Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2012., 14:49   #151
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
Tražio sam tu oznaku za NAS RE SAS, ali prikilom traženja ne da nisam našao tu nego nijednu oznaku. Možeš otići na taj link pa bacit oko na imena diskova da vidiš da nema.
Diskont24, onda za NAS od tamo bi ja odabrao Western Digital Tvrdi Disk WD AV-GP 3TB, WD30EURS AV-GP 30EURS, 3000 GB, SATA II, 64 MB, 3,5", Intellipower rpm.
Ako je za po doma i namjena je da NAS skladišti sve i svašta, torentira se i tako. AV-GP je za Audio-video. Oni su malo sporiji, troše malo energije ali su predviđeni da im medij dulje traje.
Pročitaj ovo: http://www.techarp.com/showarticle.a...tno=659&pgno=1 pa vidi da li ti to odgovara.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 20:27   #152
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Ok, hvala

evo kupit cu sa 2 bay disk^^

edit:

samo da postavim par pitanja:

1) Ako kupim 1 hdd stavim ga u NAS i nakon 6-10 mjeseci kupim drugi hdd hoće li moći ići RAID? i jeli lako postaviti raid i koji? neznam pa zato pitam

2) Jeli moguće staviti nešto između etherneta od rutera i kompa i NASa?
Nešto poput ovoga na slici


Zadnje izmijenjeno od: baTman. 24.05.2012. u 20:36. Razlog: edit
baTman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2012., 08:58   #153
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
1) Ako kupim 1 hdd stavim ga u NAS i nakon 6-10 mjeseci kupim drugi hdd hoće li moći ići RAID?
Hoces.

Tada ti je optimalno kupiti identican disk.

Citiraj:
i jeli lako postaviti raid
Ovisno o implementaciji, ali uglavnom je "lako". Backup se podrazumijeva.

Citiraj:
i koji?
Onaj koji ti treba za tvoje potrebe.

Citiraj:
2) Jeli moguće staviti nešto između etherneta od rutera i kompa i NASa?
Nešto poput ovoga na slici
Je, moguce je, i to se zove "switch".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 25.05.2012. u 09:21.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 09:20   #154
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
Ok, hvala

evo kupit cu sa 2 bay disk^^

edit:

samo da postavim par pitanja:

1) Ako kupim 1 hdd stavim ga u NAS i nakon 6-10 mjeseci kupim drugi hdd hoće li moći ići RAID? i jeli lako postaviti raid i koji? neznam pa zato pitam

2) Jeli moguće staviti nešto između etherneta od rutera i kompa i NASa?
Nešto poput ovoga na slici


1. A da li to podrazumijeva da želiš sačuvati podatke? Da li ej namjena drugog diska povećanje kapaciteta, ili sigurnosti?

2. Iz kojeg razloga ti to treba? Ovo na slici mi sliči na razdjelnik sa 1 gigabit linka na dva od 100mbit, iako je Bubba u pravu da si mislio na switch
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 14:21   #155
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
1) namjena mi je povečanje i sigurnost^^ ili mogu odabrati samo 1?
2) Znaći moguće je da imam ovako nešto na slici? i sigurno neće biti problema?

ruter
kabel
taj switch na slici
kompjuter spojen na switch
NAS spojen na switch
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 14:25   #156
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ovo na slici mi sliči na razdjelnik sa 1 gigabit linka na dva od 100mbit, iako je Bubba u pravu da si mislio na switch
Na slici je telefonska spojnica sa 3 mjesta za kabel. Često ima utikač i dva mjesta za utaknut kabel.
Malo drukčije izgleda ona za 1Gbit na 2x100Mbit.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 14:57   #157
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Na slici je telefonska spojnica sa 3 mjesta za kabel. Često ima utikač i dva mjesta za utaknut kabel.
Malo drukčije izgleda ona za 1Gbit na 2x100Mbit.
Ma da, al pošto je čovjek pitao za mrežu, mislio sam da mu je to samo za ilustraciju. Ja koristim dva takva (mrežna naravno) za provući i mrežu i MAXTV
preko jednog gigabitnog kabela
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 20:46   #158
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
1) namjena mi je povečanje i sigurnost^^ ili mogu odabrati samo 1?
Povecanje cega, penisa?

"Sigurnost" je sirok pojam, no ako ti treba redundantnost, onda s dva diska odaberi RAID 1.
Citiraj:
2) Znaći moguće je da imam ovako nešto na slici?
U nekoj poprilicno glupoj praksi da, ali kupi switch.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 16:44   #159
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Tataratira drugari,

Posto je zbirna tema, da postavim pitanjce vezano za NAS. Nakupilo mi se muzike, TV serija, HD filmova i slicnog, i sad mi se to proteze kroz tri razlicita diska i mislim si da bi bilo zgodno slozit NAS ili ako nista drugo onda barem dodat nivo sigurnosti sa RAID-5.

E sad, imam kantu koja radi 24/7 koja mi je workstation i sve ostalo, na kojoj se vrti Server 2008r2 i koja bi u teoriji mogla preuzet ulogu fileservera. Malo ce bit naguzvano sa vodenim hladjenjem unutra ali dalo bi se izvest, a maticna ima 6 SATA portova (3 slobodna).

Druga opcija mi je slozit RAID5 na HTPC kanti, koja je prastari Opteron sa plocom koju se danas sigurno nemoze zamijenit, i tu se vrti Windows 7. Tu bi se moglo razmisljat o softverskom RAID5, tak da nema problema ak crkne hardver.

Treca je postavljanje NAS-a. Tu nemam nist protiv slaganja miniITX kantice sa fractal arrayom ili slicnim kucistem, al nisam pametan koji bi OS gore stavio. WHS 2011 mi se cini oke, jedino me brine fleksibilnost njegovog RAID-a. Svidjao mi se Drive Extender al tog vise nema. Najvise od svega mi se svidja Synology NAS, upikni diskove i vozi, a mozes i kombinirat diskove razlicitih dimenzija. Jedino mi se ne svidja cijena

Imate li vi neki prijedlog, i ako bi isli na NAS koji bi OS uzeli, ili bi isli na gotovi?
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 17:36   #160
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dpajur Pregled postova

Imate li vi neki prijedlog, i ako bi isli na NAS koji bi OS uzeli, ili bi isli na gotovi?
Ja vrtim RAID5 na Freenas (stara verzija 0.72), radi OK, stara RV690 ploča i BE-2350 procesor, undervoltan, pasivno hlađen, sve skupa radi već 2 godine 24/7, malo troši, ja zadovoljan
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2012., 11:32   #161
dj_mateo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pomoc!

Poštovani forumaši,novi sam ovdje na forumu,i pozdravio bi sve članove foruma!evo odmah bi molio za pomoc nekog ako mi može pomoći.Dakle radim neki kao "seminarski rad" i tema je implementacija Nas storage,i treba mi pomoc oko popunjavanja tablice koja se zove SCENARIJ TESTIRANJA ,znaci u nju treba pisati ,neke korake od pocetka ,šta je radeno i kako..Jel ima netko da može pomoci ,da proslijedim taj dokument ,pa da popunimo ?


Hvala unaprijed!
dj_mateo je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 13:52   #162
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja vrtim RAID5 na Freenas (stara verzija 0.72), radi OK, stara RV690 ploča i BE-2350 procesor, undervoltan, pasivno hlađen, sve skupa radi već 2 godine 24/7, malo troši, ja zadovoljan
Sviđa mi se tvoje rješenje storage-a, imaš li možda neku ideju koliko ti struje troši komp u idle/full modovima?
Kako si zadovoljan brzinom transfera, imaš li neke brojke?

Pitanje svima.
Ima već neko vrijeme da koristim D-link DNS-320, i sve u svemu nije loš, ja dosta zadovoljan, za moju kućnu upotrebu dovoljno (storage, stream HD videa, glazbe), no naravno, svrbi me par stvari, pa dolazi godišnji kada imam vremena za proučavanje. Može li mi netko preporučiti NAS da omogućuje skidanje s rapidshare-a s premium accountom (nisam ljubitelj torrenta) ?
Je li mi jedina opcija neki stari desktop s diskovima i windows serverom?
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 14:00   #163
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Rex251
kakva ti je buka s ovim D-linkom ?
Budući da su ti gore filmovi, da li ti je NAS u sobi gdje i televizor, te ako je da li se čuje i smeta, recimo navečer, kad je okolo tišina ?
kis je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 01:06   #164
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Čuj buka mu je velika mana, zato sam ga stavio u špajzu i povukao preko tavana gigabitni kabel, za moj ukus prebučan je uvijek, iako nekada kak ti ugasi ventilator, no nije mu mjesto kraj nečujnog wdtv-a.
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 08:40   #165
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Buke se i bojim, a nemam neko mjesto gdje bih ga mogao maknuti.
No ne bi li bili bolji neki mrežni HDD-ovi tipa MyBook Live umjesto NAS-a, ukoliko bi se radilo samo o streamingu?
kis je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 19:30   #166
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Citiraj:
Autor kis Pregled postova
Buke se i bojim, a nemam neko mjesto gdje bih ga mogao maknuti.
No ne bi li bili bolji neki mrežni HDD-ovi tipa MyBook Live umjesto NAS-a, ukoliko bi se radilo samo o streamingu?

Gle za samo gledanje filmova najbolje ti je samo spojiti vanjski usb disk na wdtv live, najjeftinije i tišina u boravku
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 21:55   #167
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Iduci tjedan uzimam ovaj strojček

http://www.trilit.hr/index.php?page=...art&Itemid=588

Čitao sam dosta review-ova i cini mi se da ovaj zadovoljava sve moje potrebe pa cak i više od toga,nisam našao nekoga tko nije zadovaoljan, kupio sam još jedan WD green 3TB, jedan sam imao, nadam se da će radit kak se spada

Javim dojmove next week



Lp
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 22:29   #168
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Uzeo ga ja baš prije par tjedana - zamijenio mi je ovaj moj atom iz siga.
Kutija je blago rečeno perfektna Ima apsolutno sve potrebno za kućni NAS; download mašina (osnovni torrent/http/ftp client), cloud storage (odlična stvar, vlastiti dropbox), backup, stream. Prilično tih (smjestio sam ga iza TV-a i moram stvarno sve živo pgasiti i stišati da ga čujem - 92mm vent s podesivom brzinom u dnevnom boravku bez klime po ovim vrućinama), potrošnja 20W u punom opterećenju, 13-15 kad chila, remote pristup (administracija i stream) preko android/iphone uređaja - ma ono, prava uživancija. Jedino ne bi škodile neke veće brzine na LAN sučelju, no da se zažmiriti na takve stvari. I da, unutra su 2x2 TB WD zelenaša, temperature su pod punim opterećenjem ispod 40°C u ne baš idealnim uvjetima (zbuksan iza plazmetine).
Operativni gore je DSM od njih, praktički punokrvni OS (linux distra naravno), tone opcija, finog podešavanja za one koji vole, no-ip pristup za udaljenu kontrolu (njihov vlastiti servis ili bilo koji drugi no-ip, njihov mi se nije pokazao najpouzdaniji no zato no-ip.org radi savršeno), OS explorer ima osnonne funkcije (od kopiranja, cut/paste, upravljanje arhivama, share pristup - ma ono, reci i tu je )

mali skrin CP-a


Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.07.2012. u 09:44.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 23:21   #169
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Uzeo ga ja baš prije par tjedana - zamijenio mi je ovaj moj atom iz siga.
Kutija je blago rečeno perfektna Ima apsolutno sve potrebno za kućni NAS......

Hehehe, bas u 99% slucajeva rekacije su takve kad netko predje sa kompjuter mashina koje glumi NAS na ovakav system. Jednostanvo sve radi i sve je pripremljeno bas za to, nema zezancije s driverima niti icime drugim nego pravi "Plug&Play" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 00:36   #170
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Uzeo ga ja baš prije par tjedana - zamijenio mi je ovaj moj atom iz siga.
Kutija je blago rečeno perfektna Ima apsolutno sve potrebno za kućni NAS; download mašina (osnovni torrent/http/ftp client), cloud storage (odlična stvar, vlastiti dropbox), backup, stream. Prilično tih (smjestio sam ga iza TV-a i moram stvarno sve živo pgasiti i stišati da ga čujem - 92mm vent s podesivom brzinom u dnevnom boravku bez klime po ovim vrućinama), potrošnja 20W u punom opterećenju, 13-15 kad chila, remote pristup (administracija i stream) preko android/iphone uređaja - ma ono, prava uživancija. Jedino ne bi škodile neke veće brzine na LAN sučelju, no da se zažmiriti na takve stvari. I da, unutra su 2x2 TB WD zelenaša, temperature su pod punim opterećenjem ispod 40°C u ne baš idealnim uvjetima (zbuksan iza plazmetine).
Operativni gore je DSM od njih, praktički punokrvni OS (linux distra naravno), tone opcija, finog podešavanja za one koji vole, no-ip pristup za udaljenu kontrolu (njihov vlastiti servis ili bilo koji drugi no-ip, njihov mi se nije pokazao najpouzdaniji no zato no-ip.org radi savršeno), OS explorer ima osnonne funkcije (od kopiranja, cut/paste, upravljanje arhivama, share pristup - ma ono, reci i tu je )

mali skrin CP-a

[IMG][/IMG]

Samo ti meni soli ranu

Da nebi ja sutra provalio u ducan


Je stvarno je zvijer,di si kupio i kolko para,moze i na PM
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 09:44   #171
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Lewis - je, istina - pogotovo na ovom DSM-u njihovom, stvar je ispeglana, radi ko zmaj
shrek00 - nije tajna, Telebit, 1.550 kn. Da sam na tvom mjestu - provalio bih još danas
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 17:52   #172
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Momci vidim navodite za synology http i ftp download klijente, da li to podrazumijeva podršku za rapidshare premium acc (pretpostavljam da)?
Kolike su ti brzine prijenosa velikih datoteka putem gigabitnog lana?
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 20:25   #173
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
I premium i free accounti na Rapidu i masu drugih file servisa su podržani. Brzinu prijenosa na modelu sa dva diska ne znam, ja sam se imao priliku igrati sa DS411+ i DS2411+ modelima. Išlo je preko 70 MB po sekundi zapisivanje, diskovi su bili u RAID 5 polju.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 22:44   #174
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Rex251 Pregled postova
Momci vidim navodite za synology http i ftp download klijente, da li to podrazumijeva podršku za rapidshare premium acc (pretpostavljam da)?
Kolike su ti brzine prijenosa velikih datoteka putem gigabitnog lana?
Evo ti screengrab trenutno podrzanih file servera u Download Stationu na Synology DSM 4.0

__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 23:55   #175
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Thx, prava zvijer, nema šta
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 10:38   #176
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
@Rex251
vidim imas dlink 320. kako ti se cini?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 11:45   #177
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Ja imam dlink 323, koji je manje vise isto kao i 320.
Radi vec skoro dvije godine bez problema,ima FTP server i ostale djide.
Jos kad bih mogao natjerati ruter od t-coma da radi portforward bilo bi sjajno.
Ali na ovom TG782 ne mozes da se ubijes, prije sam imao ST780 sa orig fw-om i sve je radilo kako treba.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 13:19   #178
Rex251
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
@Rex251
vidim imas dlink 320. kako ti se cini?
Iako mislim da sam već negdje dosađivao sa svojim iskustvom 320ice, na godišnjem sam pa ću opet tipkat

prednosti su cijena, potrošnja struje 24/7, lagana konfiguracija prava po userima i u principu upali i zaboravi pristup, torrent klijent iako to ne koristim pa ne znam kakav je

mane su svakako buka, iako nije ništa dramatično, ne može stajati u tihom boravku ili sobi za spavanje. Za mene je mana nepostojanje nekog download managera za rs premium acc, iako to je relativno, pošto za takva skidanja može i komp služiti. Zadnja mana je brzina prijenosa, računaj na 20MB/sec preko gigabitne mreze, tako da za inicijalno punjenje diskova je najbolje iste uštekat u komp i dignut s cd-a linux distirbuciju nakon što ih je NAS isformatirao. Nakon osobne probe i dosta proučenih postova po forumima, mislim da RAID konfigracije treba izbjegavati na ovom uređaju, previše potencijalnih problema za mali benefit.



Sve u svemu za kućnu upotrebu kao bekap/skladište sa streamom prema wdtv i andoridima/ipadima radi kako tvrde, koliko para toliko muzike, jedino ga treba sakriti na neko tamno mračno mjesto da ga ne čuješ.
Rex251 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 13:48   #179
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
dobro da ga jucer nisam naruco
bas mi treba tiho i da ima brz prijenos
budem jos po netu njuskao u tom cjenovnom rangu (do 1200kn)

hvala na info
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 16:54   #180
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Danas stigao Synology DS212j , unutra dva wd green-a 3TB , javim dojmove kasnije,


Lp
shrek00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na