Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2010., 20:42   #241
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Moze se ali samo tako da downloadas nekriptirani configfile sa rutera, postupak je isti kao i kod dobivanja root ovlasti ( prvi post) samo sta se ne ubacuje
$(cp /mnt/usbmsd/share/usb_0/passwd /etc)
nego $(cp /config/active_configfile /mnt/usbmsd/share/usb_0/)
usb_0 je primjer moze biti bilo koji broj ovisi o particiji usb-a. Kad se dobije taj file na usb stik, otvoris ga sa npr wordpadom potrazis username i password je ono ispod njega.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 01:37   #242
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Hm, neću li pogubit username i password ako učitam generički config_file? Ne razumijem se baš u SSH pa mi nije jasno koje korake moram raditi...
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2010., 08:28   #243
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nisi dobro skužio hint kolege poviše, ne ubacuješ nego vadiš postojeće, gore je primjer komande.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 11:31   #244
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060



Citiraj:
1. Kako bismo omogućili SSH pristup, potrebno je da u svoj ruter učitate config_file koji podržava SSH.
U ovom slučaju se radi o generičkom (izvornom Siemensovom fileu) *download link nalazi se skroz ispod uputa* (configfile je uploadan s moje strane)
2. Učitajte fajl u ruter na način na slijedite 9. korak skroz gore. Ovaj put će se fajl zvati samo malo drugačije
3. Nakon uspješnog učitavanja fajla u ruter skinite passw file *download link nalazi se skroz ispod uputa*
4. taj passw file stavite na usb stick. obratite pažnju na to da se fajl nalazi u root folderu (znači direktno na USB-u ne u nekim pod-folderima)
5. Skinite Firefox addon TAMPER DATA i instalirajte ga.
6. Nakon što ste učinili sve gore navedeno, uštekajte USB stick u ruter, logirajte se u njegov GUI (192.168.2.1 ili 1.1) te se navigirajte na sljedeći način:
Advanced Settings - Internet - Firewall - Access control (stavite na ON) - i ispod kliknite na gumb ADD
7. >Access rule type: Apply to all clients
>Comment: svejedno
>Access level: custom
>filtering mode: block (allow)
>TCP port 666
>I tamo u comment desno od kućice za port zalijepite sljedeći string:
>$(cp /mnt/usbmsd/share/usb_0/passwd /etc) ILI $(cp /mnt/usbmsd/share/usb_1/passwd /etc) [ovo ovisi o particiji koju ruter prepoznaje na usb sticku. odluku koji ćete string upotrijebiti donosite na temelju prethodnog pregleda u USB meniju rutera gdje se particija može pročitat]
>U alatnoj traci browsera odete na ALATI te skroz ispod uključite tamper data. Čim vam se otvori prozor tamper data kliknite START TAMPER.
Pripazite na to da ništa ne radite na internetu osim ovog namještanja rutera
>Pritisnite tipku ADD
>iskočit će vam prozor. odznačite kvačicu na continue tamper i pritisnite tampering
>kopirajte cijeli sadržaj iz kućice reda (CTRL+A) IGD.V_Firewall.FWSOFTCoded.%7Bl%7D.name
>kopirani sadržaj zalijepite tamo di vam piše TCP (naravno da prethodno prije zbrišete TCP )
>kliknite u redu
8. izbrišite access rule tako da kliknete na access control i ispod stisnete delete. (nakon ovoga pa do reboota admin pass će biti user)
9. skinite program putty (googlajte i skinite) i ulogirajte se na SSH (IP_ADRESA_RUTERA) na portu 22 a podaci su User: root Password:Operator
10. u komandnom retku tipkajte ovim redoslijedom

cd .. (stisnite enter)
cd .. (stisnite enter)
cd bin (stisnite enter)
nvram_util set customer = 0 (stisnite enter)




EDIT: Ne mogu uvalit liniju $(cp /config/active_configfile /mnt/usbmsd/share/usb_0/) u comment. Predugačka je.
-->
Zbunjen sam skroz . Da pojednostavim, koje korake od ovih moram raditi?




Citiraj:
1. Kako bismo omogućili SSH pristup, potrebno je da u svoj ruter učitate config_file koji podržava SSH.
U ovom slučaju se radi o generičkom (izvornom Siemensovom fileu) *download link nalazi se skroz ispod uputa* (configfile je uploadan s moje strane)
2. Učitajte fajl u ruter na način na slijedite 9. korak skroz gore. Ovaj put će se fajl zvati samo malo drugačije
3. Nakon uspješnog učitavanja fajla u ruter skinite passw file *download link nalazi se skroz ispod uputa*
4. taj passw file stavite na usb stick. obratite pažnju na to da se fajl nalazi u root folderu (znači direktno na USB-u ne u nekim pod-folderima)
5. Skinite Firefox addon TAMPER DATA i instalirajte ga.
6. Nakon što ste učinili sve gore navedeno, uštekajte USB stick u ruter, logirajte se u njegov GUI (192.168.2.1 ili 1.1) te se navigirajte na sljedeći način:
Advanced Settings - Internet - Firewall - Access control (stavite na ON) - i ispod kliknite na gumb ADD
7. >Access rule type: Apply to all clients
>Comment: svejedno
>Access level: custom
>filtering mode: block (allow)
>TCP port 666
>I tamo u comment desno od kućice za port zalijepite sljedeći string:
>$(cp /mnt/usbmsd/share/usb_0/passwd /etc) ILI $(cp /mnt/usbmsd/share/usb_1/passwd /etc) [ovo ovisi o particiji koju ruter prepoznaje na usb sticku. odluku koji ćete string upotrijebiti donosite na temelju prethodnog pregleda u USB meniju rutera gdje se particija može pročitat]
>U alatnoj traci browsera odete na ALATI te skroz ispod uključite tamper data. Čim vam se otvori prozor tamper data kliknite START TAMPER.
Pripazite na to da ništa ne radite na internetu osim ovog namještanja rutera
>Pritisnite tipku ADD
>iskočit će vam prozor. odznačite kvačicu na continue tamper i pritisnite tampering
>kopirajte cijeli sadržaj iz kućice reda (CTRL+A) IGD.V_Firewall.FWSOFTCoded.%7Bl%7D.name
>kopirani sadržaj zalijepite tamo di vam piše TCP (naravno da prethodno prije zbrišete TCP )
>kliknite u redu
8. izbrišite access rule tako da kliknete na access control i ispod stisnete delete. (nakon ovoga pa do reboota admin pass će biti user)
9. skinite program putty (googlajte i skinite) i ulogirajte se na SSH (IP_ADRESA_RUTERA) na portu 22 a podaci su User: root Password:Operator
10. u komandnom retku tipkajte ovim redoslijedom

cd .. (stisnite enter)
cd .. (stisnite enter)
cd bin (stisnite enter)
nvram_util set customer = 0 (stisnite enter)




EDIT: Ne mogu uvalit liniju $(cp /config/active_configfile /mnt/usbmsd/share/usb_0/) u comment. Predugačka je.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 27.09.2010. u 12:04.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 14:22   #245
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ima rješenje za to, napisi nesto bezveze unutra, i onda kad budes u onom prozoru od tamper data samo pobrisi sve iz IGD.V_Firewall.FWSOFTCoded.%7Bl%7D.name polja i ubaci ovo

%24%28cp+%2Fconfig%2Factive_configfile+%2Fmnt%2Fusbmsd%2Fshare%2Fusb_0%2F%29

isto to ubaci tamo gore umjesto tcp, i pazi da promijenis usb_0 u onu particiju koja pise pod izbornikom USB u web configu rutera.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 15:33   #246
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Zna netko kako saznati password DSL računa sa ovoga routera?

Vidim samo korisničko ime. Asterisk Key i Internet Explorer ne pomažu kao na ostalim routerima. Ne radi se o nikakvim sivim radnjama nego mi Iskonova služba za korisnike ne želi resetirat šifru (a zovem sa telefona na koji je registriran račun), a do gazdarice ne mogu doći neko vrijeme da ona to napravi. Volio bi samo vidjet postavke na korisničkim stranicama...

Hvala
e ima toga u SSH-u pronać ću ti.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 13:03   #247
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ljudi evo da vam javim da je moj dragi SX763 na zasad potpuno netvrđen način prestao s radom.
naime, dok sam stavio novi FW, za testiranje sam odlučio isprobati opciju t-comovog daljinskog upravljanja. nakon toga je t-com najvjerojatnije pokušao bezuspješno upucati svoj fw u ruter, a pošto je bootloader možda neodgovarajuć sve to sada ne radi.
čeka se čiko tehničar da dođe po ruter
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 16:54   #248
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Heh, greška u koracima, kog vraga će ti njihova verzija ?
Nevezano sad za tvoj slućaj, čiko tehničar mi je neki dan rekao da imaju u planu / automatiku ili manualno (valjda po želji) sve ove nove routere koje smatraju svojima a kojima nemogu daljinski pristupit da će blokirat liniju ili uređaj.
E sad koliko ima istine / namjere da to i naprave neam pojma.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 17:17   #249
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
e nikky nisi me razumio.
stavio sam firmware kojeg je delboy ekstrahirao iz rutera. e sad, novi FW ima opciju paljenja i gašenja remote assistancea operateru. iz znatiželje dal to radi sam uključio spomenutu opciju te hard resetao uređaj gledajući hoće li se nakon resetiranja uređaj spojiti na net povlačeći podatke iz ACS-a. I tu je nešto pošlo po krivu. Uređaj se neočekivano dugo palio, i kad se čuo onaj klik u njemu samo je počela svijetlit power lampica i počele su se uzastopno palit i gasit sve 4 lan lampice tak da sam 100% siguran da je t-com pokušao upucat svoj FW koji uređaj ne može probavit zbog novijega bootloadera (?)
ovo šta si spomenuo za rutere u njihovom vlasništvu, da, to mi je čiko danas rekao nudeći mi novi TG782 koji će bit njihov. naravno da sam ga odbio pokazivajući mu put prema izlaznim vratima moje kuće.
zatim sam nazvao centralni servis za siemens u zagrebu i u četvrtak imam kao izvanredni termin za donijet ruter jer to kao nije procedura njihova (navodno njima t-com šalje blabla). Tek dok sam reko da neću dobit svoj ruter nego neki drugi su odustali i rekli da im predam svoj.
što se tiče ovog da bi blokirali liniju ili uređaj (kojeg recimo ne mogu ako ga flasham)
neka oni to fino rade, smirit će ih HAKOM.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 11:54   #250
Zatoichi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kyoto
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidi sa Firebug - om da nisu polja samo skrivena.
Polja su bila skrivena. Problem riješen. Bitovi veselo jure kroz portove.

Zahvaljujem svima koji su mi pomagali.
Zatoichi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2010., 21:20   #251
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
evo da se opet javim.
dobio ja fino SX763 zamjenski ruter.
međutim, i njega sam u samo 3 dana uspio onesposobiti.
došao sam do zaključka da nije pametno ruter slati na factory reset i potom izvaditi lan kabel.
za one koji žele ruter imati funkcionalan neka ga ne resetiraju kao što to radim ja.
uglavnom, otvorio sam ga i sad ću ga pokušat vratit serialom jer od sramote ne mogu ponovo u servis
malo sam kemijao i uspio ga natjerati da mi pokaže neki recovery page u kojeg pak mogu ući samo sa nekim korisničkim imenom i passwordom
evo vam slikice da vidite kako se ruter otvara bez oštećenja.

obratite pažnju na kukice!

http://img137.imageshack.us/gal.php?g=sam5942.jpg
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 22:17   #252
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Još malo pa ćeš mijenjat nick u Router_ubojica
Nikky je offline   Reply With Quote