Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2016., 08:46   #271
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pa dobro, ne moramo sad odmah razrađivati dalje ideju
Ko nije pusio piljevinu hrastove kore, ne zna sto je zivot.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 09:46   #272
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Jesi se usput kamenom, il nožem brija, gledajući svoj veličanstven odraz u kristalno bistrom žuborećem potoku?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 09:57   #273
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
@1v@n takoder, slazem se u potpunosti.

Nazalost s druge strane alkohol, cigarete i ostali otrovi su kod nas najjeftiniji dok sve sto je zdravo je i cjenovno u nebesima, tako da nije samo ni narod kriv. U vecoj bijedi i neimastini, za ocekivati je da ce se ljudi okrenuti pizdarijama.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 10:50   #274
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Nazalost s druge strane alkohol, cigarete i ostali otrovi su kod nas najjeftiniji dok sve sto je zdravo je i cjenovno u nebesima, tako da nije samo ni narod kriv. U vecoj bijedi i neimastini, za ocekivati je da ce se ljudi okrenuti pizdarijama.
Kaj mislis da bi povecavanjem trosarina na cigare i cugu organski brokolj i leblebija tresnula na rekordno niske razine?

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Jesi se usput kamenom, il nožem brija, gledajući svoj veličanstven odraz u kristalno bistrom žuborećem potoku?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 11:51   #275
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne znam jel sam kvalificiran za komentiranje ovdje
No, kako je naše zdravstvo puno benefita, toliko su ti benefiti u nekim slučajevima greške. 'Besplatno' - ok, čekanje i nestručnost - nije ok.
Džabe meni besplatan CT kada CT čekam dva mjeseca a imam agresivni melanom. Džabe ženi besplatna operacija kada su sjebali sve što su sjebat mogli + klasično doktorsko izdrkavanje na pacijentima koji se usude nešto pitati ili kontrirati. Odem kod privatnika, platim i čovjek s poštovanjem odradi pošteno sve što treba u minimalnom roku. Moj glas ide tom modelu. I još mi svaki mjesec ostane 1500kn u džepu.

Osobno planiram otići na NZ sa ženom. Razlozi su slijedeći:
- urušavanje HR mirovinskog sustava
- skori ekonomski i socijalni kolaps države
- mentalitet (nisam mislio da ću ovo ikad reći, ali nakon što sam proputovao svega i svačega, zbilja smo na samom dnu ljestvice kao najgori ljudi ikad igdje ičega - ne svi, ali u ovoj državi je velika količina lijenog i lopovskog ljudskog šljama koja uvijek ispliva na površinu)
- trusno područje, ali ne što se potresa tiče, već skorašnjih nemira i sukoba

Razlozi zbog kojih još nisam otišao:
- strah od "što će biti ako se dogodi"
- bez nekih 5000€ ne mogu ni prismrditi dole, a svaki moj pokušaj štednje država uvijek nekako riješi u svoju korist (troškovi kućanstva, nameti, kazne, vozila, bolesti i sl.)

No i to će se zbrojiti, strah će se prevladati i zbilja preporuka svakome je da ide čim dalje odavde.

Susjed radi u Berlinu, početak je bio grdi (vuče te nešto nazad uvijek, sjeta) ali sada čovjek živi, putuje, upoznaje ljude, ima slobodnog vremena koliko mu treba i novaca da nema brige oko ničega.
Brat radi u UAE/Dubai u Siemensu, isto se teško privikao na vremenske uvjete, no probio se i tuče ogromne novce, putuje, ljetuje, ima odlične radne uvjete i prijateljske kolege (stalno ističe Fince kao najbolje ljude koje je ikad upoznao).
+ primjeri tu s foruma = može se i treba se ići van, tko je od volje i mogućnosti. Mojih 5 centi.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 13:28   #276
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kaj mislis da bi povecavanjem trosarina na cigare i cugu organski brokolj i leblebija tresnula na rekordno niske razine?
Sa dobrim razlogom ima manje pusaca u zemljama gdje je kutija 10 eura, a najjeftinija boca vina 10e u supermarketu. Cijena otrova itekako ima utjecaj na prodaju.
Nije ni stvar samo u cijeni otrova, nego i u cijeni alternativnih zdravih opcija, u hrv to su VIP namirnice koje si malo tko moze priustit.

Jasno mi je i da se ljudi snalaze i kupuju duvan ispod sanka na placu, ali motivirat ljude da se truju djabe je osnova za nezdravi zivot. O hrani da i ne govorim.

Cisto primjera radi, u Dublinu supermarketi imaju veliku ponudu organic proizvoda (mlijeko, jaja, meso, voce, povrce), uz regularne bullshit proizvode.
Zacudili biste se koliko je minorna razlika u cijeni izmedu organic i bullshit proizvoda. Malo tko uzima u obzir ovakve stvari kada razmislja o inozemstvu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 05.01.2016. u 13:34.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 14:26   #277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da se nadovežem na Irsku, zadnji put kad sam bio u Dublinu, bilo je zabranjeno pušiti na cesti tj vani na otvorenom.
I istinski sam uživao u pubovima nema dima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 15:09   #278
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Čekaj, to samo znači da je Friday i u Hrvatskoj puno radio za razliku od prosjeka? Odakle onda konstatacija "netočno"? Naravno da je sve individualno i ovisno o tome odakle si krenuo i kakav posao i gdje na kraju nađeš. Zato se i dijele iskustva - za uvid u neki prosjek a ne za poništavanje tuđih
Pa ja sam odmah u postu napisao da je dao individualno iskustvo, ne znam ja kaj si ti citao i ciji post.

Friday je u Irskoj isto ko i ja, tak da ja sam dao svoje misljenje uvezi Irske a on svoje. Po meni njegova tvrdnja da se radi manje u Irskoj je netocna, a tako sam se i izrazio. Jer da se radi manje, glupost je napisati, ako se radi vise u rvackoj, jel, di su pare? Kaj nam onda gospodarstvo ne raste? Ajmo opet samo vladu i politicare krivit, a nimalo nas same i nas usrani mentalitet.

Generalizira se za pojedine sektore, u proizvodnom sektoru etc, u Irskoj se radi vise.

Ne vezano za quote:

Citam od pocetka ovo u ovoj temi, i nimalo me ne iznenadjuje koliko ljudi ne zna za normalnu argumentiranu raspravu. Od kad sam dosao u Irsku skuzio sam kakvi tuljani najcesce i najvise pisu i pametuju, recimo, po grupi na fejsu "Idemo u Irsku". To su naravno oni koji rade za Irski minimalac, s kojim je, vjerujte, neisplativo uopce dolazit ovdje ako bas nisi kruha gladan. Jer ta placa omogucava stan, rezije, hranu, i sitnu ustedjevinu. Ali takvi svejedno pametuju najvise i misle da su Boga za jaja primili, ne.

__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 16:42   #279
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
To su naravno oni koji rade za Irski minimalac, s kojim je, vjerujte, neisplativo uopce dolazit ovdje ako bas nisi kruha gladan. Jer ta placa omogucava stan, rezije, hranu, i sitnu ustedjevinu. Ali takvi svejedno pametuju najvise i misle da su Boga za jaja primili, ne.
Nevezano uz to sto oni misle, ispada da jesu pametniji posto za hrvatski minimalac mozes pokriti dvoje od navedenog.
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 16:48   #280
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Pa svakako je isplativije i bolje nego biti nezaposlen.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 16:53   #281
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Citiraj:
Autor 3NCORE Pregled postova
Nevezano uz to sto oni misle, ispada da jesu pametniji posto za hrvatski minimalac mozes pokriti dvoje od navedenog.
Razumijem, i slazem se s tobom da mozes pokriti samo to, ali ako je vec netko otisao, i ima nekog hebenog znanja, zasto se ogranicavati na skladista i pranje sudja vani, e pa neki rade samo to? Zar vi ljudi ne zelite sebi bolje?

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Pa svakako je isplativije i bolje nego biti nezaposlen.
Moja greska, pisao sam u smislu da se ima posao u HR
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 23:36   #282
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zato postoji podjela na psihičke i fizičke probleme i postoje stručnjaci za oboje. Ne shvaćam poantu.

Nisi razumio, bolesti za koje si si sam uzrok ne bi trebali biti na teret drugima. Liječenje od alkoholizma ne bi trebali drugi plaćati, komune ne bi trebali drugi plaćati. Odgovaraš za svoje postupke.

Pusti lomove nogu, mišića, psihičke bolesti i ostatak naslijednih bolesti protiv kojih ne možeš ništa.
Kako kategorizirat genetiku koja se ne razumije još dovoljno ili kako razlikovat bolesti koje se manifestiraju zbog stresa...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 10:49   #283
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Jucer je na HRT1 u 20:55 bio zanimljiv dokumentarac o strancima u Hrvatskoj - "Stranci, a nasi".

Zanimljivo je cuti razloge zasto su dosli i ostali u HR, a jos je zanimljivija njihova konstatacija (preko nekoliko njih) da nije sve u novcima.

Tko ima u paketu mogucnost gledanja propustenog 48h, ili nesto slicno stigne jos pogledati.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 12:57   #284
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
azilanti
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote