Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.10.2011., 22:18   #91
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Nemogu vjerovati da ni u prosirenom ni ikakvom paketu nemaju poslovne kanale kao sto su CNBC ili Bloomberg..isto tako ovaj E! ili Style koji danas gleda valjda svaka druga cura koja ima maxtv ili iskon..
ok im je cijena, malo su minute telefona skuplje od iskona , i dobro kaj nema previse programa nepotrebnih nego sam izaberes, al mogli su veci izbor staviti..I dobar je ovaj uredaj, moderniji od iceg na trzistu, snimalica je tu, USB port RADI i mozes gledat filmove s njega, pravi mali multimedija centar..fejs, youtube..kolko god kukali osobno koristim youtube na iskonu, kad mi se slusa neka pjesma , ocu nekom nesto pokazat kad dodjes , kolko god bilo nezgodno pisat s daljincem, fora je, sam ti predlozi osim toga cim napises par slova..
Dakle sve je to ok , plus veliki PLUS kaj za 5kn izaberes jos program koji hoces, napokon se netko sjetio kak veli covjek gore REVOLUCIONARNE ideje , nakon cca 5 godina ovakvih IPTV televizija da se netko sjetio .. samo zbog toga covjeku dodje da ih uzme

tko razmislja o lovi, imam iskon 3u1, ovo je jeftinije 30kn ako stavis snimalicu na iskon..dakle racunajte vjerovatno najjeftiniji 3u1 na trzistu..
Hrvoje xyz je offline  
Staro 11.10.2011., 14:49   #92
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
uvodi li H1 internet i telefonske priključke kroz svoju infrastrukturu ili preko T-Coma?

koja im je uopće razlika između BIT paketa i Surf & Call paketa?
Rev je offline  
Staro 11.10.2011., 20:08   #93
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
BIT paket je u biti resell T-Com paketa. Gdje god da je dostupan T-Com, dostupna je i ta BIT usluga.

Surf & Call ide preko infrastrukture od H1.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 16.10.2011., 00:35   #94
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Imam jedan problem kod H1.
Prije nekih 20-ak dana sam prešao sa tcoma kod njih i uzeo 10BIT paket (10/0,5), no do sada mi nikako nisu uspjeli srediti normalan download koji je trenutno oko 0,5 do 2mb/s.
Kot tcoma je to radilo kao sat, pa me interesuje imam li mogućnost raskinuti zbog ovoga ugovor sa H1 i vratiti se na tcom bez ikakvih penala?
Svaki dan sam u kontaktu sa podrškom i mole me da se strpim, jer navodno mormci rade na otklanjanju problema, ali fakat je 20 dana prevelik period za nikakav pomak. I još će mi na kraju mjeseca ispostaviti račun.

Zanimljiva stavka, www.speeedtest.net me locira u području Zagreba dok sam ja u području Vinkovaca. To mi se preko tcoma nije događalo.
Orthodox je offline  
Staro 20.10.2011., 13:43   #95
dickjones00
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: SB
Postovi: 7
da li netko zna kako pristupiti particijama exsternog HDD-a koji je prikljuchen na USB od routera ZXV10 H201L (H1 telekom)

evo screenshot iz postavki routera:


jel treba napraviti port forwarding ili tako neshta?

ono sto sam ja uspio dosad je pristupiti tim particijama preko ftp client-a spajajuci se na 192.168.1.1


takav ftp pristup disku sam enable-ao u postavkama routera,
ali s takvim pristupom mogu samo normalno brisati s tog diska, a snimanje na disk traje doslovno danima, sto je bilo i za ocekivati.
dickjones00 je offline  
Staro 20.10.2011., 15:48   #96
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Ima li ovdje koji AMISovac koji razmišlja o prelasku na H1?
divacic je offline  
Staro 21.10.2011., 12:46   #97
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Presao sam na H1 Telekom prije tjedan dana. Uzeo sam H1 Surf & Call ACTION paket, 8Mbit download, 512Kbit upload, Flat za 155kn mjesecno. Do sada nisam imao nikakvih problema. Veza je stabilna, nema pucanja. Ovi testovi za download pokazuju da je brzina oko 8Mbit, medjutim download obicno ide oko 860-920kB/s.
Telefon radi super, nema nekih sumova, pucketanja ili nekih smetnji.

Modem koji sam dobio je ZTE ZXV10 H201L.

Dakle, za sada sve radi kako treba, bez prekidanja veze ili usporavanja u nekim djelovima dana.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 21.10.2011., 16:45   #98
dickjones00
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: SB
Postovi: 7
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Presao sam na H1 Telekom prije tjedan dana. Uzeo sam H1 Surf & Call ACTION paket, 8Mbit download, 512Kbit upload, Flat za 155kn mjesecno. Do sada nisam imao nikakvih problema. Veza je stabilna, nema pucanja. Ovi testovi za download pokazuju da je brzina oko 8Mbit, medjutim download obicno ide oko 860-920kB/s.
Telefon radi super, nema nekih sumova, pucketanja ili nekih smetnji.

Modem koji sam dobio je ZTE ZXV10 H201L.

Dakle, za sada sve radi kako treba, bez prekidanja veze ili usporavanja u nekim djelovima dana.
sve ovo je isto kao i kod mene. za sada sve ok.

no jel ima koji expert koji imi moze pomoci oko problema sa USB diskom? (post #95)
dickjones00 je offline  
Staro 21.10.2011., 22:37   #99
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Ajde prošlo je dosta vremena recite kako Vam šljaka TRIO paket, znači tel, net i TV zajedno za područje Zagreba može i općenito.

thx !

Zanima me jer se moram prebaciti na drugog operatera pošto imam ovog kaj cucla pare tzv. T-com !

I da jel imate na računu onaj tzv. PAUŠAL kak kod T-coma ?
DANCI je offline  
Staro 22.10.2011., 14:51   #100
dickjones00
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: SB
Postovi: 7
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Ajde prošlo je dosta vremena recite kako Vam šljaka TRIO paket, znači tel, net i TV zajedno za područje Zagreba može i općenito.

thx !

Zanima me jer se moram prebaciti na drugog operatera pošto imam ovog kaj cucla pare tzv. T-com !

I da jel imate na računu onaj tzv. PAUŠAL kak kod T-coma ?
nisam jos dobio prvi racun, ali ja vjerujem da ne, jer nakon vise od nekoliko upita upucenih i T-SCUM-u i H1, u vezi bilo kakvih PAUŠAL placanja, dobio sam svaki puta odgovor da nista ne placam vise t-scum-u

e sad koliko je tome vjerovati, vidjet cemo.
dickjones00 je offline  
Staro 22.10.2011., 18:19   #101
n@meless_
Premium
Moj komp
 
n@meless_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 55
Evo moji dojmovi, koje sam već napisao na jednom forumu:

Istina je što su ljudi već pisali, korisnička podrška im je vrlo loša i čini mi se da sama kompanija pati od nekoordinacije među odjelima. Nakon potpisivanja ugovora, zvao sam svaki tjedan kako bih se raspitao o stanju prijave. Kada sam vidio da nakon 2 tjedna još nisu ni zaprimili prijavu u sustavu(!!!), a kamoli da su počeli predaktivacijske procese odlučio sam se na malo radikalnije korake budući da ovim tempom uslugu bi dobio možda nakon 2 mjeseca (koliko je npr. čekao poznanik na duo uslugu).
Nakon što sam napisao pismeni prigovor i detaljno opisao cjelokupni proces i pozvao se na poštivanje članaka ugovora i hrvatskih zakona, odjednom je proces krenuo vrlo brzo i usluga mi je isporučena cca 10 dana nakon toga, ukupno u manje od 30 dana od potpisivanja ugovora.

Što se tehničkih aspekata tiče, tu stvarno imam same pohvale. STB koji daju je uvjerljivo najbolji na našem tržištu i zapravo je pravi mali media centar. Sve je radilo od prve, vrlo je user friendly i brz. Po meni najbolji dio svega toga je što se kompjutor može spojiti sa njim preko routera i npr. mogu gledati filmove, serije i sl. koje imam na kompu bez ikakvih problema (koristio sam Tversity za povezivanje). Ako vam je to prekomplicirano, uvijek se može spojiti eksterni hard ili usb stick za istu stvar.

Zasada je sve stabilno, internet, telefon i tv i nadam se da neće biti problema u budućnosti makar sam na njih uvijek spreman . Jedino što sam primjetio da očekivano brzina pada kad je tv uključen, ako imate početnih 4 mbps i gledate tv u isto vrijeme, moguć je pad za čak 2.5 mbps. Zato ako želite normalne brzine dok gledate tv potrebno je uzeti 8 mbps za dodatnih 20 kn.

Sve u svemu, trebali bi poraditi na odnosu sa klijentima i poštovati rokove bez ovakvih intervencija, očito je da im fali ljudstva, pogotovo sad kad su svi navalili na taj IPTV.
Savjet svima, bez obzira s kojim telekomom imate posla, ne dopuštajte im da vas zavlače raznim izgovorima i odgodama i na sve moguće načine tražite da poštuju ugovorne odredbe koje ste potpisali!
n@meless_ je offline  
Staro 26.10.2011., 02:11   #102
bedevija
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: hrvatska
Postovi: 21
evo taman sam neki dan podnjeo zahtjev za prijenos broja iz Optima telekoma, tamo sam koristio OptiCarnet uslugu, no brzina mi je stvarno premala, jer nas u kući trenutno ima 4 koji koristimo net a 3Mbit/s kad se dijeli je preprepresporo :S ugl, kako imam mogućnost potpunog prelaska na H1 uzeo sam onaj Surf&Call Action, 155 kn 8Mbit/s i flat, pa ćemo vidjeti što i kako, samo još uvijek mi nije stigla dokumentacija za potpis, izgleda da ću ih ponovo morati zvati da vidim što je sa tim zahtjevom.
bedevija je offline  
Staro 29.10.2011., 02:50   #103
spacer
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: svemir
Postovi: 6