Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2010., 18:53   #421
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
dobra mi je ova prica ... cekam nastavak hahaha
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 20:00   #422
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Ja sam isto imao problem s optikom, kao i slučaju iznad nije svijetlila lampica od optičkog linka na ONT-u... isto sam zvao SZK ali bez pomoći... i onda sasvim slučajno promrdam malo optički kabel koji je na jednom dijelu bio ajmo reći "neprirodno" savijen i sve proradi... eto možda je zaista takav banalan slučaj i kod kolege Nikkyja...
vladobrad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2010., 18:39   #423
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Samo da se prijavim iz gostujuće lokacije, nije u pitanju banalnost, dečki su "raskopali" već spojeno i pušteno u funkciju, napravit će kad "dođe na red", kad će, ne zna se.
Neće, ne žele upalit adsl na tel. liniji bez odlaska u T-Šit centar i podnošenje zahtjeva za prelaz "nazad" na adsl.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 02:29   #424
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
uf da sam na tvom mjestu, odma bi hakom znao za to!
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 14:58   #425
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Javili ukućani da od prije x vremena net misteriozno radi, dobili Röntgen Google.
Zašto misteriozno ? Pa fino, kako su iščupali tako su opet spojili.
Jel ko zvao i provjeravao ? - Nije
Jel se ko ispričao ? - Nije
Do kada bude radilo ? - To vjerojatno ni onaj gore nezna.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 22:30   #426
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Danas dobio "Obavijest o realizaciji usluge" gdje pise "Ukljucenje ADSL promjena tehnologije" kaj je sve u redu ali pri kraju navode da "Mjesecna naknada i obracun prometa pocinju s danom .....
Da li je to defoltna obavijest za sve kojima su spojili optiku ili pak imaju namjeru izvlacit nekakvu dodatnu lovu.
bok
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 23:47   #427
brkaNG
Premium
Moj komp
 
brkaNG's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb/Nova Gradiška
Postovi: 153
koliko ja znam za to neide nikakva dodatna naplata, tj tak je rekla ženska kad sam dogovarao da mi dođu spojit optiku
__________________

brkaNG je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 02:59   #428
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Citiraj:
Autor brkaNG Pregled postova
koliko ja znam za to neide nikakva dodatna naplata, tj tak je rekla ženska kad sam dogovarao da mi dođu spojit optiku
To su i meni rekli da nema nikakvih dodatnih troskova i da ne treba novi ugovor posto je stari istekao ali pitam s obzirom na obavijest.
Hvala

EDIT: Dosao racun za 10 mjesec i na njemu nema nikakvih promjena u odnosu na racune prije uvodjenja optike iako je na obavijesti pisalo da obracunsko razdoblje krece od 28.09. tj. izgleda da je to defoltna obavijest svima kojima je uvedena optika.
bok

Zadnje izmijenjeno od: s4s4. 15.11.2010. u 17:05.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 00:33   #429
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Cek jel se to potpuno stalo sa priključivanjem odnosno prebacivanjem korisnika ili?
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 21:21   #430
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo me na poslu i napokon net, pa kad kažu da net nije ovisnost

Prićica ide ovako, . . .

Cijeli tekst: http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=422

Ma Izet i LZN je dječji vrtić za ove
Nastavak slijedi . . .
TOTALNO ISTO I KOD MENE
ma optika je ok stabilna je ako NISTA ne radis barem u mom slucaju
samo speedtest.net 4.61 DL ---UP 342 naravno napominjem AKO NIJE NISTA UPLAJENO
speedtest sa torentom online di je MAX dl na torenut 2.3kb/s
0.68 DL UP 0.10 ping 248
pa ono gust je biti na optici
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.11.2010. u 00:52. Razlog: Skraćen nepotreban Quote
smash3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2010., 01:03   #431
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
A šta je "to" totalno isto ?
Prića opisuje kako nemaju preciznu evidenciju gdje su i šta pustili u rad na terenu, kasnije se ispostavilo i koliko im treba za popravak što su sami sprčkali.

Ti se žališ na f * * in torente a da nisi ispravno konfigurirao program i router, (vidi se po DL/UP brzinama), kako bi "to" radilo kako treba.
Šta i kako treba podesit ima u x tema / primjera, potraži malo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 01:35   #432
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
isto je to da sam zvao radi neta a oni meni slazeju telefon,i sto ja mogu raditi po modemu ako bilo sto promjenim nemogu vise nista posot izgubim net i PASS vise ne lovi
Ajde posalji mi PM pa mi objasni kako si ti to konfigurirao program i router
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 01:57   #433
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Net account user / pass bi trebao biti isti kao na ugovoru (papir), ako nije provjeri sa SZK, moraju ti ga dati kad zoveš sa tel. linije na koju se odnosi.
U svakom slućaju ga trebaš znati i imat zapisano.
Ne koristim torente, ali rekoh ima na više mjesta objašnjeno od postavljanja fiksne ip adrese na kompu, otvaranja portova (PortForward) za tu ip adresu do postavki u programu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 02:52   #434
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
neznam zasto ali napravim kako si reko meni se izgubi net i pass vise ne vrijedi na routeru ?
Pa moram natrag vratit sve na deafault
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 10:55   #435
penava
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo me na poslu i napokon net, pa kad kažu da net nije ovisnost

Prićica ide ovako, dođem jućer doma sa joba i nađem T-Koma tehničare kako neš prčkaju po ormaru od optike (btw prvi / glavni ormar).
Nešto sam žurio pa se nisam zaustavio pitat / gnjavit a i računaš valjda znaju šta rade.
Ako se sjećate ALF - a i onog njegovog GNJAAAA - GREŠKA.
Ponukan ovim tekstom, moram napisati svoje iskustvo sa T-comom... možda nije za ovu rubriku ali je odgovor na ovo gore... a i ja isto imam GPON doma, tako da...

Uglavnom priča ide otprilike ovako.... 16.8. zatražio sam novi telefonski paket (Super 150), preko onog Moj T-com portala (veeeelika greška!), i tu počinje moja kalvarija

Sistem umjesto da mi prenese paket je poslao zahtjev za isključenje linije. I ovi iz T-a ažurni, isključili liniju. Ja zovem službu, lud, ovi vidjeli grešku, i ništa budu kao za tjedan dana uključili natrag, ispričavaju se, smanjit će mi račun, .... Ali ništa, prođe tjedan, prođe dva, ja zovem ponovo, evo sad će kao nešto zapelo, piše klinkica iz SZK nekakve požurnice, prođe mjesec dana, račun uredno dolazi ja uredno plaćam da mi ne isključe i internet i MaxTV (oni idu odvojeno preko optike, jel, to srećom nisu dirali jer bi morao bombom uletit negdje), nakon jedno 10-tak zvanja i jednog odlaska u T-centar u Avenue Mallu konačno 5.11. dolazi tip da mi spoji optiku jer to njemu piše na zahtjevu, dolazi i čudi se kako ja već imam odavno puštenu uslugu

I ništa, ukapča mi se i telefon i ja super, sretan, ok.... Dok u ponedjeljak.... ponovo isključen telefon!!!! u sandučetu poruka od montera da mu se javim da mi spoji telefon ?!?! jer je on dobio radni nalog za spajanje nekog novog broja u stan!!! Ja lud, zovem u 1 ujutro SZK neka bezobrazna klinkica mi se javlja (odaziva se na Goga) i kaže mi da je moj problem što meni telefon ne radi! Tjeram ju nakon toga u p*m* ali od toga nema svrhe. Jučer zovem službu jedno 3-4 puta, svi kažu da će se nešto riješiti, zovem montera, ovaj radi po svom radnom nalogu, eto....

Prijavu poslao u HAKOM, Ministarstvo gospodarstva, na HTV (potrošački kod ili kako se već zove emisija), ali meni eto telefon i dalje ne radi.... eto dođe mi da podmitim nekog u Telekomu da mi se spoji telefon i da me više ne *ebu očito tako tu u ovoj hajdučiji funkcionira.

Morao sam se pojadati, kažem možda je kriva tema ali je odgovor na post gore

EDIT: evo došao tehničar nakon što sam digao mnogo dreke, cijeli problem je nastao jer njima ne radi usluga "Moj T-com" baš najbolje, sad nešto čeprka po centrali. Na upit zašto je pokrenut korisnički portal koji ne radi, nema odgovora

Zadnje izmijenjeno od: penava. 24.11.2010. u 15:24.
penava je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 11:53   #436
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
malo dizem temu iz mrtvih al sa razlogom

danas su me spojili na optiku

zamijenili su moj thomson tg782 za siemens sx763.

Ne znam zasto sam znam da je lik morao stavljati neki drugi firmware u njega.

Proveli su mi optiku onak kak sam ja htio i stavili je u kanalice. Optikog kabla ima jedno 20m tak da se moze sa njime baratat.

Optika ulazi u ericsson t063g i onda iz njega mreznim kabelom ide u siemensa.

Sto se tice pinga dobio sam duplo bolje rezultate

Slika vrijedi 1000 rijeci

bakar:



Optika:



Za sada jos nisam testiro sa igrama. kada budem javim kak se i one ponasaju.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 12:08   #437
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
i ja bi
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 12:33   #438
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
@zgmmax
Kolko dugo su ti trajali ti radovi, jel nakon toga bilo puno za cistiti?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 12:54   #439
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
i ja bi
meni su sa instalacijama u zgradi bili gotovi jos negdje u 6om mjesecu prosle godine.

I cim je bilo gotovo sam zvao da dodju al nista. i onda sam neke veze povuko pa su dosli za 2 dana

Citiraj:
Autor veve Pregled postova
@zgmmax
Kolko dugo su ti trajali ti radovi, jel nakon toga bilo puno za cistiti?
Ma nekih 1-1.5h

Vode ti opticku nit skroz do routera. Pa je kod mene trebalo probusiti 3 rupe u zidovima. Onak kak sam ja htio

Stave ljepljive kanalice i u njih kabel. Samo usisas onu prasinu od rupa i to je to. Nista drugog nije bilo
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 13:09   #440
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ma nekih 1-1.5h

Vode ti opticku nit skroz do routera. Pa je kod mene trebalo probusiti 3 rupe u zidovima. Onak kak sam ja htio

Stave ljepljive kanalice i u njih kabel. Samo usisas onu prasinu od rupa i to je to. Nista drugog nije bilo
Ako je tako onda super, jer meni bi krace radovi trajali jer imaju manje posla
Treba mi samo 1 zid probusiti i kojih 2-3m kabla staviti u kanalice do tog ericsson t063g i onda oko 6-7m lan kabla do rutera
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 13:37   #441
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Ako je tako onda super, jer meni bi krace radovi trajali jer imaju manje posla
Treba mi samo 1 zid probusiti i kojih 2-3m kabla staviti u kanalice do tog ericsson t063g i onda oko 6-7m lan kabla do rutera
optickog kabla ima jedno 20m tak da jos u kolutu imam jedno 15ak m kabela za manevrirat.

Mislim da bu ti tog ericssona stavili odmah kod routera tak da nemas problema
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 14:29   #442
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
zamijenili su moj thomson tg782 za siemens sx763. Ne znam zasto sam znam da je lik morao stavljati neki drugi firmware u njega.
Mijenjaju za SX763 jer na njemu uredno radi u WAN modu za razliku od ST780 / TG782 barem je tako sa "njihovom verzijom pameti" (fw / konfig).
U SX763 ubace zadnju fw verziju + WAN konfig.
Jedina bedastoća je da im u toj kombinaciji ne radi daljinski managment SX763 a konfiguriran je, ne prolazi kroz ericsson - a.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 01:53   #443
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
nikky po mojim informacijama daljinsko upravljanje sx763 na optici itekako dobro radi!
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 11:22   #444
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
A možda ovisi o centrali / lokaciji, u oba dosadašnja "ispada" optike oni genijalci iz SZK nisu mogli pristupit. Dobro, ak ne radi optika onda i nemaju kuda.
Hm, možda si u pravu, sad se nemogu sjetit, čini mi se da sam jednom "našao" da su makli manualno definirane DNS - ove.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 12:37   #445
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Kolko se meni cini ovi iz SZKa i nemaju bas pristup tvome routeru, to jedino imaju tehnicari na visim razinama koji upravljaju sa mrezom.

Jer znam dok sam ja imao problema sa pucanjem veze u SZK su mi rekli da ce provjeriti tehnicar na centrali pa ak on nece moci nista napravit da bu mi doso doma.

Meni je covjek reko da oni imaju pristup mom routeru preko centrale, sada jedino ne znam dal je mislio na ericssona ili i na siemensa.

jedino me sada zanima zasto kada promijenim priority od internet konekcije na 7 (highest) mi se nece spojiti na centralu i nemam izlaz na net, a kada je na 0 (lowest) sve normalno radi?

zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 14:16   #446
mosec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: split
Postovi: 16
@zgmmax
Daj molim te napiši jesu ti nešto mijenjali s telefonom ili se samo izbacije spliter i telefon ostaje na bakru.
Na iskonu telefon se spaja na siemensa i imaju prikaz broja na iskontv-u
mosec je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 14:19   #447
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@zgmmax
Ja mislim da su za adsl manje - više riješili / naučili i SZK ima kao i teh. u centrali daljinski pristup ako treba i ako je aktivan u routeru.
Optika im je još "nova stvar" i vjerojatno nije sve kako bi oni htjeli.

Zašto bi priority uopće mijenjao, ne vidim svrhu ? Ajde da mijenjaš 101 i 103 to bi razumio ali 100 ?

@mosec
Zavisi koji ti je ISP, ako se ne varam Iskon vozi VoIp i zato ti je tel. spojen na router,
kod T-Kome nije zaživio VoIp (nije im dozvolio HAKOM), pa za sada ostaje na bakru.
Po infou koji imam za ove sa optikom imaju u planu tel. također prebacit na optiku, na Ericsson GPON ima predviđen tel. izlaz samo to treba najprije riješit u centrali i potom konfig. GPON - a.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.01.2011. u 14:28.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 15:52   #448
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor mosec Pregled postova
@zgmmax
Daj molim te napiši jesu ti nešto mijenjali s telefonom ili se samo izbacije spliter i telefon ostaje na bakru.
Na iskonu telefon se spaja na siemensa i imaju prikaz broja na iskontv-u
Nisu nista mijenjali na telefonu, on je i dalje na bakru.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@zgmmax
Ja mislim da su za adsl manje - više riješili / naučili i SZK ima kao i teh. u centrali daljinski pristup ako treba i ako je aktivan u routeru.
Optika im je još "nova stvar" i vjerojatno nije sve kako bi oni htjeli.

Zašto bi priority uopće mijenjao, ne vidim svrhu ? Ajde da mijenjaš 101 i 103 to bi razumio ali 100 ?
Sta nije taj priority ko neki QoS? Zapravo sada kada bolje razmislim opce to ne moram niti prckat kada je MaxTV spojen direktno na ericssona.

Cuo sam da HT ima pilot projekte sa VoIP telefonijom u par gradova pa tako da mozemo i ocekivati to u ponudi. Jedino ne znam dal je tamo povucena optika ili to ide po bakru.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 16:13   #449
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
To vjerojatno jest ko neki QoS, ja bi rađe ove "nepotrebne" smanjio na minimum.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 00:23   #450
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav svima!

Također dobio obavijest o uvođenju optike u zgradu. Kvart je Medveščak(Gupčeva zvijezda) u Zagrebu. Nazvao, rekli su da ce zvat za koji dan i doci postaviti. Znaci, mogu ocekivati konacno zamjenu ovog Zyxela za SX763.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na