves neki ducan - oni kazu, 'da imam to, slobodno dodjite po to', ti dodjes - a toga nema, a *ebga... sto da ti kazem.
Nije da i vani svugdje cvate cvijece, ali je bolje nego kod nas. Pogotovo sa normalnim ducanima (ne uracunavajuci mega-ducane ala Amazon gdje se ipak isto tako desavaju greske).

Ja sam prije kojih godinu dana isao naruciti fotic izvana, i platio. Ispalo je da ga nemaju, i umjesto njega su mi ponudili noviji, bolji i skuplji model za istu lovu, bez doplate.
Dakle, moze se. Moze se i kod nas, i neki tako i posluju, no to su rijedji izuzeci.
No drugi pak posluju samo na nacin 'daj pare i budi sretan sto si ista dobio'. Pritom ne ciljam direktno na ADM, samo da bude jasno.

Anyway, daljnja diskusija nema smisla. Sto ljudi, sto cudi.. sto zena, dvjesto sisa.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:41   #2585
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Dobro. I to je kupčeva briga koju ovi shemu koristili?
Pa produži u drugu trgovinu ako ti ne paše kako neka posluje, šta stalno pričaš šta je čija briga.
U ovom slučaju to ni nema veze s ičime jer on ni nije dobio ponudu koja je namjenjena za virmansko plaćanje nego je platio karticom.

Citiraj:
Nije loše to poslovanje. Recimo kod mene u geodeziji čovjek naruči parcelaciju, uplati mi novce sve unaprijed i onda ga zovem, e sori neznam napraviti parcelaciju jel može upis kuće umjesto toga?
Daj molim te ostavi se stvari koje nemaju veze s vezom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:47   #2586
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa produži u drugu trgovinu ako ti ne paše kako neka posluje, šta stalno pričaš šta je čija briga.
Pa naravno, to je zdravorazumski i to je i blatobran rekel da nebude više s njima posloval pa si ga zbog toga išel prozivat. Mislim da to tek nebi trebala biti ičija briga.

@vacs

Eto vidiš, ja nisam dobil takvu poruku prije kojih mjesec dana kad sam naručival komp, a sjećam se da su prije to uvijek slali. Sva sreća bilo je sve u redu i još su mi izašli u susret jer sam htel promjenit ploču. Tak da nemam niš protiv adm-a. al da mi bilo koja trgovina ponudi da platim nekaj kaj nemaju i ja bi bil ljut.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:49   #2587
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Ne mogu naci mladi mail sa uplatom, svi zadnji su mi pouzecem ali su mi i tu prvo poslali da je sve dostupno i da jos jednom potvrdim..zato mi cudno sve ovo
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:50   #2588
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Meni je vise zalosno na kakva go*na su se ljudi navikli, i to smatraju normalnim ponasanjem ducana.
Zato i jesmo gdje jesmo... malo je OT, ali eto.
znaci fenix mi je trebao sto tocno ponuditi kad nisu imali grafu koju sam uplatio? osim isprike i povrata love drugi dan

ne umislimo si bas svi odmah da smo centar svemira, zato sto imamo parsto eura u djepu za potrosit...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:56   #2589
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Pa naravno, to je zdravorazumski i to je i blatobran rekel
On je "rekel" da neće više s njima poslovati jer mu nisu poklonili poštarinu od 35 kn, a to je komično.
A i znam takve koji "više neće tamo kupovati", ima ih na forumu 4573, ne kupuju sve dok ne bude neka akcija.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 16:04   #2590
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
On je "rekel" da neće više s njima poslovati jer mu nisu poklonili poštarinu od 35 kn, a to je komično.
Ne, to nije komično, to je njegov izbor i nije nikog drugog osim njega briga za to.

A kad smo već kod poklona, u mojoj firmi smo uvijek kod takvih zajeba pokrivali troškove i spuštali cijene čak i kad realno nismo bili krivi čisto da stranke ne seru po nama pred drugima. I ne nije se radilo o 35 kn.

Al to je ustrajanje na kvaliteti i ulaganje u buduće poslovanje koje ti ne kužiš pa prema tome nema smisla dalje nastaviti debatu.

Nitko ne krivi adm da je namjerno sjebo nekoga, ali potrošač ima pravo na izbor da zbog te stvari ode drugdje.


EDIT: i barem mi lik nije rekel stavil pod navodnike )))) di imam opciju za ignore?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 16:21   #2591
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Vjerojatno banke uzimaju proviziju pa im je bolje da dođeš s solarnim plaćanjem.
Nije vjerojatno, nego uzimaju sigurno, a trgovci to onda lome preko svojih ili leđa kupaca, kako koji

Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Meni je do sad svaki put dosao mail sa automatskim racunom i napomena da sacekam potvrdu o raspolozivosti prije uplate tako da ne vidim sto je tu njihova greska

http://i.imgur.com/Tvx0qbl.jpg
Da
Ja se jednom zajeba pa uplatija prije potvrde, ali sreća imali su, pa nisam imao dodatne drame Poučen tim iskustvom drugi put sam čekao da dođe mail o potvrdi, pa su me nakon 24h obavijestili da je ponuda nevažeća, neki drugi dućan je bio u igri...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1


<